Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:39 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 12:12 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 12, 2008 5:50 pm
Posty: 25
Miejscowość: Przemyśl
Witam.
Chciałem mojemu synkowi pokazać "Yellow Submarine". Mam oryginalną płytę, ale ta ma wyłącznie napisy w polskiej wersji; brak jest polskiego lektora. Syn jeszcze nie czyta tak biegle, by jednocześnie oglądać film i czytać, moje czytanie na głos jakoś psuje odbiór, słowem - uważam, że profesjonalny lektor to jest to!
Jeśli mnie pamięć nie myli, to polska telewizja prezentowała niegdyś ten film z lektorem. Czy może macie pomysł, gdzie można tę wersję trafić? Może ktoś z Was ma to w jakiejkolwiek formie i może się podzielić?
Nie wiem czemu, ale wszystkie oficjalne wydania pozbawione są polskiego lektora.
Ba! Nawet przesławne chomiki dysponują jedynie wersjami z napisami...
Bardzo proszę o pomoc.
Maciek

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 6:14 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Nie Gru 23, 2012 10:17 pm
Posty: 39
są programy które za pomocą syntezatora mowy przerabiają napisy na lektora jednak mam trochę wątpliwości co do czytania zagranicznych wyrazów (np. imion) przez niego


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 1:04 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 12, 2008 5:50 pm
Posty: 25
Miejscowość: Przemyśl
Dzięki za radę, ale Ivo nie dla mnie. Szczerze mówić, to sam lepiej sobie z tym radzę. Kłopot nie polega na tym, że to ja mu czytam napisy, ale na tym, że to odbiera przyjemność oglądania (no, mnie w każdym razie odbiera - nie lubię słuchać swojego głosu;).
Osobiście wolę napisy, ale w przypadku dzieci jako widzów lektor jest niezastąpiony.
Swoją drogą: czy nie wydaje się Wam to dziwne, iż akurat z filmami The Beatles jest jakaś masakra pod tym względem? Praktycznie każdy gniot można obejrzeć w wersji z lektorem, a tu... wiem, wiem: nie są to wybitne dzieła kinematograficzne, ale jakby nie było kawał historii. I tak po macoszemu potraktowane w sferze wydawniczej.
Dla mnie to dziwne.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 12:01 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Widziałam gdzieś ostatnio "A Hard Day's Night" z polskim, profesjonalnym lektorem, ale ja jednak wolę z napisami, bo nie wszystko zostało przetłumaczone tak jak powinno.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 12:49 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 12, 2008 5:50 pm
Posty: 25
Miejscowość: Przemyśl
Zgadza się - ja też wolę napisy (przynajmniej, gdy widzę błąd w tłumaczeniu, łatwiej mi go wychwycić).
Co się zaś tyczy "A Hard Day's Night" to mam tę wersję (bodajże z AleKino) - lektor rzeczywiście profesjonalny.

Poszukuję polskojęzycznych wersji "Help!" i przede wszystkim "Yellow Submarine".

Ale dzięki za odzew i próbę pomocy ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 2:01 pm 
Offline
starszy fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 19, 2015 2:06 am
Posty: 66
Udało mi się znaleźć "Help!" z polskim lektorem, na chomikuj na profilu użytkownika jarkaz63 w folderze "moje vhsripy". Hasło to: 678.
Wydaję mi się, że jest cały, ale nie mam tyle transferu, by sprawdzić. Jakość może nie powala, ale lektor jest i to nie żadna ivona.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 3:26 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 12, 2008 5:50 pm
Posty: 25
Miejscowość: Przemyśl
Pomogłaś, a jakże! :D
Film jest cały (nie licząc sekundowego braku na samym początku), wersja z TVP1, lektorzy nie byle kto, bo sam Janusz Szydłowski. Super!
Jakość (w dobie BR i 4K) na kolana nie powala, ale frajda ze wspólnego oglądania będzie!

Jeszcze tylko gdzieś Zółtą Łódź wykopać....

Szczerze mówiąc musiałem Help! przegapić na chomikach...

Raz jeszcze dziękuję za pomoc :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 4:17 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 12, 2008 5:50 pm
Posty: 25
Miejscowość: Przemyśl
Kilka dni minęło, kolejnych kilka osób to przeczytało (tak przynajmniej wynika z licznika), ale rozumiem, że... nikt? Nikt nie dysponuje wersją YS z polskim lektorem?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 9:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Pewnie mam jeszcze gdzieś kasetę VHS z YS, gdzieś z okolic upadku komunizmu +- 2 lata. Ale tego chyba nawet z TV nie nagrywałem, tylko była to jakaś zgrywka zgrywki z pożyczonej kasety i jakość była fatalna nawet wtedy. Pamiętam, że lektor miał jakiś taki zamulony głos i ciężko się tego słuchało. No i nie było jeszcze dodanej sceny z Hey Bulldog. To sobie pogadaliśmy, ale wiele nie pomogłem ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY