Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 3:23 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Kwi 07, 2013 2:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Emeela napisał(a):
Cytuj:
Wiem jak przerażające może się wydawać wyróżnienie How Do You Sleep, ale poza tym, że jest on atakiem, w którym jest może 5% prawdy - zwyczajnie wywołuje emocje. A o to tylko mi chodzi. Najlepsza wersja jest z Antologii, gdzie w ostatnim refrenie John dodaje "brother", a w tle George tak pięknie łka na gitarce. Na prawdę mnie to porusza.

Ja tam absolutnie Ci się nei dziwię. Pomijając całą otoczkę, cały kontekst, wrażenie jakie wywiera sam tekst jest piorunujące, poruszające właśnie. Tyle żalu w tym jest, tyle skargi, a do tego nie pozbawionej jadu... Fantastyczne!


No i kilka zdań przeszło do historii np.: "jedynce co zrobiłeś to było Yesterday" - rozwala mnie to. Trzeba mieć tupet, żeby takie coś walnąć. Poza tym cenie ten tekst za to, że wojna między Beatlesami została ujęta w artystyczny sposób. W piosence. Może to kogoś zdziwi, ale wiele bym dał żeby Paul odpisał Johnowi swoim songiem, tez mogła być perełka.

A czy ktoś się ze mną zgodzi, że "Imagine" jest najsłynniejszym tekstem w muzyce popularnej w ogole? Bo ja mam takie wrażenie. Chyba każdy kojarzy te słowa, nawet jeśli utwór go nudzi i nie wie, że to nawet śpiewa Beatles. A jeśli jest jakiś słynniejszy tekst to jaki?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 07, 2013 7:20 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
"Happy Birthday to you" :)
"All you need is love" i "Give peace a chance" - w ogóle Lennon miał dar do takich chwytliwych pojedynczych haseł. Nie przypominam sobie żeby ktoś inny był tak pamiętany.
Ale a'propos tego "the only thing you've done was yesterday" - przecież to się nie urywa na tym zdaniu, to jest świetna gra słów razem z dalszą częścią, "and since you've gone you're just another day" - "yesterday" i "another day" zarówno jako tytuły bardzo różnych poziomem piosenek jak i dosłowne słowa. Zarąbiste.

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 11:00 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Yer Blue napisał(a):
Może to kogoś zdziwi, ale wiele bym dał żeby Paul odpisał Johnowi swoim songiem, tez mogła być perełka.

Zawsze powtarzam mojemu bratu - wielkiemu fanowi rapu - że John napisał pierwszy diss ever. Myślę, że gdyby Paul odpisał, wyszłaby pierwsza muzyczna "potyczka", podobna do tych, z których teraz znana jest kultura hiphopowa, no nie? Tylko mi się tak kojarzy?
Szkoda, że nie odpisał. Zgadzam się, że mogłaby wyjść perła. Aczkolwiek, biorąc pod uwagę ich i tak napięte wówczas relacje, lepiej, że tego zaniechał. Przypuszczam, że jeszcze by się zaostrzyło.

Cytuj:
A czy ktoś się ze mną zgodzi, że "Imagine" jest najsłynniejszym tekstem w muzyce popularnej w ogole? Bo ja mam takie wrażenie. Chyba każdy kojarzy te słowa, nawet jeśli utwór go nudzi i nie wie, że to nawet śpiewa Beatles. A jeśli jest jakiś słynniejszy tekst to jaki?


Ja bym zaryzykowała stwierdzenie, że jest najsłynniejszym tekstem utworu w kulturze popularnej. Bo cytaty znaleźć można wszędzie. Czytałam gdzieś kiedyś, że jakiś ksiądz prosił Yoko o możliwość posłużenia sie tekstem przy okazji nauk w kościele. Pewnie takich przypadków jest wiele więcej...

flower1973 napisał(a):
Ale a'propos tego "the only thing you've done was yesterday" - przecież to się nie urywa na tym zdaniu, to jest świetna gra słów razem z dalszą częścią, "and since you've gone you're just another day" - "yesterday" i "another day" zarówno jako tytuły bardzo różnych poziomem piosenek jak i dosłowne słowa. Zarąbiste.


Właśnie, właśnie! Powalające!
Ciekawe, co sobie Paul pomyślał, słysząc to po raz pierwszy...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 3:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
flower1973 napisał(a):
"Happy Birthday to you" :)
"All you need is love" i "Give peace a chance" - w ogóle Lennon miał dar do takich chwytliwych pojedynczych haseł. Nie przypominam sobie żeby ktoś inny był tak pamiętany.
Ale a'propos tego "the only thing you've done was yesterday" - przecież to się nie urywa na tym zdaniu, to jest świetna gra słów razem z dalszą częścią, "and since you've gone you're just another day" - "yesterday" i "another day" zarówno jako tytuły bardzo różnych poziomem piosenek jak i dosłowne słowa. Zarąbiste.


Tak, całość jest świetna, ale jednak samo to "Yesterday" jest najmocniejsze :)
Co do poziomu obydwu piosenek to nie widzę aż takiej gradacji, obydwa szalenie lubię.

Emeela napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Może to kogoś zdziwi, ale wiele bym dał żeby Paul odpisał Johnowi swoim songiem, tez mogła być perełka.

Zawsze powtarzam mojemu bratu - wielkiemu fanowi rapu - że John napisał pierwszy diss ever. Myślę, że gdyby Paul odpisał, wyszłaby pierwsza muzyczna "potyczka", podobna do tych, z których teraz znana jest kultura hiphopowa, no nie? Tylko mi się tak kojarzy?
Szkoda, że nie odpisał. Zgadzam się, że mogłaby wyjść perła. Aczkolwiek, biorąc pod uwagę ich i tak napięte wówczas relacje, lepiej, że tego zaniechał. Przypuszczam, że jeszcze by się zaostrzyło.


Myśl, że jednak to nie było w naturze Paula. Nie jego styl. Paul to mistrz dyplomacji.
Tak, też słyszałem, ze to pierwszy diss w muzyce (cokolwiek to znaczy ;)).

Emeela napisał(a):
Cytuj:
A czy ktoś się ze mną zgodzi, że "Imagine" jest najsłynniejszym tekstem w muzyce popularnej w ogole? Bo ja mam takie wrażenie. Chyba każdy kojarzy te słowa, nawet jeśli utwór go nudzi i nie wie, że to nawet śpiewa Beatles. A jeśli jest jakiś słynniejszy tekst to jaki?


Ja bym zaryzykowała stwierdzenie, że jest najsłynniejszym tekstem utworu w kulturze popularnej. Bo cytaty znaleźć można wszędzie. Czytałam gdzieś kiedyś, że jakiś ksiądz prosił Yoko o możliwość posłużenia sie tekstem przy okazji nauk w kościele. Pewnie takich przypadków jest wiele więcej.


Dla mnie najbardziej symboliczna oznaką wykorzystania tekstu "Imagine" były igrzyska w Londynie. Niesamowite widowisko jakie tam na podstawie tekstu przedstawiono, chyba nie ma odpowiednika w historii.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 3:23 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
Yer Blue napisał(a):
Co do poziomu obydwu piosenek to nie widzę aż takiej gradacji, obydwa szalenie lubię.

Lennon najwyraźniej widział :)

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 10:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Yer Blue napisał(a):

Myśl, że jednak to nie było w naturze Paula. Nie jego styl. Paul to mistrz dyplomacji.
Tak, też słyszałem, ze to pierwszy diss w muzyce (cokolwiek to znaczy ;)).

Na ile się orientuję, to tzw. "pojazd" komuś. ;)
Też mi się Macca kojarzy raczej z człowiekiem łagodnym. Aczkolwiek czasem łapię się na myśli, czy aby na pewno nie potrafiłby czasem pokazać pazurów? Kojarzy mi sie gdzieś coś jakaś bójka miedzy Beatlesami... Hamburg? Czy to tylko wymysł z któregoś z filmów, które o nich poczyniono?
Nie mogę teraz wpaść na nic więcej...

[quoteDla mnie najbardziej symboliczna oznaką wykorzystania tekstu "Imagine" były igrzyska w Londynie. Niesamowite widowisko jakie tam na podstawie tekstu przedstawiono, chyba nie ma odpowiednika w historii.[/quote]
To prawda! Coś fantastycznego! Jak i sama piosenka... Uniwersalna - to chyba najlepsze jej określenie.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY