Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pon Maj 06, 2024 8:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Lis 16, 2005 7:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Podawajcie Wasze typy najlepszych kawałów, żartów, przekręceń i wszystkiego co Was rozbawia w Anthology :wink:

W weekend znowu miałam ten luksus obejrzenia sobie Anthology :D i tym razem skupiłam się na George`u (ostatnio jakoś tak mnie naszło na 'cichego Beatlesa' :wink: :D ) :wink: m.in. jakie fragmenty były takimi wpadkami, albo żartami George`a z innych Beatli :wink: Spróbuję po kolei z tego co pamiętam :wink: :lol:

W Special Features, kiedy George Martin odtwarza "Golden Slumbers" George z takim głębokim zastanowieniem na twarzy pyta się "Na jakim to było albumie? Let It Be?" i ten moment jak pozostała trójka zaśmiewają się :lol: a George na wpół śmiejący się, na wpół zawstydzony :wink: turlałam się przy tym ze śmiechu :lol:
Na tej samem płytce gdy siedzą we trójkę w parku i Ringo mówi jak bardzo lubi gdzieś z nimi wypadać George odpiera" "Ekstra, w takim razie nie spotkamy się przez następne 40 lat" :lol: :wink:
Albo gdy ciągle narzeka: "Nawet teraz wciąż jestem 9 miesięcy młodszy od Paula!" :lol:
Kiedy spotykają się w tym malutkim studiu Paula i Macca zaczyna grać "Blue Moon of Kentucky" mozna zauważyć, że George wcale nie chce tego grać, a po chwili dodaje: "tylko...tą krótszą wersję" :lol:
A gdy rozmawiają o Elvisie: "Elvis był wielki gdy był... wielki" :lol:

Jest ich dużo więcej, ale nie mam siły, pewnie dodam później :wink: Mam tylko nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie, bo trochę głupio prowadzić wątek z samą sobą... :wink: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle, Sob Gru 03, 2005 11:02 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 8:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Nikogo nic nie rozśmieszyło w Anthology? :wink: Żaden beatlesowski żart, żadna archiwalna wypowiedź??
Dziwne :wink: :wink: :wink:
Hej, podzielcie się tym co Was bawi, może niektórzy z Was nie zauważyli tego, nie zwrócili na to uwagi :wink: Rozruszajmy żartami trochę to towarzystwo! :wink: :lol: :wink: :wink: :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 8:27 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Ja Antologię ostatni raz (i jedyny niestety) widziałem z 10 lat temu jak puszczali ją w TV, także zbyt wiele żartów nie zapamiętałem... Od jakiegoś czasu przymierzam się za to do kupienia tego wydawnictwa na DVD. Natomiast niedawno zakupiłem książkową wersję Antologii. Mają ją w przeróżnych Empikach i księgarniach w cenie 80 zł (przecenione) ale jej jeszcze też nie przeczytałem. Czytał ktoś? Jak się ma to wydawnictwo do filmowej Antologii?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 10:53 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Wstyd sie przyznac, ale to juz naprawde cos kolo 10-ciu lat minelo odkad ostatnio widzialem Antologie. Nagralem ja na VHS z naszej telewizji, potem nawet kilka razy cos tam obejrzalem, ale tak jak z wiekszoscia moich kaset VHS, jej przyszlosc zwiazana byla z kurzeniem sie w szafie :oops: Jakby sie tak zastanowic, to podobny los spotkal kilkaset moich kaset magnetofonowych... A sporo wsrod nich ciekawych pozycji. Jakas pokoleniowa zmiana nosnikow ma chyba miejsce, choc o dziwo, coraz czesciej slucham i kupuje poczciwe plyty winylowe :D

No nic, jak juz odswieze swoja pamiec, to postaram sie tu cos napisac, choc nie gwarantuje, ze bedzie to w najblizszym czasie :oops: bo dostepu do swoich archiwow muzycznych poki co nie mam :(

A z polskiej wersji Antologii pamietam, ze denerwowalo mnie tlumaczenie. Tzn. nie tyle samo tlumaczenie, co lektor je czytajacy. Pamietam jeszcze jego twarz, ale nazwisko wylecialo mi z glowy. Jakos jego glos mi nie pasowal... No ale mialo byc o zartach, a nie o narzekaniu ;)

A temat jest ciekawy (Michelle jest w ogole mistrzynia wynajdowania tematow :wink: ) i mam nadzieje, ze inni uzytkownicy go rozwina.

pozdrawiam
Karol :D

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 7:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Jest taki fragment na Anthology, kiedy gdzieś w okresie "White Album" Ringo chciał odejść z zespołu i przyszedł do Johna by mu to oznajmić i powiedział: "Nie uważam, żebym dobrze grał, poza tym wasza trójka się świetnie ze sobą dogaduje, a ja jestem jakby poza Wami", a John mówi "Myślałem, że to Wy jesteście tą 'trójką'!", a potem Richard przyszedł do Paula i powiedział to samo co Johnowi, a Macca odrzekł "Myślałem, że to Wy jesteście tą 'trójką'!"
:lol:

Albo video jako 'podkład' do "Laddy Madonna" jak Harrison pałaszuje jajecznicę :lol: cudowne..zawsze przypomina mi się w tym momencie podobna sytuacja na "Gimme Some Truth" DVD jak też jest taka scena gdy John śmieje się, że również jest 'żoną Beatlesa' (a pro po, kolejny alterfeministyczny pomysł Yoko :lol: ) i George próbuje coś zjeść (czyżby znowu scrambled eggs?? :wink: :lol: ) i stara się tak trafić widelcem, żeby jedzenie nie zahaczyło mu o brodę :lol: :lol: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 10:58 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lis 14, 2005 3:56 am
Posty: 142
Miejscowość: Włodawa
Witam Wszystkich, mnie na Anthology śmieszy, z perspektywy juz czasu, jak Beatlesi przylecieli do Japonii - te wszystkie protesty związane z ta wizytą( studentów i jakichs bojówek). Później Paul tłumaczył sie na konferencji prasowej że Beatlesi przyjechali tutaj tylko śpiewać gdyz ich o to poproszono.... :) Jak teraz patrzę co sie wtedy działo w Japonii to przypomina mi sie kraje typu Arabii Saudyjskiej czy Iranu...bardzo wrażliwe na na tle obcych wartości....
Natomiast...wracając do koncertów Beatlesów w Japonii....Smieszy mnie bardzo ten koncert w hali Budokan z 30 czerwca 1966...ze względu na bez przerwy rozregulowujące sie mikrofony co dobrze widać na zapisie z tego kocertu - w pewnym momencie Beatlesi grają If I Needed Someone...i pod koniec utworu mikrofon przekręcił sie w druga stronę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 12:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Aaa przypomniało mi się jeszcze jedno...

Pamiętacie ten fragment na Anthology kiedy Paul, George i Ringo pytają się siebie nawzajem czy potem kiedykolwiek ponownie spotkali Elvisa?
Ringo: "Ja czułem, że spotkałem go kilka razy"
Paul: "Czułeś go?" :lol: :lol: :lol:

a potem jeszcze lepiej, bo po chwili tłumaczenia dodaje:
"Nie wiem, wydaje mi się, że spotkałem go kilka razy...może to była tylko jedna noc, nie wiem(...)"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS: Wiem, że trochę z kontekstu wyrwałam i Richard się trochę tam wytłumaczył o co mu chodziło, ale tak czy siak pierwsza część jego wypowiedzi brzmi dwuznacznie :wink: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 11:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Zapytany o drugi występ Beatlesów na Shea Stadium...

George Harrison: "Taa, ok nie pamiętam, żebyśmy kiedykolwiek byli tam po raz drugi"
:wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :D
:P

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 12:09 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lis 14, 2005 3:56 am
Posty: 142
Miejscowość: Włodawa
pod koniec 1964 Beatlesi rozmawiali z Brianem Mathew na antenie BBC o swym nowym albumie...Paul-nasz nowy album nazywać sie bedzie Beatles For Sale i zawiera 8 naszych piosenek z 14 a reszta to...czy jest ich 9?John-6,
Paul-a tak 6...nie jestem dobry w liczeniu... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 11:30 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
hans80 napisał(a):
denerwowalo mnie tlumaczenie. Tzn. nie tyle samo tlumaczenie, co lektor je czytajacy. Pamietam jeszcze jego twarz, ale nazwisko wylecialo mi z glowy. Jakos jego glos mi nie pasowal...


Jak to Kazik śpiewał "Rogowiecki i Brzozowicz co się na muzyce znają"... a zwłaszcza ten pierwszy, o tego pana Tobie z pewnością chodzi. Cóż, obejrzawszy wiele razy antologie nagraną z tvp przed wieloma laty już się zdążyłem pooburzac i ponaśmiewać w gronie znajomych z FATALNEJ jakości tego tłumaczenia. Może dzisiaj pan Roman jest o 10 lat mądrzejszy i bogatszy w wiedzę, przede wszystkim leksykalną, ale wtedy... statuetka Brązowe Usta!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:43 am 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 09, 2005 12:35 am
Posty: 53
Miejscowość: Gdańsk
Najbardziej rozwalal mnie Ringo - np opowiesc o tym, gdy zaczynali myslec, ze sa supernatural i kiedys pozdrawiali fanow z okna i nagle jeden z nich odrzucil kule, Ringo juz myslal, ze dokonal sie cud, az nagle fan padl sledziem na ziemie.

Z tego co pamietam, to rozbawili mnie francuscy fani, w przewazajacej czesci faceci o niejednoznacznej orientacji seksulanej i to jak Macca nasladowal ich okrzyki Le Bitels, Le Bitels ;-)

Albo jak Harrison siedzial w szafie i wieszali na nim ubrania - klimat troche jak z Help - duzo tego bylo, chyba musze sobie znow obejrzec....

pzdr

jarek

_________________
Life is what happens while you're busy making other plans.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 1:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Może to nie wypowiedź ustna, ale zawsze zrywam boki ze śmiechu kiedy oglądam ten fragment, gdy Beatlesi pojechali z zamiarem (choć z tych planów wyszły nici :wink: ) kupienia wyspy, w tle słychać "Baby, You`re A Rich Man", a Harrison wynurza się z wody i wdrapuje się na łajbę... wyciągając z wody ?kapcia? :lol: :lol: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 1:13 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Sty 29, 2006 12:39 am
Posty: 5
Antologia puszczana w tv była nieco okrojona niz ta która wyszła na dvd. Ogólnie w historii beatlesów duzo było śmiechu i oni sami z rezerwą podchodzili do swojego sukcesu. Na antologii dobrze to widać.

_________________
don't let me down


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 9:27 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Gru 16, 2005 3:08 pm
Posty: 110
Miejscowość: Bydgoszcz
Boze, jak ja bym chciala miec antologie :(

_________________
"And I realized the silence has a sound."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 10:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Kams napisał(a):
Boze, jak ja bym chciala miec antologie :(


Może mogłabym pomóc... Wysłałam do Ciebie priv`a, sprawdź swoją skrzynkę z prywatnymi wiadomościami. :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 11:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Kams napisał(a):
Boze, jak ja bym chciala miec antologie :(

Nie tylko ty :lol: :(

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 15, 2006 5:32 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
satfreee napisał(a):
Kams napisał(a):
Boze, jak ja bym chciala miec antologie :(

Nie tylko ty :lol: :(


O tak :) Ile ja bym dała za Antologię... :oops:

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 4:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
p2p

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:14 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
sadie:) napisał(a):
O tak :) Ile ja bym dała za Antologię... :oops:


No właśnie - coś ok 250zł kosztuje :) Tyle byś dała? :)

Iwo napisał(a):
p2p


Dla wyjaśnienia - chodzi o programy typu p2p - eMule, KaZaa, Shareaza oraz programy torrentowe: BitTorrent, Azureus itp itd
Need we say more?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 4:15 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 15, 2006 1:54 pm
Posty: 272
Miejscowość: Przemyśl
kalosz napisał(a):
sadie:) napisał(a):
O tak :) Ile ja bym dała za Antologię... :oops:


No właśnie - coś ok 250zł kosztuje :) Tyle byś dała? :)



Tyle bym dała gdybym miała. :lol: 8)

_________________
And in her eyes you see nothing
No sign of love behind the tears
Cried for no one
A love that should have lasted years!
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY