Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 5:29 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Twórczość własna
PostWysłany: Czw Lip 07, 2016 6:27 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Wywodzę się z blokowiska, dorastałem w dobie ekspansji polskiego rocka, dopiero póżniej poznałem Beatlesów.
Pierwsze moje zespoły to był jednak heavy metal i blues rock. Do dziś bardzo lubię.
Udało mi się wreszcie nagrać dwa kawałki w stylistyce rockowej, takiej jaką przesiąknąłem swego czasu.
Wyciągnąłem z szuflady ślady sekcji rytmicznej, nagranej dobrych kilkanaście lat temu i "ubrałem" na nowo.
Muzyka i słowa moje, nie mniej jednak firmuję to nazwą mojego macierzystego bandu Abbey Road, gdyż jednak ...granie zespołowe.
Singiel, "dwójka" nagrana zatem została w składzie:

Paweł "Świcol" Świca - perkusja
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa
Arkadiusz Wiech - gitary, gitara solowa, realizator i reżyser nagrań
Michał Jajeśnica - gitara solowa
Janusz Śliwka - piano
Krzysztof Gabłoński - gitara intro, chórki
Katarzyna Szubartowska - chórki
Artur Papierski - śpiew

Balladka w starym stylu z niemodnym już dziś długim, zolówkowym finałem nosi tytuł "Wszystko lub nic"

https://soundcloud.com/helter-skelter-7 ... ko-lub-nic

A song z pazurem, nawiązujący do wstępu tego posta "Coś o Fabrycznej"

https://soundcloud.com/helter-skelter-7 ... fabrycznej

Mile widziane komentarze. Projekt nie jest przeznaczony na podbój rynku, znam swoje miejsce w szeregu i lata ...itp itd
Nie jestem też małym chłopcem, więc wszelakie krytyczne uwagi zniosę dzielnie :D
Niemniej jednak miłego odbioru życzę


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2017 3:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Hmm...liczyłem na jakieś opinie... :(

Może wersja obrazowa skłoni do jakiś opinii?

https://www.youtube.com/watch?v=2FB5JWm ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=UVa0c6hZE9s&t=12s


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 1:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Podoba mi się szczególnie nazwa grupy choć nie wiem czy pasuje do muzyki zespołu.
Miłe zaskoczenie jeśli chodzi o brzmienie. Mam wrażenie, że już gdzieś to słyszałem tak więc brakuje tylko tego "czegoś".
Według mnie, już niewiele brakuje by zaistnieć na liście przebojów programu trzeciego.
Dlaczego trzeciego? Myślę, że trójki słucha "myślący" i doceniający jeszcze piękno w muzyce słuchacz.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 21, 2020 12:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Wczoraj wypuściłem do sieci swoją najnowszą piosenkę, to pochwalę się nią i tutaj, tym bardziej , że jest inspirowana jedną z piosenek mojego Mistrza Paula.
Niech będzie równocześnie zagdaka , którą? Dla ułatwienia dodam,że to bonus jednej z solowych płyt
A oto moja piosenka.
https://youtu.be/JjEA0wPwXDY
Komentarze i opinie bardzo mile widziane


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 21, 2020 6:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Helter-Skelter napisał(a):
Wczoraj wypuściłem do sieci swoją najnowszą piosenkę, to pochwalę się nią i tutaj, tym bardziej , że jest inspirowana jedną z piosenek mojego Mistrza Paula.
Niech będzie równocześnie zagdaka , którą? Dla ułatwienia dodam,że to bonus jednej z solowych płyt
A oto moja piosenka.
https://youtu.be/JjEA0wPwXDY
Komentarze i opinie bardzo mile widziane

Bardzo przyjemna i ładna piosenka. Ciekawa aranżacja i barwa głosu. Jestem mile zaskoczony.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 15, 2023 9:28 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Autorzy piosenek i śpiewający muszą być trochę chwalipiętami, bo kto by o nich usłyszał, gdyby tak nie było?
Ostatnio powstała nowa piosenka w koprodukcji londyńsko-cieszyńskiej. Kompozytor i producent, na co dzień
mieszkający w Londynie i autor tekstu, wokalista, czyli ...ja. Tym razem nieco rubaszna pieśń strudzonego
rockmana. Przemyciłem oczywiście parę beatlesowskich smaczków, włącznie z charakterystycznym dla piosenek Ringo okrzykiem :wink:
https://youtu.be/rnSZGkOKB0A


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 15, 2023 1:49 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 01, 2018 12:43 pm
Posty: 25
Miejscowość: Montreal, QC, Kanada
Helter-Skelter napisał(a):
Przemyciłem oczywiście parę beatlesowskich smaczków,

No fajny kawałek.. stara szkoła, i yeh, yeh, yeh z pozami lennonowskimi chudzielca w kwiecistej koszuli...
Dzieki za radosne rozpoczecia dnia.. :-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 02, 2024 6:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Niedaleko pada jabłko od jabłoni, dlatego też Czerwone Gitary są niczym nasi Beatlesi. A ponieważ jestem ogromnym fanem Fab Four, to oczywiście bardzo sobie cenię również twórczość naszego zespołu z Wybrzeża. Ostatnio miałem niesamowitą przyjemność i zaszczyt móc obcować z "dotykiem" Krzysztofa Klenczona.
Znalezione na strychu Janusza Kondratowicza, jego niepublikowane demówki doczekały się już publikacji w formie pełnej piosenki, a śpiewali je na jubileuszowym wydawnictwie innego polskiego tekściarza Andrzeja Kuryło m.in Janowski czy Bukartyk. Demo#5 widocznie czekało na mnie, bo pozostało nienaruszone. Wziąłem je więc na warsztat. Napisałem do tej kompozycji tekst, wymyśliłem z kolegą producentem charakterystyczne dla wielu piosenek Klenczona "mruczando wstęp" i zrealizowałem nagranie w stylu wczesnych Czerwonych Gitar bez żadnych nowoczesnych udziwnień. Dziś składam tę piosenkę na Wasze ręce...
Przemyciłem też jeden smaczek w klipie, który bez wątpienia fani Czerwonych wyłapią :wink:

https://youtu.be/PsYYRZMeisQ?si=GLfE-R_SpRqT25TP


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 02, 2024 7:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Bardzo udany utwór. Z przyjemnością się słucha. A mruczando na wstęp i koniec robi niesamowity klimat. Tak trzymaj Arturze.
P.S. Czekam na kolejne piosenki w tym stylu...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 04, 2024 12:00 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
bobski66 napisał(a):
P.S. Czekam na kolejne piosenki w tym stylu...

Robercie...namówiłeś :wink:
Jako nie młody już wykonawca, brałem ostatnio udział w konkursie, koncercie autorskiej piosenki. Z dwustu nadesłanych zgłoszeń wybrano 10 piosenek. Oczywiście poza mną, reszta wykonawców to byli młodzi ludzie i świetne piosenki, nawiasem mówiąc. Ja przedstawiciel szkoły oldschoolowej zostałem mimo wszystko wyróżniony uczestnictwem, bo wiadomo, że jury (m.in Ania Dąbrowska, Igor Herbut) postawią na młodość.
Wyciągnąłem na ten konkurs piosenkę z mojej szuflady "Lennonów trzech", którą popełniłem już dobrych kilka lat temu. Jest to moja współkompozycja z Michałem Wodzem, wspaniałym młodym muzykiem, współpracującym m.in ze Skaldami. Temat piosenki zawiera moją teorię na temat istnienia trzech polskich Lennonów, czyli artystów, którzy byli z Johnem porównywani. Nie zdradzę ich nazwisk, w tekście piosenki jest bardzo dużo wskazówek, by odkryć ich tożsamość.
Co do samej piosenki w koncercie: aranż jest autorstwa Grzegorza Rdzaka, który był kierownikiem muzycznym koncertu i cześciowo się z nim utożsamiam, ale gdybym miał popełniać jeszcze kiedyś wersję studyjną, wówczas pewne rzeczy bym tam bardziej wyeksponował. Dlatego tez nie do końca jestem zadowolony z tej akurat wersji, ale jest beatlesowsko, mimo wszystko, więc wrzucam linka z moim wykonem.

https://youtu.be/hrwv_r-R1xE?si=0N2hPKR0yRjhnx-O


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 06, 2024 7:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Przyznaję się bez bicia, że Twoja piosenka "Lennonów trzech" trochę za mną chodziła. Dzisiaj stała się moją piosenką dnia na kieleckim forum.
Zastanawiam się kto był tym trzecim Lennonem.
Zawsze miałem dwóch "faworytów".
Image
Bogdan Łyszkiewicz
Image
Krzysztof Klenczon

Kim był ten trzeci?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 07, 2024 12:46 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
bobski66 napisał(a):
Kim był ten trzeci?

Klucz, którym odkryłeś pierwszych dwóch jest dokładnie taki sam jak przy trzecim. Być może nie do końca Ci po drodze z jego muzyką, stąd trudność, ale zapewniam Cię, że...był również polskim Lennonem :wink:
Ktoś już wie?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 07, 2024 1:15 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Helter-Skelter napisał(a):
Ktoś już wie?


Zaryzykuję. Być może zasugerowałem się tym, że śpiewał o Johnie Lennonie ale jego głos również ma w sobie coś z Lennona. Mirosław Breguła?

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 07, 2024 10:13 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
svarog napisał(a):
Helter-Skelter napisał(a):
Ktoś już wie?


Zaryzykuję. Być może zasugerowałem się tym, że śpiewał o Johnie Lennonie ale jego głos również ma w sobie coś z Lennona. Mirosław Breguła?


Tutaj nie ma co ryzykować, to on :P
Nie tylko piosenka Mr.Lennon, nazwa Universe jest inspirowana znanym nam tytułem, a on zawsze był zdeklarowanym fanem, często przemycając smaczki beatlesowskie do swoich piosenek. Jak np. tutaj
https://youtu.be/ZoJg_9GgvEY?si=YHWvLmCvYdTI3zun


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 08, 2024 10:01 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Helter-Skelter napisał(a):
svarog napisał(a):
Helter-Skelter napisał(a):
Ktoś już wie?


Zaryzykuję. Być może zasugerowałem się tym, że śpiewał o Johnie Lennonie ale jego głos również ma w sobie coś z Lennona. Mirosław Breguła?


Tutaj nie ma co ryzykować, to on :P
Nie tylko piosenka Mr.Lennon, nazwa Universe jest inspirowana znanym nam tytułem, a on zawsze był zdeklarowanym fanem, często przemycając smaczki beatlesowskie do swoich piosenek. Jak np. tutaj
https://youtu.be/ZoJg_9GgvEY?si=YHWvLmCvYdTI3zun

Mirek zmarł tragicznie jak wszyscy, ale nie miał tej charyzmy co John, był raczej wycofanym facetem. Nie próbował upodabniać się do niego, choć pisał fajne piosenki. Moim zdaniem słaby kandydat na trzeciego. Ale niech będzie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY