Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 8:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lip 25, 2006 3:03 pm
Posty: 720
Miejscowość: Wieluń
oglądałem to, ale widziałem o WIELE śmieszniejsze komedie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 12:42 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 02, 2004 12:28 pm
Posty: 109
Miejscowość: Kraków/Rzeszów
To ja będę perfidnie kopiował to, co wypisuję na Filmwebie. :D

Cytuj:
Wakacje 2006 - cz.1

Na tych wakacjach udało mi się obejrzeć wyjątkowo dużo filmów. Większość z nich była naprawdę dobra (bo po co oglądać słabe =P). Postanowiłem podzielić się z resztą świata swoimi wrażeniami. Może ktoś to kiedyś przeczyta i pojedzie do wypożyczalni. ;]

:: Scarface (Człowiek z blizną)
Brain de Palma, Oliver Stone, Al Pacino - mistrzowska obsada, mistrzowski film. Kawałek dobrego kina: znakomita kreacja Alfredo, wspaniale przedstawiona kariera i upadek gangstera oraz klimat lat osiemdziesiątych (muzyka, ubrania, samochody, palmy). Według mnie pozycja obowiązkowa dla każdego. Film trwa ponad trzy godziny, ale nie nudziłem się na nim ani przez chwilę.
[9/10]

:: Reservoir Dogs (Wściekłe psy)
Pierwsze dzieło Quentina Tarantino, jakie udało mi się obejrzeć. Od razu pokochałem tego człowieka. =D Niby zwykły film gangsterski, ale jak przedstawiony! Potasowane wydarzenia, wyraziste postacie, arcyciekawe dialogi. Perełka.
[9/10]

:: Boondock Saints (Święci z Bostonu)
Niezwykła historia, opowiedziana w niby-to-tarantionowskim stylu. Wciągnęła mnie od samego początku. Właściwie nie wiem dlaczego - chyba dzięki postaciom. Poza tym daje trochę do myślenia (ale bez przesady). Byłoby 9/10, ale wyraźnie brakuje mi czegoś w końcówce filmu, całość za szybko się kończy.
[8/10]

Na razie tyle (dopisek "część 1" w tytule zobowiązuje =D). Niedługo jeszcze m.in. o "Pulp Fiction", "Efekcie motyla" i "Amityville". A gdyby ktoś nie wiedział, to informuję, że o 21:00 w każdy wtorek na TV4 lecą odcinki szóstej serii "Z archiwum X". :]

---

Co chciałbym zobaczyć w najbliższym czasie: GoodFellas, Kill Bill, Prison Break (serial), The Thing (1982).

_________________
Patykowy Blog


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 5:45 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
cinek to zalezy od punktu widzenia.

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 10:11 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Trochę czasu mineło od mojej ostatniej wypowiedzi w tym watku, a poznałem wiele ciekawych filmów.
Nie będę pisał o filmach które wymieniłem w poprzednim poście, nie zmieniły swojej pozycji w moim osobistym rankingu, no może poza filmem
Pewnego Razu Na Dzikim Zachodzie (im cześciej go ogladam tym bardziej mi się podoba, pierwsze miejsce, definitywnie)

reszta (kolejnosć losowa):

Scarface - naprawdę solidny film gangsterski z łatwym w odbiorze przesłaniem
Det Sjude Inseglet - fantastyczny! Świetnie oddaje klimat mrocznego średniowiecza, pozatym, mnóstwo symboliki, alegorii sprawia że długo się o tym filmie myśli.
Dyskretny Urok Burżuacji - coraz bardziej podobaja mi się filmy surrealistyczne, zastanawiam się tylko czemu?
Człowiek Słoń - chyba najbardziej wzruszający film jaki oglądałem
Barry Lyndon - tutaj kilka rzeczy zwraca uwagę - arcyciekawa fabuła oraz zdjęcia, (kręcone np. w pokoju gdzie jedynymi żródłami światła były świece), jak to wygląda musicie zobaczyć.
Garść Dynamitu (dziś obejrze jeszcze raz)

Pozatym systematycznie zapoznaje się z filmami Piera Paolo Pasoliniego, znacie? Obejrzałem już trzy, naprawdę mi się podobały ale czy należą do mojej "czołówki" będę wiedział dopiero dopiero za jakiś czas gdy pierwsze wrażenie minie.

PS. Czytałem Ojca Chrzestnego, faktycznie nie udało się w pełni tego klimatu w filmie oddać, ale być może dlatego, że film jest za krótki i sporo wątków zostało ominietych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 7:13 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
Szukam pewnego filmu. Juz w niejednym miejscu o niego pytalam bo i tak nie wszedzie mi ktos odpowie.

Mam taką jedną kasetę na ktorą nagrywam sobie muminki, przedtem nagrane tam było Imie Roży, ale urywek filmu na ktory sie natknelam na koncu kasety to raczej nie jest Imie Rozy!!

Na początek powiem, ze jest to film dosyć stary, ale kolorowy i wyglada mi na lata 70/80. Odnosze wrażenie że nie może byc to jakis nieznany film. Może to jest jakis bardzo znany film? Było w nim coś dziwnego a jednoczesnie pieknego.

Ten urywek nie jest ani od początku filmu ani do końca, a na kasecie widze go w momencie gdy mezczyzna w okularach (przypuszczam ze to jakis bardzo znany aktor ! pierwsze co skojarzylam sobie to to ze to moze byc łudi alen ale na dobra sprawe nie umiem stwierdzic a poza tym nie wiem czy to jest po angielsku czy po francusku bo nie slysze, sory ze tyle pisze w tym nawiasie) leżący na duzym bialym łozku zerka na lezącą z nim kobietę która nie ma na sobie nic procz bialego szlafroka, to jest sprawdza czy ona spi. jak sie upewnił to wszedł pod to rozległe łozko i dostał sie jakby w inny swiat (ja to tak odbieram bo przeciez nie wiem o czym to jest), a dokładnie mowiac na szczyt długiej zawilej zjeżdżalni ze swiatelkami po bokach i rozglada sie, ale nie ze zdziwieniem lecz tak jakby juz tam kiedys byl. i tam jest trzech starych dzentelmenow w garniturach ktorzy siedzą w jakimś kółku (przepraszam za to slowo ale naprawde nie potrafie znalezc na to lepszego) ktore sie wolno kreci, i tez chyba ma te swiatelka po bokach. on sie ich pyta co tu robicie, a oni tez mowili, cos w stylu: o, juz jest. pojawiają się inne widoki, jakby zdjecia pokazywane po kolei wszystkie ukazują jak zapalają sie niezliczone swiatelka, przy delikatnym przygrywaniu fortepianu ktore jest wg mnie bardzo piekne choc oszczedne. to wyglada jakby po kolei wszystko sie zaczelo swiecic w ciemnosci jakby na wzor jakiegos bajecznego wesolego miasteczka a jednak to do wesolego miasteczka nie jest podobne. i to wyglada tak jakby ci staruszkowie oprowadzali tego faceta w okularach po jego wspomnieniach. zawsze były w nich piekne kobiety, zazwyczaj o duzych ksztaltach; byla jakas niania ktora spiewala przy prasowaniu, pielegniarka, ktora robila jakis masaż blotny mlodziencowi i takie tam. byla też odjazdowa kobieta ktora "wyglądala jak kotka"z duzym biustem przy stoisku z rybami byla rozwalajaca:) Była tez czarna wdowa ktora czyscila grob krecac tylkiem. I ten mężczyzna w okularach posuwał sie wciaz przez ta zjezdzalnie i zdawal sie przygladac tym - jak zakladam - wspomnieniom. Dalej juz nie pamiętam co było.

Tak bym pragnela, by ktos mi powiedzial co to za film! Zżera mnie ciekawosc. i jak juz mowilam bylo to takie dziwne, ale urzekające, niezwykle.

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 8:58 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
szkoda ze nikt nie wie.. myslalam ze akurat Wy bedziecie wiedziec ;(

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 9:01 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
kobiór napisał(a):
Ten urywek nie jest ani od początku filmu ani do końca, a na kasecie widze go w momencie gdy mezczyzna w okularach (przypuszczam ze to jakis bardzo znany aktor ! pierwsze co skojarzylam sobie to to ze to moze byc łudi alen ale na dobra sprawe nie umiem stwierdzic a poza tym nie wiem czy to jest po angielsku czy po francusku bo nie slysze, sory ze tyle pisze w tym nawiasie) leżący na duzym bialym łozku zerka na lezącą z nim kobietę która nie ma na sobie nic procz bialego szlafroka, to jest sprawdza czy ona spi. jak sie upewnił to wszedł pod to rozległe łozko i dostał sie jakby w inny swiat (ja to tak odbieram bo przeciez nie wiem o czym to jest), a dokładnie mowiac na szczyt długiej zawilej zjeżdżalni ze swiatelkami po bokach i rozglada sie, ale nie ze zdziwieniem lecz tak jakby juz tam kiedys byl. i tam jest trzech starych dzentelmenow w garniturach ktorzy siedzą w jakimś kółku (przepraszam za to slowo ale naprawde nie potrafie znalezc na to lepszego) ktore sie wolno kreci, i tez chyba ma te swiatelka po bokach. on sie ich pyta co tu robicie, a oni tez mowili, cos w stylu: o, juz jest. pojawiają się inne widoki, jakby zdjecia pokazywane po kolei wszystkie ukazują jak zapalają sie niezliczone swiatelka, przy delikatnym przygrywaniu fortepianu ktore jest wg mnie bardzo piekne choc oszczedne. to wyglada jakby po kolei wszystko sie zaczelo swiecic w ciemnosci jakby na wzor jakiegos bajecznego wesolego miasteczka a jednak to do wesolego miasteczka nie jest podobne. i to wyglada tak jakby ci staruszkowie oprowadzali tego faceta w okularach po jego wspomnieniach. zawsze były w nich piekne kobiety, zazwyczaj o duzych ksztaltach; byla jakas niania ktora spiewala przy prasowaniu, pielegniarka, ktora robila jakis masaż blotny mlodziencowi i takie tam. byla też odjazdowa kobieta ktora "wyglądala jak kotka"z duzym biustem przy stoisku z rybami byla rozwalajaca:) Była tez czarna wdowa ktora czyscila grob krecac tylkiem. I ten mężczyzna w okularach posuwał sie wciaz przez ta zjezdzalnie i zdawal sie przygladac tym - jak zakladam - wspomnieniom...


...a potem się obudziłam... :lol:

Nie bij, to żarcik był! :lol:

A co do filmu - nie mam pojęcia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 09, 2007 9:09 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
coz, milo ze chociaz przeczytalas!!


Szlachcianka napisał(a):

...a potem się obudziłam... :lol:

nie nie!! mnie by sie snili faceci ;p

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 6:08 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
blackie napisał(a):
Szlachcianka napisał(a):

...a potem się obudziłam... :lol:

nie nie!! mnie by sie snili faceci ;p


Pewnie, że bierzesz ślub z którymś z Beatlesów? Skądś znam te sny... :>

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 3:28 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 29, 2006 10:16 pm
Posty: 420
Miejscowość: z Texasu
no akurat takiego snu to nie mialam;) zazwyczaj snia mi sie piwnice (to sa koszmary) i centra handlowe, ale takie niesamowite, sa tam fascynujace wnetrza i gofry (ale wolalabym hamburgery)

_________________
cjdkz oisof jui osuiousoi yuuuya!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 3:45 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
kobiór napisał(a):
no akurat takiego snu to nie mialam;) zazwyczaj snia mi sie piwnice (to sa koszmary) i centra handlowe, ale takie niesamowite, sa tam fascynujace wnetrza i gofry (ale wolalabym hamburgery)


To się leczy :P A dzisiaj, kiedy śnił mi się mój ślub z Paulem M. to Mick Jagger był druhną :D Powinnam zacząć się leczyć, laboga :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 1:07 pm 
Polskie komedie
Miś , Rejs
Angielskie rzeczy
Benny hill . monty python , Allo allo
I filmy muzyczne , historyczne i komedie , horrory


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 7:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Beatlesi natchnieniem dla twórcy wybuchowej intrygi

"Sleep pretty darling do not cry / And I will sing a lullabye" śpiewają Beatlesi w inspirowanej wierszem Thomasa Dekkera piosence "Golden Slumbers", która w 1969 roku znalazła się na kultowym albumie "Abbey Road". Kto by się spodziewał, że utwór stanie się inspiracją dla… japońskiego thrillera.

W produkcji w reżyserii Yoshihiro Nakamury zatytułowanej "Gôruden suranbâ" (czyli "Golden Slumber") piosenka Beatlesów nie tylko pojawia się na ścieżce dźwiękowej i funkcjonuje jako motyw przewodni, lecz również spina historię w niezwykły sposób. Zresztą, przekonajcie się sami.

Zwiastun filmu znajdziecie tutaj.

Image

Akcja "Golden Slumber" rozgrywa się w słonecznym mieście Sendai. Beztroski Aoyagi spotyka kumpla z czasów studiów. Wkrótce zostaje wplątany w zamach na premiera Japonii. Czy z pomocą swoich osobliwych przyjaciół, wśród których znajduje się gwiazda pop, dostawca w stylu rockabilly i zaskakująco pogodny seryjny zabójca uda mu się ujść z życiem? :wink:

Za kamerą "Golden Slumber" stanął Yoshihiro Nakamura. Film powstał na podstawie powieści Kotaro Isaki.

Źródło onet.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 9:33 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Chciałem polecić Wam film "Medium", o którym krążą skrajne opinie.
http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-23409


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 9:13 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Cze 14, 2011 9:08 am
Posty: 2
Ja czekam na super 8. Mam nadzieje że nie będzie takim
dnem jak wszystkie nowe filmy które wychodzą.

_________________
Kartka Beatlesów warta 550 tys. zł


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 12:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Polecam wszystkim film "Drive". Jak dla mnie rewelacyjny klimat filmu i świetna muzyka. Jestem pod wrażeniem.
http://www.youtube.com/watch?v=A9J4R4KYv-s&feature=related


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 10:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Image
http://film.onet.pl/fotoreportaze/wspominamy-jamesa-gandolfiniego,5544940,14583149,fotoreportaz-maly.html#photo14583149


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 12:50 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
To smutna wieść. :(

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Nie Gru 01, 2013 5:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
I znów na smutno. Zginął aktor Paul Walker. Nie będzie już chyba 7 części filmu "Szybcy i Wściekli"
Image
http://film.onet.pl/paul-walker-aktor-znany-z-filmow-szybcy-i-wsciekli-zginal-w-wypadku-mamy-zdjecia/pvjgr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Mar 12, 2014 10:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Też polecam "wilka".
Jestem w stanie zrozumieć, czemu nie dostał Oscara za najlepszy film, ale dlaczego Leo nie dostał za najlepszego aktora - tego nie pojmuję.
Żeby nie było - "Witaj w klubie" też polecam. Jest fantastyczny i Matthew wypadł wspaniale. Jednak Leo go miażdży.

Najbardziej jednak z tych "nowości" polecam "Ratując Pana Banksa" - porusza, wzrusza historia głównej bohaterki, zachwyca obrazowanie, piosenki i Hanks jako Disney. No i mnie zmiażdżył Colin Farrel nietuzinkową i tragiczną, a jednocześnie piękną osobowością swojej postaci.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY