Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 2:15 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 8:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Maveric napisał(a):
A słyszeliście, że John przewidział swoją śmierć w jakiejś piosence/wywiadzie mówiąc, że najlepszym sposobem zejścia z tego świata to M.D.C

Image

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 9:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
A wiesz może, co ten skrót miał pierwotnie dla samego Johna oznaczać (w przytoczonym fragmencie tekstu piosenki/wywiadu)? Bo chyba nie przewidział co do imienia, drugiego imienia i nazwiska osoby, która go postrzeli. :roll:
To zdjęcie ma z tym coś wspólnego? Chodzi o ten napis na wymalowanej "wstędze" (bo nie mam zielonego pojęcia, co to właściwie jest - pasek jakiś :lol:) - M&D C...(i reszta się w ujęciu obiektywu już nie załapała :?).
Ale co to właściwie za napis?

PS Jeśli to coś banalnego, nie śmiejcie się ze mnie; jestem wybitnie niespostrzegawcza i mam tego świadomość. :? ;) :lol:

PS Albo czy to wszystko (wywiad/piosenka) wyłącznie wyssane z palca bzdury, domysły fanatyków z wyszperanych zdjęć (jak to powyżej) i podczepianie do tego nieistniejącej historii o piosence/wywiadzie?

Ech, teraz to już kompletny mętlik... :?

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 12, 2006 2:52 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
"M&D Co" była to wymyślona firma, która sprzedawała bilety na MMT. Zdjęcie znajdowało się na 6 stronie bookletu z MMT LP (nigdy nie słyszałem, aby to było w piosence, czy w wywiadzie, zawsze chodziło o zdjęcie). Pozatym w plotce o śmierci Paula, fani uważali, że to firma pogrzebowa która pochowała McCartneya.

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 11:23 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Audrey napisał(a):
Maveric napisał(a):
sypia z otwartymi oczyma.

Wszystko ok, sporo z tego znałam (czuję się dość wartościową beatlefanką, jupiiii :wink: ), ale to... brrrr... ale serio tak śpi?? Muszę go odwiedzić i zobaczyć... Ale jak się domyślić, że właśnie śpi? Nie mogę sobie tego wyobrazić, będę mieć koszmary...
To naprawdę jest ciekawostka... Naucze się tak spac, aby nasladować Paula :D

http://www.youtube.com/watch?v=19R-oFZa9to

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 11:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Achhh, muszę go naprawdę odwiedzić. Świetny ten wywiad. Pierwszy raz go oglądałam, drugi oglądałam i trochę słuchałam, trzeci słuchałam i rozumiałam :wink: Jaki on jest śliczny, ten nasz Paul - niech śpi jak chce, niech robi ze swoimi oczętami co chce... :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 10:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
A wiecie, że istnieje film Helter Skelter, a piosenka Milky (nie chodzi mi tu o krowę UV ze znanej reklamy, a o piosenkarkę w której wykonaniu piosenka stała się hitem) Just The Way You Are !!! Jest autorstwa McCartney'a !!!

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 11:04 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
ooo...o filmie słyszałam (nie oglądałam na szczęście :wink: ) ale nie miałam pojęcia że tą piosenkę to McCa napisał...wow! :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 26, 2006 10:44 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
http://en.wikipedia.org/wiki/Fifth_Beatle przeczytajcie sobie to co jest na samym dole o Eddie Murphy.

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 5:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
Może to niezwiązane osobiście z Beatlesami, ale na pewno z ich fanami ...

1. Robbie Williams ma na ramieniu wytatuowane nuty piosenki All You Need Is Love

2. Znany dobrze archeologom, wręcz słynny australopitek, został nazwany Lucy, ponieważ archeolodzy którzy go odkopywali, myśląc nad imieniem słuchali piosenki Lucy in The Sky with Diamonds. Jest o niej nawet książka pt "Marzenie Lucy", którą posiadam. Może nie najciekawsza, ale można sie dowiedzieć o spekulacjach na temat życia przedludzi. Własciwie to książkę można też zaliczyć do swoistego "romansu"

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 5:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Winter napisał(a):
Może to niezwiązane osobiście z Beatlesami, ale na pewno z ich fanami ...

1. Robbie Williams ma na ramieniu wytatuowane nuty piosenki All You Need Is Love


A all-you-need-is-love jest chyba na tym samym dźwięku (nie pamiętam w tej chwili, którym), no ale dalej inaczej. Ale to tak jakby wziąć li-ving-is-ea-sy-with-eyes-closed. Też takie samo. No tylko wartości różne :D

A o tamtej Lucy to słyszałam nim poznałam dobrze Beatlesów i z LSD znałam tylko refren... Dawno temu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 2:59 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lis 29, 2003 1:37 pm
Posty: 56
Miejscowość: Bjornemyr (prawie Oslo :P), Norge
A ja z kolei, tak jeszcze nawiązując do śmierci Lennona, napiszę, co przeczytałam kiedyś w jakiejś książce, bodajże "Elvis i Lennon - dzieje nienawiści", czy coś takiego :wink: (wybaczcie, ale cytuję z pamięci, bo kniga została na półce w Polsce).
Autor (którego nazwiska nie przytoczę z w/w powodów) opisał tam dość interesującą historyjkę o tym, jak to podobno ktoś podczas pierwszej (?) wizyty Bitli w USA przepowiedział Lennonowi co następuje:
- że zostanie zastrzelony;
- że nastąpi to w Nowym Jorku;
- że będzie to miało miejsce w dwa miesiące po urodzinach Johna;
- że będzie to dzień zawierający "dziewiątkę" w numeracji (9, 19 lub 29).

Nie wiem, ile w tym prawdy (oczywiście mam na myśli historyjkę z wróżbitą), ale chyba już tego nie zweryfikujemy... :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 3:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
w ostatnim Minimaxie 8 grudnia Piotr Kaczkowski wyjawił tajemnice końcówki Free As A Bird. ten krótki fragmencik po niespodziewanym wejściu porkusji powstał z myślą o Johnie, który zawsze lubił takie niedopowiedziane ciekawostki (jak np. końcówka A Day In The Life). ten fragment to puszczone na wspak "I znowu się udało" wypowiedziane przez Lennona. Pan Kaczkowski nawet to odtworzył "od tyłu" w Minimaxie i wtedy padły takie słowa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY