Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 5:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 3:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ania1 napisał(a):
No... w tym roku mija mi ...........upsss 27/28 lat beatlemanii story (kiedy to zleciało?) :shock: :shock: :shock: Już sama nie wiem dokładnie.... To by była baaaardzo długa opowieść....


I dlatego koniecznie cos napisz. Dlugo i z pasją :) Sluchasz Beatlesów prawie równo z mojm pojawieniem się na świat, swoja droga Twój początek Beatlemanii musiał miec miejsce po pewnym smutnym wydażeniu z 80 roku...

Ania1 napisał(a):
Był taki czas- kiedy zdałam sobie sprawę, że TB mnie wręcz opętali swoją muzyką i postanowiłam pozbyć się ich z mojego umysłu, świadomości....walkę przegrałam....


Nie wierze, że to była walka, jak mozna walczyć w czymś co ma się w sercu? :wink:

Dobra zabieraj się za pisanie :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 3:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Spróbuję.....przez weekend może i coś naskrabię. Masz rację - w sumie mogłam już wcześniej coś tam napisać...

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 2:59 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Czw Maj 27, 2010 9:30 pm
Posty: 28
Miejscowość: piękne KIELCE :-)
Za namową moderatora,z którym ostnimi czasy utrzymuje prywatne kontakty (macho-wiem,ze wyznanie nie na miejscu ,ale jesteś kochany za pomoc :) )postanowiłem wyjawnić swoje tajemnice początków fascynacji bitlami........
1.SZCZENIĘCE LATA
To był 1982-83........Mój ojciec miał nagrane na starym dobrym szpulaku ścieżke z filmu "Help".Jako małoletni,bez zarostu pod nosem nie miałem ukształtowanego gustu muzycznego,ale po usłyszeniu riffu we wstepie "Ticket To Ride" wiedziałem,ze to jest TO.Na długich przerwach urywałem sie z podstawówki (była nie daleko),zeby usłyszeć choc kilka taktów ulubionej muzyki.Nawet nie wiedziałem,jak wyglądają wykonawcy ale juz wtedy próbowałem nasladować leworęczny styl gry na gitarze :)............W 1984 po promocji do nastepnej klasy (z lampasem :) ) ojciec,widząc moje zainteresowanie) kupil skrzypcówke Defila (jest do dzis u mnie),na której to po około dwóch miesiącach umiałem zagrać Girl-w tamtych latach to był sztandarowy utwór w moim repertuarze.W międzyczasie kolekcjonowałem postery i inne rzeczy,które trzeba było zdobywać "po trupach".......Pamieta ktoś Dziennik Ludowy?Sobotnie wydania miały kolorową wkładke i mądry wydawca wiedział,jak sprzedać nakład-dodawał plakaty znanych wykonawców.Po Beatlesów wstawałem o 4:00 bo w moim kiosku przychodziły tylko dwa egzemplarze.............
Jako,ze w tamtym okresie byłem czynnym muzykiem orkiestry dętej w mojej miejscowości poznałem młodych chłopaków,majacych podobne zapatrzenia na muzykę

2.KARIERA
Na początku to był tercet...........Graliśmy takie pierdoły że do dzis mi wstyd :) (jak w "Autobiografii" Perfectu),ale w prawie stałym składzie chałturzyłem prawie 20 lat.Pamietam,że na jednym weselu przyszedł gość i powiedział do mnie "cwaniaczku-jak mi zagrasz birthday to postawie borewicza"..........no i postawił :)Jest tyle historii,ze napisałbym referat-po prostu wspomnienia..........

3.OBECNIE
Kolekcjonuje bootlegi beatlów.Po paroletniej absencji wróciłem do zarobkowego grania i każdorazowo,strojąc gitare na jakims chałturzeniu gram "Blackbird"-to wbrew pozorom bardzo prosty utwór.


Tyle.............





Jeśli macie pytania-piszcie.
Jeśli nie w tym dziale-przenieście..................

_________________
http://beatlebootleg.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 5:08 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 16, 2011 4:56 pm
Posty: 28
Miejscowość: Kielce
Wzruszająca historia ;)


Ostatnio edytowany przez Sachooc, Pon Lis 07, 2011 8:06 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 8:45 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Witam
Rzadko tu pisuję ale staram się sledzic forum. Jestem w grupie 50 + a moje zainteresowanie datuje się gdzieś od poczatków lat 70 tych.Wtedy to w ręce wpadła mi mała czarna płytka winylowa z utworem Somthing i Lady Madonna.Moj adapter Bambino prawie ją zjechał a pózniej to niestety musiałem kupować płytki tzw.pocztówkowe u poczciwego sprzedawcy galanterii.Z kolegą zdobywalismy kolejne płyty ale tylko w ramach wymiany.Pózniej era magnetofonów /miałem Kasprzaka na małe kasetki /i nagrywanie gdzieś po szafach np.audycji Mój magnetofon itp.Pózniej były kasety nagrywane przez firmy i kupowane na pchlich targach.
O śmierci Lennona dowiedziałem sie z radia podczas studenckiej wycieczki do Pragi 8 grudnia 1980 r i nie mogłem podzielać radości kompanów podróży.Niestety moi synowie wychowani w domu gdzie rozbrzmiewała muzyka Beatlesów nie podzielili mojego zainteresowania ale widzę ze na forum jest sporo młodych ludzi ,zatem kontynujcie to zamiłowanie i może się doczekamy Paula w Polsce???? W 2004 byłem na koncercie w Pradze i liczyłem że to kwestia krótkiego czasu jak pojawi się w Polsce.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 7:09 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
no więc zaczeło się od tego że miałem 6 lat. moja mama miała cd Sgt pepper's lonely hearts club band, jak posłuchałem tej płyty byłem zauroczony. nie chciałem słuchać jakiejś dody (jak to teraz przystało :twisted: ) tylko beatlesów beatlesów i tylko beatlesów. moja mama się cieszyła (ona też lubi dobrą muzykę :D ).no i zaczeło się szukałem płyt w internecie,oglądałem teledyski no i prosiłem mamę całym sercem o płyty (czasami nawet na kolanach :D ). a teraz doszedłem do tego że mam 11 lat i mam kolekcję w której jest 156 rzeczy,byłem na koncercie ringa i bardzo się cieszyłem aż w końcu zapisałem się na wasze forum co spowodowało więkzą radość.


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 9:04 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Sie 26, 2012 12:39 pm
Posty: 9
your mind's opaque napisał(a):
Harison, u mnie było trochę podobnie, z tym że około 1-2 latka później- kumpela miała jakieś coś w stylu "The Golden Beatles," przesłuchałam i wpadłam po uszy. Potem okazało się, że moja mama hoduje w domu "Abbey Road," no a dalej samo poszło. Chyba nie muszę Wam mówić jak bardzo można zachłysnąć się tą muzą?
Teraz... cóż... z rzeczy studyjnych większość znam dokładnie dźwięk po dźwięku (jak pewnie większość z Was zresztą)- co jakiś czas słucham Beatli, ale nie ma już nowości, świeżości. Będę obrazoburcza, ale ile można?!
Tyle :wink:

-" Nowości , świeżości " o czym Ty piszesz ? , a u Chopina , Bacha , Mozarta itp. też nie ma nowości ? . -Toż to KLASYKA !!! I do tego kanonu należą również BEATLES'i !!! - Tak więc można słuchać tej muzyki bez końca i zawsze odkryć coś nowego zależnie od nastroju . Pzdr. - " LET IT BEE " :shock:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 7:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Image

Zgadzacie się? To był mój pierwszy raz.....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 17, 2012 2:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2326
Miejscowość: New Salt
W moim przypadku to był drugi raz. Pierwszy raz miałem w brzuchu matki w nowosolskim kinie "Odra".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 1:06 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Mar 04, 2013 10:43 pm
Posty: 3
Byłam mała i spałam w łóżku z opuszczaną siatką (dawny odpowiednik łóżeczka z drewnianymi szczebelkami).
Ciemną nocą wyszłam z tego łóżeczka i trafiłam wprost na studencką prywatkę wujka. Było ciemno, mnóstwo dymu z papierosów i świetna muzyka. Z radia? Z dźwiękowej pocztówki? Miałam pewnie ze 4 lata, zatem rok był 1965. Od tamtej pory jestem wierna jak pies. Zawsze uszami zastrzygę jak usłyszę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 2:51 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 21, 2013 6:47 pm
Posty: 25
Miejscowość: Białystok
Ania, lat 7, 8 lub 9, dorwała się do maminej szuflady z kasetami (płyt jeszcze długo nie wolno mi było dotykać, musiałam prosić, żeby ktoś dorosły mi włączył) - i odkryłam wtedy The Doors, Hendrixa i właśnie The Beatles. Mogłam sobie te kasety od mamy pożyczać. Ale Beatlesów zasunęłam, żeby mieć :) I mam do tej pory tamtą kasetę, to była ta polska wersja Abbey Road na kasecie, która kończyła się w nieodpowiednim miejscu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 4:38 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Mar 05, 2013 4:31 pm
Posty: 1
Miejscowość: Ożarów
ja w sumie niedawno zaczęłam ich słuchać i muszę przyznać, że żałuję że nie zrobiłam tego wcześniej.

_________________
Posiadamy najlepsze nawozy mineralne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 5:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Anayah napisał(a):
Mogłam sobie te kasety od mamy pożyczać. Ale Beatlesów zasunęłam, żeby mieć :)


Dobre :)

Podobną historię miał niejaki Chris Cornell, który miał znajomego, u którego słuchał i poznawał Beatlesów. A ze ten nie szanował swojej kolekcji, to przyszły wokalista Soundgarden po prostu ją mu wykradł. I dobrze zrobił :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 7:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Anayah napisał(a):
...to była ta polska wersja Abbey Road na kasecie, która kończyła się w nieodpowiednim miejscu.

Masz na myśli stronę A? Moja najstarsza kasetowa Abbey Road była źle ucięta pod koniec "I Want You". Wiem, że oficjalna wersja kończy się znienacka...ale to co wtedy miałem urywało się w zupełnie innym miejscu niż oryginał :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 11:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
A moja wersja nie posiadała piosenki "Her Majesty" mimo, że to była oryginalna kaseta magnetofonowa. Boże.... właśnie sobie uświadomiłam jacy my już starzy jesteśmy skoro pamiętamy jeszcze kasety :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 11:24 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 21, 2013 6:47 pm
Posty: 25
Miejscowość: Białystok
Nie, mam na myśli, że kończyła się na "The End". I opisana też była źle. T były takie kasety, że była tylko karteczka w pudełku, biała, z małym obrazkiem okładki. Często te okładki nawet nie były właściwe. Mam bardzo dużo kaset z jakimiś w ogóle przypadkowymi zdjęciami - czy to Kate Bush z pomidorami, czy Aerosmith z buldogiem. Abbey Road akurat miała właściwe zdjęcie, ale tytuły były wypisane w innej kolejności.
Cytuj:
A moja wersja nie posiadała piosenki "Her Majesty" mimo, że to była oryginalna kaseta magnetofonowa. Boże.... właśnie sobie uświadomiłam jacy my już starzy jesteśmy skoro pamiętamy jeszcze kasety

O, właśnie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 1:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Oj tak, temat kaset jest ciekawy! Do dziś posiadam piracką wersję "Anthology 1" wydana właśnie na tym nośniku :wink:

Wracając do "Abbey Road" i innych wczesnych kaset wypuszczonych oficjalnie przez EMI - wszystkie z nich posiadały zmienioną listę utworów! Zabieg ten był celowy a myślą przewodnią bodajże było rozmieszczenie utworów tak, by obydwie strony taśmy były zbliżonej długości. Z punktu widzenia słuchacza, było to dość krzywdzące, ponieważ często utwory (na oryginalnych winylowych krążkach) dobierane były wg jakiegoś klucza i stanowiły pewną zamkniętą koncepcję. Chyba dopiero po 1987 roku kasety wypuszczane były z zachowaniem oryginalnego porządku. To jeśli chodzi o EMI. Reszta wydawnictw - partyzantka! Raz układ normalny, czasami brak utworów, innym razem własna ich edycja. Kochane kasety! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 8:19 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 21, 2013 6:47 pm
Posty: 25
Miejscowość: Białystok
Ale na mojej kasecie utwory są we właściwej kolejności, tylko na tej śmiesznej karteczko-okładce są inaczej :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 4:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja miałem "Help!" oraz "Let It Be" na kasetach i obydwie miały niewłaściwą kolejność. Pamiętam, że stronę A na "Help!" zamykało "Dizzy Miss Lizzy". Stronę B zaczynało "Ticket To Ride" a kasetę kończyło "Yesterday". Uważam, że ten układ jest dużo lepszy od oryginalnego, bowiem tę genialną płytę powinna wręcz ustawowo zamykać ballada Paula.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 4:47 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
Nie chcę żeby to było nachalną reklamą bloga, ale mój początek opisałem tu: http://dekada-beatlesow.blogspot.com/20 ... eo_10.html Na zachętę powiem, że pierwszą swoją kasetę Beatlesów ukradłem.

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY