Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:56 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 03, 2018 11:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Do koncertu równo 4 miesiące ale można już coś planować odnośnie fanowskich akcji.

Mam 2 propozycje.

1. Upamiętnienie Johna na "Here Today". Podnosimy kartki z jego podobizną podczas tego utworu. Zawsze uderza mnie brak jakigokolwiek zdjęcia Lennona na wielkim ekranie na "Here Today", podczas gdy na "Something" wyświetlane są zdjęcia Harrisona i jest to bardzo wzruszające. Na "Here Today" są tylko światełka -trochę mało...
Każdy może przynieść jakiekolwiek zdjęcie Lennona, trzeba też zrobić dodruk dla osób, które o akcji dowiedzą się w dniu koncertu i je rozdać. Zdjęcia mogą być czarno-białe. Akcja jest dość prosta ale może być też bardzo efektowna i gdyby się udała pewnie poruszyła by Paula.
Przy czym w dobrym tonie byłoby mieć kartki, na których są John i Paul razem - w końcu to koncert Paula, jego utwór i jego bardzo osobiste wyznania o Johnie. Jest dużo takich zdjęć, które pięknie ilustrują ich braterskość i wspólnotę:

Image
Image

Wydaje mi się, że nigdy nie było takiej akcji na "Here Today" na koncercie Paula, więc może być to zaskakujące. Czynnikiem na plus dla tej akcji jest data koncertu, który odbędzie się na 5 dni przed 8 grudnia...

2. Z karteczkami dla Mccartneya trudno już coś nowego wymyślić, a przynajmniej takiego co porwie jak "Hey Paul". Wydaje mi się, że jak już coś robić to tylko na "Hey Jude" bowiem ma on kilka minut tylko dla fanów, cokolwiek byśmy nie zrobili w trakcie wspólnego Na-na-na będzie to bardzo widoczne i epickie, również na telelebimach i nie sposób znów tego nie wykorzystać. Powtórka z kartkimi Hey i Paul oczywiście odpada, ale można wrócić do pierwotnego pomysłu tek akcji, czyli podnoszenia kartek z podobizną Paula. Gdyby wypełniły całą Tauron Arenę na pewno widok byłby imponujący.

To tylko moje propozycje. Czekam na opinie i Wasze propozycje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 03, 2018 11:49 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 21, 2012 6:59 pm
Posty: 37
Miejscowość: Kraków
Myślę, że pierwszy pomysł jest dobry. Sama myślałam o czymś podobnym. Na koncert można wnieść bagaż max A4 (tak napisali na bilecie), więc nie powinno być kłopotu. Jeśli się zdecydujemy na ten pomysł, to mogę trochę pokserować.
Myślałam też o kolorowych serduszkach, ale to wydaje mi się trochę za banalne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 11:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nawet jeśli nie da się wnieść większej ilości kartek na Tauron Arenę, to zawsze można je rozdawać przed wejściem. Kartki na akcję Hey Paul były w większości rozdawane przed Narodowym i przyniosło to świetny rezultat. Ważne by byli chętni na wydrukowanie i kserowanie (na razie jest 4 chętnych ;)) i by ogólnie był pozytywny odzew na akcję - to napędzi chęci do działania.

Jeszcze do końca nie jest pewne czy "Here Today" będzie grane na tej trasie, ale Macca zawsze gra jakiś tribute dla Johna. Przez jakiś czas nie grał "Here Today", ale było za to "A Day In The Life".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 12:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Akcja z podobizną Johna bardzo mi się podoba!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 10:26 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
Ja chętnie pomogę w akcji, zgłaszam gotowość!
Może jakaś akcja nawiązująca do albumu "Egypt Station"? "Poland Station?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 12:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Akcja z kartkami "Poland Station" miała by sens gdyby Paul wykonywał utwór "Egypt Station" (jeśli w ogóle tokowy jest) - nawiązanie proste, czytelne i chwytliwe. Do utworów z nowej płyty typu I Don't Know pasuje jak kwiatek do kożucha ;)
Nie wiem czy to dobry pomysł ale na Back In The USRR można by zrobić coś w rodzaju "Back in The Poland Station", albo w którymś z początkowych utworów kartki "Welcome To Poland Station", najlepiej w pierwszym, lub pierwszym granym z nowej płyty. Generalnie można "Poland Station" jakoś wykorzystać. Ma to siłę przebicia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 1:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Myślę, że jak we wrześniu (lub wcześniej) poznamy zawartość płyty to jakiś "dobry" pomysł wpadnie nam do głowy. Tymczasem zgłaszam swoją chęć pomocy przy wydruku. Mogę wydrukować spokojnie 500 kartek w formacie A4.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 9:24 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Lip 03, 2017 10:12 pm
Posty: 2
myślę że fajnym pomysłem byłoby w jakiś sposób poproszenie Paula o wykonanie ram on przed something na ukulele, kilka razy takie coś miało już miejsce, ale jeszcze nie w Polsce. w ogóle szkoda że piosenki z ram są tak zapomniane i taka mała rzecz byłaby na pewno wspaniała


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 3:56 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Szkoda, że setlisty nie mogą układać fani z danego kraju gdzie ma się odbyć koncert. Wtedy było by łatwiej dla nas coś wymyślić a gorzej niestety dla muzyków. Ale to my będziemy lżejsi o kilka stówek a oni wiadomo...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 10:07 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Może sami głośnym skandowaniem będziemy domagać się jakiegoś konkretnego utworu. Takiego oczywiście, którego nie ma na setliscie, może wypisać go na kartkach i co jakiś czas podnosić w górę? Utwór powinien być taki, który był grany na jakiś koncertach, ale rzadko i nie w Polsce.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 10:17 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2018 12:43 pm
Posty: 25
Miejscowość: Montreal, QC, Kanada
Szkoda, ze nie bede na koncercie..ale obejrze go przed Wami ;-) Mam juz bilet na koncer Paula w Montrealu, drugi w serii... Piec lat temu udal mi sie wyczyn pojscia na koncert i w Warszawie i troche pozniej w miescie Quebec.. Super polska atmosfera..i Urodziny Paula i Paul po polsku..zreszta jest on natyle dzentelmenski ze w kazdym kraju zwraca sie do publicznosci kilkoma zdnaniami w ich ojczystm jezyku... Ja go slucham po francusku... Powodzenia dla wszystkich, ktorzy na koncert sie wybioeraja i chca zrobic jakas akcje... a po koncercie napisze co nieco... jakie zmiany w setliscie...z pewnoscia bedzie cos z Egypt Station... wychodzi 9 wrzesnia... To bedzie moj 6 koncert..:-) A pomyslec, ze kiedys nawet nie marzylem o tym aby zobaczyc ktoregos z Beatlesow na zywo... A byl to koniec lat 70 i poczatek 80... Dla wielu gleboka historia... Hello Beatles People!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 6:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
HoracyJembuszko napisał(a):
myślę że fajnym pomysłem byłoby w jakiś sposób poproszenie Paula o wykonanie ram on przed something na ukulele


Marko napisał(a):
Może sami głośnym skandowaniem będziemy domagać się jakiegoś konkretnego utworu. Takiego oczywiście, którego nie ma na setliscie, może wypisać go na kartkach i co jakiś czas podnosić w górę? Utwór powinien być taki, który był grany na jakiś koncertach, ale rzadko i nie w Polsce.


Nie ma na to żadnych szans. Występy Paula są bardzo drobiazgowo zaplanowane, próba domagania się czegoś od publiczności nieźle by go zakłopotała.
Jedna możliwość na coś specjalnego dla nas może wyjść od samego Paula na długo przed koncertem, w formie jakiegoś głosowania fanów. Ale takie niespodzianki dzieją się u Paula bardzo sporadycznie i nie ma co na nie liczyć. W sumie to znam jeden taki przypadek - fani przed koncertem na Ukrainie wybrali do zagrania Mrs. Vanderbilt.

bobski66 napisał(a):
Myślę, że jak we wrześniu (lub wcześniej) poznamy zawartość płyty to jakiś "dobry" pomysł wpadnie nam do głowy. Tymczasem zgłaszam swoją chęć pomocy przy wydruku. Mogę wydrukować spokojnie 500 kartek w formacie A4.


Wow, sporo!
Zawartość płyty, to znaczy spis tytułów z grubsza już znamy, ciekawszy dla naszych akcji będzie pierwszy koncert na trasie, czyli co zagra. Najbliższy koncert 17 września i wiele się wówczas wyjaśni. Gdyby zagrał upragnione Martha My Dear (na co liczę po cichu ;)) to można by zrobić akcję "Macca My Dear" ;)
Tak przy okazji zerknąłem sobie na sety ostatnich regularnych koncertów Paula (grudzień 2017) i zaskoczyła mnie obecność A Day In The Life, do którego grania Macca wrócił po latach. Ciekawe czy na nowej trasie też będzie grany. A Day In The Life jest bardzo widowiskowy i akcja dla Johna najlepiej by na nim wypadła.

Nowhere Man 1965 napisał(a):
To bedzie moj 6 koncert..:-)


Gdzie i kiedy odbyła się pozostała piątka :) ?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 10:04 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2018 12:43 pm
Posty: 25
Miejscowość: Montreal, QC, Kanada
Nowhere Man 1965 napisał(a):
To bedzie moj 6 koncert..:-)


Gdzie i kiedy odbyła się pozostała piątka :) ?[/quote]

Pierwszy koncert to w ramach US Tour - w Toronto, 10 pazdziernika 2005
Drugi koncert w ramach Up and COmming. Tour - w Montrealu 12 sierpnia 2010
Trzeci Koncert w w ramach On the run Tour - w Montrealu 26 lipca 2011
Czwarty koncery wramach Out there Tour - w Warszawie 22 czerwca 2013
Piaty koncery wramach Out there Tour - w miescie Quebec 23 lipca 2013

Tak wiec teraz 20 wrzesnia w Montrealu bedzie to szosty raz... Do Krakowa niestety nie dam rady, choc mialem propozycje... no ale nie dam rady....:-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 4:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kanada to chyba musi być Twoja druga ojczyzna. Kanada - Polska 5:1 ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 08, 2018 9:24 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Propozycja z fotografiami Johna mi się podoba. Tylko pytanie z jakiej odległości Paul będzie je oglądał? Jeśli rozpozna twarze na kartkach ludzi przy barierce, to OK. ;)
Przyszedł mi jeszcze do głowy pomysł na hasło podczas tej samej piosenki - "He's here today". Może trochę ckliwy, ale innego pomysłu nie mam. :P
Poland Station też niezłe.

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 08, 2018 10:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ph.D. Jeremy Hillary Boob napisał(a):
Propozycja z fotografiami Johna mi się podoba. Tylko pytanie z jakiej odległości Paul będzie je oglądał? Jeśli rozpozna twarze na kartkach ludzi przy barierce, to OK. ;)


Sugerujesz, że nie dostrzeże tych zdjęć?
Fakt, że podczas wykonywania "Here Today" jest mała widoczność bo jest dość ciemno (gasną światła), ale widoczność mogą poprawić światełka z komórek (to będzie bardzo potrzebne), a same zdjęcia nie mogą być w ciemnych kolorach.
Ten brak świateł na "Here Today" powoduje, że większy sens tej akcji widziałbym na "A Day In The Life", bo widoczność to podstawa.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 09, 2018 10:02 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2018 12:43 pm
Posty: 25
Miejscowość: Montreal, QC, Kanada
Yer Blue napisał(a):
Kanada to chyba musi być Twoja druga ojczyzna. Kanada - Polska 5:1 ;)


Ano mieszkam tam juz od ponad 30 lat... Niedlugo bedzie 6:1 i jak rziumiem w grudniui 6:2... Do tego trzeba doliczyc dwa Koncerty Ringo and His All Starr Band...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 1:05 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Spodobało mi się hasło Poland Station i postanowiłem, na podstawie logo nowej płyty, stworzyć planszę, którą możnaby trzymać podczas koncertu. Zamieszczam dwie opcje do wyboru, kliknięcie w obrazki powiększy obraz. Dajcie znać, co myślicie. ;)


Image          Image

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 9:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Fajny pomysł. Zastanawiam się jednak czy Paula to "jakoś' ruszy i pójdzie mu w pięty.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 9:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Świetny i oryginalny pomysł. Myślę, że to Paula ruszy :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY