Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 1:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Na podanym powyżej przez Dżejdżeja linku do Comfortably Numb z 2011 roku - ten olbrzymi mur i olbrzymia odległość między Panami Watersem i Gilmourem, ma chyba dodatkowy symboliczny wydźwięk…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 5:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dżejdżej napisał(a):

Być może brak znajomości tekstu sprawia , że wielu nie docenia tego Dzieła (sticto muzycznie nie jest ono przecież arcydziełem) , być może jego przesłanie nie dociera już do młodszych pokoleń tak jak docierało do pokolenia moich rówieśników - choć tutaj nie byłbym do końca pewien , na własne oczy widziałem młodych ludzi , których nie było jeszcze na świecie w czasach premiery The Wall , a mimo to śpiewali z Rogerem na koncertach każdy wers albumu !
https://www.youtube.com/watch?v=hUYzQaCCt2o
Akurat ten tekst należy do najbardziej "poetyckich" na płycie i jakżeż można go nie znać - Shame on You Yer Blue :wink: ( just kiddin')


Znam ten tekst ale przypominam sobie o nim dopiero gdy słucham płyty. Teksty The Wall są bardzo ważne, chociaż nigdy nie były dla mnie tak znaczące jak muzyka z tej płyty - absolutnie wybitnej. The Wall to zresztą mój ulubiony Floyd.
Z zespołów progresywnych chyba tylko w przypadku Van Der Graaf Generator zwracam uwagę na teksty do tego stopnia, że potrafią mi się wbić w pamięć (oczywiście tylko wybrane).

Wracając do tematu. Top 40 podliczone. 41 tekstów przekroczyło próg 100 pkt. Lider znokautował resztę, natomiast od 2 do 5 miejsca walka była bardzo wyrównana.
Nie wiem na ile finał będzie zaskakujący, mnie sporo pozycji zaskoczyło. Na pewno z 10 tekstów nie podejrzewałbym o tak wielką popularność.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 7:28 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Argus9 napisał(a):
Na podanym powyżej przez Dżejdżeja linku do Comfortably Numb z 2011 roku - ten olbrzymi mur i olbrzymia odległość między Panami Watersem i Gilmourem, ma chyba dodatkowy symboliczny wydźwięk…


No tak - chyba raczej nie wrócą czasy gdy śpiewali razem , niemal twarzą w twarz do jednego mikrofonu - Young lust.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 12:35 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Top 40 podliczone. (...) Nie wiem na ile finał będzie zaskakujący...

… Jaki by nie był Finał: wyobraźcie sobie taki CZTEROpłytowy album kompilacyjny :) - z zestawem wybranych w tym rankingu 40 Utworów z Naj-Fab-Tekstami :) zatytułowany „Top Fab Forty Lyrics” :) wytłoczony na 24-karatowym złotym winylu :wink: z książeczką zrobioną w ten sposób, że po otwarciu na lewej stronie jest tekst utworu, a pod nim komentarze / refleksje tutejszych fanów :) a na prawej stronicy odpowiednia ilustracja z książek Alana Aldridge’a. Wydawnictwo limitowane, remaster, MFSL - Bestseller! :) Bajka! …Fabajka! :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 1:20 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Kupowalbym! :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 6:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Top 40 podliczone. (...) Nie wiem na ile finał będzie zaskakujący...

… Jaki by nie był Finał: wyobraźcie sobie taki CZTEROpłytowy album kompilacyjny :) - z zestawem wybranych w tym rankingu 40 Utworów z Naj-Fab-Tekstami :) zatytułowany „Top Fab Forty Lyrics” :) wytłoczony na 24-karatowym złotym winylu :wink: z książeczką zrobioną w ten sposób, że po otwarciu na lewej stronie jest tekst utworu, a pod nim komentarze / refleksje tutejszych fanów :) a na prawej stronicy odpowiednia ilustracja z książek Alana Aldridge’a. Wydawnictwo limitowane, remaster, MFSL - Bestseller! :) Bajka! …Fabajka! :)


Ty to masz pomysły :)

By ocalić od zapomnienia, finałowe podsumowanie gęsto ilustrowane pracami Alana można by opublikować na stronie B którejś z przyszłych gazetek FC.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 28, 2015 12:58 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Spędziłam mnóstwo czasu układając ten ranking – i nie, nie dam rady ułożyć tego od 1 do 50. Muszą być dziesiątki. W dziesiątkach kolejność raczej przypadkowa... choć nie do końca ;) A i mam aż 5 dziesiątek!

1.

The Fool On the Hill – ja wprost uwielbiam Paula opowiadającego historie. Wtedy jako tekściarz jest wyraźnie w swoim żywiole. Opowieść o głupcu na wzgórzu jest piękna, poruszająca i dająca do myślenia.

Eleanor Rigby - nie do wiary, że można napisać tak ironiczny i jednocześnie przejmujący tekst o samotności w społeczeństwie będąc zaledwie 24-letnim gówniarzem. Jak Paul to wyczuł, jak on to tak ironicznie i smutno potrafił opisać?! Czasami myślę, że tacy ludzie mają brylant w mózgu. Chapeau bas Paul.

Across the Universe – chyba najpiękniejszy poetycki tekst Beatlesów. Pełnia lirycznego talentu Lennona. Słowa pieszczą ucho słuchacza i sprawiają, że ma się ochotę odpłynąć.

Norwegian Wood – mam totalnego fioła na punkcie tego tekstu. Uważam, że jest genialny i daje niesamowicie szerokie pole do interpretacji. Zainteresowanych odsyłam na forum songfacts, gdzie ludzie rozbierają ten tekst – na czele z tytułowym norweskim drewnem – na czynniki pierwsze. Coś pięknego.

She Loves You – pewnie jesteście zaskoczeni, co ten tekst robi w pierwszej „10”. Wiadomo, yeah yeah yeah wywróciło na pewien czas świat do góry nogami, ale żeby aż tak? Ano właśnie, dziś nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo w 1963 roku był to rewolucyjny tekst. Pzedtem cały rock'n'roll był o złych kobietach. Co zostawiały, co dręczyły, co zdradzały. t A u chłopaki nie bali się powiedzieć: Stary, daj spokój, ona Cię kocha, leć i ją przepraszaj! No i dodatkowo – właśnie ONA, nie – jak dotąd – ja. Chyba nawet Paul gdzieś wspominał o tym, jak bardzo przewrotny wydał im się wtedy pomysł na taki tekst.

I Am the Walrus – ja tam jestem zdania, że napisać bezsensowny tekst też trzeba umieć. Niby nic się w tym tekście nie klei... a jednak wszystko pasuje jak ulał.

She's Leaving Home – i znowu Paul udowadnia, jak bystrym był obserwatorem rzeczywistości. Niezwykle mądry tekst i celne opisanie przepaści między pokoleniami.

Strawberry Fields Forever – cenię za mnogość interpretacji. Któż tak naprawdę wie, czym w zamyśle Johna mogły być tytułowe Pola Truskawkowe...

Taxman – uwielbiam ironicznego Harrisona. Uwielbiam ten tekst.

Lucy In The Sky With Diamonds – tu podobnie jak w przypadku Across The Universe. Odpływamy. Lennon prosi nas o wyobrażenie sobie... a my nawet nie musimy, bo tekst jest tak plastyczny.

2.

Being for the Benefit of Mr. Kite! - bardzo lubię ten tekst. Jest tak obrazowy, że człowiek niemal czuje się, jakby był w środku. Zasługuje na drugą dziesiątkę nawet, jeśli tekst to faktycznie plagiat ;)

Day Tripper – za pierwsze w historii użycie w tekście utworu słowa „trip” i za „she's a big teaser, she took me half the way there”. Taki tekst to mogliby wtedy Rolling Stonesi zaśpiewać ;)

A Day In the Life – za totalny surrealizm i dziury w Blackburn, Lancashire, którymi można by wypełnić cały Albert Hall.

For No One

In My Life

Tomorrow Never Knows – dlaczego dopiero tutaj? Ano dlatego, że ten tekst w moim mniemaniu troszkę traci bez swojej oprawy muzycznej. Ale wciąż sprawia, że chciałabym posłuchać koloru swoich snów.

Paperback Writer – można by pomyśleć, że utwór o kolesiu chcącym pisać niezbyt ambitną literaturę nie ma prawa zadziałać. A działa!

I'm A Loser

Hey Jude – mam wrażenie, że ten utwór nie zostałby takim hitem bez swojego tekstu. Doskonale dodaje otuchy.

3.

Girl

Blue Jay Way – za to, że nudząc się i czekając na gości można wyprodukować tekst o czekaniu, któóy wcale nie jest nudny.

Help

Here Comes The Sun

The Inner Light – niby nic takiego tu nie ma, ale co zdanie, to z sensem.

Nowhere Man – za konstrukcję: najpierw Lennon opowiada nam o tajemniczym Panu Znikąd, a potem przewrotnie pyta: czy on trochę nie przypomina mnie lub ciebie?” No i zaczynamy myśleć.

Honey Pie – jaki ten Paul tutaj przewrotny, ach! Kocha, ale leniwy :) No i tekst doskonale współgra ze swoją melodią.

Only a Northern Song – Harrison znów ironizuje, i bardzo zaciekawia.

Something – za bardzo interesujący sposób przedstawienia miłości: nie wiem, co jest takiego w tej drugiej osobie, że na mnie tak działa.


I Want to Tell You – jak się kiedyś dowiedziałam, że ten tekst jest o byciu w stanie po użyciu pewnych substancji, pokochałam ten tekst miłością wielką.

4.

All You Need Is Love

Sexy Sadie

When I'm Sixty Four

I'll Cry Instead – za przewrotność tekstu: będę takim cholernym s****synem, ale póki co, to sobie popłaczę. Genialne!

Julia

Blackbird – nawet jeśli to nie jest tekst o czarnych mieszkańcach w USA, to i tak jest piękny.

Happiness Is a Warm Gun – za total weirdness :)

I'm Only Sleeping – kto by pomyślał, że można napisać inteligentny tekst o spaniu.

Piggies – czy ja już mówiłam, że kocham ironicznego George'a? Te świnie wcinające bekon! No miodzio!

If I Needed Someone – jw. George mógłby napisać kolejny tekst o miłości, a tutaj bardzo inteligentnie bawi się tym motywem.


5.

What's the New Mary Jane
Drive My Car
Yer Blues
Doctor Robert
Please Please Me
Savoy Truffle
She Said She Said
There's a Place
Revolution 1
I'm So Tired



…. a i tak po tym wszystkim mam wrażenie, że coś przeoczyłam???

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 28, 2015 8:02 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Cytuj:

She Loves You – pewnie jesteście zaskoczeni, co ten tekst robi w pierwszej „10”. Wiadomo, yeah yeah yeah wywróciło na pewien czas świat do góry nogami, ale żeby aż tak? Ano właśnie, dziś nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo w 1963 roku był to rewolucyjny tekst. Pzedtem cały rock'n'roll był o złych kobietach. Co zostawiały, co dręczyły, co zdradzały. t A u chłopaki nie bali się powiedzieć: Stary, daj spokój, ona Cię kocha, leć i ją przepraszaj! No i dodatkowo – właśnie ONA, nie – jak dotąd – ja. Chyba nawet Paul gdzieś wspominał o tym, jak bardzo przewrotny wydał im się wtedy pomysł na taki tekst.


Ilustracja w albumie Aldridge'a ( archiwalne zdjęcia :wink: hmm z przed wieku)Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 28, 2015 12:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
By ocalić od zapomnienia, finałowe podsumowanie gęsto ilustrowane pracami Alana można by opublikować na stronie B którejś z przyszłych gazetek FC.

Niestety, w wersji czarno-białej i w małym formacie ilustracje Aldridge’a bardzo stracą :( Niektóre szczególiki staną się wręcz niewidoczne…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 28, 2015 1:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ale liczy się tez samo podsumowanie (może jakieś pojedyncze komentarze z Waszych list) a nie tylko szczególiki z ilustracji. Liczy się całość.

Epicki zestawik, Rito! :D
Niestety 4 i 5 dziesiątka nie będzie punktowana ;)
Z tego co widzę uratowałaś jeden tekst Paula oraz wyeliminowałaś 3 remisy z podsumowania, w tym jeden w top 10.

Rita napisał(a):

Hey Jude – mam wrażenie, że ten utwór nie zostałby takim hitem bez swojego tekstu. Doskonale dodaje otuchy.


Strzelam, że z taką melodią, rozmachem oraz hymnowym zakończeniem utwór był skazany na gigantyczny sukces, nawet gdyby opowiadał o starej szafie :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 6:24 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Argus9 napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
By ocalić od zapomnienia, finałowe podsumowanie gęsto ilustrowane pracami Alana można by opublikować na stronie B którejś z przyszłych gazetek FC.

Niestety, w wersji czarno-białej i w małym formacie ilustracje Aldridge’a bardzo stracą :( Niektóre szczególiki staną się wręcz niewidoczne…


Wersja czarno-biała i mały format faktycznie stawiają pod znakiem zapytania sensowność przedsięwzięcia - dlatego pomyślałem , aby jednak zrobić małe uzupełnienie na forum (oczywiście już po ogłoszeniu wyników) , swego rodzaju "listę pocieszenia".
A tak nawiasem mówiąc nie wszystkie prace w albumach Aldridge'a zasługują na jednakowo wysokie uznanie ( zwłaszcza te "obce" , boć to przecież wydania pod redakcją Alana a nie wyłącznie Jego autorstwa.
Dlatego mam dylemat z niektórymi ilustracjami i nawet "pozwoliłem" sobie na parę "małych" modyfikacji - co zapewne znawcy albumów Aldridge'a szybko wychwycą ... i mam nadzieję wybaczą a może nawet zaakceptują :wink: :?:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 12:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Do gazetki można wrzucić jakieś ciekawe "logo" a resztę strony wypełnić wynikami opisami itp.itd.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 8:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Rita - super ciekawe komentarze!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 8:02 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Czy dobrze zauważyłem ,że brakuje listy od Sgtpeppera ? czyżby liczył jeszcze punkty i kombinował jak przewrócić listę " do góry nogami" :wink:
A ja przecież czekam z obrazkami i co będzie jak mi ich zabraknie :( na koniec - jeśli jakoś przeoczyłem - to przepraszam :oops: .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 8:12 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Rita napisał(a):

Blackbird – nawet jeśli to nie jest tekst o czarnych mieszkańcach w USA, to i tak jest piękny.


Droga Rito a miałaś Ty okazję poznać tych "uciemiężonych" mieszkańców USA , co to nie mogą nieszczęśnicy rozwinąć skrzydeł z "ich " Prezydentem włącznie :wink: :?: i to już od czasów MLK czyli ok pół wieku.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 9:16 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ringo napisał(a):
Rita - super ciekawe komentarze!


O, naprawde? Bardzo dziekuje :)

Dzejdzej napisał(a):
Droga Rito a miałaś Ty okazję poznać tych "uciemiężonych" mieszkańców USA , co to nie mogą nieszczęśnicy rozwinąć skrzydeł z "ich " Prezydentem włącznie :wink: :?: i to już od czasów MLK czyli ok pół wieku.


Nie mialam, ale w zasadzie do czego pijesz, Dzejdzeju? ;)

Nigdy nie wierzylam, ze ten blackbird jest o black people, gdyz wg mnie to taka post-internpretacja. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, ze w tamtych czasach (1968) wielu czarnoskorych mieszkancow USA faktycznie wciaz moglo miec trudnosci z rozwinieciem skrzydel, zwlaszcza na poludniu kraju.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 1:44 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Dżejdżej napisał(a):
Czy dobrze zauważyłem ,że brakuje listy od Sgtpeppera ? czyżby liczył jeszcze punkty i kombinował jak przewrócić listę " do góry nogami"


Moja lista byla wyslana jako druga
Chyba, ze powinienem wyslac Ci na pw. W takim razie nie zrobilem tego :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 2:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dżejdżej napisał(a):
Czy dobrze zauważyłem ,że brakuje listy od Sgtpeppera ? czyżby liczył jeszcze punkty i kombinował jak przewrócić listę " do góry nogami" :wink:
A ja przecież czekam z obrazkami i co będzie jak mi ich zabraknie :( na koniec - jeśli jakoś przeoczyłem - to przepraszam :oops: .


Lista Sgtpepera wisi na pierwszej stronie więc nie wiem o co chodzi.
Nie ma mowy o mataczeniu, gdyż listy wklejałem sobie na bieżąco do notatnika i zliczałemm jak pierwotnie zostały wrzucone.

Chyba stanie na 27 listach, termin nadsyłania mija dzisiaj o północy, jutro lub w najbliższych dniach będzie finał w oddzielnym wątku. Muszę jeszcze tylko wyłonić najwyższe pozycje wszystkich zwycięskich tekstów na indywidualnych listach i przekazuje pałeczkę dla Dżejdżeja.

Bobski66 napisał(a):
Do gazetki można wrzucić jakieś ciekawe "logo" a resztę strony wypełnić wynikami opisami itp.itd.


Dokładnie. Może być bez obrazków, bo w sumie gdzie one by się tam pomieściły. Wystarczy klasyfikacja, plus ciekawsze komentarze pod każdą pozycją (to zresztą najbardziej warte jest uwiecznienia, jest z czego wybierać).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 11:21 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Im szybciej tym lepiej - póki zdjęcia "nie pospadały jeszcze z obłoków"
"Gotow ? - wsiegda gotow" jak mawiali kiedyś komsomolcy :lol:
A z tym mataczeniem to przecież żart - nikt przecież plebiscytu nie "ustawia" , bo nie o to chodzi.
Obrazki poszły już do Yer Blue - postarałem się o pełny komplet (30+10) , żeby było sprawiedliwie.
Potem jeszcze dodam małe uzupełnienie - bo kilka fajnych ilustracji nie załapało się.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 01, 2015 2:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
W rewanżu Jurek dostał komplet klasyfikacyjny i teraz wszystko w jego rękach :)

42 teksty przekroczyły 100 pkt, a więc 2 z nich nie zmieściły się do top 40. Żeby podsycić oczekiwania zdradzę, że były to Julia oraz Being For The Benefit Of Mr Kite!. Obydwa zebrały po 106 pkt i zajmują pozycje 41/42.

Za czas jakiś zrobię jeszcze podliczenia wg płyt, sumując punktacje w obrębie albumów. W ten sposób wyłonią się najwyżej cenione tekstowo płyty - pojęcia nie mam, kto może wygrać. Ale nie prędzej jak za kilka tygodni bo na ten moment mam dość przeliczeń.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY