Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 9:59 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
katemacca67 napisał(a):
Rita napisał(a):
Próby kontaktowania się z Live Nation w sprawie akcji były. Poczynił je nasz admin. Został - a wraz z nim i my - totalnie olany.

Na jakimś nagraniu bodaj Something przyuważyłam przy scenie pana z kamerą chyba telewizyjną.


całosć była nagrywana, ale to ekipa Paula

To były kamery, z których obraz był na bocznych telebimach, między innymi ta przed samą sceną, i ten pan z kamerą, oczywiście mogli to sobie zarejstrować, mają taką możliwość.
Jeśli chodzi o TV, to wg mnie pozwolenie i ewentualna umowa finansowa zależała od samego Paula, który przez menagera, jeśli taki jest, co trzeba było przekazał. Można snuć kilka wersji. Pierwsza, to fakt że nasz kraj, obecnie to trochę przycichło, ale znany jest z piractwa, wiadomo o co chodzi. Po drugie, można też uważać że Paula nie interesują takie "małe" koncerty, ale takie które w skali światowej się bardziej liczą, np koncert w Moskwie, w New York na 100 tys. ludzi, albo koncert w Rio de Janeiro's na Maracana stadium, oto co jest na ten temat w wikipedii,
1990 – 21 kwietnia na stadionie po raz drugi koncertował Paul McCartney. Jego występ przyciągnął 184 tys. fanów. Jest to do dzisiaj największa liczba fanów, która przyszła na występ pojedynczego artysty. Koncert został zarejestrowany na żywo i wydany w postaci płyt: gramofonowej i kompaktowej
Nie wiem czy ten rekord jest nadal aktualny, ale to inny temat.
Jest jeszcze kilka koncertów oficjalnie zarejstrowanych, ale są one z jakichś znaczących miejsc, tak mi się wydaje, dlatego teorie, że Paulowi tak bardzo podobało się w Polsce, i może tu jeszcze przyjechać, są mocnymi naszymi przypuszczeniami i marzeniami. Jeśli Paul był by naprawdę przed koncertem tak bardzo zachwycony Polską, jak wcześniej mówił, to myślę, że by się z naszą TVP, Polsatem czy TVN-em dogadali. Ciekaw jestem, czy sama TVP czy inna komercyjna była tym zainteresowana, i coś w tym kierunku zrobiła. Może być też tak, że kasa jaką żądał Paul za rejstrację koncertu przekraczała możliwości TVP, to podobnie jak czasem np z mistrzostwami świata w piłce nożnej. Wtedy jeszcze walczą o prawa TV komercjne.
katemacca67 napisał(a):
John napisał(a):
Fakt, że było bardzo, bardzo głośno, ale dla mnie jako fana mogło być nawet jeszcze głośniej, jednak obiektywnie patrząc był taki mankament nie tylko w "Helter Skelter". Generalnie uważam, że nagłośnienie można było poprawić, nie wiem, może wystarczyło trochę ściszyć ?


to był chyba jajcichszy koncert macci, na jakim, byłam (nie liczę tych kameralnych typu Roundhouse). Po koncercie nie byłam ogłuszona przez dwa kolejne dni i to było fajne uczucie.
Ściszyć? Oj nie!

W Pradze był teren otwarty, i tam nagłośnienie było OK. W takim razie jeśli nie ściszyć, to może wystarczyło otworzyć dach? Tu jest przykład jak ufają wiadomościom z prognozą pogody. Jak pamiętam, wtedy na sobotę dla W-wy była przewidywana ładna bezdeszczowa pogoda, a z tego co wiem, to oni tam na stadionie cały dzień się zastanawiali, czy otworzyć dach, bo nikt nie był pewny, czy nie będzie padać, i dach zostawili zamknięty. Pozdro z Anglii, gdzie chyba nic poza The Beatles mi się nie podoba.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 7:54 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
John napisał(a):
W Pradze był teren otwarty, i tam nagłośnienie było OK. W takim razie jeśli nie ściszyć, to może wystarczyło otworzyć dach? Tu jest przykład jak ufają wiadomościom z prognozą pogody. Jak pamiętam, wtedy na sobotę dla W-wy była przewidywana ładna bezdeszczowa pogoda, a z tego co wiem, to oni tam na stadionie cały dzień się zastanawiali, czy otworzyć dach, bo nikt nie był pewny, czy nie będzie padać, i dach zostawili zamknięty. Pozdro z Anglii, gdzie chyba nic poza The Beatles mi się nie podoba.

Myślę, że zamknięto dach nie z obawy przed pogodą, a odbywającą się w tym samym czasie obok stadionu nad Wisłą inną imprezą (Wianki 2013) http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wianki-2012-warszawa-wianki-nad-wisla-2012-co-sie-bedzie-dzialo-program-imprezy-jakie-gwiazdy-wystap_263958.html. Wracając z koncertu było widać i słychać, że trwa "inna" impreza.

Są już zdjęcia z Warszawy na oficjalnej stronie Paula: http://www.paulmccartney.com/the-collec ... -in-warsaw
To zdjęcie wydaje mi się najbardziej rewelacyjne.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 10:30 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Maj 07, 2005 2:15 pm
Posty: 125
John napisał(a):
To były kamery, z których obraz był na bocznych telebimach, między innymi ta przed samą sceną, i ten pan z kamerą, oczywiście mogli to sobie zarejstrować, mają taką możliwość.


Z zasady Paul nagrywa WSZYSTKIE swoje koncerty. Pewnie tak na wszelki wypadek, nie wiadomo co i kiedy się przyda.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 11:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Choćby po to by mieć jak najlepszy materiał na ewentualne DVD z trasy. Myślę, że jest szansa by wyszło DVD z trasy "Out There", kto wie, może jakis utwór będzie z naszego koncertu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 2:20 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Maj 07, 2005 2:15 pm
Posty: 125
Yer Blue napisał(a):
Choćby po to by mieć jak najlepszy materiał na ewentualne DVD z trasy. Myślę, że jest szansa by wyszło DVD z trasy "Out There", kto wie, może jakis utwór będzie z naszego koncertu.


może, ale i tak się tego nie dowiemy 8)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 5:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
McCartney napisał(a):
Idąc tropem tzw. "logicznym" (autorskie utwory Paula) z dyskografii(!) Beatlesów zostały mu do zagrania na żywo:

- Hold Me Tight
- What You're Doing
- Another Girl
- Tell Me What You See
- Wait
- When I'm Sixty-Four (czy raczej When I'm Eighty-Four)
- Martha My Dear
- Rocky Raccoon (na 100% na następnej trasie)
- Why Don't We Do It In The Road (na 100% na następnej trasie)
- Honey Pie
- Maxwell's Silver Hammer (na 100% na następnej trasie)
- Oh! Darling


Można spytać skąd ta pewność, że zagra te 3 numery? Mocno bym się zdziwił gdyby Makka sięgnął po Why Don't We Do It In The Road. Stawiam, że nigdy tego nie zagra.
Mam jakieś przeczucie, że zagra Honey Pie.

A Wait to przypadkiem nie jest wspólna kompozycja? Nawet słyszę tu przewagę Johna.

No i zapomniałeś o jednej białoalbumowej perle Paula - Wild Honey Pie. :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 8:59 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Myślę, że na pewno nie zaśpiewa nigdy na koncercie "Why Don't We Do It In The Road" oraz "Oh! Darling". Przy tak męczącej i długiej trasie i trzygodzinnych występach plus sundcheck, nie będzie ryzykował utraty głosu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 2:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ale o dziwo dla Helter Skelter głosu nie oszczędza. Więc ostatecznie Oh! Darling mogę sobie wyobrazić. Why Don't We Do It... nie wyobrazam sobie na żywo bo to jest...dziwoląg. Tak samo jak Wild Honey Pie. Taki dłuższy przerywnik.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 22, 2016 6:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Jutro miną trzy lata od tej pamiętnej soboty....


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 22, 2016 7:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
dr Maxwell napisał(a):
Jutro miną trzy lata od tej pamiętnej soboty....

Może ktoś wrzuci z tej okazji jakieś wspominkowe zdjęcia lub filmiki. Coś czego jeszcze nie było?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 12:13 am 
Offline
fan

Rejestracja: Czw Mar 31, 2016 10:21 pm
Posty: 32
Miejscowość: Wrocław
Akcja Hey Paul to coś, czego zdecydowanie nie da się zapomnieć, świetna akcja i ta reakcja McCartneya - bezcenne :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 26, 2016 4:21 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
bobski66 napisał(a):
dr Maxwell napisał(a):
Jutro miną trzy lata od tej pamiętnej soboty....

Może ktoś wrzuci z tej okazji jakieś wspominkowe zdjęcia lub filmiki. Coś czego jeszcze nie było?


Załącznik:
IMG_2238.jpg
IMG_2238.jpg [ 132.87 KiB | Obejrzany 9555 razy ]


To był cudowny wieczór!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 2:55 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
To co powtórka tym razem w Krakowie.Ale niespodzianka .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY