Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Cze 05, 2024 7:42 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 6:35 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Yer Blue napisał(a):
znowu prowokujesz, tylko, że to już w ogóle na mnie nie działa.

Nie bierz tego do siebie. Jestem w stanie uwierzyć, że podoba Ci się ta płyta. Zwróć uwagę, że ja przecież nie życzę Lennonowi źle - gdyby nagrywał tylko takie płyty, musiałby zarabiać na życie sprzątaniem studia :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 6:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A co byście powiedzieli na plebiscyt beatlesowskich singli z całego półwiecza? Tutaj single nagrane w pojedynkę również mogą powalczyć z beatlesowskimi klasykami. My Sweet Lord (w sumie jeśli chodzi o sprzedaż ustępuje jedynie Hey Jude ze wszystkich beatlesowskich), Imagine, Give Peace A Chance, Uncle Albert, Maybe I'm Amazed, nawet Ringo ze swoim Back Off Boogaloo czy Photograph to bardzo znaczące przeboje. A z tych do 70 roku niekoniecznie musi wygrać Strawberry Fields /Penny Lane - wszak konkurencja jest mordercza. A samych singli jest dość ograniczona ilość - większość znaczących zmieściła by się w ankiecie, podobnie jak płyty.
Na plus można wliczyć też to, że tutaj nie trzeba znać drobiazgowo całego dorobku, a tylko same przeboje - tak więc frekwencja teoretycznie powinna być większa.
Warto robić singlowy plebiscyt? Oczywiście jakby co, to nie od razu, bo rankingi chyba się trochę przejadły ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 7:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 601
Miejscowość: Cieszyn
Ja kiedys myslałem o takim zestawieniu "Beatle po Beatlach" czyli, żeby kazdy zabawił się w Georga Martina i stworzył swoja magiczną płyte złozona z solowych utworów.
Oczywiście chodziło by o wybranie ich dostosowanych w pewnym sensie do całości , żeby ktos np. nie wstawił samych ballad McCartneya :wink:
Dlatego niekoniecznie musiałby to być ulubione, ale takie , które by pasowały do takiego longa oldbojów :D
Powinna to byc klasyczna 14-tka w której po 5 piosenek było by Paula i Johna, 3 Georga i 1 Ringo.
Ważne byłby openery , podział na kolejność , zamknięcie albumu. Taka zabawa w producenta :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 10:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kilkanaście dni temu, w sąsiednim wątku Dżejdżej napomknął o takim hipotetycznym zestawie. Zakładaj oddzielny wątek to może temat sie rozkręci. Swoja płytę Beatlesów solo ale razem mam od kilku lat i niebawem ja wrzucę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 11:10 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue, czekamy niecierpliwie
Lubię rankingi, bo mam wrażenie, ze wtedy jest więcej tematów do dyskusji i jestem zawsze strasznie ciekawa wyników.
Zabawa w producenta to świetna sprawa, można by potem je omawiać, dogadywać co do np kolejności. Tylko tu potrzeba poświecić troche czasu zeby taki zestaw złożyć dobrze. Ale ogólna inicjatyw super!

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 6:36 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Dzięki Piotrku za włożoną pracę - na podium brakuje mi mego ulubionego Białego Albumu ( tym bardziej , że przegrał z Revolverem ) , ale zabawa była przednia !


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 7:24 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
admin_joryk napisał(a):

Ja jej nie cenię. Na tej płycie nie ma w ogóle muzyki, zamiast śpiewu są jakieś melodeklamacje i wrzaski, a teksty typu filozofowanie ćpuna to czysta żenada. Całość groteskowa. W 1970 roku wyszły klasyczne albumy Deep Purple in Rock, Paranoid (Black Sabbath), czy ATMP. .


Co ma piernik do wiatraka czyli jak można stawiać klasykę hard rocka obok solowych Beatlesów ( choć DP śpiewali przecież kiedyś Help , a Sabbath grał w Musikladen Blue suede shoes czyli klasykę rock'n'rolla) , równie dobrze można by przytoczyć , że PF wydali też wtedy Atom Heart Mother - so what ? Wielu zaczynało swą karierę wchodząc w bramy otwarte przez The Beatles , oni natomiast w 1970 na dobrą sprawę nie musieli już niczego udowadniać ani ścigać się z nikim i mogli sobie pozwolić właśnie na takie eksperymenty jak POB ( można je cenić , lubić lub nie - ale nie stawiajmy tego w takim kontekście gatunkowym , jeżeli już to porównujmy z ówczesnym Eltonem Johnem czy nieco późniejszym klasykiem S&G Bridge over troubled water ).
Wiem Joryk , że jedyną rzeczą, która Cię łączy z rzeczoną płytą jest skala emocji :evil: ( równa chyba ekspresji Jej twórcy w czasie nagrywania np. finału Mother :wink: ) ale uwierz mi , że niektórzy tę autentyczność Johna bardzo sobie cenią ( a niekoniecznie są ćpunami ).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 10:45 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dziękuję Yer za pyszną zabawę :) Plebiscyty są fajne. Super, tyle mamy różnych opinii i gustów, a nikt się nie kłóci i nie usiłuje wprowadzać własnych zasad :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 9:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
emilie1309 napisał(a):
Yer Blue, czekamy niecierpliwie
Lubię rankingi, bo mam wrażenie, ze wtedy jest więcej tematów do dyskusji i jestem zawsze strasznie ciekawa wyników.


Jeśli chodzi o single to najszybciej za 2 tygodnie, nacieszmy się jeszcze płytowym podsumowaniem. Poza tym muszę jeszcze zrobić statystyki, czyli dopiąć temat do końca.

A by ocalić od zapomnienia, podsumowanie zostanie opublikowane w beatlesowskiej gazetce, na B stronie jednego z nadchodzących numerów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 10:48 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Wielkie dzięki za plebiscyt i podsumowanie naszego głosowania :)

Cieszy mnie pierwsze miejsce dla Abbey Road, chociaż pierwsze miejsce nie było raczej zaskoczeniem, cieszy wysokie 7 miejsce debiutanckiego albumu George'a, troszkę dziwi bardzo wysoka pozycja albumu John Lennon Plastic Ono Band, szkoda, że na niskiej pozycji uplasowało się Brianwashed i Ringo Rama...ale to przecież nasze wspólne wybory.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 11:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2340
Miejscowość: New Salt
Yer Blue napisał(a):
Aby ocalić od zapomnienia, podsumowanie zostanie opublikowane w beatlesowskiej gazetce, na B stronie jednego z nadchodzących numerów.

Pisząc dokładniej będą to prawdopodobnie 2 numery gazetki FC (marcowy 072 i kwietniowy 073). W lutym kończymy single z 1963 roku.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 6:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dla ciekawostki wrzucam 20 najwyżej ocenionych beatlesowskich płyt na portalu Rate Your Music. W 10 stopniowej skali oceniają tam tysiące fanów muzyki z całego świata (sam też oceniam :)). Frekwencja ocen jest tam galaktyczna.

1. Abbey Road - 4.36
2. Revolver - 4.34
3. Past Masters 2 - 4.30
4. White Album - 4.25
5. Sgt. Pepper's - 4.24
6. Rubber Soul - 4.20
7. Magical Mystery Tour - 4.15
8. All Things Must Pass - 4.10
9. Plastic Ono Band - 4.07
10. Ram - 3.98

11. Anthology 2 - 3.96
12. Band On The Run - 3.95
13. Anthology 3 - 3.94
14. A Hard Days Night - 3.88
15. Imagine - 3.88
16. Help! - 3.87
17. Let It Be - 3.76
18. Wings Over America - 3.76
19. Chaos And Creation In The Blackyard - 3.74
20. Brainwashed - 3.73

Ocenę 3.86 czyli bardzo wysoką ma 2 część Live At The BBC ale ilość ocen jest jeszcze tak mała (122), że nie wziąłem jej pod uwagę. Nie brałem też pod uwagę nic nie wnoszących składanek typu 1 czy płyty kolorowe. Nie mogłem tylko znaleźć Past Masters 1, możliwe, że włączyli Past Mastersy w jedną całosć.

Dla wszystkich, którzy wątpią w wysokie notowania Plastic Ono Band wśród słuchaczy muzyki z niekłamaną przyjemnością pogrubiłem jej pozycję oraz wynik :D Nie ma wątpliwości, obok All Things Must Pass, jest to najwyżej ceniona solowa płyta Beatlesów na świecie.

Bardzo na plus zaskoczyła mnie pozycja Brainwashed Harrisona. Dziwne natomiast, że na świecie Help! oraz A Hard Day's Night wyraźnie odstają od czołówki, szczególnie jak się spojrzy na ocenę.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Czw Lut 06, 2014 1:33 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 7:51 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Dostało mi się ostatnio parę epitetów ...i obecnie jestem gorącym fanem płyty oraz wszelkich rankingów :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 9:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 601
Miejscowość: Cieszyn
admin_joryk napisał(a):
Dostało mi się ostatnio parę epitetów ...i obecnie jestem gorącym fanem płyty oraz wszelkich rankingów :D


To był tylko taki...Plastic Joryk Błąd :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 12:33 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2340
Miejscowość: New Salt
Yer Blue napisał(a):
W 10 stopniowej skali oceniają tam tysiące fanów muzyki z całego świata (sam też oceniam :)). Frekwencja ocen jest tam galaktyczna.
1. Abbey Road - 4.36

Jak na 10 stopniową skalę to 4.36 wygląda miernie. White Album - 2.25 to jak się domyślam pomyłka i miało być 4.25.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 1:21 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Masz rację, dla Białego powinno być 4.25 :)

10 stopniowa skala bo można jeszcze przydzielić połowy ocen, 0,5, 1,5, 2,5, 3,5 i 4,5. W sumie mogliby nie bawić się w te połówki tylko od razu dać 1-10. Ponad 4 punkty w tej skali to bardzo wysoka ocena.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 1:30 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2340
Miejscowość: New Salt
Rzeczywiście trochę chore bawić się w połówki. Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli 4.36 to taka prawie 9-ka w 10-cio stopniowej skali. Teraz mi się podoba.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 1:35 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Abbey Road jest najwyżej ocenioną, rockową płytą w historii muzyki wg tego portalu, tak na marginesie :) Absolutny numer 1 na Ziemi. Swoje głosy oddało 18,924 ludzi. Jutro będzie więcej ;)
http://de.rateyourmusic.com/artist/the_beatles

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 1:06 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Sty 02, 2014 9:22 pm
Posty: 11
Również dziękuję za plebiscyt i za bardzo ciekawe podsumowanie. Świetna zabawa z wyborem TOP30! A ileż to było zastanawiania przed oddaniem ostatecznego głosu :)
Co do wyników to nie mam żadnych uwag - bardzo mi się podobają :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 08, 2014 2:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Trochę myślę nad plebiscytem singli i sprawa jest trochę niejasna bo niektóre single Beatlesów powychodziły już po rozpadzie zespołu np. Yesterday, Back In The USSR, Sgt. Pepper's czy nawet coś takiego jak "The Beatles Movie Medley" w 82 roku - swego czasu było nawet na LP III. Powstaje pytanie: czy bierzemy tylko single z lat 62-70 plus Free A A Bird i Real Love czy wszystko jak leci? Jak dla mnie takie Yesterday nigdy się z singlem nie kojarzył i aż dziwnie by wyglądał gdyby zawędrował do czołówki podsumowania.
To samo z Lennonem. Jealous Guy i Love nigdy za życia Johna na singlach nie wyszły, dopiero po śmierci.
Niech ktoś się wypowie.

Zanim weźmiemy się za plebiscyt musimy ustalić dokładna listę singli i gdzieś ją wrzucić by wiadomo było z czego wybieramy. Wszystko od Love Me Do do Queenie Eye.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY