Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 12:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 5:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ambassada - bardzo pozytywne zaskoczenie. Świetny scenariusz, trochę nawiązujący do Bękartów Wojny. Spodziewałem się czegoś znacznie gorszego.
Jeden minus to niemieckie dialogi Nergala oraz Więckiewicza.

I jeszcze 2 dobre polskie filmy, które obejrzałem w tym tygodniu.
Dziewczynę z szafy polecam dla każdego. Bardzo piękny film. Kolejna udana rola Piotra Głowackiego (to ten od "u McCartney'a nie brumi" z Biletu na Księżyc :)), który powoli staje się moim ulubionym aktorem nowego pokolenia ;) Świetny był jeszcze w 80 milionach.
Drugi film to Bez wstydu z dość kontrowersyjnym wątkiem miłosnym. Zdecydowanie do obejrzenia ale nie tak żebym od razu polecał wszystkim ;)

Pojemnosć naprawdę dobrych polskich filmów wydaje sie nie mieć końca.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 3:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Witajcie po przerwie!
Nadrobiłam w tym czasie wiele z wymienionych przez Was polskich filmów. Ale o tym za chwilę.

Piotrku, bardzo się cieszę, że podobała Ci się "Ambassada" (dialogi Nergala - był dubbingowany przez rodowitego Niemca ;)) i że takie wrażenie wywarł na Tobie "Dla Ciebie i ognia". Cieszę się, że się nie zawiodłeś.

Co do polskich filmów, które obejrzałam, pojadę chronologicznie, od marca.
Pierwszym z nich był
"Mój biegun" - film opowiadający historię niepełnosprawnego zdobywcy dwóch biegunów, Jaśka Meli. Film ciekawy, nawet poruszający. Jednak do doskonałości mu daleko. Wydaje mi się trochę sztuczny i nie jestem pewna, czy do końca jest to wina aktorów... Jednak - nie żałuję, że poświęciłam mu te półtorej godziny.
"Drogówka" - pierwszy film Smarzowskiego, z jakim się zetknęłam. Mocny, to fakt. Nie powalił mnie jednak, ale ogólne wrażenie było pozytywne, więc z czystym sumieniem i nadzieją mogłam zabrać się za kolejne jego produkcje.
"Hans Kloss: Stawka większa niż śmierć" - noo, jako zapalona entuzjastka "Stawki większej niż życie", oczekiwania miałam ogromne. No i w sumie nie zawiodłam się. Wbrew niektórym opiniom film nie jest taki zły! Aktorstwo zgrabne, fabuła interesująca i wciągająca... No i są Mikulski i Karewicz! Smakowite, tak popatrzeć na nich po latach!
"Wesele" - Smarzowski odsłona druga. Rozwaliło mnie! Rewelacja!
"Róża" - i znowu Smarzowski. Film mocny, zapadający w umysł i powracający jak natrętna mucha. Czasami tylko miałam wrażenie, że celowo jest taki mocny, żeby szokować. To było lekko przekombinowane. Chyba, że w istocie wtedy tak było na tych Mazurach...
"Chce się żyć" - Matko, jak ja się cieszyłam, jak zobaczyłam, że film ten jest już dostępny! Rewelacja! Cudo! Wspaniały Dawid Ogrodnik! To nadzieja polskiego kina. Bardzo, bardzo zdolny chłopak! Film polecam każdemu! Dotyczy trudnego tematu, a jednak nie epatuje tragizmem, czasami pokuszając się o rubaszny nawet humor. Nie jest wulgarny, przekombinowany, czy na siłę śmieszny. Jest wspaniały!
"Kamienie na szaniec" - na ten film też czekałam bardzo długo i też się nie zawiodłam. Odbiega nieco od książki, którą prywatnie uwielbiam, jednak nie jest profanacją, nie plami pamięci tych chłopców, nie wypacza obrazu tamtych czasów i ludzi. Jedyne ale - za mało postaci Alka!
"Bitwa pod Wiedniem" - nieporozumienie. Więcej nie napiszę, szkoda literek.
"1920. Bitwa Warszawska" - już lepszy. Przekombinowany i wkurza obsada, jednak... Da się na to patrzeć. Rola Szyca wyjątkowo mnie nie irytowała. I gdyby nie pani Natasza Urbańska, śpiewająca co kilka minut, byłoby jeszcze lepiej.
"Tajemnica Westerplatte" - słaby, obrazoburczy, wypaczony. Momentami obrzydliwy. Nie polecam.
"Syberiada polska" - pozytywne zaskoczenie. Praktycznie zero naszej narodowej ukochanej martyrologii, naturalność, realność życia Polaków na Syberii. Bohaterowie wzbudzający sympatię... Naprawdę polecam!
"Wenecja" - nieco odrealniony, magiczny obraz. Mały chłopiec, marzący o Wenecji, tworzy sobie swoją własną na wsi, gdzie musi przebywać ze względu na wybuch wojny. Klimatyczne, magiczne. Polecam.
"Trzy minuty. 21:37" - Jak mnie ujął ten film, jak się spodobał! Obowiązkowa pozycja, mieliście rację! A Linda... Totalnie mnie zaskoczył! Zamordował! Zupełnie nie w jego stylu... Nie chcę spoilować tym, co nie widzieli, a być może obejrzą. Jego monolog w pewnym momencie... Ten do Najwyższego - majstersztyk! Tak mi się ciepło na sercu zrobiło po tym filmie. Dziękuję za polecenie!
"Bilet na księżyc" - faktycznie dobry film. Dobry klimat. No i Kościukiewicz - kolejny wielki talent i nadzieja polskiego kina. Ale mnie, w przeciwieństwie do Was, zakończenie powaliło. Tak, jak oglądałam spokojnie sobie, tak pod koniec nie mogłam na tyłku usiedzieć! Co za zwrot akcji! Uwielbiam takie chwyty!
"Sala samobójców" - Serdecznie mnie wkurzył ten film. Ale nie mogę ocenić go jako słabego. Po prostu fabuła mnie wkurzyła... Tak czy siak, wciągający. Oglądałam z zainteresowaniem.
"W imię..." - nudny, na siłę prowokacyjny... Nie ogarnęłam do końca roli Kościukiewicza... Ani w ogóle tego, po co ten film powstał...
"Matka Teresa od kotów" - kolejna kreacja Kościukiewicza, film wysoko oceniany, chwalony - dlatego się skusiłam. Film dobry, szokujący. Podobno oparty na prawdziwych wydarzeniach - tym straszniejszy. Znowu miałam ten problem, że zirytowała mnie fabuła. Jednak nie mogę nie docenić tego filmu.
"Powstanie Warszawskie" - byłam w poniedziałek. Nie mogłam sobie odpuścić. Raz - tematyka bardzo bliska mojemu sercu. Dwa - część dochodu z biletów idzie do Powstańców. Bez względu na to, co kto sądzi o Powstaniu, jak je ocenia, każdy powinien zobaczyć ten film. Jakby ktoś nie wiedział, zmontowany został cały ze starych kronik powstańczych, które zostały odnowione, pokolorowane, ustabilizowane. Podłożono dźwięk, a wypowiedzi bohaterów często odtwarzano z ruchów ich warg. Tak Wam powiem - papier przyjmie wszystko - czytanie o Powstaniu również napawało smutkiem, jednak... Zobaczyć to... jakby na własne oczy... i uświadomić sobie, że to, co widzimy, to nie jest sztuczna krew... ludzie udający nieboszczyków, to nie są efekty specjalne, ani świetnie grający aktorzy... Widzieć apokalipsę na własne oczy... Jeszcze nigdy nic mnie tak nie zniszczyło. Nigdy. Nic. Zdarzało mi się dotąd płakać na filmach, ale to, co przeżyłam w poniedziałek... Łkałam jak dziecko (po cichutku, oczywiście), nie mogłam dojść do siebie, targana jednym tylko pytaniem: "co oni nam zrobili?". KAŻDY powinien zobaczyć ten film. Absolutnie każdy. Pozycja obowiązkowa. A do tego wspaniała praca filmowców. Arcydzieło techniki.
Weźcie tylko chusteczki. Dużo chusteczek. Podziwiam tylko staruszkę, która była z nami na seansie... Ona wyglądała na taką, która musiała pamiętać tamte czasy. Podziwiam odwagę, jaką było wybranie się na ten obraz.
No, to już wszystko ode mnie odnośnie nadrabiania polskich filmów. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam, jeśli ktokolwiek w ogóle doczytał do tego momentu.
Przepraszam za wszystkie ewentualne usterki. Nie mam teraz sił jeszcze tego sprawdzać...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 5:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Emeela napisał(a):

"Trzy minuty. 21:37" - Jak mnie ujął ten film, jak się spodobał! Obowiązkowa pozycja, mieliście rację! A Linda... Totalnie mnie zaskoczył! Zamordował! Zupełnie nie w jego stylu... Nie chcę spoilować tym, co nie widzieli, a być może obejrzą. Jego monolog w pewnym momencie... Ten do Najwyższego - majstersztyk! Tak mi się ciepło na sercu zrobiło po tym filmie. Dziękuję za polecenie!


Cieszę się bardzo. Właśnie takiej reakcji się spodziewałem :)

Jeśli tak lubisz Kościukiewicza to koniecznie obejrzyj "Bez wstydu", w którym gra główna rolę.
Ja z kolei muszę obejrzeć "Matkę Teresę od kotów".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 5:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Yer Blue napisał(a):

Cieszę się bardzo. Właśnie takiej reakcji się spodziewałem :)

Jeśli tak lubisz Kościukiewicza to koniecznie obejrzyj "Bez wstydu", w którym gra główna rolę.
Ja z kolei muszę obejrzeć "Matkę Teresę od kotów".


Właśnie nie wiem, czy tak go lubię. Po prostu wzięłam go na celownik, tak sądzę. Póki co wolę chyba Ogrodnika.
Obejrzyj obejrzyj, polecam.
Ale "Powstanie", przede wszystkim, "Powstanie"!!!

Ech, a ja czekam, aż gdzieś się pojawi "Biegnij, chłopcze, biegnij". Przeczytałam książkę i niezwykle zafascynowała mnie ta historia...
No i oczywiście "Miasto 44"...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 10:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A ja czekam, może już od 5 lat na debiut Tymona Tymańskiego jako scenarzysty, czyli "Polskie gówno". Oczekiwania mam bardzo wygórowane, spodziewam się filmu na miarę "All You Need Is cash" :) To będzie parodia w bardzo podobnym stylu, aczkolwiek serio i boleśnie dotykająca polski szołbiz.
Będzie do tego podwójna płyta z soundtrackiem, słyszałem jak dotąd 3 utwory, które po prostu mnie zabiły. Film jest już w postprodukcji i ma być ostatecznie na jesieni tego roku.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Śro Maj 14, 2014 11:17 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 11:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Brzmi interesująco!
Na pewno się zainteresuję.
Chociaż tytuł... wspaniały... :D

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Śro Maj 14, 2014 11:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Filmem opiekował się Smarzowski więc będzie grube mięcho. Ciekawe jak polski rynek to przetrawi. Spodziewam się wielkiego przeboju na jesieni. Utwory są niesamowicie chwytliwe. Nie mam mózgu parodiujące Kombi może być przebojem.
Fragmenty filmu pokazała TVP Kultura - będzie ostro. Grają Halama, Jakubik, Dziędziel, Brylewski i sam Tymon.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 4:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Widziałem może 15 minut filmu gdy Tymon był w Nowej Soli i potwierdzam słowa i przypuszczenia Piotrka, to powinien być wielki przebój kinowy jesienią. Nie mogę się doczekać na premierę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 4:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Oj, to teraz i ja nie mogę się doczekać!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 6:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Emeela.. O rany :-o... Ile filmów polskich! Ja też muszę nadrobić, bo to po prostu nieakceptowalne jak żałośnie słabo znam naszą kinematografię a) będąc Polką b) interesując się filmem. O "Powstaniu Warszawskim" słyszałam już ze 2 lata temu, tak się zastanawiałam co się stało z tym projektem. Bardzo chcę zobaczyć!

A, i Macho, zaciekawiłeś mnie tym "Polskim Gównem" (jakkolwiek by to nie brzmiało ;))

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 6:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Małe wyjaśnienie tytułu filmu Tymona:
Wolę polskie gówno w polu, niż fijołki w Neapolu – Kazimierz Przerwa-Tetmajer


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 8:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na YT jest sporo wywiadów z Tymonem o PG. Choćby ten z Nowej Soli - Twojego miasta, Robercie:
http://www.youtube.com/watch?v=NffSgXl7Otg
A tutaj wspomniany utwór Nie mam mózgu (zaczyna się od 2:30):
http://www.youtube.com/watch?v=mHXVGXsrCXI
Parodia Kombi, w filmie to będzie zespół Zombi :)

Asiu, przeczytaj 2 poprzednie strony tego tematu - jest mnóstwo o nowym, polskim kinie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 9:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Dużo było w tym temacie odniesień do starego polskiego kina, nie wiem czy pojawił się tu tytuł, który ja często stawiam jako jeden z moich Absolutnie NAJ. Dla tych, którzy znają, sprawa jest oczywista, ale jeśli ktoś nie widzial, to POLECAM: „Nóż w wodzie” (1961). Polański, Skolimowski, Niemczyk. Mazury :) . Nominacja do Oscara. Muzyka Krzysztofa Komedy :) . Czarno-biała ‘poezja’ :) . Majstersztyk!

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 9:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jeden z moich ulubionych filmów jednego z moich ulubionych reżyserów :)

Akurat mam odcinek pt. kino polskie z początku lat 60-tych. Salto, Niewinni czarodzieje i Do widzenia, do jutra to będzie początek tego odcinka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 2:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Chyba najbardziej szokującym filmem Polańskiego jest "Lokator" (ulubiony film Tomasza Beksińskiego). W Nowej Soli w pewnym sklepiku od jakiegoś czasu można kupić kolekcję filmów Polańskiego wraz z książeczką po 2,99 za sztukę. Ze starszych filmów polecam film "Pętla" z Holoubkiem, "Baza Ludzi Umarłych", "Chudy i inni" "Kanał" i "Rękopis znaleziony w Saragossie". Jest tego o wiele więcej, ale to dla tych co nie wiedzą od czego zacząć na dobry początek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 4:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Myślałem, że dla Beksy najważniejszym filmem był "Kobieta-Wąż". Zawsze mówił, że zmienił jego życie.
"Lokatora" oglądałem jakieś 2 tygodnie temu. Jest kilka lepszych filmów Polańskiego, ale i ten jest rewelacyjny.

Z filmów, które polecasz oglądałem "Kanał". Trochę mnie wynudził. O reszcie słyszałem / czytałem, nie oglądałem. Może się kiedyś skuszę. Stare, polskie kino jest dla mnie czasem niezrozumiałe.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 4:45 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
W oderwaniu od polskiego kina, polecam "The Physician" tłumaczony tez jako "Medicus"
Własnie obejrzałem. 2,5 godziny świetnego kina

https://www.youtube.com/watch?v=1a62DBSWaYk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 5:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Yer Blue napisał(a):
Myślałem, że dla Beksy najważniejszym filmem był "Kobieta-Wąż". Zawsze mówił, że zmienił jego życie.
"Lokatora" oglądałem jakieś 2 tygodnie temu. Jest kilka lepszych filmów Polańskiego, ale i ten jest rewelacyjny.

Powinienem napisać, jeden z jego ulubionych filmów, ale nie najważniejszy. A moje podejście do tematu jest subiektywne, gdyż kocham polskie kino lat 50 i 60-tych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 8:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
bobski66 napisał(a):
Ze starszych filmów polecam film "Pętla" z Holoubkiem, "Baza Ludzi Umarłych", "Chudy i inni" "Kanał" i "Rękopis znaleziony w Saragossie". Jest tego o wiele więcej, ale to dla tych co nie wiedzą od czego zacząć na dobry początek.


100 na 100 i nic więcej nie mogę dodać.

Argus9 napisał(a):
Nóż w wodzie” (1961).


100 na 100 i nic więcej nie mogę dodać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Filmy :D
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 11:21 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Nadrabiania ciąg dalszy.

"Biegnij, chłopcze, biegnij" - w końcu się do niego dorwałam. Wstrząsający zapis przeżyć małego żydowskiego chłopca, który podczas wojny musi radzić sobie całkiem sam, prosząc o pracę obcych ludzi, kilkakrotnie ledwo umykając Niemcom... Najbardziej poruszające jest to, że film opowiada prawdziwą historię - przeżycia Yorama Friedmana... Polecam sympatykom filmów o tematyce wojennej, holocaustu, czy też po prostu historii pisanych przez życie
Poza tym dobra adaptacja książki.

"Krótki film o miłości" - tak powiem - nie spodziewałam się czegoś takiego po Olafie Lubaszence. Świetna rola! Oj, muszę się bliżej jeszcze Kieślowskiemu przyjrzeć, coś czuję.

Co do Polańskiego - uwielbiam "Pianistę", bardzo lubię "Rzeź" i mam osobisty stosunek do "Nieustraszonych pogromców wampirów".
Nie rozumiem z kolei "Tess". Ale z książką mam ten sam problem, więc to raczej nie wina filmu czy reżysera...
Poza tym więcej nie widziałam. To kolejne pozycje na mojej liście do nadrobienia.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 102 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY