Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 5:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 5:22 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Dzisiejszego ranka, zadowolony Hubert ciesząć sie z faktu ostatniego dnia szkoły w tym roku, postanowił o 6 rano włączyć sobie 2 klasyczne beatlesowskie filmy które wszyscy znamy i kochamy.

pierwszym z nich był Help (Capitol 97 DVD - w zasadzie półoficjalna płyta dostępna jedynie w USA, Japonii i Meksyku ).Wszystko cycuś glancuś do momentu gdy polecialy z ekranu pierwsze nuty kompozycji tytułowej. Zniesmaczony, przewijam do Lose That Girl.. natychmiast przechodze do drugiego pokoju, aby porównać te 2 kawałki ze starym poczciwym VHSem nagranym kiedyś przez mojego ojca (przy okazji miałem wtedy 5-6 latek i płakałem kiedy "żli ludzie rzucali w Ringa lotkami" :)) z TVP3 WOT...

Nie miałem czasu na calą Hard Day's Night więc wrzuciłem sobie tylko piosenki z filmu (mam je ładnie podzielone na DVD Capitol (fake) World Tour : Hard Day's And Nights więc sprawa została ułatwiona ) i znowu myslałem że mnie pamięć myli ale włączając kasetę video (również nagraną z Wotu) wszystko się cudownie wyjasniło.

Pomyślcie co chcecie ale doszedłem do wniosku że NIGDY nie pozbęde się starych VHSów. Dlaczego? powód jest prosty:Chodzi o orginalne Mixy filmowe z którymi związałem się od początku.

Boli mnie fakt że Panowie (nie ważne czy to EMI,Capitol czy ktokolwiek inny) remasterując materiał (DVD,CD) tworząc (a jakże) jego definitywną wersję, zupełnie olewają pewne zasady. Zamiast poszperać i dokopać się do oryginalnych mixów które ZOSTAŁY PRZECIEŻ wykorzystane w filmie wolą pójśc na łatwizne i walnąć najprostsze z możliwych rozwiązań..wstawić regularną wersję stereo.

O co mi chodzi ? Po pierwsze nagrania filmowe (te z VHSów) mają zwiększoną dynamikę (podbite Pitch Correction) przez co naprawde nabierają smaku i absolutnie nie jest to fakt, że tasma video ma inne obroty ponieważ dialogi i inne dzwięki idą tak samo.

Najważniejsza jednak rzecz : mixy te różnią się przedewszystkim od orginalnych wersji (niekiedy bardziej, czasem prawie wogóle) a dla fanów Beatlów jest to chyba najważniejsze. Przykłady ??

And I Love Her (chyba najbardziej rózni się od regulara - porównajcie z płytą szczególnie wokal Paula) nie mam w zasadzie wersji wprost z mojego VHS ale raczej został tutaj wykorzystany ten mix : http://s12.yousendit.com/d.aspx?id=2VDR ... BEROZH37KT

Tell Me Why - w filmie wykorzystali amerykanina Capitolu (delikatnie rózniące się wokale w refrenie)

A Hard Day's Night (na napisach końcowych) -->zdecydowanie uwypuklona partia basu po solówce.

Help (również na samym końcu) -> zupełnie inna wersja

Detale? Może i tak, ale ja z tymi detalami dorastałem. Myśląc o tych filmach w pamięci mam tylko te mixy i nie chciałbym żeby to się w przyszłości zmieniło.

Czy sprawę załatwiają oryginalne scieżki dzwiękowe Captiolu (US Original Motion Picture Soundtracks)które od dawno krążą wśród fanów w róznych (np.Ebbetowskich) wersjach ??

Niestety nie dokońca. Jeśli nie miałbym VHSów słuchałbym tych rzeczy mn. z bootlegu Vinyl To The Core vol.2, boxu Alternates (Pear Records) itd.

(By The Way..... czemu Hard Day's Night US nie ukazało się na Capitol Years vol.1?? Kasa ?? Amerykanie nie mają w tym sobie równych....)

A Hard Day's Night ma już za sobą cudownę wydanie Miramaxu na 2 DVD. Ale ja się boję tego kupić..bo mógłbym się srogo rozczarować a w przypadku tego filmu było by to dla mnie nie do przełknięcia.

Poprostu po raz kolejny się okazało że lepsze jest wrogiem dobrego.

Jeśli macie jakiekolwiek zdanie na ten temat.please napiszcie. Jesli uważacie ze mi totalnie odbiło i powinienem odpocząć od Fabsów też napiszcie :)

pozdrawiam Was serdecznie z lodowatego Otwocka :)

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 7:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Totalnie Ci odbiło. Powinienes odpocząć od Fabsów :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 7:19 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Masz racje Lucas. Przerzucam się na Marcina Rozynka :)

A propo wiedziałeś że Rozynek dostał Mikrofon Popcornu w 2003 ?? zdobył 44% głosów pokonując w ten sposób Michała Wiśniewskiego (tylko 20%). A co na to sam Marcin? - "Mogę to skomentować w ten sposób, że idzie ku dobremu!"

pozdrawiam

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 7:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
McCartney napisał(a):
Rozynek dostał Mikrofon Popcornu w 2003 ?? zdobył 44% głosów pokonując w ten sposób Michała Wiśniewskiego (tylko 20%).

January blefuje...a Dusia ma racje.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 9:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Dzięki Hubert za tego linka do "And I Love Her" (rzeczywiście brzmi... lepiej :D ). Ja w zasadzie nie mam takiego porównania, bo nigdy filmów Beatli na VHS nie miałam, tylko na DVD i to były właśnie wersje stereo :roll: Ale wiesz, właściwie wszyscy teraz jeszcze bardziej nawet niż kiedy "A Hard day`s Night " czy "Help" wydawali, przerzucają się na stereofoniczne wersje więc raczej nie liczyłabym, że kiedyś wydadzą to inaczej.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 1:51 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Tzn nie do końca chodziło mi że w starych wydaniach jest mono a w nowych stereo. Chodziło mi poprostu o róznice w masteringu i brzmieniu praktycznie tej samej wersji utworu.

Ale Michelle masz racje nie pomyslałem o jednym. Nie każdy przecież musiał nagrać te filmy z TV albo miec orginalne VHSy. :)

Inaczej sprawa by zupełnie wyglądała gdyby niedługo wypuścili Helpa i Hard Day's Night w solidnie zrobionym DTSie.

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY