Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 11:01 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 11, 2003 2:07 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
No właśnie: jakie wg. was wybralibyście najlepsze jego utwory z kariery solowej (oprócz tych w The Beatles)?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 11, 2003 6:32 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
No to ja muszę cos napisać, zostałem wypchnięty przed szereg.. :)
Po mojemu najlepsze numery to:

Beware Of Darkness
Run Of The Mill
The Answer's At The End
Someplace Else
See Yourself

Dalej nie mam siły wymieniać. Nie biorę też uwagę Brainwashed, bo to jakby inna kategoria. Jeszcze nie wiem, co uważam za najepsze piosenki z tego albumu, mineło za mało czasu na ocenę. Z pozostałych piosenek długo można by było ciagnąć - When We Was Fab, Devil's Radio, This Song, All Those Years Ago, If You Believe, Poor Little Girl, Cockamamie Business... a może więcej i więcej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 11, 2003 10:55 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Zastanawiam sie ktore utwory sam George uwazal za najlepsze ?
Moze te, ktore gral na koncertach ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 12, 2003 1:03 pm 
hmm... ciezkie pytanie o te najlepsze piosenki George'a, bo wiele by mozna ich wypisac. Skupie sie moze na tych najciekawszych, oczywiscie moim zdaniem. Za bardzo przyjemna i ciekawa uwazam, "CAN"T STOP THINKING ABOUT YOU", to bardzo niedoceniana i niezalwazana piosenka, zreszta jak caly album EXTRA TEXTURE, a sa na niej prawdziwe perly, chocby jeszcze, "WORLD OF STONE" czy "THE ANSWER"S AT THE END". Podoba mi sie takze "SIMPLY SHADY" z DARK HORSE. Bardzo ciekawie brzmi "THE LORD LOVES THE ONE" z L.I.T.M.W. A jesli chodzi o nieco nowsze rzeczy to napewno "DREAM AWAY" jest piosenka ktora bardzo lubie. Album GONE TROPPO jest ogolnie przecietny, ale ten akurat utwor jest tym, na ktory warto zwrocic uwage. aaa, super utworem jest tez "FASTER", chyba jeden z najlepszych utworow George'a. Mozna by tu jeszcze wymieniac wersje koncertowe jego piosenek, choc one w znacznym stopniu sie nigdy nie roznily od wersji plytowych. Harrison raczej nie robil z koncertow wielkiego show, takze niczego specjalnego nie uslyszymy, jesli chodzi o te wersje jego piosenek. Pomijam specjalnie BRAINWASHEDA, bo to nowa plyta i trudno, po raptem kilku jej przesluchaniach, rzucac tytulami, ale napewno na uwage zasluguje "RISING SUN", no i tytulowy utwor, choc szkoda, ze dodano tu "indyjskie ozdobniki", ktore robia z tej piosenki troche ciezkostrawna mieszanke. No to chyba tyle, jesli chodzi o te piosenki, moim zdaniem, najciekawsze. Sporo wiecej by sie tego nazbieralo, ale specjalnie pominalem super-hity. Pozdrawiam i milego sluchania zycze, bo jest czego sluchac jesli chodzi o George'a :D


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 15, 2003 11:49 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Ale tu nie ma co genealizowac, bo jakby było co to przecież - całe All Things... no i większości następnych albumów. A jeszcze tytułów? Masz ich już mnóstwo...
Your Love Is Forever, Give Me Love, a co na przykład powiesz o Ding-Dong, Ding-Dong? :) Gra z George na tej płycie Ron Would (if you let him)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 18, 2003 5:19 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
admin_joryk napisał(a):
Zastanawiam sie ktore utwory sam George uwazal za najlepsze ?
Moze te, ktore gral na koncertach ?


A może to samo się tyczyło Beatlesów? Nie, nie, nie. Sam nie wiem, dlaczego męczyli 'stosunkowego gniota' Baby's In Black na kilkuset wystepach... zawsze mnie to nurtowało. Może specjalnie, żeby mniej wrzeszczały?
George jednak grał za mało koncertów, żeby może było tak mówic. Live in Japan jest już za bardzo retrospektywną płytą...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 19, 2003 5:38 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
no to moze inaczej:
ktore z piosenek Harrisona zmiescilyby sie na Abbey Road albo na Revolver ...no ostatecznie na Let It Be ?
co trzeba byloby z tych plyt usunac zeby zrobic miejsce ?

a jesli George nie startuje w kategorii "The Beatles" - to wyszła przeciez skladanka The Best. Czy na niej da sie cos zastapic ?


albo jeszcze inaczej
czy Harrison to jest jakas Britnej Szpirs, ktora miala cztery przeboje, po jednym na kazdej plycie, czy tez Harrison to jest muzyk na pewnym poziomie i pytanie o najlepsze kawałki nie ma sensu, bo (pomijajac jakies 5%) nic nie da sie odrzucic, a w zaleznosci od nastroju raz lubimy Harrisona 'myslacego' raz 'dyskotekowego' , 'wczesnego' czy 'dojrzałego', 'muzyka' czy kompozytora'.

Dlatego na ogol milcze, gdy kaze mi sie wybierac miedzy mama a tata, bo to nie sa wychowawczynie z przedszkola: jedna gorsza, a druga lepsza.

pozdrawiam
joryk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 21, 2003 12:50 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Na pierwszy retoryczne pytanie JA odpowiadam, że praktycznie wszystkie, z wyjątkiem 5%. Niestety, jestem fanatycznym jego zwolennikiem..

Z Abbey Road wywaliłbym Maxwella, bezapelacyjnie. Z Revolvera - Yellow Sambarynę, z Let it be można by wyrwać każdą piosenkę, bo to składanka..

Ostatni akapit pozostawiam bez komentarza... jest bardzo ładny :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 23, 2003 8:33 pm 
Ja na razie początkuję, ale dorzucam jeszcze "Tired Of Midnight Blue"- samodzielnie i "Pure Smokey"- bo wybija się spośród innych. 8)
pozdr


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 24, 2003 11:35 am 
Nalezy uwzglednic "Wonderwall", znakomity przyklad "spojnej calosci"!!!!


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 14, 2003 12:58 pm 
MY SWEET LORD MMMMMM MY LORD


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 31, 2003 9:59 pm 
Mnie bardzo podobają się kawałki I Got My Ming Set On You i My Sweet Lord...


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 30, 2003 11:22 am 
give me love give me love give me peace on earth ...ostatnio wlasnie ta piosenka mnie zachwyca :))....ale oczywiscie jest masa wspanialosci.....a jako jedna z najlepszych wymienilbym tez When We Was Fab i Isn`t it a Pity ..... ale caBy George to cudowna muzyka..... sunset dosent last all evening :lol:


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 27, 2003 12:44 am 
:D Jako Beatle George:

I Want To Tell You ("żre" bardziej niż Taxman)
It's All Too Much (psychedelia)
Here Comes The Sun (absolutny majstersztyk)
Something (klasyka)

:D Solo:

Awaiting On You All (pałer)
Isn't It A Pity? (trans)
My Sweet Lord (wiadomo)
Be Here Now (klimat, nastrojowość, refleksja)
You (miłość)
Crackerbox Palace (fajoski temat)
You Love Is Forever (gorący dzięń, plaża, czas biegnie wolno)
All Those Years Ago (wyciśnie łżę - jeśli wiecie o co chodzi)
Dream Away (baśń)
When We Was Fab (nostalgia)
Rising Sun (perełka, no i kolejna łza)


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 27, 2003 12:45 am 
:D Jako Beatle George:

I Want To Tell You ("żre" bardziej niż Taxman)
It's All Too Much (psychedelia)
Here Comes The Sun (absolutny majstersztyk)
Something (klasyka)

:D Solo:

Awaiting On You All (pałer)
Isn't It A Pity? (trans)
My Sweet Lord (wiadomo)
Be Here Now (klimat, nastrojowość, refleksja)
You (miłość)
Crackerbox Palace (fajoski temat)
You Love Is Forever (gorący dzięń, plaża, czas biegnie wolno)
All Those Years Ago (wyciśnie łżę - jeśli wiecie o co chodzi)
Dream Away (baśń)
When We Was Fab (nostalgia)
Rising Sun (perełka, no i kolejna łza)


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 21, 2004 6:27 pm 
Offline
fan sztabowy

Rejestracja: Wto Cze 08, 2004 10:11 pm
Posty: 50
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
My Sweet Lord :)
Bangladesh :)
I've got my mind set on you :)
While My Guitar.. :)
I cały Braniwashed :)
Po prostu WSZYSTKO :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 16, 2004 8:05 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Śro Lip 14, 2004 8:54 pm
Posty: 28
Miejscowość: k/Bielska-Białej
anko30 napisał(a):
All Those Years Ago (wyciśnie łżę - jeśli wiecie o co chodzi).

. . . jasne, że wiem o co chodzi: ściskany telecaster, plastikowe klawisze i cała reszta (zbliża sie brzmienie lat 80-tych), a jak jeszcze ktoś widział teledysk to wogóle . . .

_________________
Let me take you down, cause i'm going to strawberry fields, nothing is real . . .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 16, 2004 8:17 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Śro Lip 14, 2004 8:54 pm
Posty: 28
Miejscowość: k/Bielska-Białej
a tak wogóle to ja, beatl. to są moje pierwsze posty, zaczynam od Georga, no bo tak!

George był najgenialniejszy na "All things must pass", a wszczególności w I'd have you anytime (choć te pierwsze dźwięki należą do Erica Claptona), Wah-Wah też jest niezła, nie wiem za bardzo o czym to jest, bo dziwne byłoby śpiewać o kaczce do gitary (może ktoś wie o czym jest ten kawałek?).
Świetna jest pierwsza płyta Georga "Wonderwall"- najlepsze w niej jest to, że nie brzmi tak popowo jak inne jego dokonania.
A "Brainwashed" to jego łabędzi śpiew: Brainwashed, Any Road, Marwa Blues, to są perełki.

_________________
Let me take you down, cause i'm going to strawberry fields, nothing is real . . .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 16, 2004 8:39 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Śro Lip 14, 2004 8:54 pm
Posty: 28
Miejscowość: k/Bielska-Białej
Piotrek napisał(a):
Na pierwszy retoryczne pytanie JA odpowiadam, że praktycznie wszystkie, z wyjątkiem 5%. Niestety, jestem fanatycznym jego zwolennikiem..

Z Abbey Road wywaliłbym Maxwella, bezapelacyjnie. Z Revolvera - Yellow Sambarynę, z Let it be można by wyrwać każdą piosenkę, bo to składanka..

Ostatni akapit pozostawiam bez komentarza... jest bardzo ładny :)


Ty, warsiawiak! Ty nie podskakuj!
Jak może ci sie nie podobać Let it Be, ty chyba nie rozumiesz o co w tej płycie chodzi. Przecież nie każda sesja beatlesów musiała być zakończona conceptalbumem. Może Spectorowi nie do końca sie udała, ale swój urok ma. Po pierwszych dźwiękach juz czuć atmosferę koncertu na dachu, a te niektóre chóry i orkiestry to jak wiatr nad Londynem (nad Liverpoolem jeśli wolisz). Posłuchaj sobie "Let it be Naked" to może zrozumiesz co to jest rock and roll!

No a czego chcesz od Yellow Submarine!? Cały Revolver jest przesycony kwasem, a jeśli nie wiesz to Johnowi po "pierwszym razie" wydawało sie, że steruje łodzią podwodną (żółtą w dodatku). . .

_________________
Let me take you down, cause i'm going to strawberry fields, nothing is real . . .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 16, 2004 8:57 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 07, 2002 7:39 pm
Posty: 58
Miejscowość: Łódź
Ballad of Frankie Crisp (Let it Roll)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY