Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 9:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
bobski66 napisał(a):
Rita napisał(a):
PS Sól i tak rządzi.

Brawo Rita. Rozgryzłaś całą insynuację, Chodzi oczywiście o Nową Sól.

Jasne, przecież - cytując klasyka - stara sól nadaje się chyba tylko na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi :wink: To chyba wyjaśnia, dlaczego na mapie Polski nie ma Starej Soli.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 10:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Zgłaszam chęć przeczytania podobnego w klimacie tekstu o Białym Albumie :)

Fangorn napisał(a):
Dopisuję się do listy. Taki długi album zasługuje nawet na dwa teksty! Ale i tak czekam na cykl pt. Major Paprykarz przedstawia najgorsze albumy rockowe wszech czasów.

Obawiam się, że taki tekst można popełnić tylko RAZ, a każda próba powtórki skazana jest na los filmowych sequeli.

Rita napisał(a):
Panie Konserwo, to Wy nie pieprzcie! Płatki były ku-ku-ry-dzia-ne! Nie znasz się Pan i tyle!

W zasadzie mógłbym się odwołać do Post Scriptum, które w artykule robi dla mnie za "immunitet" :wink: , ale Rita ma rację - płatki były KU-KU-RYKU-dziane, co chyba tym bardziej usprawiedliwia obecność w piosence koguta. :)

No chyba, że Lennon chciał w ten sposób zakamuflować swoją ewentualną, niewątpliwie naganną sympatię (zamiast do FC Liverpool) do londyńskich Tottenham Hotspur - i w ten sposób utwór ma jeszcze jedno dno :wink:

Image
Fangorn napisał(a):
bobski66 napisał(a):
Rita napisał(a):
PS Sól i tak rządzi.

Chodzi oczywiście o Nową Sól.

...stara sól nadaje się chyba tylko na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi :wink: ...na mapie Polski nie ma Starej Soli.

Mhm... jako Pan Konserwa(tysta) :wink: obstawiłbym chyba jednak Wieliczkę - jak to mówio: Stara Sól nie rdzewieje (czy jakoś tak) :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 05, 2017 10:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na opakowaniu płatków kukurydzianych Kellogg's widnieje kogut. A reklama tych płatków w latach sześćdziesiątych wyglądała tak: https://www.youtube.com/watch?v=uSbAWIy7oWo (Na YT jest kilka wersji).

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 06, 2017 6:10 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Jeśli chodzi o Rolling Stonesów to chyba rzeczywiście im się Pieprz podobał skoro nagrali własnego trochę nieudolnego konkurenta.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 08, 2017 12:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argusie gratuluję! Wielce oryginalna recenzja. Uważam ,że powinieneś przesłać ją do "Teraz Rock" i to jak najszybciej.

ps. Tyle lat mnie oszukiwałeś. Skutecznie :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 3:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Ruszyły prace nad 110 numerem gazetki FC. W cyklu "The Beatles 50 lat temu" rozpoczynamy komentarze i oceny następujących piosenek:
1 „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” Lennon/McCartney 2:02
2 „With a Little Help from My Friends” Lennon/McCartney 2:44
3 „Lucy in the Sky with Diamonds” Lennon/McCartney 3:28
4 „Getting Better” Lennon/McCartney 2:47

przypominam e-mail: bobski66@tlen.pl
Fajnie by było zmieścić się w czasie i wydać gazetkę 1 czerwca.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 2:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mam pytanie. Dodajemy Only A Northern Song do pepperowego tasiemca? Razem z singlem z lipca 67 będzie to łącznie 16 utworów czyli 4 kolejki po 4 utwory.

Proponowałbym dodać również All Together Now i It's All Too Much po Magicalu a w marcu 2018 zrobić 4 utworową kolejkę - singiel plus Hey Bulldog i Across The Universe. Natomiast płytę Yellow Submarine całkowicie pominąć.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 7:07 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jestem za tym, aby dodać wszystkie utwory, o których piszesz. I również niekoniecznie zależy mi, aby analizować płytę Yellow Submarine. Dla mnie osobiście ona jakoś nigdy nie była elementem dyskografii The Beatles.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 11:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki za opinię. Jak nikt nie zgłosi sprzeciwu to ustawa o pominięciu płyty Yellow Submarine z naszego cyklu wejdzie w życie ;) A Only A Northern Song omówimy w pepperowym ciągu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 17, 2017 1:43 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Głupi było by tak pominąć cały album zaliczany do dyskografii. Moja propozycja to wydać jeden odcinek o albumie "Yellow Submarine" i skomentować oraz ocenić cztery poniższe piosenki:

„All Together Now” - skomponowana specjalnie na płytę Yellow Submarine
„Hey Bulldog” - skomponowana specjalnie na płytę Yellow Submarine
„Only a Northern Song” - jeśli w nowej wersji "Pieprza" jej zabrakło to bliżej jej do Yellow Submarine
„It's All Too Much” - nie ma na albumie Magical MysteryTour, za to jest w filmie Yellow Submarine i z tym tytułem bardziej ją kojarzę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 17, 2017 7:27 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Podoba mi się pomysł Yer Blue aby przyporządkować piosenki bardziej chronologicznie.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 01, 2017 2:06 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Jest już grubo po północy. Nastał tak wielce oczekiwany 1 czerwca 2017 roku. Można zatem budzić dzieci by złożyć im życzenia lub wrzucić gazetkę NFC z komentarzami i ocenami do "Sierżanta Pieprza" z okazji 50 lecia.
Wybieram tymczasowo drugi wariant i wrzucam skany jeszcze ciepłego numeru.
Dziękuję wszystkim za współprace i wydatną pomoc w redagowaniu gazetki. Po stronie newsów jak i omawianego Pieprza znajdziecie nicki tych bezinteresownych osób (fanów).
Życzę miłej lektury:
ImageImage


Ostatnio edytowany przez bobski66, Sob Cze 03, 2017 12:58 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 10:20 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dzięki Robercie! Z ogromną ciekawością zabieram się do czytania :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 03, 2017 1:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki Rito za wpis. Tak się śpieszyłem by wrzucić gazetkę zaraz po północy, że porobiłem trochę błędów. Teraz wersja jest poprawiona i powinno się czytać lepiej.
P.S. Właśnie zdałem sobie sprawę, że mój pośpiech był nieuzasadniony.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 10:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
bobski66 napisał(a):
P.S. Właśnie zdałem sobie sprawę, że mój pośpiech był nieuzasadniony.

Dzięki Twojemu pośpiechowi, jak i zaangażowaniu kilku fanów, można było przeczytać okolicznościowe komentarze podczas słuchania albumu w 50. rocznicę jego wydania, a to może zdarzyć się tylko raz w życiu. 2 czerwca to już nie byłoby to samo.

A propos komentarzy, to chciałbym niniejszym na ręce Redaktora złożyć samokrytykę, gdyż komentarze pisałem pod wpływem (nowego miksu Peppera). Następnego dnia przeczytałem je na trzeźwo (po jednym piwie) i stwierdziłem, że są bezsensowne. Obiecuję poprawę w kolejnym numerze. Będę kierował się maksymą "mniej Peppera, więcej portera". Czy tam odwrotnie... :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 12:37 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
W stu procentach podpisuję się pod zdaniem Fangorna! Taki magiczny dzień zdarza się raz w życiu i właśnie o to chodziło, by komentarze do Peppera pojawiły się 1 czerwca

Ja zawsze, jak tylko wyślę swoje komentarze do gazetki, z niecierpliwością czekam, czy już się ukazała. Sprawdzam codziennie po kilka razy!

A w komentarzach zawsze znajduję coś, co jest dla mnie nowe/niepowtarzalne/zaskakujące. Teraz na przykład bardzo spodobało mi się porównanie nowego mixu Peppera do wstawienia nowych okien i przebicia innych przejść :D i generalnie całe porównanie płyty do nowego, lśniącego nowym blaskiem gmachu. Kapitalne!

No ale że wg Yer Blue Pieprz ma prawie najsłabszy otwieracz to jestem zaskoczona. Yer Blue, Twoim zdaniem gorszy od pepperowego openera jest tylko...? Niech zgadnę. Two of Us?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 1:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Rita napisał(a):
No ale że wg Yer Blue Pieprz ma prawie najsłabszy otwieracz to jestem zaskoczona.

Pierwsze Osiem Gitarowych Dźwięków Otwarcia Sierżanta uważam za jedne z najbardziej Wiekopomno-Genialnych w Historii Rocka!

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 2:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
No ale że wg Yer Blue Pieprz ma prawie najsłabszy otwieracz to jestem zaskoczona. Yer Blue, Twoim zdaniem gorszy od pepperowego openera jest tylko...? Niech zgadnę. Two of Us?


Pudło :) Wspominałem o tym a propo którejś z wcześniejszych płyt. Strzelaj dalej (albo zanurkuj w lekturę gazetki) :)
Two Of Us to jest perełka, aczkolwiek chyba załapał by się u mnie na podium najsłabszych openerów The Beatles. Najsłabsze w tej kategorii nie oznacza wcale jakiejś krytyki, po prostu przegrywają z lepszymi. A Beatlesi niemal programowo dawali na openera bardzo mocne utwory (w przypadku pierwszych 5 płyt były to zazwyczaj szczytowe ich momenty, lub blisko tego).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 09, 2017 6:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Yer Blue napisał(a):
Rita napisał(a):
No ale że wg Yer Blue Pieprz ma prawie najsłabszy otwieracz to jestem zaskoczona. Yer Blue, Twoim zdaniem gorszy od pepperowego openera jest tylko...? Niech zgadnę. Two of Us?


Pudło :) Wspominałem o tym a propo którejś z wcześniejszych płyt. Strzelaj dalej (albo zanurkuj w lekturę gazetki) :)

Może pomogę. Piotrkowi chodziło o "Drive My Car" z "Rubber Soul"

Rita napisał(a):
Ja zawsze, jak tylko wyślę swoje komentarze do gazetki, z niecierpliwością czekam, czy już się ukazała. Sprawdzam codziennie po kilka razy!

Dobrze wiedzieć. To co napisałaś wiele dla mnie znaczy i jest bardzo miłe. Dziękuję.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 25, 2017 11:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dwie sprawy:

Kolejne piosenki z "Pieprza" czekają na komentarze i oceny. Po raz kolejny liczę na Was, do mety coraz bliżej.

„Fixing a Hole” Lennon/McCartney 2:36
"She’s Leaving Home” Lennon/McCartney 3:35
"Being for the Benefit of Mr. Kite!” Lennon/McCartney 2:37
„Within You Without You” Harrison 5:05

Właśnie rozpocząłem prace nad dwoma wersjami kalendarzyka na 2018 rok. Tak jak w poprzednim roku ukażą się dwie wersje z innymi frontami. Jestem na etapie poszukiwania "odpowiednich" zdjęć zespołu.
Można wrzucać propozycje, ale nie obiecuję, że skorzystam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY