Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: White Album 2018
PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 3:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
9 listopada 2018

Od rana słucham super de-luxowej edycji Białego Albumu i dech mi zapiera w uszach! Odsłuch zacząłem (oczywiście) od płyt 4, 5 i 6 (wiadomo!). Nie chcę zdradzać przyjemności tym, którzy jeszcze się TAM nie zanurzyli, ale podzielę się dwoma uwagami:

1) kolejnym mitem/stereotypem okazuje się być twierdzenie o dezintegracji zespołu podczas tych sesji (obalał to Giles Martin w swoich ostatnich wypowiedziach i udowodnić to mają zawarte na tym wydawnictwie zapisy z sesji - warto zwrócić uwagę na dialogi przed i po niewydanymi dotychczas tejkami).

2) jest na tym nowym wydawnictwie wiele wspaniałych momentów, ale dla mnie Przebojem Roku jest "Good Night" Take 10 - od dziś dla mnie Obowiązkowy Utwór Świąteczny :) Rewelersi pod Choinką! :) CAŁA CZWÓRKA WOKALNIE RAZEM! Nie sposób się nie wzruszyć...
(nikt na całym świecie nie fałszuje tak uroczo jak Ringo :D )

PS. A Donovan mógłby ubiegać się o udział w tantiemach - za gitarową palcówkę Lennona :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Sob Lis 10, 2018 4:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
1) kolejnym mitem/stereotypem okazuje się być twierdzenie o dezintegracji zespołu podczas tych sesji (obalał to Giles Martin w swoich ostatnich wypowiedziach i udowodnić to mają zawarte na tym wydawnictwie zapisy z sesji - warto zwrócić uwagę na dialogi przed i po niewydanymi dotychczas tejkami).



Wydaje mi się, że Giles Martin nie ma racji. Owszem dialogi pomiędzy tejkami mogłyby świadczyć, że w zespole panowała atmosfera z cyklu ''kochajmy się'', ale to nie jest żelazny dowód. Właściwie żaden dowód. Jego w 1968 roku podczas trwających ponad cztery miesiące sesji NIE BYŁO ! Nigdy nie słyszał rozmów Beatlesów po wyłączeniu sprzętu nagrywającego. Uważam, że oceniając atmosferę w zespole w tamtym okresie, należy odróżnić to co słyszymy podczas rejestracji materiału (włącznie z dialogami), od tego czego nie nagrano. Kilka osób fizycznie jednak było obecnych podczas sesji (trwały ponad cztery miesiące!). Te osoby wszystko widziały, słyszały...
1. Geoff Emerick 16 lipca nie był w stanie wytrzymać dłużej gęstej atmosfery i napięcia w grupie (Powróci w 1969 roku)
2.George Martin. Dżentelmen George Martin pytany o sesje, nie okazywał zbyt szczęśliwej miny, no ale on był dyplomatą. We wrześniu po prostu wyjechał na urlop (ciekawe czy planowany). Podejrzewam, że nie był to przypadek
3.Pracownicy techniczni wspominali o poleceniach aby wyszli ze studia ponieważ Beatlesi bez świadków przeprowadzali między sobą męskie rozmowy (Zapewne nie były to pogawędki tylko o tejkach)
4.”Koronny'' dowód to prawie dwutygodniowa absencja w studiu Ringo Starra, który nie wytrzymał napięć, kłótni w grupie i pojechał sobie na zasłużony urlop (ciekawe czy planowany).
5.Zapomniałbym: w studiu zaczęła ''koczować'' Yoko Ono...
Przesłuchując na przykład taśmy ze stycznia 1969 roku i słuchając dialogów pomiędzy muzykami, również można odnieść złudne wrażenie, ze wszystko jest OK (np.Two of Us w filmie , chociaż jest wyjątek podczas rozmowy Paula z George'm) A jednak nie była to prawda. Oglądając czy słuchając Beatlesów grających muzykę, serce i uszy rosną.Dobrze jednak ,że świat nie usłyszał męskich rozmów Fabs zwłaszcza tych z lat 1968 - 1969

Giles Martin nie może obalić ''zeznań'' naocznych świadków plus wspaniałego badacza Fabs Lewisohna. Przecież jak wspomniałem. chodzi o sesje, które trwały ponad cztery miesiące. Jeżeli tak, czyni to moim zdaniem w sposób wysoce nieuprawniony.

Argus9 napisał(a):
2) jest na tym nowym wydawnictwie wiele wspaniałych momentów, ale dla mnie Przebojem Roku jest "Good Night" Take 10 - od dziś dla mnie Obowiązkowy Utwór Świąteczny :) Rewelersi pod Choinką! :) CAŁA CZWÓRKA WOKALNIE RAZEM! Nie sposób się nie wzruszyć...
(nikt na całym świecie nie fałszuje tak uroczo jak Ringo :D )


Czyli bonus do The Beatles Sixth Christmas Record?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Sob Lis 10, 2018 4:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki Panowie. Wpadłem jak śliwka w kompot. Gdyby ktoś chciał posłuchać "Good Night" (Take 10)
https://vimeo.com/296786291


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Sob Lis 10, 2018 10:48 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
HELLO... ciesze się z entuzjazmu jaki Wam towarzyszy..to ważne ,jednak ja napisze co myślę o sytuacji związanej z kolejnym wydaniem białego albumu..
Pojechałem dzisiaj specjalnie z Belgii do Amsterdamu by tam w sklepie Fame zastanowić się nad zakupem tego wydawnictwa..i wiecie co - nie kupiłem go a dlaczego nie.. , bo uważam ,że to co wyprawia wydawca to zwyczajne oszustwo..sorry pewnie na mnie naskoczycie ale takie są fakty..najpierw pięknie wydany zestaw płyt winylowych po remasteringu..a tu teraz kolejne lp z materiałem który mógł się już ukazać dawno..i to przy okazji wydania boxu z całą dyskografią..czy naprawdę liczy się tylko kasa... .
Przeglądałem opinie fanów na temat cen nowego wydania i niestety nie wyrażały one zadowolenia..zresztą czy faktycznie ten nowy, stary album jest takim wydarzeniem..przeciez bootlegi oferują znacznie wiecej materiału z sesji do białego , tak więc nie ma tu jakiejś sensacji..ale cóż reklama,reklama itd dalej i fani temat łykną..płacac za towar który już mają...mam odczucie ,ze młody Martin na plecach ojca i bitli chce bardzo zaistnieć w historii muzyki,,cóż..ja bynajmniej nie skusiłem się na biały i w zamian sprawiłem sobie 10-płytowy box ROCK AN ROLL MUSIC LIVE & RARE 1962-1966 z zapisami koncertów, prób,itd w cenie 18 Euro przy cenie 22.90 za White A;bum na 3 cd i ksiązeczkę THE BEATLES UNRELEASED BEATLES Music & Film , Ritchie Unterberger.
Bynajmniej nie jestem przeciwnikiem zakupu tego dzieła..bo to decyzja każdego z osobna..jednak zaczynam się coraz bardziej zastanawiać na sensem bezsensownego wydawania kasy...aż boję się ,że faktycznie i przy Abbey Road zaczną coś majstrowac...
Pzdr beatles.

p.s film Let It Be ciągle czeka na na swoją wielką chwilę ,shea stadium równiez..tu jest miejsce do popisu...

_________________
www.marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Sob Lis 10, 2018 11:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
bobski66 napisał(a):
Dzięki Panowie. Wpadłem jak śliwka w kompot. Gdyby ktoś chciał posłuchać "Good Night" (Take 10)
https://vimeo.com/296786291


Brzmi to jak jakieś groteskowe męczenie buły. Dla mnie okropność roku :) Dobrze, że ostatecznie wywalono tych pozostałych wokalistów. I cudownie, że jest taki take, dzięki niemu odbiera się ostateczną wersję z samym Ringo jako strzał w dziesiątkę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 8:54 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Cytuj:
Brzmi to jak jakieś groteskowe męczenie buły. Dla mnie okropność roku

Matko jedyna! Co za przekleństwo roku! ;) To właśnie tutaj jest pięknie pokazane, że Beatlesi pomimo sprzeczek, różnych napięć potrafią zasiąść razem do grania i pomóc koledze w odśpiewaniu utworu.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 11:16 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Brzmi to jak jakieś groteskowe męczenie buły.

Wyjątkowo mało finezyjne określenie. Stać Cię na więcej.

Noelka napisał(a):
To właśnie tutaj jest pięknie pokazane, że Beatlesi pomimo sprzeczek, różnych napięć potrafią zasiąść razem do grania i pomóc koledze w odśpiewaniu utworu.

10/10

Myślę, że Beatlesów zainspirował fragment pewnego filmu :D Zwłaszcza fragment od 1,25 do 1,38.
https://www.youtube.com/watch?v=kSX1RAkb4Jk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 11:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Brzmi to jak jakieś groteskowe męczenie buły.

Yer, niedawno martwiłeś się, że w związku ze zbliżającą się oceną utworów z Białego Albumu kończą Ci się "górnolotne" słowa/określenia. To podrzucam kilka "górnolotnych" synonimów do "groteskowego męczenia buły":

absurdalne nękanie bagietki
satyryczne ciemiężenie rogala
komiczne molestowanie bochenka
prześmiewcze prześladowanie tosta
rubaszne torturowanie kajzerki
humorystyczne drażnienie kromki
chichotliwe dokuczanie pieczywa

itp., itd. (składniki powyższych określeń można wzajemnie wymieniać - powstanie jeszcze więcej górnolotności).

Może stworzymy "Psychodeliczny Słownik Nowoczesnego Piekarza"? :wink:

PS. Pracowałem kiedyś w piekarni (serio!).

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 11:24 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Noelka napisał(a):
Cytuj:
Brzmi to jak jakieś groteskowe męczenie buły. Dla mnie okropność roku

Matko jedyna! Co za przekleństwo roku! ;) To właśnie tutaj jest pięknie pokazane, że Beatlesi pomimo sprzeczek, różnych napięć potrafią zasiąść razem do grania i pomóc koledze w odśpiewaniu utworu.


No ale źle to im wychodzi, można chyba wyrazić swoje niezadowolenie, tak samo jak Wam zachwyt.

Argus9 napisał(a):
absurdalne nękanie bagietki
satyryczne ciemiężenie rogala
komiczne molestowanie bochenka
prześmiewcze prześladowanie tosta
rubaszne torturowanie kajzerki
humorystyczne drażnienie kromki
chichotliwe dokuczanie pieczywa


Warto było wyskoczyć z tą "bułą" by w odwecie dostać takim przepysznym zestawem między oczy :) Moje ulubione to te z rogalem i kajzerką :) Zapiszę sobie gdzieś na pamiątkę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 4:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Yer Blue napisał(a):


No ale źle to im wychodzi, można chyba wyrazić swoje niezadowolenie, tak samo jak Wam zachwyt.


Owszem. Ale równie dobrze mogę wyrazić swoje oburzenie na Twoje niezadowolenie :) Po to jest to forum.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 5:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
beatles napisał(a):
..zresztą czy faktycznie ten nowy, stary album jest takim wydarzeniem..przeciez bootlegi oferują znacznie wiecej materiału z sesji do białego , tak więc nie ma tu jakiejś sensacji..ale cóż reklama,reklama itd


Owszem, bootlegi oferują znacznie więcej materiału...Ale White Album 2018 nie mógł pomieścić ich zawartości. W zamian otrzymaliśmy 39 nieznanych do tej pory tzw. tejków z płyt 4-6. Zapewne do tej pory ich nie słyszałeś. Czy są jakieś sensacje? Zaliczyłbym do tej kategorii wykonanie np. Let it Be. Nie wiedziałem, że taki zapis istnieje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 7:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Nie mam teraz czasu na porządne posłuchanie całości, ale mnie kusicie...

Argus9 napisał(a):
2) jest na tym nowym wydawnictwie wiele wspaniałych momentów, ale dla mnie Przebojem Roku jest "Good Night" Take 10 - od dziś dla mnie Obowiązkowy Utwór Świąteczny :) Rewelersi pod Choinką! :) CAŁA CZWÓRKA WOKALNIE RAZEM! Nie sposób się nie wzruszyć...
(nikt na całym świecie nie fałszuje tak uroczo jak Ringo :D )

Yer Blue napisał(a):
Brzmi to jak jakieś groteskowe męczenie buły. Dla mnie okropność roku :) Dobrze, że ostatecznie wywalono tych pozostałych wokalistów. I cudownie, że jest taki take, dzięki niemu odbiera się ostateczną wersję z samym Ringo jako strzał w dziesiątkę.

Ja się ustawiam gdzieś pomiędzy. Brzmi to, jakby John, Paul i George uczyli Ringo pływać. "Jeszcze trochę, dasz radę, nie pójdziesz na dno, jakby co to Cię podtrzymamy". Cierpliwie, ciepło i rodzinnie.

beatles napisał(a):
mam odczucie ,ze młody Martin na plecach ojca i bitli chce bardzo zaistnieć w historii muzyki

Wczoraj mnie naszła dokładnie ta sama myśl. Nieznane tejki itd. są super, ale remiksy? Nadal nie wiem.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Nie Lis 11, 2018 9:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fangorn napisał(a):
beatles napisał(a):
mam odczucie ,ze młody Martin na plecach ojca i bitli chce bardzo zaistnieć w historii muzyki

Wczoraj mnie naszła dokładnie ta sama myśl. Nieznane tejki itd. są super, ale remiksy? Nadal nie wiem.


Możliwe, że kiedyś przesłucham remiks Białego AD 2018, ale mnie jakoś nie ciągnie. Jak dla mnie Pepper 2017 był zupełnie niepotrzebny i nie widzę sensu kontynuacji (oprócz oczywiście finansowego). Abbey Road już tylko czeka na podobny zabieg, jakby jakaś nutka źle tam brzmiała. Trudno.

Co do Gilesa Martina, to jego udział w świecie beatlesowskim jest dla mnie całkowicie niepotrzebny. Jest za młody i nie może uchodzić za eksperta (co z tego, że ma słynnego ojca - strach pomyśleć jakby Julian, Sean czy James mieli podobną fuchę), co gorsza nie powinien nic poprawiać, nikt nie miał prawa go w tej kwestii namaszczać.

Sporym rozczarowaniem jest dla mnie brak "A Case Of The Blues" (kto wie, może już nigdy nie wyjdzie oficjalnie) w tym hiper super wydaniu czy wielu innych ważnych nagrań z tamtych sesji (Look At Me, Oh My Love, Heather itd). Czuję, że ta cała operacja ma w sobie dużo przypadku i nie została do końca przemyślna.

O zawartości płyt 4-6 na pewno się jeszcze wypowiem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Pon Lis 12, 2018 4:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Co do Gilesa Martina, (...) nie może uchodzić za eksperta (...) nie powinien nic poprawiać, nikt nie miał prawa go w tej kwestii namaszczać.

Ależ wręcz przeciwnie - absolutnie prawo takiego "namaszczenia" mają Ci, którzy są prawnie umocowani do decydowania o tych nagraniach, a mianowicie: Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono, Olivia Harrison oraz EMI/Apple (czy też obecnie po przejęciu Sony). Wszystko co się dzieje z katalogiem Beatlesów wymaga zgody TYCH WSZYSTKICH PIĘCIU PODMIOTÓW, wystarczy, że wyłamie się jeden z nich i jakikolwiek projekt wydawniczy zostaje wstrzymany - TAKI JEST STAN PRAWNY, koniec kropka.

To nie Giles Martin próbuje zaistnieć - takie dostał ZLECENIE od wyżej wymienionych, których w co drugim zdaniu w wywiadach tytułuje "MOI SZEFOWIE", dodając, że oni wszystko nadzorują, kontrolują, odsłuchują, zatwierdzają.

Może nam się idea remiksów Pieprza i Białego podobać lub nie, możemy się zastanawiać nad potrzebą takich kroków lub jej brakiem, wreszcie rezultat tych zabiegów możemy akceptować lub nie, ale miejmy świadomość, że to nie jest jakiś kaprys Gilesa, lecz działanie w ramach określonego systemu prawno-biznesowego i już - jeśli się dogadają, Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono, Olivia Harrison oraz EMI/Apple WSPÓLNIE mają prawo zrobić co chcą z Fab-materiałem (i zlecić np. hip-hopowy remiks Abbey Road Sewerynowi Krajewskiemu). To gwoli WYJAŚNIENIA kto i do czego MA PRAWO.

A to, że te kolejne edycje są nastawione na wyciąganie kasy od fanów? Odkrywanie Ameryki! Przemysł fonograficzny nigdy nie był, nie jest i nie będzie organizacją charytatywną. W przypadku Beatlesów i EMI tak było zawsze - od czasów winylowych, począwszy od wydania "A Collection of Beatles Oldies but Goldies" z 15 utworami powtórkowymi i jednym premierowym. Kapitalizm.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 12:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Yer Blue napisał(a):
Jest za młody i nie może uchodzić za eksperta (co z tego, że ma słynnego ojca - strach pomyśleć jakby Julian, Sean czy James mieli podobną fuchę),

Giles Martin liczy sobie teraz 49 lat, a kiedy George Martin pracował z Beatlesami nad Białym miał...42 lata. Giles poszedł w ślady ojca i został producentem, tak więc wykonuje swój zawód. Nie rozumiem Twoich zarzutów wobec "młodego" Martina :D

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 9:52 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Sporym rozczarowaniem jest dla mnie brak "A Case Of The Blues" (kto wie, może już nigdy nie wyjdzie oficjalnie) w tym hiper super wydaniu czy wielu innych ważnych nagrań z tamtych sesji (Look At Me, Oh My Love, Heather itd). Czuję, że ta cała operacja ma w sobie dużo przypadku i nie została do końca przemyślna.


Myślę, że ten wpis nie jest do końca przez Ciebie przemyślany, albo po prostu nie sprawdziłeś informacji. Wymienione przez Ciebie kompozycje nie znalazły się na tegorocznym wydawnictwie (ani też w 1968 roku) ponieważ nagrano je już po zakończeniu sesji. Niczym uzasadnionym byłoby ku Twojemu spełnieniu, dodawanie ich do wersji delux.
Mam pytanie: co oznacza stwierdzenie, że ta cała operacja(?!) ma w sobie dużo przypadku i nie została do końca przemyślana. Przez kogo?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 2:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
dr Maxwell napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Sporym rozczarowaniem jest dla mnie brak "A Case Of The Blues" (kto wie, może już nigdy nie wyjdzie oficjalnie) w tym hiper super wydaniu czy wielu innych ważnych nagrań z tamtych sesji (Look At Me, Oh My Love, Heather itd). Czuję, że ta cała operacja ma w sobie dużo przypadku i nie została do końca przemyślna.


Myślę, że ten wpis nie jest do końca przez Ciebie przemyślany, albo po prostu nie sprawdziłeś informacji. Wymienione przez Ciebie kompozycje nie znalazły się na tegorocznym wydawnictwie (ani też w 1968 roku) ponieważ nagrano je już po zakończeniu sesji. Niczym uzasadnionym byłoby ku Twojemu spełnieniu, dodawanie ich do wersji delux.


A jednak są utwory spoza sesji do Białego - Lady Madonna i The Inner Light, czasowo dość nawet odległe. Nawet nie wiedziałem, że wyżej wymienione przez mnie utwory nagrano po białoalbumowych sesjach, niemniej są to cenne, autorskie utwory, które byłyby dużym uatrakcyjnieniem wydawnictwa i mieszczące się przecież w przedziale czasowym właściwym dla Białego. Dużo bardziej niż utwory z singla nagrane w lutym 68.
Naprawdę A Case Of The Blues, Oh My Love czy Look At Me nie pasują Ci do Białego Kolosa AD 2018?

Na marginesie: kiedy dokładnie zarejestrowano te utwory?

dr Maxwell napisał(a):
Mam pytanie: co oznacza stwierdzenie, że ta cała operacja(?!) ma w sobie dużo przypadku i nie została do końca przemyślana. Przez kogo?


Patrz wyżej. Nie rozumiem doboru kilku utworów - stąd moja opinia. Zapewne przesadzona, bo jednak w dużej mierze to bardzo przemyślane wydanie jubileuszowej płyty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 2:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Co do Gilesa Martina,(...) nie może uchodzić za eksperta

Zastanawia mnie na jakiej podstawie oceniasz/uważasz, że Giles Martin "nie jest ekspertem"? Wiem, że masz negatywną opinię o albumie "Love", ale przypominam, że producentami tej płyty byli obaj Martinowie i OBAJ DOSTALI GRAMMY. Czyli Grammy przyznaje się nie-ekspertom? :wink:

Przecież Giles pracując z ojcem podczas "Love" właśnie nabył EKSPERCKIE KOMPETENCJE Z PIERWSZEJ RĘKI!

Powtórzę: można dyskutować o potrzebie remiksowania Beatlesów, ale jeśli już taką decyzję podjęto, to Giles Martin jest JEDYNYM oraz NATURALNYM WYBOREM do tej roli.

A to, co zrobił z remiksem Sierżanta czyni go BEZDYSKUSYJNYM EKSPERTEM Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 2:31 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
A jednak są utwory spoza sesji do Białego - Lady Madonna i The Inner Light, czasowo dość nawet odległe. Nawet nie wiedziałem, że wyżej wymienione przez mnie utwory nagrano po białoalbumowych sesjach, niemniej są to cenne, autorskie utwory, które byłyby dużym uatrakcyjnieniem wydawnictwa i mieszczące się przecież w przedziale czasowym właściwym dla Białego. Dużo bardziej niż utwory z singla nagrane w lutym 68.
Naprawdę A Case Of The Blues, Oh My Love czy Look At Me nie pasują Ci do Białego Kolosa AD 2018?

Na marginesie: kiedy dokładnie zarejestrowano te utwory?


Tak Lady Madonna, The Inner Light oraz Across the Universe nie pochodzą z sesji do Białego. Podejrzewam, że wybierając te kompozycje autorzy chcieli umieścić materiał, który znalazł się na oficjalnych singlach oraz Białym Albumie (Across the Universe planowany był na singla). Takie podsumowanie 1968 roku w innych tejkach. Muzycznie do A Case of the Blues etc są OK, ale popieram taki konsekwentny wybór na delux.Sesje do Bialego zakończyły się 14 października. Heather Paul w towarzystwie Donovana nagrał w drugiej połowie listopada. Z kolei Lennon zarejestrował swój materiał na początku grudnia 1968 roku


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: White Album 2018
PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 2:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
I po co mi to było ;)

Argus9 napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Wiem, że masz negatywną opinię o albumie "Love", ale przypominam, że producentami tej płyty byli obaj Martinowie i OBAJ DOSTALI GRAMMY. Czyli Grammy przyznaje się nie-ekspertom? :wink:


Grammy to akurat żaden wyznacznik jakości, tak jak i Oscary. Dostanie Grammy a coś tak okropnego to dla mnie przykład na to, jak bardzo kuriozalne rzeczy bywają nagradzane.

Ale mogę odwołać moje słowa: młody Martin na pewno jest ekspertem w swojej dziedzinie. Z tym, że dla mnie jego robota (upiększanie czegoś co już jest ideałem) jest zwyczajnie nie potrzebna i budzi moje wątpliwości. Jeśli komuś jego remiksowanie jest wielką wartością to fantastycznie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY