Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 12:11 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto ma stanąć na pomniku?
tylko Beatlesi razem 55%  55%  [ 24 ]
Lennon 36%  36%  [ 16 ]
McCartney 7%  7%  [ 3 ]
Harrison 0%  0%  [ 0 ]
Ringo 2%  2%  [ 1 ]
ktos inny (George Martin, Linda, Yoko he, he, he...) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 44
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 6:01 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Gru 04, 2005 12:29 pm
Posty: 1
Przecież George walczył o Bangladesz! Zresztą wszyscy walczyli o pokój i do dzisiaj to robią (wiadomo Ci którzy zostali). Kliknąłem na wszystkich. To ma być pomnik muzyków, czy pomnik polityków?!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 7:00 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Pomnik Beatlesom czy Lennonowi?
Beatlesom! Takich poznałem i z takich pokochałem.
Nie może być mowy o wystwieniu tylko jednemu z nich pomnika z podpisem "Sławnym Beatlesom - Kielce".

Inna sprawa to, ile forsy trzeba szykować aby pomnik powstał?
Jest nas miliony i zbiórka forsy powinna pójść szybko (chyba się nie mylę?).

Niewielkimi datkami można wspomóc Kielce. Jestem "za"!

Trzymam kciuki za realizację pomysłu.

beatl68


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 7:14 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
beatl68 napisał(a):
Pomnik Beatlesom czy Lennonowi?


nie wiem, czy będzie jakiś wybór. Wiadomo, że każdy chciałby pomnik Beatlesów ale nie wiadomo, czy to realne. Potrzebny więc "Plan B" - jeśli nie wszyscy razem, to kto?

Cytuj:
ile forsy trzeba szykować aby pomnik powstał?
Jest nas miliony i zbiórka forsy powinna pójść szybko (chyba się nie mylę?).
Niewielkimi datkami można wspomóc Kielce. Jestem "za"!


Generalnie te popiersia funduje miasto ale to dobry pomysł, żeby każdy mógł kupić cegiełkę. Poza tym to zrobi dobre wrażenie na decydentach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 8:00 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Śro Lis 22, 2006 9:25 pm
Posty: 1
Lennonowi ten pomysl by sie raczej niespodobał...według mnie to głupota.Są wieksi od chrystusa:F niepotrzebują takich 'bałwanów' muzyka już jest wystarczającym pomnikiem.Pozatym kojarzy mi sie to z ołtarzykami Britnej spirs robionymi przez 14stoletnie pokemony.Mi sie pomysl nie podoba...Lepiej zrobic plac imienia Charlsa Mansona^^


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 8:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
jak już mam prawo wyboru, to głos na Beatli razem.
jak Beatle to Beatle razem.
Koniec i kropka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 12:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Fantastyczny pomysł i trzymam kciuki by wszystko się udało.
Zagłosowałam na Beatlesów. Jeśli miałabym drugą możliwość oddałabym głos na Lennona. Większość napisała już dlaczego Beatlesi razem i dlaczego Lennon, i to są dobre argumenty.
Wiadomo, że Beatlesi są magnesem przyciągającym turystów z całego świata, to nie jest puste gadanie, świadczą o tym dane statystyczne. Skoro taki Kazachstan czy Czechy zarabiają na Beatlesach, to dlaczego nie Polska.
Jeśli powstanie taki pomnik w Kielcach i jeśli ktoś zrobi dobrą reklamę, będzie sporo turystów. A co to oznacza? Przypływ gotówki, bo taki turysta musi przecież gdzieś zjeść, gdzieś przenocować, może będzie chciał kupić sobie jakieś pamiątki itd... Myślę, że tym można by było przekonać prezydenta. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 2:49 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 13, 2002 2:51 pm
Posty: 530
Miejscowość: Warszawa
Głos na Johna - za całokształt i legendę.
Ale jeśli finanse pozwola na całą czwórke to jak najbardziej. A jak bedzie bardzo krucho to zamiast postaci mogą być same instrumenty (z napisem The Beatles na bębnie Ringo ;) )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: TYLKO RAZEM
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 10:20 am 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 21, 2007 5:36 pm
Posty: 39
Miejscowość: Smogorzewiec
1.Przedni pomysł.
2.Mogą to być twarze( wychyląjace się z żółtej łodzi podwodnej) podobne jak nad sklepem na Methew Str.31 Liverpool 2 (z pamiątkami).
3.Proszę i jeszcze raz proszę tylko razem.Proszę przeczytać opinię mojego przyjaciela Zbyszka Gęsickiego na www.kamusmaraton.pl (Fenomen The Beatles), opiniującego moją książkę "764 kilometry dla The Beatles".
4. Przykład- w Liverpoolu są 4 dzwony obok katedry Metropolitan Cathedral of Christ the King.Wszystkie mają "swoje imiona "członów zespołu.Jest także St. George`s Place tutaj są lwy -każdy ma swoje imię także od Beatlesów. To na tym placu 14.12.1980 spontanicznie zebrało się ponad 25 tys. fanów by oddać CZEŚĆ zamordowanemu Lennonowi.
5.Jestem po ciężkiej operacji krągosłupa, lecz powrócę,(mam taką nadzieję) do biegania i do szukania dalszych, Ich śladów. Mam zamiar tam pojechać w Nowym Roku tym bardziej, że polska kapela zagra 2 koncerty w"The Cavern" ! pod koniec lutego i początek maraca.
Pozdrawiam Kazimierz Musiałowski
Adminowi życzę POWODZENIA! -jak się mocno chce, marzenia się spełniają !!!

_________________
http://www.kazimierzmusialowski.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 10:59 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Jeśli miałoby to być w tej Galerii Sław...to czemu nie cała czwórka, cztery głowy wyjdą pewnie porównywalnie w cenie, co jeden pomnik. Jesli natomiast miałby to być pomnik indywidualny, to raczej John.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 2:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Noelka napisał(a):
Fantastyczny pomysł i trzymam kciuki by wszystko się udało.
Zagłosowałam na Beatlesów. Jeśli miałabym drugą możliwość oddałabym głos na Lennona. Większość napisała już dlaczego Beatlesi razem i dlaczego Lennon, i to są dobre argumenty.
Wiadomo, że Beatlesi są magnesem przyciągającym turystów z całego świata, to nie jest puste gadanie, świadczą o tym dane statystyczne. Skoro taki Kazachstan czy Czechy zarabiają na Beatlesach, to dlaczego nie Polska.
Jeśli powstanie taki pomnik w Kielcach i jeśli ktoś zrobi dobrą reklamę, będzie sporo turystów. A co to oznacza? Przypływ gotówki, bo taki turysta musi przecież gdzieś zjeść, gdzieś przenocować, może będzie chciał kupić sobie jakieś pamiątki itd... Myślę, że tym można by było przekonać prezydenta. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Kasia


O to to :) A jak zjeść, to można zrobić jakiś nooo... HRC nie warto, bo i tak drogie, ale Rock Bar? Na pewno ktoś gospodarny na to wpadnie. I będzie jakiś dzień, że będą się zjeżdżać i iść pod pomnik, położą kwiatki, pograją na gitarach, może jakiś koncert na świeżym powietrzu czy coś, obiadek w rock barze... no, biznes jest ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 4:24 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
W Pradze jest Mur Lennona ale ...jak Kazachstan zarabia na Beatlesach? Nic mi się nie kojarzy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 5:41 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Czw Mar 15, 2007 7:58 pm
Posty: 21
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,wid,88 ... caid=14e11


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: dlaczego Lennon
PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 11:32 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Jestem za Lennonem za Imagine, Working Class Hero i podobne piosenki oraz za jego bezkompromisową antywojenną działalność. Uważam, że również George Harrison zasługuje na pomnik, w Polsce na pewno ma znaczenie, że był jedynym katolikiem w zespole.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 12:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
joryk napisał(a):
Na świecie - oprócz Liverpoolu - jest tylko jeden pomnik Lennona. W Hawanie. W Pradze jest ściana. W Central Park są mozaikowe Strawbery Fields. I to tyle ...chyba.


Jeszcze jest Imagine Peace Tower - wieża świetlna w Islandii. Więcej informacji tutaj:
http://muzyka.onet.pl/0,1614360,newsy.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 3:19 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Pomnik wszystkich Beatlesów byłby chyba najbardziej atrakcyjny. Ruch zapewniony przez cały rok. Śmierć Lennona, urodziny Paula, wydanie płyt - rocznic nie zabraknie. Gdyby tak zlokalizować to koło miejsca, gdzie można ustawić letnią scenę lub gdyby w pobliżu była sala koncertowa to można zrobić przegląd coverów. Każdy artysta ma przecież w repertuarze coś z Beatlesów.

Niektórzy przychodziliby pod pomnik zamanifestować walkę o pokój (John), inni prawa zwierząt i zakaz stosowania min przeciwpiechotnych (Paul).

Ciekawe, czy na otwarcie przyjechałby Paul? Myślę, że nie jest to wykluczone. Bo Yoko to pewnie dała by się zaprosić - zwłaszcza w okolicy grudnia. Była już przecież w Polsce na koncertach.
A gdyby tak jakaś kielecka szkoła muzyczna przyjęła imię Paula McCartneya ...hm :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 8:21 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 25, 2004 9:57 am
Posty: 141
Miejscowość: Swarzędz koło Poznania
Nie lubię pomników przedstawiających popiersia lub słynne
osoby w wymyślnych pozach, nawet, gdyby miał to być mój ukochany John z gitarą. Ja wybrałabym pomnik- symbol, który będzie
charakterystyczny dla całej czwórki. To może być przedmiot, symbol z
piosenki kojarzony z Beatlesami, plus tablica z ciekawym napisem
upamiętniającym (gdyby ktoś nie wiedział, o co chodzi).

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 11:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
admin_joryk napisał(a):
Pomnik wszystkich Beatlesów byłby chyba najbardziej atrakcyjny. Ruch zapewniony przez cały rok. Śmierć Lennona, urodziny Paula, wydanie płyt - rocznic nie zabraknie. Gdyby tak zlokalizować to koło miejsca, gdzie można ustawić letnią scenę lub gdyby w pobliżu była sala koncertowa to można zrobić przegląd coverów. Każdy artysta ma przecież w repertuarze coś z Beatlesów.

Niektórzy przychodziliby pod pomnik zamanifestować walkę o pokój (John), inni prawa zwierząt i zakaz stosowania min przeciwpiechotnych (Paul).

Ciekawe, czy na otwarcie przyjechałby Paul? Myślę, że nie jest to wykluczone. Bo Yoko to pewnie dała by się zaprosić - zwłaszcza w okolicy grudnia. Była już przecież w Polsce na koncertach.
A gdyby tak jakaś kielecka szkoła muzyczna przyjęła imię Paula McCartneya ...hm :D


toś Joryku podryfował w strone gazetowych taksówek trochę :) ale kto wie, kto wie:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 12:17 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Cytuj:
toś Joryku podryfował w strone gazetowych taksówek trochę :) ale kto wie, kto wie:)


e... no... przyjedzie, dlaczego ma nie przyjechać? Ja się tylko boję, że jak mi Paul będzie dawał autograf przed pomnikiem, to ktoś wyskoczy z tekstem "a bo joryk to napisał, że odwaliłeś kichę na ostatniej płycie". I co wtedy :D :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 12:21 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
albo że Joryk wolał pomink Lennona i wypominał trampki ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 12:27 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
agawi napisał(a):
Ja wybrałabym pomnik- symbol, który będzie
charakterystyczny dla całej czwórki. To może być przedmiot (...) kojarzony z Beatlesami.


No, jeśli charakterystyczne dla całej czwórki to mnie się skojarzyła tablica pamiątkowa położona na ...trawie :D "California grass"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY