Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2017 12:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Strona główna z newsami nie działa jak należy, pozostaje pisywanie na forum. Jak już prawie wszyscy wiedzą, na stronie oficjalnej The Beatles pojawiły się tajemnicze zapowiedzi: http://www.thebeatles.com/news/beatles

A tymczasem Roger Stormo wyśledził na amerykańskim Amazonie specjalną edycję Sierżanta Pieprza zawierającą aż sześć płyt!!! Podaję link, ale niczego szczególnego tam nie znajdziecie (jeszcze!): https://www.amazon.com/dp/B06WGVMLJY/re ... 88a5c662fe

A jeszcze tutaj: http://forums.stevehoffman.tv/threads/s ... 4/page-271 napisane jest co dostaniemy 1 czerwca:

Not 100% confirmed but this came from a good source:

Sgt. Pepper 2017
CD 1: remastered Sgt. Pepper (Mono)
CD 2: remastered Sgt. Pepper (Stereo)
Penny Lane/Strawberry Fields will be segued in-between “Being for the Benefit of Mr. Kite” and “Within You Without You” on both discs.

The Special Edition Sgt. Pepper 2017 will contain:
CD 1 & CD 2 as above
Disc 3 DVD/Blu-Ray:
Sgt. Pepper in 5:1
Promo videos
"Making of" documentary.

The Deluxe Edition will contain same elements of Special Edition plus:
Remastered mono and stereo vinyl
Download card containing link to 23 never before heard out-takes.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 16, 2017 10:16 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Na Allegro pojawiła się oferta za prawie 600zł z realizacją po wydaniu zestawu. Jak radzicie, czy warto się spieszyć z zakupem?

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 1:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
svarog napisał(a):
Na Allegro pojawiła się oferta za prawie 600zł z realizacją po wydaniu zestawu. Jak radzicie, czy warto się spieszyć z zakupem?

Osobiście bym się nie śpieszył.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 8:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
svarog napisał(a):
Na Allegro pojawiła się oferta za prawie 600zł z realizacją po wydaniu zestawu. Jak radzicie, czy warto się spieszyć z zakupem?

Tu masz jakieś 150 PLN taniej:
http://www.fan.pl/katalog/p93552827_the ... _band.html

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 4:29 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Sześć dni przed 50-tą rocznicą , Panie Sierżancie melduję o wykonaniu zadania i zakupieniu wersji Delux!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 7:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Argus9 napisał(a):
svarog napisał(a):
Na Allegro pojawiła się oferta za prawie 600zł z realizacją po wydaniu zestawu. Jak radzicie, czy warto się spieszyć z zakupem?

Tu masz jakieś 150 PLN taniej:
http://www.fan.pl/katalog/p93552827_the ... _band.html

Tutaj, jeszcze dwie dychy mniej. Zestaw można kupić za 429,43
http://www.gandalf.com.pl/m/sgt-peppers-lonely-hearts-club-band-e/?gclid=CLWKqueGjtQCFRmBsgodd8UD1Q


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 28, 2017 12:27 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Nie będę pisał recenzji po premierowym wysłuchaniu Peppera w wersji Deluxe. Posłużę się jedynie cytatami z sms-ów wysyłanych w trakcie pierwszego słuchania tego wspaniałego wydawnictwa do jednego z szanownych forumowiczów:
1. Już go mam...Jadę do domu. Zadzwonię popołudniu.
2. Pierwszy utwór. O k...ale brzmi.Bas aż dudni. Jest baza.
3. Po drugi utworze. Giles Martin ma beatlesowskie geny.
4. When I'm 64. Mamy bazę. Jest stereo, baza jak na Songtrack. Dynamika niesamowita.
5. Rita np. Po aaa w intro nic nie ucieka. Jestem zboczony bo nie słucham płyty , ale szukam róznych nuiansów. Tzn. Słucham ,ale nieco ''rozkojarzony''.Przy Good Morning , mój kot wyłożył się do góry brzuchem. W tym utworze , Ringo jawi mi się jako najlepszy perkusista świata! A gitara świetnie tym razem wkomponowana.Sekcja ,perkusja, gitara we właściwych proporcjach. Szok.
6.Ale numer! W take'u 2 , a Day ...na końcu wyraźnie słychać beatlesowski wokal ommmm, jak mantra jakaś. Tak jak Moody Blues w OM
7.Zadziwiające ,ale mój czarny koń Fixing był praktycznie gotowy w take'u 1. Ten Macca to jednak do bólu był przygotowany.
8.Instrumentalne Getting Better , Ringo rządzi. Naprawdę go słyszę!
9.Pierwsze refleksje. Tu nie domalowywania wąsów Monie. To jest szacunek dla oryginału, a brzmi to ...hmmm...aż za dobrze!
10.Szacunek dla Gilesa Martina. Stereo przytłacza , morduje. Nawet Good Morning wskakuje o dwie gwiazdki wyżej. Dynamika dźwięku jest ''na granicy''. Szacun dla Martina, tym razem juniora. Każdy sobie wyrobi opinię, ale to jest szacunek również dla ortodoksyjnych fanów.
To były spontaniczne wpisy w trakcie i po wysłuchaniu delux po raz pierwszy. Wszelkie spostrzeżenia podtrzymuję również na “trzeźwo”.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 10:19 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki za opinię. Wygląda na to, że to coś niesamowitego. Nie mogę się doczekać, aż będę miał czas, żeby porządnie posłuchać. Czyli najszybciej jutro. Na razie zostaje mi postne słuchanie empetrójek.
dr Maxwell napisał(a):
Jestem zboczony bo nie słucham płyty , ale szukam róznych nuiansów.

Też bym chciał być taki zboczony, ale chyba nie znam na pamięć każdego dźwięku Peppera :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 5:25 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Sob Cze 29, 2013 1:48 pm
Posty: 30
Film na 50 lecie albumu:

https://www.youtube.com/watch?v=MkKEG7WZMIw

_________________
Moje Konto YouTube http://www.youtube.com/channel/UCLCjhqj ... JFg/videos


Ostatnio edytowany przez paweł =, Nie Cze 04, 2017 10:31 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 8:32 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A ja nadal nie mam swojego rocznicowego Pieprza :(

Zamówiłam wersję na winylu w Empiku w przedsprzedaży w połowie maja - i już dwa razy przełożyli mi termin dostawy. Miała być 26-ego, później dzisiaj, a kolejnym nowym terminem jest 9 czerwca :evil:

Najgorsze, że człowiek budzi się w rzeczony dzień z radosną myślą "ooo, dzisiaj wyślą mi Pieprza", po czym otwiera skrzynkę mailową... i dowiaduje się, że zonk, bo termin dostawy opóźniony. Jeśli to nie jest posiadanie głęboko gdzieś klienta to nie wiem, co to jest :evil:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 10:32 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Sob Cze 29, 2013 1:48 pm
Posty: 30
Miałem to samo z dwoma płytami Queen, czekałem dwa tygodnie na dostawę.
Okazało się że nie mają w magazynie, i im podziękowałem.

_________________
Moje Konto YouTube http://www.youtube.com/channel/UCLCjhqj ... JFg/videos


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 11:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Słuchałem raz tego "nowego" Pieprza i nie wiem o co chodzi w tych zachwytach. Płyta brzmi niby jeszcze mocniej, dokładniej, przejrzyściej ale jest to dla mnie sztuczna próba udoskonalenia i tak świetnie (delikatnie mówiąc) brzmiącej płyty. Nie podoba mi się w ogóle ingerencja polegająca na uwypuklaniu niektórych smaczków, tak jakby młody Martin wymyślił sobie - o, ten drobiażdżek musicie usłyszeć głośniej i wyraźniej - przez co jakiś tam instrument wychodzi przed szereg. A może ja właśnie chcę by to brzmiało po staremu, dokładnie tak jak to wymyślił jego ojciec z chłopakami.
Bębny w Good Morning rzeczywiście brzmią jakby w Ringo wstąpił diabeł :) Tak, w tym wypadku utwór zyskuje, ale ja wolę pozostać przy wersji 1:1 od Beatlesów. I oczywiście tylko mono.

dr Maxwell napisał(a):
7.Zadziwiające ,ale mój czarny koń Fixing był praktycznie gotowy w take'u 1. Ten Macca to jednak do bólu był przygotowany.


Take 3. Moim daniem Fixing w tym podejściu to najwartościowszy moment całego tego pepperowego przedsięwzięcia. Rewelacyjny wokal (lepszy niż na płycie) i wielki zachwyt nad usłyszeniem tego utworu w nieco innej wersji.

Szykuje się chyba jedynka na liście billboardu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 12:48 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
paweł = napisał(a):
Miałem to samo z dwoma płytami Queen, czekałem dwa tygodnie na dostawę.
Okazało się że nie mają w magazynie, i im podziękowałem.


Też bym podziękowała, ale akurat Pieprz został nabyty za kartę prezentową, którą dostałam na urodziny, no i miał być właśnie takim urodzinowym prezentem... ech.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 1:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
A propos empiku... Z empikiem (którego KIEDYŚ byłem stałym bywalcem) rozstałem się z powodu oczywistych powodów.

PS. A Nowym Sierżantem ZaChłystuję się i zbieram notatki by to wysłowić niebawem...

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 6:44 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Argus, mam nadzieję, że nie zachłysnąłeś się śmiertelnie i wciąż możemy liczyć na opis Twoich wrażeń z odsłuchu? ;)

Ja jestem przeogromnie ciekawa, tym bardziej, że wiem, iż - jak zwykle w Twoim przypadku - możemy się spodziewać bardzo treściowo i słowotwórczo interesującego tekstu :)

Sama swojego winylowego Sierżanta Pieprza odsłuchuję zaledwie od nieco ponad tygodnia, gdyż do empikowego spóźnienia doszedł mi jeszcze kilkudniowy wyjazd służbowy. (Swoją drogą, fanowska miłość jednak z biegiem czasu zmienia swe oblicze; gdyby ktoś mi kilkanaście lat temu powiedział, że DAM RADĘ i WYTRZYMAM ponad dwa tygodnie od premiery beatlesowskiego remastera nie przesłuchując go, prawdopodobnie zabiłabym go śmiechem - ja, która w dzień premiery książkowej "Antologii" zmusiłam swoją rodzicielkę do wyjazdu do większego miasta wojewódzkiego, bo tam w Empiku Antologia na pewno będzie już w dzień premiery, w odróżnieniu od naszych lokalnych sklepów, no a przecież ja "Antologię" musiałam zacząć czytać OD RAZU).

Jestem zachwycona czystością i przejrzystością dźwięku i nie mogę się oderwać od słuchania tej płyty. Nie umiem skupiać się na poszczególnych smaczkach, partiach gitarowych, wokalach itd., ale ogólnie jak dla mnie brzmi to tak, jakby ktoś wziął temperówkę i naostrzył wszystkim Beatlesom wokale :)

Pieprz to jest jednak najważniejsza płyta świata. Nie sposób uwierzyć, że krążek ten powstał pół wieku temu.

Jeśli chodzi o drugą plytę - z dodatkami (którą dotychczas przesłuchałam zaledwie raz, bo nie mogę się oderwać od plyty "właściwej" - to tu jest małe rozczarowanie. Myślałam, że będą na nich jakieś wyjątkowo smakowite kąski, coś w stylu Beatlesów pękająch ze śmiechu podczas nagrywania "And Your Bird Can Sing". A to po prostu ten sam album tylko wcześniejsze wersje utworów, zazwyczaj instrumentalne. Można sobie karaoke zrobić :wink:

Myślałam, że napiszę też o dużym rozczarowaniu - czyli fakcie, że moja płyta nie "zapętla" się na końcu strony B. Moją pierwszą myślą było: naprawdę, tyle hałasu o ten remaster itd., tyle pracy, a taki ważny element pominęli? Myśl ta towarzyszyła mi przez kilka dni dopóki nie zaczęłam się zastanawiać, czy to nie jest przypadkiem "wina" mojego gramofonu, który wyposażony jest w automatyczny mechanizm podnoszenia igły. Czy ktoś może posiada winylowego Pieprza i gramofon bez tego mechanizmu i mógłby mi powiedzieć, czy płyta się "zapętla"?

EDIT: Zapomniałam wspomnieć o jednej związanej z Pieprzem NIESAMOWITEJ rzeczy. Otóż mój Pies, który generalnie (niestety) nie lubi muzyki - zawsze, gdy puszczam płyty, ucieka do drugiego pokoju - przychodzi do mnie słuchać Pieprza! Czy to jest wpływ psiosłyszalnych dźwięków pod koniec płyty? ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 05, 2017 2:32 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Długo się zbierałem, żeby opisać różnice między starym miksem a nowym. Przemyślenia tutaj:

http://adayinthelife.whad.pl/wp/?p=2441


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 10, 2017 1:27 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dzięki Pajdek za znakomity post! Przez Ciebie (albo raczej - dzięki Tobie) mam ochotę posłuchać sobie Pieprza po raz n-ty w ostatnim czasie. Oraz wrócić do wersji mono :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 10, 2017 9:45 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Rita napisał(a):
Dzięki Pajdek za znakomity post! Przez Ciebie (albo raczej - dzięki Tobie) mam ochotę posłuchać sobie Pieprza po raz n-ty w ostatnim czasie. Oraz wrócić do wersji mono :)


He ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY