Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 9:12 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 10:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Po takiej rekomendacji, muszę ten film zobaczyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pon Mar 18, 2019 1:07 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Wto Lut 19, 2019 2:48 pm
Posty: 15
mnie narodziny gwiazdy akurat nie podobały się aż tak bardzo. Nie powiem, film niezły, ale widziałam lepsze w życiu. No ale wiadomo kwestia gustu i upodobań :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Sob Lip 13, 2019 5:48 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
"Yesterday" ,czyli film o tym, że mogłoby nas tutaj nie być :(
Recenzje ma raczej słabe. Niewykorzystany potencjał świetnego pomysłu, tak mniej więcej w skrócie.
Ja jeszcze nie widziałem, ale bardzo jestem ciekaw Waszej opinii. Po filmie oczywiście napisze parę słów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Sob Lip 13, 2019 6:18 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja widziałam w przedpremierze. I byłam rozczarowana... Dokładnie tym, o czym napisałeś - niewykorzystanym potencjałem tej historii.

Początkowo film zaciekawia i wciąga, by w drugiej połowie filmu przemienić się w coś w rodzaju klasycznej komedii romantycznej. Od tego momentu nic mnie już w tym filmie nie zaskoczyło.

Wielka szkoda.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Sob Lip 13, 2019 7:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Spodziewałam się całkowitej chały, ale film mnie mile zaskoczył. Taki sympatyczny hołd złożony Beatlesom. Ot i wszystko.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 10:12 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Film widziałam na szumnie zapowiadanej premierze (ilość spotów reklamowych w tv jest naprawdę imponująca podobnie jak plakatów promujących film, które widać prawie wszędzie ;) Film niestety słaby i bardzo "przewidywalny", ckliwe zakończenie, jedna wzruszająca scena z pewnym starszym panem w okrągłych okularach ;) i rzeczywiście słabo wykorzystany potencjał muzyki Beatlesów. Szkoda, że w filmie nie pojawiła się scena z "Something", którą widać było wcześniej w zwiastunach promujących film..."Yesterday" to dla mnie film z gatunku "do obejrzenia raz"...Ciekawa jestem Waszych opinii...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Lip 17, 2019 12:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Byłem wczoraj w kinie i na gorąco parę słów. Uwaga będą SPOILERY!!!
Zgadzam się z opiniami przedmówców .Film dla fanów jest sporą ciekawostką. Jeśli o mnie chodzi to ja poszedłbym do kina nawet na film o McCartney`u lecącym na Księżyc :wink: . Może parę słów o tym co mnie nie zachwyciło: przede wszystkim wątek romantyczny. Nie dość, że przewidywalny do bólu, to zwyczajnie słaby. Myślę, że można by go śmiało pominąć, choć z drugiej strony domyślam się, że taki tez był zabieg twórców dla celów marketingowych. Nie byłem w ogóle przekonany do odtwórcy głównej roli, nie przekonał mnie, choć kilka piosenek zabrzmiało w jego wersji nieżle(pod warunkiem, że to on śpiewał : m.in "In My Life") i w końcu, nieco przerysowani rodzice Jacka.
Natomiast na plus, zdecydowanie pomysł. Oczywiście można mieć niedosyt niewykorzystania jego pełni możliwości. Zabrakło mi choćby sceny z Paulem, który np jako emerytowany nauczyciel siedzi gdzieś na ławeczce w Liverpoolu i wspomina, że kiedyś też coś tam próbował pisywać(chociaż kto wie, może plany były?), ale trzeba przyznać oglądało się to z niesamowitym zacięciem. Choć mam świadomość tego, że wiele z tych , zwłaszcza wczesnych piosenek, w dzisiejszych czasach zwyczajnie by nie chwyciła. Pojedynek Eda z głównym bohaterem w Moskwie był ekscytujący(w 10 min napisali premierowe piosenki i śpiewali z pamięci hmm?. Jeden wiadomo, oszukiwał, ale drugi?) Scena z Johnem autentycznie mnie wzruszyła. Dwoje starszych ludzi, którzy również pamiętali Beatlesów, przywołali mi na myśl naszych forumowiczów(macie jakieś pomysły, którzy to?). No i najważniejsze, że twórcy darowali sobie przebudzenie w szpitalnym łóżku na samym końcu z powrotem do normalnego świata. Bo oczywiście Świat bez Beatlesów taki nie jest.
Generalnie polecam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Lip 18, 2019 12:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A mnie scena z Johnem, jak i dwojgiem starszych ludzi jakoś nie poruszyły. Byłem przekonany, że tam wyjdą Paul i Ringo AD 2019 - miało by to sens i nie lada smaczek. Poczułem rozczarowanie. Wątek miłosny to już w ogóle katastrofa budowlana.
Ale pierwsza połowa filmu, nie wiem czy 30 czy 40 minut - była znakomita. Bardzo oryginalne, alternatywne podejście pełne absurdów - szkoda ,że zabrakło pomysłu by to ciekawie rozwinąć. Ale i tak śmiałem się do rozpuku. Ostatecznie myślałem ,że będzie gorzej. Mimo wszystko warto to obejrzeć.

Dużo przyjemności miałem gdy pokazali fragmenty Liverpoolu. Byłem niedawno i fajnie było zobaczyć te miejsca z wielkiego ekranu.

Co do muzyki to minusem dla mnie jest marginalna ilość użytych kompozycji Johna. In My Life, Help! i All You Need Is Love i nie pamiętam więcej... Strawberrys główny aktor nucił przez chwilkę w Liverpoolu, z A Hard Days Night był...początkowy akord. I to chyba wszystko. Macca miał za to obfitą reprezentację numerów, wiele z nich granych kilka razy. Trochę rzuciła mi się ta dysproporcja w oczy. A skoro film miał przedstawić największe hity (co zrozumiałe) to nie wiem jakim cudem mogło zabraknąć Come Together, I Am The Walrus albo A Hard Days Night w wersji obfitszej niż jeden dźwięk, podczas gdy znalazło się miejsce dla Carry That Weight czy dwukrotnie odegranego Back In The USSR.

Dużym plusem natomiast był dla mnie główny aktor. Świetnie zagrał.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Sob Lip 20, 2019 11:35 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):

Dużym plusem natomiast był dla mnie główny aktor. Świetnie zagrał.


Polemizowałbym , jakoś tak mnie nie przekonał. Najlepsza aktorsko była ta druga menagerka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Sie 22, 2019 3:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Od wczoraj odbywa się W Nowej Soli po raz 11 festiwal filmowy "Solanin". Gościem specjalnym wczorajszego pokazu filmu "Jak pies z kotem" był Robert Więckiewicz. Wśród jury znalazł się w tym roku m.in Artur Barciś.
Miałem ogromną przyjemność spotkać się z Jackiem Jacusiem Jaculą ("Ślepnąc od świateł") czyli Robertem Więckiewiczem.
https://www.facebook.com/SolaninFilmFestiwal/videos/2705147262853599/
https://www.facebook.com/SolaninFilmFestiwal/
Image Image Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 6:10 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Martin Scorsese znów zagrał na mojej czułej nucie. Taki zestaw to już chyba po raz ostatni. Polecam
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 6:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
I pozycja obowiązkowa czyli "Jocker".
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 12:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
"Joker" jest wspaniałym filmem. Jedna z najlepszych scen to taniec na schodach.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 12:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 865
Noelka napisał(a):
"Joker" jest wspaniałym filmem. Jedna z najlepszych scen to taniec na schodach.


Pełna zgoda. Tydzień temu byłem na Jokerze w kinie. Niesamowite wrażenie pod każdym względem. Joaquin Phoenix zjawiskowy. Trzeba przyznać, że tytułowa rola skrojona jest pod wielkiego aktora, a takim okazał się być Phoenix. Świetna jest również muzyka skomponowana przez Hildur Guonadottir. Dla miłośników klasyki muzyki około rockowej też coś jest: Gary Glitter z Rock'n'Roll (Part 2) [to właśnie wtedy oglądamy taniec na schodach] oraz Cream i White Room.
Wspaniały obraz. Jednocześnie bezpośrednio po projekcji zadałem sobie pytanie: ''czy chciałbym film obejrzeć jeszcze raz w całości?" Odpowiedź była negatywna. Prawdopodobnie jednak zmienię zdanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Sty 08, 2020 11:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Wiesława Grondkowska widziała, jak Zbyszek Cybulski próbuje wskoczyć do jadącego pociągu. 8 stycznia 1967 roku pełniła służbę na peronie trzecim stacji Wrocław Główny. Zbyszek Cybulski na 3 peronie we Wrocławiu wypowiedział ostatnie słowa
Image
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,142076,19439337,zbyszek-cybulski-na-3-peronie-wypowiedzial-ostatnie-slowa.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Sob Sty 11, 2020 8:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
W lutym maja rozpocząć się zdjęcia do drugiej serii "Wiedźmina"
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 7:57 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
W wieku 97 lat zmarł aktor Emil Karewicz. Na planie filmu „Baza ludzi umarłych” (1958), fot. Tadeusz Roman
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Mar 25, 2020 4:00 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Dawno nie trafiłem na film, który poszedł by mi w pięty. A jeśli już oglądnąłem i dobrze mi z tym filmem było, to polecam.
film hiszpański, tytuł polski to "Bez Końca".
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2020 9:18 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Czw Kwi 02, 2020 8:15 pm
Posty: 1
ja się w końcu przekonałem do "pewnego razu w hollywood" i naprawdę polecam :D zakończenie w stylu Quentina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2020 9:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
tomaszwolowiec napisał(a):
ja się w końcu przekonałem do "pewnego razu w hollywood" i naprawdę polecam :D zakończenie w stylu Quentina :D

W takim razie przekonałeś mnie i podejdę do filmu ponownie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY