Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 5:56 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 26, 2021 11:05 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Czw Lis 05, 2020 12:34 pm
Posty: 1
Witam, jestem nowa na tym forum, a także nowa w świecie Beatlesów, jeśli mogę się tak wyrazić. W związku z tym, napiszcie proszę - co polecacie początkującemu słuchaczowi, którego właśnie zachwyciły usłyszane u znajomych Pola Truskawkowe?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 26, 2021 11:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
PaniRight napisał(a):
Witam, jestem nowa na tym forum, a także nowa w świecie Beatlesów, jeśli mogę się tak wyrazić. W związku z tym, napiszcie proszę - co polecacie początkującemu słuchaczowi, którego właśnie zachwyciły usłyszane u znajomych Pola Truskawkowe?

Cała dyskografia jest ciekawa , więc najlepiej zacznij od pierwszej płyty "Please Please Me" itd.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 27, 2021 9:40 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Jeśli punktem wyjścia są Pola Truskawkowe, to pójście drogą chronologiczną, zaczynając od Please Please Me, może z początku nieco zniechęcić, bo to prawie jak dwa różne zespoły, z dwóch różnych epok muzycznych. Ja bym proponował albumy ze zbliżonego okresu, takie jak Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, Revolver, czy też The Beatles (White Album). Jest tam czym się zachwycić i ugruntować "znajomość", a później będzie czas na dalsze odkrycia.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 27, 2021 1:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja bym proponował na początek posłuchać płyty Magical Mystery Tour. Raz, że tam właśnie jest Strawberry Fields, a dwa jest to najbardziej przebojowy zestaw Beatlesów w psychodelicznym stylu, idealny na początek. No i tam jest I Am the Walrus, utwór o sile rażenia Truskawkowych pól.

Jeśli Magical się spodoba to można iść śmiało od Revolvera wzwyż.

Please Please Me poleciałbym na sam koniec ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 27, 2021 2:11 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Ja proponuję płytę zatytułowaną 1 . Jest to zestaw najlepszych utworów The Beatles, ułożony chronologicznie. Dobra progresja.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 01, 2021 1:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Najlepszym zestawem kompilacyjnym Beatlesów pozostaje niezmiennie (prawie od pół wieku) para albumów: "The Beatles / 1962–1966" (Czerwony) oraz "The Beatles / 1967–1970" (Niebieski).

Płyty zawierają 54 utwory ułożone chronologicznie: oprócz 27 przebojów singlowych umieszczonych również na albumie "1", drugie tyle to utwory albumowe. Spośród oficjalnych kompilacji to wydawnictwo najpełniej pokazuje muzyczną historię zespołu.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY