Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Kwi 25, 2024 1:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Który z występów Beatlesów podczas ich pierwszego pobytu w Ameryce uważasz za najlepszy?
I występ w Nowym Jorku 86%  86%  [ 6 ]
II występ w Waszyngtonie 0%  0%  [ 0 ]
III występ w Miami 14%  14%  [ 1 ]
Razem głosów : 7
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Który występ Beatlesów w "Ed Sullivan Show" w 1964 roku podobał się wam najbardziej i dlaczego? Jeśli chcecie możecie dodać opisy koncertów z zaznaczeniem co było plusem, a co minusem danego show :wink:
Byłoby klawo gdyście dodali też swój głos do ankiety :wink:

No to jedziemy :wink: :D

I występ w Nowym Jorku

All My Loving
Wykonanie tej piosenki było moim zdaniem jednym z najlepszym ze wszystkich 3 występów :wink: Żywiołowe, pogodne, równe i rytmiczne. Mimo, że nie przepadam za tym utworem jakoś szczególnie (zwyczajnie znudził mi się... to od tych wszystkich koncertów :oops: ) to jednak sam się broni w tym wykonaniu :) Zauważyłam jeszcze, że miny McCartney`a wiernie tekst oddawały :P zwłaszcza w "and hope that my dreams will come true", gdy podnosi wzrok hehe (ok, traktujcie to ostatnie zdanie z przymrużeniem oka). Wyraźna gitara Harrisona, zwłaszcza zgrabna solóweczka :P może nie jakaś najambitniejsza, ale potencjał George`a już tu widać.

Till There Was You
Wokal Paula jest może bez zarzutu, ale jednak wolę wersję studyjną, bo w "Ed Sullivan Show" śpiewał trochę zbyt niskim głosem (dużo niższym niż na płycie). Po raz kolejny pochwalę George`a. Chociaż zmienił odrobinę swoją partię i zagrał ją zupełnie inaczej niż w studiu, to i tak przypadła mi do gustu. A i jeszcze ten moment, w którym pojawiają się te podpisy pod poszczególnymi Beatlami i gdy dochodzą do Johna pojawia się adnotacja "Sorry girls, his married" :wink: :lol: :lol: rozbrajające :lol:

She Loves You
To jest to na co czekałam. Mimo, że kawałek ograny do granic przyzwoitości to jednak wykonanie na pierwszym występie u Eda nigdy mi sie nie znudzi (no, może kiedyś, ale z pewnością nieprędko :wink: ). Ostatnio nawet osoba, która nie interesuje się Beatlesami (at all!)powiedziała mi, że by tak żywiołowo i praktycznie bez wpadek zagrać jakiś numer to tylko 'żuki' potrafiły :D Zdziwiło mnie to, bo na codzień nie jest zapalonym wielbicielem Beatli (nawet nie entuzjastą :wink: ).
Świetnym rozwiązaniem był też podział wokalny. Paul i John śpiewający równocześnie i co pół wersu dołączający się do mikrofonu Macci George :D
A teraz wybaczcie, ale muszę o tym wspomnieć, choć to trochę głupie i w sumie nie powinnam na to zwracać uwagi :wink: Aż wstyd się przyznawać, lecz ciągle mnie rozbraja to potrząsanie mop-topami przy jednoczesnym 'uuuuu' :lol: Jest w tym coś kurka blaszka niepowtarzalnego, znak Beatlesów nie do podrobienia. Wzbudza to u mnie szczery uśmiech na twarzy, od warunkiem, że robili to Beatlesi :P
lol :lol:

I Want To Hold Your Hand
Zawsze miałam wrażenie, że tu zbyt mocno akcentują w refrenie tytułowe zdanie (chodzi mi o to chodzenie w dół). Ale ogółem całkiem porządnie, jak na FabFour przystało :wink:

I Saw Her Standing There
Nawet nie wiem co powiedzieć, żeby się nie powtarzać. Może po prostu - Dobra robota, chłopaki! :wink:

II występ w Washington DC
Ogólnie mam wrażenie, że jakość dźwięku z tego programu jest znacznie gorsza. Co niestety przełożyło się na odbiór nagrań i stało się ich wadą... no, ale to nie wina FabFour :wink:

From Me To You
Przyzwoicie (ale to rutyna u Beatli), choć trochę zbyt przyspieszony kawałek (ale zgańmy to na karb koncertu).

This Boy
Ten utwór to dla mnie esencja całego drugiego koncertu Beatlesów w "Ed Sullivan Show". Piękna harmonia głosów i instrumentów (co stanie się zresztą w późniejszym czasie znakiem rozpoznawczym The Beatles), jak i cudowna chrypa Johna w refrenie optują za wyniesieniem tego fragmentu koncertu na piedestał.

All My Loving
Szczerze? Wolę wersję z pierwszego koncertu. Wtedy wyszło bardziej naturalnie :wink: No i niestety tu już nie było żadnych niespodzianek.

III występ w Miami

Twist And Shout
No cóż, Lennonowi już chyba nigdy później nie udało się "wyhodować" sobie takiej chrypy jaką popisał się na pierwszym albumie. Wykonanie jak na Beatlesów przeciętne.

Please Please Me
Podobnie jak w przypadku "From Me To You" z II występu w Waszyngtonie zdaje mi się, że trochę za szybko odegrane. Ale powiedzmy, że dlatego, bo to wersje koncertowe :wink:

I Want To Hold Your Hand
Nic nowego. Niemalże powtórka z pierwszego "Ed Sullivan Show". Z tą uwagą, iż tym razem jednak chyba lepiej wyciągali w końcówkach wersów :wink:

Podsumowując hmm... :roll: nie potrafię się zdecydować :roll: By być sprawiedliwą i obiektywną dam swój głow na I "Ed Sullivan Show", bo tu wypadli całościowo najlepiej, ale w sumie, gdybym miała oszukiwać to za samo "This Boy" i tą boską harmonię bym się dała pokroić :wink: :wink:

Przepraszam za rozwlekły post :wink: :oops: :wink: Liczę na Wasze głosy i udział w ankiecie :D I o ile macie ochotę również wasze opisy tych wykonań :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 31, 2005 11:15 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Ja wybrałem Ed Sullivan I. Dlaczego ,bo najbardziej utkwił mi w pamieci. Te fryzurki,tacy chudzi byli :wink: a ich min cały świat nie zapomni.
Przyznac trzeba ze jest to chyba najwieksze Show w ameryce do tej pory. Jak to sie mówi że cala Ameryka ich wtedy oglądala :roll: :D .
przechodzac do strefy muzyki,świetne wykonanie Till there czy alll my loving...pieknie.Takich przedstawień nie powinno sie zapominac ha i nie zapominamy!!!



Beatles RockS :D

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 7:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Oto coś dla jego wielbicieli
http://www.laut.de/lautstark/dvd_reviews/v/va/the_beatles___the_four_complete_historic_ed_sullivan_shows/index.htm

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 3:36 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
Mi trudno jest wybierać. Najbardziej podobały mi się chyba garniturki z trzeciego występu, takie czarrrne :shock: Poza tym moim ulubiony występem jest prawdopodobnie... czwarty. On tez się zalicza, prawda? To ten z Help, I'm down, Yesterday, Act Naturally... Yesterday moim skromnym zdaniem - wykonanie dośc przeciętne, ale cała reszta, uaah! Poza tym Bitelsi wydają się zachować jakoś swobodniej, jakby przywykli do kamery, wyglądają przecudownie! Włosy już ciut dłuższe :D

5 występów (ostatni to Paperback Writer + Rain) do ściągniecia na www.files.lt, zapraszam :) bo każdy to cudeńko :D[/img]


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY