Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 7:59 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Prawdę mówiąc jest to temat który nie powinien sprawiać kłopotów osobom, które są czynnymi uczestnikami światowego życia kolekcjonerskiego....... .
Zasadniczo nagrywamy materiały na nośnikach znanych firm..TDK , Verbatim , Sony......ale czy tak do końca..... .
Otrzymuję ostatnio przesyłki i muszę stwierdzić że nośniki na których materiał jest zapisany na pewno nie są markowe i po raz pierwszy je widze ... a zanaczę że są to przesyłki zagraniczne......... i jestem w kropce-ponieważ czytając warunki kolekcjonerów...ich wymagania, zawsze zaznaczają że nośniki muszą być markowe ,ale w zamian nie zawsze przysyłają to czego sami wymagają...........
Zasadniczo dla mnie jest to bez znaczenia .......ponieważ nie jestem takim estetą i nie przykładam wagi do nośnika liczy się muzyka ,a materiał można zawsze przegrać na płytkę ulubionej firmy....... .
Wysyłając płyty w świat staram się dotrzymać warunków umowy ,ale to różnie bywa z ripostą.......
W tym momencie można by wystawić notę takiemu traderowi za niedotrzymanie warunków wymiany.......ale czy o to chodzi a by psuć kontakty.........między nami.
Zdarzało sie również że na naszym rodzimym rynku, otrzymywałem płyty które w sklepach zalegają na półkach w cenie ..............poniżej złotówki......... - a czy Wam zdarzają się takie niespodzianki?????????????.
Moim ulubionym nośnikiem są płytki firm Verbatim i TDK i przyznam że nie zdarzyło się aby mnie zawiodły.......a jakie są Wasze płyty na których nagrywacie -może innych firm, ale takie które są warte grzechu......i które polecacie........
Nie wiem również gdzie nabywacie czyste płyty, ale podpowiem Wam że dobrym miejscem jest allegro- ponieważ można tam kupić płyty, o wiele taniej niż w sklepach....pomimo doliczenia kosztów przesyłki ,wychodzi to o wiele taniej.....na paczce 50cd - Verbatim oszczędzam 16 zł........ .
Chyba nie jest to tak mało......może i wy spróbujecie.......... .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 10:42 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Te, które wymieniłeś wiadomo. Ja bardzo często stosuję jeszcze Dysany oraz ostatnio Platinum, bo cieszą się dobrą opinią. Gdzieś wyczytałem , że na świecie jest tylko 8 fabryk CD-R, a reszta to konfekcjonerzy, którzy dają tylko swoje labele.
Ale generalnie uważam, że powinniśmy trzymać się markowych nośników.
A co do przecen. Ostatnio wykupiłem całą resztkę Maxelli po 99 gr i to w grubych pudełkach. W Mega Avansie takie same leżą po prawie 3 zł.
Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 30, 2004 12:59 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 5:59 pm
Posty: 19
Miejscowość: Poznań
Zdecydowanie polecam TDK, nie tylko jeżeli chodzi o muzykę, ale także dane, zdjęcia itp. Innych nie stosuje. Natomiast Niemcy często stosują jako nośniki danych Platinum lub Verbatim.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 30, 2004 1:47 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
używam bardzo różnych nosników, ale muzykę staram sie nagrywać na Platinium, TDK, BASF (Obecnie EMTEC ) i Akoss.

Natomiast szczerze musze Wam powiedzieć, ze nawet z jakimiś dziwnymi nośnikami do tej pory nie miałem problemów, za wyjątkiem jednej firmy i przestrzegam Was: MINT. Na 10 płytek tej firmy, spaliło mi się 9. No nie wiem, moze miałem pecha, ale więcej ich nie będe używał.

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 18, 2004 8:56 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Polecam płyty TITANIUM, są tanie i niezawodne. Zdecydowanie ODRADZAM płyty MILLENIUM. Na pięć nagranych dwie poszły do kosza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Jakie płytki?
PostWysłany: Śro Cze 15, 2005 1:00 am 
Ja uważam że TDK są bardzo dobre, natomiast co do Platinum tu bym polemizował, bo: albo kolega się spieszył zgrywając, albo miał przepaloną nagrywarkę, ale dostałem niedawno kilka atrakcyjnych tytułów na tym nośniku i niestety wszystkie z błędami, czasem wręcz słyszalnymi innym razem wychodzącymi na testach, potem musiałem szukać kogoś kto ma to w dobrym stanie, zawieruszyła się w tym rzucie jakaś jedna TDK i o dziwo na testach zrzutu EAC wszystko jest ok, ale człowiek stracił trochę moje zaufanie :cry: Natomiast TDK jak do tej pory używam i dostaję jakościowo jest bez zarzutu.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 15, 2005 12:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Może się wygłupię :roll: :oops: , ale wybaczcie jestem zielona w temacie :roll: :oops: co myślicie o Hawk'u??? Bo co do płyt, które przegrywam to właśnie głównie na Hawk, Verbatim, albo Frog.
Jakby co to wybaczcie, bo może gafę strzeliłam :roll: :oops: :oops: :oops:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY