Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Living In The Material World czy Brainwashed?
Living In The Material World 73%  73%  [ 8 ]
Brainwashed 27%  27%  [ 3 ]
Razem głosów : 11
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 9:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jedno Brainwashed a 3 wciągające historie, co druga to lepsza.
Moja jest nieciekawa - pojechałem do Białegostoku kilka dni po premierze a o płycie nikt nie słyszał i nigdzie nie była do nabycia. Jeden sprzedawca powiedział coś w rodzaju "widzi pan, nikt nie przejął się losem Harrisona". Ostatecznie nabyłem pirata, nie miałem wyjścia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 6:07 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
Moja jest nieciekawa


Twoja historia jest najsmutniejsza.

Dla odmiany LITMW poznawałem stopniowo. Najpierw Don't Let Me Wait To Long na jednej ze składanek rodziców. Potem przegrałem od kolegi płytę The Best Of George Harrison i w ten sposób zdobyłem piosenkę Give Me Love. Oba utwory zwróciły moją uwagę na bogate gitarowe brzmienie. I wtedy na horyzoncie pojawił się mój wujek, posiadacz sporej kolekcji płyt, m.in. LITMW.

Album spodobał mi się od pierwszego przesłuchania. Nie ma na nim żadnej słabej piosenki. Jest za to coś w rodzaju nieuchwytnej magii. Jakiś rodzaj nastroju wyczuwalny w dźwiękach elektrycznej gitary, który da się także odnaleźć w niektórych miejscach Ram, Wild Life i Ringo. Jest także mistycyzm. Zainteresowałem się wówczas książką "Bhagavad Gita Taka Jaką Jest" Srila Prabhupada, którą podrzuciła mi ciocia obdarowana na ulicy przez pewnego bhaktę - nie za bardzo wiedziała co zrobić z tą książką. Ta lektura bardzo dobrze korespondowała z treścią większości piosenek z płyty, szczególnie z piosenką tytułową. Potem odkryłem, że George Harrison jest wymieniany jako sponsor niektórych innych książek Towarzystwa Krzewienia Świadomości Kryszny, m.in. książki "Prawda i Piękno". We wstępie do jednej z książek został określony jako bhakta i nie mogłem zrozumieć, jak można tak określić kogoś, kto nie stronił od wszelkich przyjemności tego świata :D

Płyta LITMW to dla mnie prawdziwa uczta dla uszu. Najlepiej słuchać jej w spokoju i skupieniu. Utwory takie jak Who Can See It czy Try Some, Buy Some uspokajają i skłaniają do zadumy a słuchanie Be Here Now to prawie medytacja.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY