Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 6:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pierwszy bootleg....
PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 4:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wiele ludzi pisze do mnie z zapytaniem - skąd wziąć pierwsze dyski...oczywiście polecam poradnik kolekcjonera bootlegów. Ja chciałbym napisać o moim pierwszym bootlegu.

Pierwszym krążkiem jaki trafił mi w ręce (pamiętam jakby było to wczoraj) był The Alternate Abbey Road wydany w 1997 przez wytwórnie Walrus Records. Trafił mi w ręce za pośrednictwem akcji From Me To You(dawne czasy...). Musze przyznać, ze byłem wniebowzięty nagraniami...zupełnie jakbym odkrył jakiś nowy ląd!! :wink: Pamiętam ten dreszczyk emocji podczas pierwszego słuchania...krzyczałem w myślach - "Ludzie jestem dumny... mam nagrania nie dla każdego ucha!!!!....i jak to w bajkach bywa - później się okazało, że trochę nagrań jest z 3 części Anthology, resztę można bez problemu znaleźć na innych tego typu płytach...no cóż - trudno :wink: ...Ale wspomnienia pozostały!!

Później inni kolekcjonerzy przyszli z pomocą (nie będę pisał kto - jeszcze kogoś pominę) - wielki ukłon dla Was!, Darmowe Bootlegi, pierwsze wymiany itd.....i choć nazbierało się trochę materiału - zawsze będę wracał pamięcią to tego pierwszego!!

Chętnie dowiem się i poczytam jak to było u Was...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 9:48 pm 
U mnie było tak, że pewien pan sam wyraził chęć wysłania mi bootlegów.
I tak dostałem oto:

Let It Be VDC (2CD)
Magical Mystery Mixes vol. 1 & 2
The Legend Continues

Nad tym ostatnim spuśćmy zasłonę milczenia, bo... ech... nieważne zresztą ;)
No i co.. no fajnie było. Miałem pierwsze bootlegi.
Później wymieniłem się lub dostałem następne.
Ale jakoś niespecjalnie się zaraziłem bootlegami.
Jeśli spojrzycie na moją kolekcję... no cóż 48 pozycji mówi samo za się ;)
Ale posiadać takie rzeczy - fajna sprawa.
Czasem można trafić na wyjątkowo fajne wykonania różnych piosenek nagranych na LP lub nie, np: "I've told you before" albo "Sour Milk Sea" (cudo).
Jednak bootlegi to nie jest moja pasja.

Pozdrawiam
gietek


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 15, 2005 12:24 am 
A u mnie było to w kilku podejściach:
Take 1.
- lata 70-te, a może sam początek 80-tych, ale jeszcze wczesne chyba nawet "przedwojenne" tak mi się wydaje, niedzielne popołudnie, PR3, audycja bodajże od 16 do 19 z telefonicznym udziałem słuchaczy i cały program o Beatlesach oczywiście tych niepublikowanych, zaczęło sie od How Do You Do It a może Hello Little Girl - nie pamiętam bo jak usłyszałem to panika, szybko zacząłem szukać wolnej kasety a potem już do końca z zapartym tchem 3 godziny rozmów i muzyki...
Take 2.
- ostatni z serii odcinków dyskografi Beatlesów nadawanej w Studio Stereo czy jak to się nazywało nadawanej w jedynym stereofonicznym kanale PR poswiecony był bootlegom - :D śmiesznie bo ile tam tego mogli nadać jeżeli odcinek trwał okolo pół godziny no ale to było coś
Take 3.
- PR3 red.Michalski któregoś dnia w tygodniu czytał w odcinkach książkę "Shout" no i po każdym takim odcinku po jednej piosence, to z koncertu, to ze studia...
Take 4. - officjal
Myślę, że audycje red.Manna i P.Metza te: w PR3 jak i (!) w "Lato z Radiem" chyba pamięta większa ilość tu zgromadzonych koleżanek i kolegów :wink:
P.S.
Takes 1-3 możliwe że źle oznakowane i należało by tę kolejność jakoś zremixować, może ktoś pamięta te audycje?, bo mi się już z lekka chronologia miesza w pamięci :D


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 3:41 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Czw Cze 16, 2005 3:23 pm
Posty: 5
Miejscowość: Czestochowa
u mnie było tak...jak zwykle nuszujac po internecie i szukajac czegos na temat bealesow, rozmawialam z innym fanem na gg.
on powiedzial, ze teraz idzie obejzec koncercik, no tlo ja na to skad je ma, a on mi powiedzia że od staszka...no to weszlam na stronke joryka, i dogadalam sie e staszkiem i tyle :lol:

_________________
Paul will you marry me?:]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 9:42 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Ej, ej

Miało być po cichu :wink: A tu znowu reklama :oops:
Ja sobie nic nie przypominam :D

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY