Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 11:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Keith Emerson - Artysta z Najwyższej Półki. Jeden z Muzyków, na których się wychowałem. Pierwsze pięć albumów Emerson, Lake & Palmer to Kanon Progresji (o The Nice nie wspominając).

Wirtuoz. Dziś takich już nie ma.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 7:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Prince...

Czasem fajnie odlatywał ze swoją gitarą:
https://www.youtube.com/watch?v=6SFNW5F8K9Y

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 8:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Yer Blue napisał(a):
Prince...

Czasem fajnie odlatywał ze swoją gitarą:


Zaskakująca wiadomość. Miałem swoją ''fazę" na Prince'a na przełomie lat 80-tych i 90 -tych. Później przestałem śledzić Jego dzieje. Niemniej albumy "Lovesexy'' , ''Sign 'O'the Times'' , a zwłaszcza ''Graffiti Bridge'' , uważam za bardzo dobre. Jego maniera wokalna i image mogły drażnić niektórych ,ale gitarzystą był wybornym.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 10:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Moja faza była króciutka bo obejmowała tylko lata 94-96. Do takich utworów jak The Most Beautiful Girl In The World, Eye Hate U i Gold mam wielki sentyment. Poza płytą "The Gold Experience" niewiele znam ale uważam, że był niesamowitym i bardzo niedocenionym gitarzystą.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 10:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Prince zawsze był dla mnie postacią Intrygującą. Zawsze też takim muzykiem, którego dokładniejsze zgłębienie odkładałem „na kiedyś, na później”. Oprócz bezdyskusyjnej gitary (świętą rację ma tu Maxwell), zawsze moją uwagę przykuwało to, że jest Fachowym Kompozytorem. Nigdy nie byłem jakoś specjalnie ‘porwany’ jego twórczością, ale za każdym razem gdy miałem okazję słyszeć jego utwory, to zwracałem uwagę właśnie na Profesjonalizm Kompozytorski oraz Perfekcyjną Produkcję nagrań - za co również odpowiedzialny był sam Prince (człowiek-orkiestra).

PS. Zapewne w wielu polskich domach znajduje się winylowy album „Purple Rain”, który w latach 80. wydany został przez Polskie Nagrania.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 11:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Jestem w lekkim szoku. 57 lat i na dodatek jakaś tajemnicza choroba? Wkrótce pewnie pojawi się więcej szczegółów...
Argus9 napisał(a):
PS. Zapewne w wielu polskich domach znajduje się winylowy album „Purple Rain”, który w latach 80. wydany został przez Polskie Nagrania.

Potwierdzam. Mój "rodzinny" egzemplarz jest mocno zużyty :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 12:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Właśnie sobie uświadomiłem, że to jego DZIEŁO:
https://www.youtube.com/watch?v=auUPqxI1vqg

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 3:35 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Właśnie sobie uświadomiłem, że to jego DZIEŁO:
https://www.youtube.com/watch?v=auUPqxI1vqg

Rzeczywiście, zapomniałem o tym. A tak Beatlesowo, to współpracowniczka Prince'a, perkusistka i wokalistka Sheila E., występowała w latach 2001-2006 w All Starr Band, wykonując kompozycje Prince'a pt. "The Glamorous Life" oraz "A Love Bizarre" (ta druga napisana wspólnie z Sheilą E.). 27 sierpnia 2003 r. sam Prince wystąpił gościnnie na koncercie All Starr Band w Denver, wykonując utwór pt. "Kiss". W 2004 r. natomiast, podczas przyjęcia George'a Harrisona do Rock and Roll Hall of Fame, wykonał wspaniały cover "While My Guitar Gently Weeps" z Tomem Pettym, Jeffem Lynne'em, Steve'em Winwoodem i Dhanim Harrisonem. Tyle kojarzę, a Argus zaraz uzupełni :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 6:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fangorn napisał(a):
A tak Beatlesowo, to współpracowniczka Prince'a, perkusistka i wokalistka Sheila E., występowała w latach 2001-2006 w All Starr Band, wykonując kompozycje Prince'a pt. "The Glamorous Life" oraz "A Love Bizarre" (ta druga napisana wspólnie z Sheilą E.). 27 sierpnia 2003 r. sam Prince wystąpił gościnnie na koncercie All Starr Band w Denver, wykonując utwór pt. "Kiss"


O proszę, nie wiedziałem o tym.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 8:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Fangorn napisał(a):
A tak Beatlesowo, to współpracowniczka Prince'a, perkusistka i wokalistka Sheila E., występowała w latach 2001-2006 w All Starr Band, wykonując kompozycje Prince'a pt. "The Glamorous Life" oraz "A Love Bizarre" (ta druga napisana wspólnie z Sheilą E.). 27 sierpnia 2003 r. sam Prince wystąpił gościnnie na koncercie All Starr Band w Denver, wykonując utwór pt. "Kiss". W 2004 r. natomiast, podczas przyjęcia George'a Harrisona do Rock and Roll Hall of Fame, wykonał wspaniały cover "While My Guitar Gently Weeps" z Tomem Pettym, Jeffem Lynne'em, Steve'em Winwoodem i Dhanim Harrisonem. Tyle kojarzę, a Argus zaraz uzupełni :wink:

A cóż tu uzupełniać, skoro Pan wyczerpałeś temat :)

Dodam tylko, że wspomniana przez Fangorna Sheila E. była prawdziwą ozdobą występów All Starr Bandu, a jej żywiołowe wykonania wspomnianych ‘The Glamorous Life’ oraz
‘A Love Bizarre’ trafiły aż na trzy albumy All Starr Band: „King Biscuit Flower Hour Presents Ringo And His New All-Starr Band” (2002), „Tour 2003” (2004) i „Ringo Starr & His All Starr Band Live 2006” (2008).

A tu jej popis:
https://www.youtube.com/watch?v=ZxEbLsbUgEo

A żeby jakoś z tego offtopu wrócić do Prince’a - był on również autorem tego wielkiego przeboju:
https://www.youtube.com/watch?v=SsmVgoXDq2w

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 10:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
Dodam tylko, że wspomniana przez Fangorna Sheila E. była prawdziwą ozdobą występów All Starr Bandu, a jej żywiołowe wykonania wspomnianych ‘The Glamorous Life’ oraz
‘A Love Bizarre’ trafiły aż na trzy albumy All Starr Band: „King Biscuit Flower Hour Presents Ringo And His New All-Starr Band” (2002), „Tour 2003” (2004) i „Ringo Starr & His All Starr Band Live 2006” (2008).

Technicznie rzecz biorąc, to jedno nagranie - "A Love Bizarre" z koncertu "King Biscuit..." - trafiło na "Extended Versions" w 2003 r., album z uzupełnieniem koncertu z 22 sierpnia 2001 roku. To o tyle ciekawa wersja, że zawiera (mini)solówkę perkusyjną Ringo Starra, co u niego jest rzadkością.
Ciekaw jestem tego gościnnego występu Prince'a u Ringo, ale nie mogę znaleźć nagrania. A gdyby jeszcze ktoś nie słyszał pięknej, natchnionej solówki Prince'a pod koniec "While My Guitar...", to musi to koniecznie nadrobić:
https://www.youtube.com/watch?v=6SFNW5F8K9Y

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 23, 2016 1:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
A to kompozycja Prince'a "The Cross'' po swojemu zinterpretowana przez mój ulubiony zespół w XXI wieku: Porcupine Tree. Ta hipnotyczna kompozycja rozdzielona jest tutaj na dwie części.
Zwróćcie uwagę na gitarę w części drugiej , która pojawia się po pełnym napięciu intro (4 min.30 sekunda). Nagranie z końca lat 80-tych.

https://www.youtube.com/watch?v=aArVl8cyEQE część 1

https://www.youtube.com/watch?v=GKb40yX_JNw część 2


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 7:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
No niezła gitariada, jak to mówisz :)

Śmierć Prince'a spowodowała, że jego 2 płyty zajmują teraz 1 i 2 pozycję na liście billboardu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 04, 2016 1:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Napis nad kominkiem w jednej z londyńskich muzycznych knajp:
Zapytano Claptona: Jak to jest być największym żyjącym gitarzystą? Jego odpowiedź: Nie wiem. Zapytajcie Prince’a.”

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 2:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Przez Claptona przemówiła skromność, niemniej cieszy niezwykle, że tak cenił Prince'a jako gitarzystę. Cudowny cytat.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 9:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nick Menza, perkusista z klasycznego składu Megadeth, odpowiedzialny za bębny w legendarnym "Rust In Peace" i na 3 kolejnych płytach. Miał atak serca podczas koncertu. Szokująca wiadomość.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 04, 2016 10:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
The Waterboys i Princowe "Purple Rain''

https://www.youtube.com/watch?v=AJE8QB1Nng0


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 02, 2016 9:12 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Sie 10, 2015 11:28 pm
Posty: 94
23/10 Pete Burns
przed śmiercią powiedział "Mam nadzieję, że kiedy będę miał 80 lat i pójdę do nieba, to Bóg mnie nie rozpozna."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 12, 2016 1:55 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Nikt nie wspomnial jeszcze o Leonardzie Cohenie, ktory zmarl wczoraj rano? o.0
W kazdym razie zostawiam tutaj wspanialy utwor (moj ulubiony tego artysty), z jego pierwszego albumu:
https://www.youtube.com/watch?v=ZX0CfFdk-jw

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 13, 2016 5:24 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
W wieku 74 lat zmarł dziś Leon Russell.
http://www.independent.co.uk/news/people/leon-russell-dead-rock-and-roll-musician-dies-aged-74-a7414956.html

https://www.youtube.com/watch?v=z2Brc9zxcf0


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY