Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:23 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: 1+
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 12:45 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Witam. Z pewnością każdy już wie o premierze 1+. Pisałem o tym na swoim blogu (http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... -2015.html), było na tutejszym portalu, na każdym najw. w tym chociażby u Rogera, beatlenews, beatlemagazine, czy oficjalnym Apple. Ale nie o tym chce napisać. Dostałem maila od znajomego Brytyjczyka, członka oficjalnego fan klubu Fabsów w Londynie, że miał okazję oglądać całą jedynkę i napisał mi, że po prostu wyjdą mi oczy z orbity (plus zwiędną uszy) gdy obejrzę nowe clipy Beatlesów. Sam John nie uwierzyłby jak pięknie tam wygląda. Nie mogę się doczekać. No i niech ktoś powie, że magia magicznego zespołu nie działa?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Śro Paź 21, 2015 8:38 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Ma ktoś już ten box?. Zamówiłem w pre-order na stronie Apple Beatlesów ale od 2 tyg wciąż 'proceeding' :) cóż, czekam!

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Śro Paź 21, 2015 10:16 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Chyba jeszcze nikt nie ma, bo oficjalna data wydania to 6 listopada. Również wcześniej zamówiłam, bo Amazon lubi robić niespodzianki cenowe. Na początku limitowana edycja kosztowała 42 funty, a teraz pokazują 32 funty. Jednak gdy zamawia się wcześniej produkt, to zawsze obowiązuje najniższa cena jaką oferował Amazon przed premierą (co jest bardzo fajną opcją).

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 1:55 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Słyszałem, że dziennikarze zaproszeni na pokazowe premiery otrzymywali już takie boxy. Jeden taki sprzedano fanowi z Czech. Tak przy okazji, w latach 70-tych i później Piotr Kaczkowski puszczał w Trójce w swoich audycjach płyty rockowych wykonawców (Led Zeppelin, Gabriela i innych), mając tylko czysty czarny winyl, bez nalepki z tytułami, nie mówiąc o okładce, której jeszcze nie było. Pan Piotr Wielki miał płyty wprost z tłoczni. Inne czasy ale wszystko dzisiaj jest możliwe, stąd moje pytanie.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Sob Paź 24, 2015 2:01 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja początkowo zamówiłam wersję deluxe z DVD w Amazonie, ale potem odkryłam, że w pewnej dobrze znanej polskiej sieci można to kupić o 30 zł taniej ;)

No to zamówiłam i czekam! i doczekać się nie mogę! :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 3:44 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
:) czekamy. Ja na portalu Beatlesów. Kilka wersji.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 7:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Bardzo jestem tego ciekawa.
A jednocześnie bardzo obawiam się ceny...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 4:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Emeela napisał(a):
...bardzo obawiam się ceny...

Sklep internetowy, z którego wielokrotnie korzystałem oferuje takie ceny:
1CD+2DVD (+książka) - 167 PLN + koszt wysyłki
1CD+2BluRay (+książka) - 207 PLN + koszt wysyłki

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 9:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na brytyjskim Amazonie różnica cenowa między wydaniem DVD a Blu-Ray wynosi .... jeden funt, a w Polsce aż 40 zł? :shock:

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 9:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ech, czyli słusznie się obawiałam...
Nie na moją kieszeń ten wydatek...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 4:09 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Na stronie Thebeatles.com gdzie mogłem śledzić proces postępu w moim zakupie pojawiło się info (potwierdzone mailem), że zamówienie z procedowania zostało przeniesione do realizacji. Czekam. Closer and closer kolejny B-Day.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 7:01 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Wersję deluxe zamówiłam na brytyjskim Amazonie, niestety dopiero w czwartek 12 listopada to beatlesowskie cudo powinno do mnie dotrzeć :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Nie Lis 08, 2015 9:21 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
A tam narzekacie, ja to pewnie dostanę dopiero 24 grudnia, jeśli w ogóle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Nie Lis 08, 2015 5:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Kupiłem wersję delux w Media Markt. Przejrzałem pobieżnie. Wydawnictwo niezwykle starannie wydane.Do obejrzenia 50 klipów zespołu! Pierwsze odczucia: kolorowe filmy robią duże wrażenie , obraz jest niczym brzytwa! Do tego komentarze Paula i Ringo. Ponad 1oo stron książeczki. Największą niespodzianką są dla mnie nowe miksy Real Love i Free As A Bird. Uważam ,że brzmią znakomicie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 2:07 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Mam. Genialnie. Wcześniej obejrzałem ściągnięte z sieci w mkv. Kolejna fajna pozycja w kolekcji The Beatles. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć Wydawcy z Apple ? Myślę, że zostały jeszcze tylko dwie rzeczy, dwa wydawnictwa. Jeden, o którym trochę teraz cicho ale jestem przekonany, że się ukaże. To zbiór, montaż filmów nadsyłanych do Apple z całego świata przez fanów, ze swoich prywatnych kolekcji. No i oczywiście myślę, że Paul w końcu się zgodzi na oficjalne wydanie LET IT BE. Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 3:35 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Ryszard napisał(a):
Mam. Genialnie. Wcześniej obejrzałem ściągnięte z sieci w mkv. Kolejna fajna pozycja w kolekcji The Beatles. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć Wydawcy z Apple ? Myślę, że zostały jeszcze tylko dwie rzeczy, dwa wydawnictwa. Jeden, o którym trochę teraz cicho ale jestem przekonany, że się ukaże. To zbiór, montaż filmów nadsyłanych do Apple z całego świata przez fanów, ze swoich prywatnych kolekcji. No i oczywiście myślę, że Paul w końcu się zgodzi na oficjalne wydanie LET IT BE. Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć?


Jeszcze koncert z Shea, najlepiej odrestaurowany :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 8:27 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 07, 2014 8:26 am
Posty: 104
Niech wreszcie wydadzą Live at the Hollywood Bowl na CD!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 9:18 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Mówiąc o zaskoczeniu miałem na myśli coś czego nie znamy. Mam bardzo przyzwoitej jakości video z Shea, bootlegi z Hollywood Bowl także zostały wydane, nawet po piracki zremasterowane. Wszystko to daje się i oglądać i słuchać. Ale myślałem o 'dziewiczych terenach' z planety The Beatles. Apple (dokładnie to firma OVOW Company Production) uruchamiła bodajże półtora roku temu wielki projekt pod nazwą "Global Reserach Project" czyli akcję zbierania z całego świata filmików dotyczący zespołu The Beatles (zdjęcie). Czekamy na rezultat.
'Let It Be' chodzi w obiegu prywatnym od wielu lat, jakby nie było to film, który był w obiegu publicznym od 1970 (potem zablokowany), ale są taśmy (kilometry taśm z procesu kręcenia filmu, także tzw. 'Get Back Session', które tak naprawdę są kanwą i kamieniem węgielnym pod wspomniany film), których nie znamy i nikomu nie udało się ich "wykraść", bo tylko w taki sposób otrzymaliśmy tysiące (nie setki, a tysiące) bootlegów. Paul, przede wszystkim i tylko on blokuje wydanie filmu i pewnie nie dla tych kilku momentów w oficjalnym filmie gdzie strofuje zespół (nieładna scena z pouczaniem George'a). Niepotrzebnie, wiemy. Cokolwiek na nich nie ma, to tylko twórcze kłótnie, o hegemonii Paula napisano wszystko co tylko można było napisać.
To chyba najważniejsze rzeczy, na które warto czekać, prawda?. Może oczywiście być tak, że jak nie tak dawno, bo chyba kilka latem temu ukazał(y) się kolejne zbiory niepublikowanych zdjęć zespołu czy niedawno (http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... atles.html czy http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... espou.html) ale to już tak nikogo nie ekscytuje jak wydanie ostatnio "1+".
Może znowu Yoko,Olivia czy ex-Beatlesi udostępnią kolejne pliki (audio, video) z prywatnych zbiorów ale to nie będzie tak oczekiwane jak wymienione przeze mnie pozycje. Moim skromnym zdaniem oczywiście.
Na blogu wciąż nie mogę skończyć Białego Albumu. Zostało kilka piosenek, ale wiem, że kończąc 1968 i album muszę sporo miejsca poświęcić choćby na 'Two Virgins' i nagich Johna i Yoko. Póki co 'Besame Mucho' (http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... mucho.html)


Załączniki:
beatles live.jpg
beatles live.jpg [ 10.57 KiB | Obejrzany 11625 razy ]

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Śro Gru 02, 2015 11:20 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wydawnictwo mam już od dawna ale z uwagi na brak dostępu do komputera obejrzeć mogłam dopiero przedwczoraj.

Cóż mogę powiedzieć? Wielkich zaskoczeń się nie spodziewałam, ale brakuje mi takiego jakby... insightu w historię poszczególnych klipów (coś jak w programie The Nation's Favourite Number One). Komentarze Paula i Ringo trochę rozczarowują.

Ale pomimo tego ogromna radość posiadania tych materiałów nareszcie "w jednym miejscu" i w świetnej jakości. Chociaż muszę przyznać, że zdecydowanie bardziej cieszy mnie zawartość drugiej płyty :)

I nie wiem, czy to kwestia nieposiadania przeze mnie w tej chwili dobrych głośników, ale czy u Was też remiksy "Free As A Bird" i "Real Love" brzmią jakoś... dziwnie i inaczej?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: 1+
PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 2:00 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Rita napisał(a):
Wydawnictwo mam już od dawna ale z uwagi na brak dostępu do komputera obejrzeć mogłam dopiero przedwczoraj.

Cóż mogę powiedzieć? Wielkich zaskoczeń się nie spodziewałam, ale brakuje mi takiego jakby... insightu w historię poszczególnych klipów (coś jak w programie The Nation's Favourite Number One). Komentarze Paula i Ringo trochę rozczarowują.

Ale pomimo tego ogromna radość posiadania tych materiałów nareszcie "w jednym miejscu" i w świetnej jakości. Chociaż muszę przyznać, że zdecydowanie bardziej cieszy mnie zawartość drugiej płyty :)

I nie wiem, czy to kwestia nieposiadania przeze mnie w tej chwili dobrych głośników, ale czy u Was też remiksy "Free As A Bird" i "Real Love" brzmią jakoś... dziwnie i inaczej?

--------
Płytę warto oglądać (słuchać) na 5.1. Nie zastanawiałem się nad remiksami wymienionych przez Ritę piosenek. Może przez to, że tak dokładnie to płyty nie przesłuchałem, obejrzałem pobieżnie, szukając czegoś czego nie mam, nie znam. Nie było, może bardzo dobrej jakości obraz. Liczyłem, że np. powstanie ciekawsze video do 'Come Together' czy obu piosenek filmowych z 'Yellow Submarine', w stylu clipów z 1995 czy nawet 'Penny Lane' czy 'Something' - footage filmów z domowych kolekcji czwórki muzyków. Film "Yellow Submarine' wyszedł w BlueR, skopiowali więc dokumentalnie takie same clipy, tytułowy i "Eleanor Rigby". Rzeczywiście dobra robota. Komentarze Paula i Ringo niestety banalne, prościutkie, nie wnoszące nic a nic. Jestem przekonany, że Paul i Ringo mogli opowiedzieć jakieś nowinki, anegdoty zespołowe, jakiś cieplejszy komentarz o dwójce Nieobecnych. Ale wydawcy czymś musieli tą płytę zapełnić. Zgadzam się także, że mając do dyspozycji w Blue-Rayu ogromną przestrzeń na płycie do zagospodarowania, mogliśmy się spodziewać jakichś ciekawych filmowych dokumentacji. Jestem przekonany, że nie umieścili ich świadomie. Więcej roboty do obróbki, pewnie zrobią kolejne płyty. DeLuxe mogła zawierać milion ciekawszych rzeczy. Generalnie czepiam się bo jestem szczęśliwy, że coś takiego się wydarzyło ale jak to bywa liczyłem na więcej.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY