Opiszcie swój pierwszy raz z BEATLESAMI

Uwagi na temat zespołu

Re: Opiszcie swój pierwszy raz z BEATLESAMI

Postprzez Zielonooka » Pon Sty 04, 2016 8:11 pm

Witam wszystkich Fanów The Beatles.
Moja przygoda z Fab4 zaczęła się dawno temu ,byłam niemowlakiem. Brat mojego ojca, wujek Piotr kiedy był młody interesował się muzyką The Beatles. Przywiózł małą pocztówkę i puścił w bambino. Bardzo mi się podobała i musiał dla mnie zostawić. Moi rodzice nie przepadali za muzyką chłopaków z Liverpoolu i dlatego nie miałam więcej płyt The Beatles. Szkoda,bo mogli dla mnie zdobyć winilowe albumy.Tłumaczyli mi ,że nie ma w sprzedaży :( Sama tak poważnie zainteresowałam się historią i muzyką The Beatles w 1980 roku. Na FB mam swój profil, należe do Grup : BeatleFani, BeatleManiacy,Chcemy koncertu Ringo i Paula w Polsce,Byliśmy na koncercie Paula Mccartney'a w Warszawie.Jestem czlonkiem Fan Club The Beatles w Lublinie REAKTYWACJA. W opisie o mnie zaznaczyłam co udało mi się zrobić w temacie tych zainteresowań. :D :)
Zielonooka
Nowhere Man

Postprzez Rita » Wto Sty 05, 2016 2:23 pm

Hej Zielonooka, który dokładnie utwór był na pocztówce dźwiękowej Twojego wujka? I w którym roku przywiózł tą pocztówkę?

Trudno się dziwić Twoim Rodzicom, że nie doceniali muzyki Chłopaków z Liverpoolu ;) W końcu o tym międzypokoleniowym niezrozumieniu śpiewali nawet nasi "polscy Beatlesi": https://www.youtube.com/watch?v=jd4tjLDyZEs

A poza tym faktycznie chyba było tak, że płyt TB i wielu innych zagranicznych zespołów po prostu nie było w Polsce sprzedaży.

Z tego, co kojarzę, nie mieliśmy (albo mieliśmy, lecz żałowaliśmy) kasy na zakup praw autorskich do wydawania takich płyt (a znowuż Polska nie była ZSRR, który takie prawa autorskie miał w głębokim poważaniu i wydawał albumy własnym sumptem ;) )

Np. mój Tata miał kolekcję wszystkich oryginalnych płyt Beatlesów, ale tylko dlatego, że w latach 70. wyjechał na miesięczny staż do Kolonii.
Dzięki swoim płytom mógł potem szpanować w towarzystwie. Pomogły mu one także w zdobyciu względów mojej Mamy ;)

Piszesz, że poważniej zainteresowałaś się Beatlesami w 1980 r. - to podobnie jak mój wujek. Niestety, rok wyjątkowo niefortunny na zaczynanie przygody z The Beatles ze względu na zastrzelenie Lennona... Do dziś oboje z moją Mamą wspominają, jak upili się po usłyszeniu tragicznych wiadomości zza oceanu.
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
Rita
Beatlesiak

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Zielonooka » Wto Sty 05, 2016 11:12 pm

Cześć Rita :) Nie pamiętam piosenki z pocztówki od wujka Piotra.To było w 1965 roku.Powróciłam do The Beatles wiosną 1980 roku.Miałam 15 lat i moja mama musiała to zaakceptować.Kiedy usłyszałam komunikat o tragicznej śmierci Johna Lennona płakałam i życzyłam śmierci zabójcy. Może trudno było w czasach PRL-u o płyty The Beatles ,ale gdyby moi bliscy lubili ten zespół tak jak ja znaleźliby sposób.Czerwone Gitary lubię ,bo mieliśmy ich płyty i mogłam słuchać piosenki w radio oraz ich występy oglądać w tvp.W 1980 roku przeczytałam wszystko co znalazłam na temat The Beatles.Miałam dwa zeszyty A4 ze zdjęciami,wycinkami z gazet ,wywiadami.Po śmierci Lennona zaczęły się pojawiać informacje o The Beatles w mediach.Stacje radiowe ,przede wszystkim Radiowa Trójka przybliżyła polskim słuchaczom piosenki,dyskografię Fab4 i słynna Lista Przebojów The Beatles Marka Niedźwieckiego.To były wspaniałe,młodzieńcze czasy.Moje zainteresowanie tematem The Beatles i eks-Beatles trwa od tamtego momentu cały czas .
Zielonooka
Nowhere Man

Postprzez mark.vermes » Sob Lut 06, 2016 2:30 am

Rita napisał(a):Hej Zielonooka, który dokładnie utwór był na pocztówce dźwiękowej Twojego wujka? I w którym roku przywiózł tą pocztówkę?

Trudno się dziwić Twoim Rodzicom, że nie doceniali muzyki Chłopaków z Liverpoolu ;) W końcu o tym międzypokoleniowym niezrozumieniu śpiewali nawet nasi "polscy Beatlesi": https://www.youtube.com/watch?v=jd4tjLDyZEs

A poza tym faktycznie chyba było tak, że płyt TB i wielu innych zagranicznych zespołów po prostu nie było w Polsce sprzedaży.

Z tego, co kojarzę, nie mieliśmy (albo mieliśmy, lecz żałowaliśmy) kasy na zakup praw autorskich do wydawania takich płyt (a znowuż Polska nie była ZSRR, który takie prawa autorskie miał w głębokim poważaniu i wydawał albumy własnym sumptem ;) )

Np. mój Tata miał kolekcję wszystkich oryginalnych płyt Beatlesów, ale tylko dlatego, że w latach 70. wyjechał na miesięczny staż do Kolonii.
Dzięki swoim płytom mógł potem szpanować w towarzystwie. Pomogły mu one także w zdobyciu względów mojej Mamy ;)

Piszesz, że poważniej zainteresowałaś się Beatlesami w 1980 r. - to podobnie jak mój wujek. Niestety, rok wyjątkowo niefortunny na zaczynanie przygody z The Beatles ze względu na zastrzelenie Lennona... Do dziś oboje z moją Mamą wspominają, jak upili się po usłyszeniu tragicznych wiadomości zza oceanu.

Rita, zyskałaś moje wielkie uznanie za tę piosenkę Czerwonych Gitar!!!
mark.vermes
Musketeer Gripwood

Postprzez Lady Madonna » Wto Kwi 12, 2016 12:39 pm

U mnie zaczęło się to w kwietniu 2010 r. Oglądałam program Jaka to melodia. Gościem programu byli The Beatles Revival. Wykonywali Twist and Shout. Spodobała mi się ta piosenka i później zaczęłam słuchać innych z "podobnych" albo "polecanych" na youtube. Pamiętam, że drugim utworem po Twist and Shout jaki włączyłam było Come Together. Początki nie były łatwe. Zaraz potem weszłam na Wikipedię, żeby o nich poczytać. Zobaczyłam to zdjęcie https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... e_Fabs.JPG i próbowałam dopasować twarz do nazwiska. Nie wiem jakim cudem, ale wydawali mi się w pierwszej chwili identyczni.
Does anybody remember laughter?
Awatar użytkownika
Lady Madonna
fan sztabowy

Postprzez Maniek » Pon Lis 18, 2019 11:34 am

Peirwszy raz Beatelsów usłyszałem z gramofonu mojego ojca. Płyta jeszcze pochodziła od ruskich. Od tamtej chwili przepadłem!
Maniek
Nowhere Man

Postprzez bobski66 » Pon Lis 18, 2019 3:30 pm

Maniek napisał(a):Peirwszy raz Beatelsów usłyszałem z gramofonu mojego ojca. Płyta jeszcze pochodziła od ruskich. Od tamtej chwili przepadłem!

Witaj "Maniek". Gratulacje za pierwszego posta i rejestrację. Rozglądnij się po forum i pisz więcej bo smutno się robi.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Liver_2 » Pon Lis 18, 2019 3:46 pm

Oczywiście gdy chodziłem do przedszkola, to w eterze było słychać piosenki The Beatles. Ale tak bardziej osobiście to usłyszałem "Oh! Darling". Oczywiście nie rozumiałem słowa które jest powtarzane w refrenie. Sądziłem, że śpiewają "O Johnny!".
A potem była stara pocztówka dźwiękowa z "Rock And Roll Music". Wczułem się mocno.
Po kilku latach nagrałem z telewizji na magnetofon cztery utwory z filmów. Były zaprezentowane w programie, który prowadził Andrzej Zaorski.
Liver_2
Taxman

Poprzednia

Wróć do The Beatles - komentarze.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość