Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Cze 15, 2024 8:56 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 26, 2004 8:12 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Jak to zwał tak to zwał,podobno o gustach się nie mówi,fakty mówią za siebie i nie muszą się bronić,ich muzyka broni się sama i dlatego są
zespołem wszechczasów.Fakt że,jeśli ktoś słucha i gustuje w innej muzyce
to trzeba być w takim przypadku mocno wyrozumiałym,bo fan zawsze chciałby przedstawić swoją rację,a każdy człowiek to inny gust,nawet wśród fanów są rozbieżności jw.więc jak może być jedność w różnorodności.The Beatles zaczęli od rockandrola ,od którego w późniejszej twórczości powstały różne kierunki w muzyce,ale ogólnie jest to muzyka POP,właśnie od popularnej,pojęcie z XX w.John uważał że w rockandrolu jest ok,a niepodobało mu się ze twórczość Paula idzie w kierunku dyskotekowym,późniejszej działalności. John pisał o stanach życiowych jak np. w "Year blues" - "Jestem samotny,chcę umrzeć,dziewczyno ty znasz powód..."a Paul np "Ob-la-di,ob-la-da" ,
a w tamtych czasach byli bez przerwy na czołówkach list przebojów więc czy nie była to muzyka popularna (pop) ? Ktoś lubi metal a ktoś lubi Beatles których muzyki i tak nie można włożyć do jednej szufladki,to ich sprawa, (kiedyś w TV był serial pt "Historia muzyki rozrywkowej"pierwszy odcinek zaczynał od afrykańskich TAMTAMÓW, a 14 odcinek nosił tytuł "Wspaniali The Beatles"który nagrałem na magn.szpulowy,hehe,to o czymś mówi że jest to odzielny rozdział) myślę że ważniejsze jest jaki wpływ na takiego człowieka ma muzyka którą słucha,jakim staje się człowiekiem co z niej bierze a co daje, pozytywnego czy negatywnego w efekcie jej słuchania jakie wzory, agresję czy miłość ogólnie pojętą (do każdego człowieka).narazie na tym kończę bo się trochę rozpisałem ,"La,la,la,la life goes on..."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Cze 27, 2004 10:03 pm 
Offline
fan sztabowy

Rejestracja: Wto Cze 08, 2004 10:11 pm
Posty: 50
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Mnie jeszcze bardziej denerwuje, jak Beatlesów wrzuca się nie do POPu, ale do zwykłego Disco... :/ :) Ale nie wszyscy są w stanie zrozumieć ich muzykę... i nie wszyscy będą w stanie :) Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Beatlesi grają rocka
PostWysłany: Pią Lip 23, 2004 11:06 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Są na to dowody.
Od samego istnienia opierali się na rock'n'rolu słuchając choćby artsystów z tego kręgu.
W tym okresię grali jak to powiedział chyba Ringo że grali "punk rocka" nosząc czarne ubrania ze skóry.
Naa koniec uwazam że to the Beatles sworzyli podstawy rocka jakiego dziś możemy słychac.
Beatles to rock w pięknej postaci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 05, 2005 5:56 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 19, 2004 7:11 pm
Posty: 131
Miejscowość: Chorzów
A ja się obracam w środowisku ludzi tak prymitywnych, że słuchają jak coś tam uderza o coś tam drugiego...oczywiście mówie o techno. Czasem się zastanawiam czy oni wogóle mają poczucie rytmu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 3:55 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
hm...do rubber soul grali czystego rockendrolla, na późniejszych płytach dali początek nowym terndom psychodela czy pop (w wąskim tego słowa znaczeniu)...kiedy zyskali największą sławę (beatlemania)? wtedy kiedy grali rockowo (do 1965), kiedy wznieśli się na wyżyny artystyczne? wtedy kiedy wyszli poza rockendroll(choć nie zatracili jego pryncypiów np:"eleanor rigby" brzmi pozornie tylko popowo, tak naprawdę to pierwszy kawałek black metalowy!!! tak,tak...nie tylko cmentarna i oniryczna treść, ale "mroczna" linia melodyczna i ciężka podbudówka basowo-klawiszowa).

ps.I love you

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY