Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lip 16, 2002 6:22 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Wiele osob, z ktorymi rozmawiam zwraca uwage na moja kolekcje bootlegow i mam czasami wrazenie, ze traktuja zgromadzienie tych kilku kawalkow plastiku jak jakis niesamowity, niedostepny dla nich wyczyn.
Otoz oswiadczam, ze nie ma nic latwiejszego.
Jedynym warunkiem, bez ktorego trudno cokolwiek zrobic to nagrywarka plyt CD oraz podstawowa znajomosc angielskiego. Wszystko inne jest dziecinnie latwe.


Pierwsze moje bootlegi byly kupione.
Jesli ktos chce, prosze napisac na priv - dam sprawdzony adres (w USA), gdzie fan wysylkowo sprzedaje dobre plyty w cenie zaledwie 16zł za sztuke (dolar=4 zl) + ship.

Nie trzeba jednak kupowac bootlegow, zeby je miec. Jeden z moich kolegow - kolekcjonerow mial w lutym tego roku 68 plyt ...i ani jednego bootlega. Wsrod tych 68 plyt byly rzeczy "out of print", niedostepne juz w sprzedazy oraz nagrywane domowym sposobem kasety VHS i plyty CD z programami TV i radiowymi. W Unii Europejskiej przymyka sie oko na zapalencow wymieniajacych takie rzeczy. Teraz Alex jest wlascicielem 1168 bootlegow. Tak - to nie pomylka - tam sa na poczatku dwie jedynki.

Alex prowadzi obecnie fantastyczna akcje - kazdy moze od niego dostac za darmo 3-5 bootlegow. Sa to pelnowartosciowe plyty ...aczkolwiek nie dla kazdego. Wystarczy jednak w odpowiednim czasie zlozyc odpowiednia deklaracje i juz mamy w reku bootlegi. Szczegoly sa na liscie dyskusyjnej bootlegzone:
http://www.bootlegzone.com/phpBB2/viewtopic.php?t=218

Nastepne zrodlo zdobycia "startowego" bootlega to ...moja witryna. Zostalo mi kilka plyt, ktorych nie potrzebuje, bo przez pomylke zamowilem je dwa razy. Pozazdroscillem Alexowi dobrego pomyslu. Wrzuce liste tych plyt na strone i bede je rozdawal za darmo wiarygodnym osobom, ktore beda chcialy zaczac budowanie kolekcji.

Znam osoby, ktore zapoczatkowaly kolekcje wymieniajac pliki mp3. Kilka albumow mp3 mozna wymienic na jedna płytę CDR, itd.

Nie wymieniam wszystkich sposobow - pewnie macie w domu jakies kasety VHS, pamiatki, plyty winylowe, itp. beatlesowskie memorabilia, ktore maja wartosc kolekcjonerska i ktore mozna korzystnie wymienic.


Jesli juz macie kilka bootlegow, to:
- trzeba sie zalogowac na http://www.bootlegzone.com

oraz zapisac do grup dyskusyjnych yahoo dotyczacych ulubionego artysty a takze na liste fanow wymieniajacych bootlegi Beatlesow
- http://groups.yahoo.com/group/Beatlegs/

Te dwa miejsca grupuja niewiarygodna liczbe wlascicieli bootlegow. Na bootlegzone oprocz mozliwosci wyeksponowania swojej kolekcji, jest miejsce, gdzie wystarczy kliknac link "most wanted" i pokazuje sie lista, na ktorej sa adresy do ludzi poszukujacych danego bootlega.
Jesli masz np. bootleg "Acetates", to okazuje sie, ze szuka go 17 osob !
Napisz do kilku. Polowa odpowie w ciagu godziny, a druga w ciagu dnia.
Na poczatek najlepiej wybrac takich jak my - wlascicieli kilku sztuk, bo ci nie odrzucaja mozliwosci wymiany nawet jesli bedzie to tylko jedna plyta. Najlepiej na poczatek z Europy, bo znaczki sa tanie - list priorytetowy kosztuje ok 7 zl, plyta CDR - 2 zl, nagrywarka - chyba 300zl.

Ostatnio napisalem do paru osob na bootlegzone w sprawie Ebbett'a ...zanim zdazylem wypic herbate mialem juz prawie wszystko, co chcialem, a za 5 dni listonoszka przyniosla dyski.

Nie mowie juz o tym, ze im wieksza kolekcja, tym czesciej dostaje listy od ludzi takich jak ja kiedys - posiadaczy 2 czy 10 sztuk bootlegow. Nigdy jeszcze nie odmowilem, nawet jesli ich plyty nie byly mi potrzebne. Wam tez zapewne nikt nie odmowi, bo kazdy pamieta, jakie byly jego wlasne poczatki.

Powodzenia. W razie czego - jestem tu i mozna mnie pytac o wszystko. Caly swiat jest pelny bootlegow: koncerty Beatlesow razem i solo, nagrania studyjne, wszystko w zasiegu reki kazdego, komu sie chce po to schylic.

Pozdrawiam

joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 17, 2002 6:47 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Cytuj:
Szukam od lat amerykańskich wydań płyt, tych wczesnych, w każdej postaci
Czy mógłbyś wskazać mi możliwość uzbierania tych nagrań, mogą być wypalanki, ale ważne aby były w real stereo, tak jak robił je Gordon Dexter Jr.


Mobile Fidelity Sound Lab wydala amerykanska i angielska dyskografie Beatlesow na winylu.
Jak wskazuje sama nazwa firmy - z orginalnym dzwiekiem wyczyniane byly rozne cyfrowe czary. Dzwiek zostal oczyszczony i wzbogacony.
Nie jest to juz stereo typu: w lewym glosniku perkusja, a w prawym wokal, tylko normalne stereo.
Potem trafilo to wszystko na CD. Niektorzy mowia, ze z tasmy matki, ktora ktos sobie wzial (bo MFSL przestala istniec), a inni twierdza, ze to zrzut z orginalnych, nigdy wczesniej nie odtwarzanych płyt winylowych.
W kazdym razie dzwiek jest niesamowity - sterylne, stereofoniczne lub monofoniczne, krystalicznie czyste zrodelko.
Na tych plytach slychac dokladnie kazdy instrument ...a nawet jak myszy biegaja po studio.

Ponadto, jest rowniez seria "Dr Ebbett" z dyskografiami beatlesow, mono i stereo opartych na MFSL noszaca oznaczenie "Dr Ebbett mono/stereo MFSL(Fake)"

Na www.bootlegzone.com jest cala masa beatlesowskich "szajbusow" :D , ktorzy maja te plyty w postaci CDR czyli plyt CD "recordable" i tylko czekaja na nastepnych kolekcjonerow, zeby sie z nimi wymieniac. Oczywiscie, trzeba cos zaproponowac w zamian, ale z tym - jak sie domyslam z tresci listu - nie bedziesz mial problemow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 1:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
temat idealnie pasujący do działu Bootlegi :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY