Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 10:17 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 5:13 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Pierwszy dostępny boot z Rock With US 2005 już u nas !!

Koncert z poniedziałku a dostałem go wczoraj (czyli 4 dni po fakcie) jakośc - typowe nagrania z publiki, brak I Will :(

Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o priv. Przedstawię pokrótcę co i jak można zrobić ....

niedługo recenzja :wink:

pozdrawiam

p.s
W formie normalnej (Wav,flac czy shn) plik zajmuje powyżej 700MB także przez you send it raczej nie wlezie.... (nie mam takiego mocnego łącza)

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 01, 2005 1:45 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
No to tak :

Magical bez jakiegokolwiek zarzutu. Lepiej niż na trasie New World Tour ..bez fortepianowego outra

Flaming Pie - upraszczanie niektórych momentów ...wokalnie niestety coraz trudniej

Jet - tak jak zawsze. Pod koniec lekka zmiana linii melodycznej (na plusik)

I'll get You - KOCHAM !!!! :D zdecydowanie lepiej słyszalna wersja niż ta z Miami. I tak jak wspominałem : Wixowska harmonijka i 3 wokale w

Middle Eighcie (zwrotke spiewa raczej z Abe'm)

Drive My Car -"next one is the song from the Superbowl this year !" znamy i lubimy. Bez jakichkolwiek zmian.....

Till There Was You- na początek długa zapowiedz (gadka szmatka o jakiś kabaretowych klubach,musicalach lepszej forsie itd itd
:D) sam utwór : witamy pierwszy raz w barwach akustycznych .... intro takie samo jak na Bridge Benefit Concert, Rusty na akustyku ubarwia

szkielet Harrisona jak tylko się da. Solówka aż roi się od krótkich licków i ozdobników. Paul jak najbardziej wyrabia to wokalnie a Wix na

akordeonie buduje bardzo miły klimacik. Na pierwszy ogien z przedstawionych muzyków wychodzi Abe : Helllooooooooooooo

Boooooooooooooooooooston. Yeah ! :D

Let Me Roll It - zero jakichkolwiek zmian w aranżu (nie licząc inaczej spiewanych przez Paula linijek tekstu mniej więcej od 3:30). "Hammond"

na swoim miejscu, wymiatająca (hehehehe) zagrywka Paul także ale ...brak Foxy Lady. Let Me Roll It to you Boston.....

Got To Get You Into My Life - jak do tej pory najlepszy wokalnie kawałek. Reszta - bez zmian. Tym razem Rusty przy mikrofonie

Fine Line - jeśli ktoś oglądał Miami Rehearsal,AOL,Relief itd ..wie czego może się spodziewać.Lekka zwałka w tekscie

Maybe I'm Amazed- nic nowego

The Long And Widing Road - rutyna/wspomnienia o niedawnym "wpadku" do dziury :D

In Spite Of All The Danger/Jenny Wrenn - ta sama opowieść co u nas i taka sama wersja ..niestety tylko 30 sekund i przechodzimy do Jenny

(która tez nie jest cała :( ) wykonana jak 3 lata temu Mother Nature's Son-z samym Wixem

For No One - w końcu grane na normalnym fortepianie a nie na jakimś dziwnie ubarwionym(przesterowanym?) Magic Piano. Na pewno bardziej

kameralna subtelniejsza wersja... i taka powinna już zostać na zawsze.

Fixing A Hole - szok....aranż zrobiony tylko na jeden instrument (fortepian). Zdecydowana nowość w koncertowym repertuarze Paula. Zrobił to

praktycznie w tym samym stylu co You Never Give Me Your Money. ŁoŁ ŁoŁ ŁoŁ ŁoŁ ŁoŁ. Perełka koncertu :D

Enlish Tea - to samo co w przypadku Fine Line.. milutka wersja

I'll Follow The Sun - "napisałem to na Forthlin Road" - Rusty walnął CUDOWNEGO sąsiada (a raczej wała :D) w solówce..niezłe jaja...

trzykrotna repryza ale Amerykanie mają zdecydowanie więcej zabawy niż my.(warto tego posłuchać :D)Pod koniec : odpowieść o English Tea

Follow Me/Bouree - żadnych zmian/ przy Bachu mówi coś o George'u i nagle 2 próby zagrania klasycznego Bouree (co chwile ooops :D) za 3 razem

wreszcie wyszło

Blackbird - to samo

Elonor Rigby - to samo/Wix ma swoje 5 minut

Too Many People/She Came In Through The Bathroom Window - "this is for Wings fans !!!" yeeeeeeeeah cholerne skipy przeszkadzają w

odsłuchaniu całości (ale tak się nagrało widocznie) ale kawałek aż kipi od rockowej werwy (jaka szkoda że jest tak pociachany) przechodzi

płynnie w Bathroom Window.. super wersja

Good Day Sunshine - bardzo ładna i pogodna wersja.Super wpasowało się w setliste. Welcome Back On Stage po około 15 latach./Paula przedstawia

Briana.

Band On The Run - to samo co zawsze. Brak tego wolnego wprowadzenia (co zrobił dla potrzeb reklamy BBC2 wiecie o co chodzi..)

Penny Lane - początek okropnie sfałszowany.

I've Got A Feeling - doszliśmy do momentu w którym "krzyczanego" fragmentu po prostu nie da się słuchać.... ale i tak kocham ten numer

Back In The USSR - niczym się nie rózni od wczesniejszych wersji
Live And Let Die - jak wyżej

Hey Jude - zaczęło się od Baby Face...a reszta jest historią :D

Live And Let Die - to samo co zawsze.

Yesterday - no comments

Get Back - tak jak zawsze choć dla amerykanów nowość w tym składzie "Do yo wanna Get Back? I Wanna Get back, So let's Get Back :D"

Helter Skelter - Power się leje...jakoś to wyrabia i chwała mu za to

Please Please Me - kolejne kochane nagranko. Rusty gra zupełnie inaczej intro niż George. ciekawostka : Paul został przy swojej stare parti

wokalnej a więc śpiewa sam dzwięk E w zwrotce. Gruby robi za Lennona :D W I'll Get You było na odwrót : Mac spiewał głos Johna. Dopiero przy

: I don't wanna sound complainin... Paul wchodzi na pierwszy plan. Fajnie wykombinowali zakończenie.


Let It Be - etap słuchania tego kawałka u mnie zawsze ogranicza się do przewinięcia do samej solówki którą Anderson gra zawsze inaczej. Tu

niestety nie zaskakuje.....


Sgt.Pepper/The End - w opisie figuru jeszcze Abbey Road Medley i ja głupi oczekiwałem nie wiadomo jakiego cudu.zawiodłem się.:D

KONIEC

Wiadomo ... nowe utwory wywołały największe ciary. Bardzo miło jest również usłyszec For No One w takiej "ciepłej wersji", świetnie

zaranżowane Fixing A Hole i Good Day Sushine.

Kolejna trasa Paula przechodzi własnie do historii..

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 7:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Mam Filadelfię (drugi wieczór).
Jakość bez zarzutu. Zestaw kompletny.
:)

Rzeczy które mnie rozczarowują:
1) zaskakująco kiepski wokal w nowym Fine Line
2) (podobnie jak Hubert) słaby wokal w krzyczanym frg I've Got A Feeling
3) parę starych odgrzewanych kotletów w rodzaju Let It Be i Hey Jude

Reszta bez najmniejszego zarzutu 8)
Plus za wyciągnięcie czegoś "nowego" z reperuaru solowego, czyli Too Many People z Ram (1971) 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 2:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Wydawało mi się, że w tym dziale był temat zaczęty przez Huberta o posiadanych dotychczas materiałach z ostatniej trasy Paula, nie mogę znaleźć, więc dopiszę tutaj co dziś dostałem z USA:

wszystko podwójne DVD:

Boston, 26.09.2005,
Nowy Jork, 04.10
Nowy Jork, 30.09
San Jose, CA, 08.11
Anneheim, CA, 12.11 (zawiera pełny zapis połączenia satelitarnego z Międzynarodową Stacją Kosmiczną)
Anneheim, CA, 11.11

Ellen Show (2 dyski, drugi z różnymi dodatkami)

i jako bonus świąteczny dwa dvd - Rutland Television - Eric Idle i przyjaciele (m.in. George Harrison) oraz The Rutles :D

miły prezent na Święta :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 3:56 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
ja narazie aż tylu DVD niestety nie mam....

moja lista z nowej trasy wygląda następująco :

2005 AOL Sessions DVD
16.09.2005 - Miami, FL - American Airlines Arena 2 CD
16.09.2005 - Miami, FL - American Airlines Arena 2 DVD
20.09.2005 - Atlanta, GA - Philips Arena 2 CD
22.09.2005 - Philadelphia, PA - Wachovia Center 2 CD
23.09.2005 - Philadelphia, PA - Wachovia Center 2 CD
26.09.2005 - Boston, MA - Fleet Center 2 CD
01.10.2005 - New York, - MSG 2 DVD
08.10.2005 - Washington DC - MCI Center 2 CD
18.10.2005 - Chicago, IL - United Center 2 CD
23.10.2005 - Milwaukee, WI - Bradley Center 2 CD
30.11.2005 - Los Angeles, CA - Staples Center 3 CD

i to co na dniach przyjdzie :

19.11.2005 - Houston 2 CD
20.11.2005 - Texas 2 CD

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 5:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
bardzo ładny zestaw, Hubert :D

ja też muszę wszystko uporządkować na półkach, i wtedy postaram się zamieścić pełną listę z tego co mam z tego Touru :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY