Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:09 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 06, 2014 8:32 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
bobski66 napisał(a):
Trochę poszperałem w moich materiałach i wrzucam skany jako ciekawostkę.
ImageImage



Zgadza się :D Super, że Państwo posiadają po tylu latach te materiały! :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 8:36 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Witam wszystkich :D Mam prośbą do forumowiczów, którzy perfekt znają angielski, czy ktoś byłby chętny do przetłumaczenia powyższej pracy na język angielski? Zwłaszcza 3 i 4 rozdział pracy? Oczywiście za odpowiednią, lecz rozsądną gratyfikację, bo niestety nie mam na tyle środków by wydać 1000zł i więcej za tłumaczenie, stety lub niestety.

Mam taki pomysł aby ta pracę wysłać do oficjalnego muzeum Beatlesów i Uniwersytetu Hope w Liverpoolu, który wykłada kierunek z Beatlesologii :P

Próbowałem tłumaczyć sam, na własną rękę, ale nie mam zbytnio czasu, no i doświadczenia przy tłumaczeniu takich ilości tekstu.

Proszę o informację tutaj lub na priv :) .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 1:29 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Trzymam kciuki za tłumaczenie i gratuluję wspaniałej pracy o bliskiej nam tematyce. Lata 80-te to był jednak trochę inny świat. Cieszę się, że udało Ci się zebrać tak wiele materiałów i stworzyć piękną i bogatą w fakty opowieść o Beatlesach i ich fanach. Jeszcze raz wielkie dzięki za udostępnienie pracy!

ps. wśród aneksów na stronie XXIV, na liście osób pt. „The Beatles Dialog” pod numerem 14 odnalazłam swoje nazwisko. Niesamowite uczucie… po tylu latach!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 9:54 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Dorothy napisał(a):
Trzymam kciuki za tłumaczenie i gratuluję wspaniałej pracy o bliskiej nam tematyce. Lata 80-te to był jednak trochę inny świat. Cieszę się, że udało Ci się zebrać tak wiele materiałów i stworzyć piękną i bogatą w fakty opowieść o Beatlesach i ich fanach. Jeszcze raz wielkie dzięki za udostępnienie pracy!

ps. wśród aneksów na stronie XXIV, na liście osób pt. „The Beatles Dialog” pod numerem 14 odnalazłam swoje nazwisko. Niesamowite uczucie… po tylu latach!



Dziękuje :) i miło mi, że pobudziłem wspomnienia ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 12:46 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Witam po długiej przerwie ;)
Chciałem się pochwalić, że moja praca została doceniona na prestiżowym konkursie prac magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego. Praca była sprawdzana przez najlepszych polskich profesorów z dziedziny humanistyki i nauk społecznych z Państwowej Akademii Nauk w Warszawie. 25 czerwca na uroczystej gali otrzymałem wyróżnienie :D
Będę się starał aby Fan Club nie poszedł w zapomnienie dlatego m.in. uczestniczyłem na ogólnopolskiej konferencji naukowej w Toruniu na temat "Kultury Rocka", gdzie zaprezentowałem pokrótce historię Fan Clubu na tle zgromadzonych profesorów, doktorantów i magistrów.
Poza tym, tłumaczenie pracy trwa i zobaczymy jak to będzie jeszcze w Liverpoolu ;)
http://www.nowytydzien.pl/index.php?opt ... &Itemid=43

http://www.otwarta.org/lista-laureatow- ... lipskiego/
http://www.otwarta.org/jak-dzialamy/kon ... edycja-xx/
http://www.otwarta.org/wp-content/uploa ... r-esej.pdf


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 4:34 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Gratuluję.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 6:31 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Serdeczne gratulacje! :)

Moim zdaniem wyróżnienie w 100 proc. zasłużone :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2015 12:36 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Bardzo dziękuję, ta nagroda jest również dla Państwa, którzy również kształtowali Fan Club :) Bez Państwa w Fan Clubie nie byłoby o czym pisać ;)

Mogę zdradzić, że kontynuuję nauki i będę pisał pracę doktorską na temat politycznej działalności Johna Lennona, zgodę promotora już mam i jestem w trakcie wertowania książek, oglądania filmów oraz interpretowania tekstów utworów Johna. Sądzę, że niedługo założę oddzielny temat na forum, bo przyda mi się parę materiałów ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 07, 2015 12:27 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Witam ponownie!!! :D

W związku z dużym zainteresowaniem Fan Clubem postanowiłem go REAKTYWOWAĆ ;) Oczywiście w wersji internetowej i to jako grupa Facebookowa :) Zapraszam do dołączania do grupy :) Każdy nowy członek otrzyma elektroniczną legitymację, ale szczegóły już na fejsie
Zapraszam :)
https://www.facebook.com/groups/FanClubTheBeatlesLbn/

pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 1:36 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pią Sie 12, 2016 1:30 pm
Posty: 1
Zachęcam do posłuchania relacji z pierwszego międzynarodowego zlotu miłośników zespołu The Beatles w Lublinie (30-31 lipca 2016 r.)

Przywitanie gości i przemowa Prezesa Fan Club-u

Prelekcja Michała Abramka pt. „Reedycje płyt The Beatles po 1970 roku”

Poezja Grażyny Bartosz

Rozdanie nagród i podziękowania za zasługi fan club-u

Panel dyskusyjny pt. "Beatlesi, a Czerwone Gitary, podobieństwa, różnice..."
W panelu dyskusyjnym wzięli udział zaproszeni goście: Alicja Lidia Klenczon, Marek Szpejankowski, Paweł Błędowski i Yuriy Roketskyi.

Podpisanie listu intencyjnego

Zapowiedź koncertu Krzysztofa Nowaka

Wywiad z Alicją Lidią Klenczon
W wywiadzie o słuchaniu The Beatles w PRL-u, Pułtusk Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona, niepublikowanych utworach, gitarze Krzysztofa Klenczona, Trzech Koronach, planowanej płycie „Klenczon Legenda 2”, informatyce oraz chodzeniu na koncerty w Stanach Zjednoczonych.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2016 12:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Jako członek dawnego Fan Clubu The Beatles w Lublinie zerkam od czasu do czasu w stronę Fan Clubu Reaktywowanego, by zobaczyć jaką nową aktywność przejawia i natknąłem się na zamieszczone tam „Materiały ze spotkań”, a wśród nich na artykuł „Reedycje płyt The Beatles po roku 1970”. Jako że kwestie dyskograficzne to od zawsze mój konik, więc tekst przeczytałem i… nie wiem z jakich źródeł (?) korzystał autor, ale w tekście są INFORMACJE NIEZGODNE ZE STANEM FAKTYCZNYM, a mianowicie:

1) nie wiem SKĄD informacja, że omawiany w artykule 13-to albumowy box ‘The Beatles Collection’ (1978) zawierał album ‘Magical Mystery Tour’? NIE BYŁO tej płyty w żadnej wersji tego zestawu, nawet w amerykańskiej - z prostej przyczyny: założeniem tego wydawnictwa było zebranie ORYGINALNYCH ANGIELSKICH ALBUMÓW z lat 1963-1970.

2) nieprawdą jest, że wspomniany box obejmuje PEŁNĄ dyskografię, bo przecież nie ma w nim następujących nie-albumowych utworów singlowych: Love Me Do (oryginalna wersja singlowa), From Me To You, She Loves You, I Want To Hold Your Hand, I Feel Fine, We Can Work It Out, Day Tripper, Paperback Writer, Penny Lane, Strawberry Fields Forever, Baby You’re A Rich Man, Hello Goodbye, I Am The Walrus, Lady Madonna, Hey Jude, Revolution, Get Back (wersja singlowa), Don’t Let Me Down, The Ballad Of John And Yoko, Old Brown Shoe, Let It Be (wersja singlowa), jak również brakuje nagrań właśnie z ‘Magical Mystery Tour’: Magical Mystery Tour, The Fool On The Hill, Flying, Blue Jay Way, Your Mother Should Know. Łącznie brak aż 26 tytułów!

3) automatycznie nieprawdą jest, że ten box “jest pierwszym zestawem z pełną dyskografią The Beatles”. Pierwszy box obejmujący całą dyskografię (mowa o dyskografii z lat 1962-1970) - ‘The Beatles Box Set’ - ukazał się dopiero 10 lat później, w 1988 roku, w trzech formatach: winylowym, kasetowym i CD.

Pozdrawiam :) i zachęcam do korzystania z WIARYGODNYCH ŹRÓDEŁ.

PS. A „największe znaczenie w tym zbiorze” (‘The Beatles Collection’) miał bez dwóch zdań tylko i wyłącznie album „Rarities” - wówczas 'mroczny przedmiot pożądania' :wink: każdego fana (osobna historia - na sążnisty artykuł).

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2016 11:12 am 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Dziękujemy za cenne spostrzeżenia :) Nie zabraniamy naszym fan klubowiczom, wyrażania oraz publikowania własnych obserwacji, badań i nie robimy cenzury :) (mimo, że mogą zdarzać się błędy, ale cieszymy się z ich aktywności), poza tym bardzo zachęcam do uzupełnienia treści o własne spostrzeżenia, chętnie uzupełnimy o dodatkowy felieton :) W sumie oto w tym chodzi (dyskusja), ale też muszę zwrócić uwagę że to dopiero 1 część, więc to nie jest całość tekstu (kolejna część ukaże się 30 marca). A co do źródeł wiadomo, że są różne a rozróżnienie przy globalizacyjnym się świecie tych słusznych i wiarogodnych, od niesłusznych i przeinaczonych, jest trudne :) Już mogę powiedzieć, że będąc w Casbahu w oficjalnej delegacji naszego fan klubu, dowiedziałem się od rodziny Bestów (bardzo mili ludzie :) zwłaszcza wnuk Peta, Roag), kilka historii, które w książkach opisują całkiem inaczej, więc komu wierzyć Bestom czy autorom książek, którzy opisali historię na podstawie źródeł i wspomnień innych :) To tak abstrahując wobec problemu ;)
Zachęcam do kształtowania artykułu o płytach, bo to fakt ciekawy temat i o kontakt bezpośredni z autorem felietonu oraz na stronie Lubelskiego fan klubu ;)
Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Stanisław Werner
Prezes Lubelskiego Fan Club-u The Beatles w Lublinie

Link bezpośredni do gazety fan klubu:
https://www.facebook.com/notes/fan-club ... 9490817366


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2016 11:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Christopher napisał(a):
Dziękujemy za cenne spostrzeżenia :) Nie zabraniamy naszym fan klubowiczom, wyrażania oraz publikowania własnych obserwacji, badań i nie robimy cenzury :)

Zaraz zaraz, to jakieś nieporozumienie, albo rozmywanie/zaklinanie rzeczywistości. Nazywajmy rzeczy po imieniu: moje zwrócenie uwagi, że w boksie ‘niebieskim’ NIE MA MATERIAŁU KTÓREGO NIE MA, to nie są moje „spostrzeżenia”, tylko takie są FAKTY DYSKOGRAFICZNE. A to, że autor artykułu stwierdził, że ten materiał TAM JEST, to nie są jego „własne obserwacje”, czy „badania”, tylko ROZMINIĘCIE SIĘ Z FAKTAMI DYSKOGRAFICZNYMI (oczywiście niecelowe, przecież nikt tu nie podejrzewa złej woli).

Christopher napisał(a):
...muszę zwrócić uwagę że to dopiero 1 część, więc to nie jest całość tekstu (kolejna część ukaże się 30 marca).

Przepraszam, a co to ma do rzeczy? JAK kolejna część tekstu może wpłynąć na fakt, że w części 1. zdarzyły się jednak informacje NIEPRAWDZIWE?

Christopher napisał(a):
A co do źródeł wiadomo, że są różne a rozróżnienie przy globalizacyjnym się świecie tych słusznych i wiarogodnych, od niesłusznych i przeinaczonych, jest trudne :)

Tu się zdecydowanie nie zgodzę. Tzn. fan początkujący rzeczywiście ma z tym problem, natomiast fan obyty, świadomy (że nie powiem: doświadczony), który przeczytał ileś tam artykułów (dobrych i kiepskich), ileś tam książek (kiepskich i dobrych), odwiedził ileś tam miejsc internetowych (rewelacyjnych i beznadziejnych) bez pudła DOBRZE WIE: którzy autorzy, które książki, które miejsca internetowe, które nazwiska, które publikacje są godne zaufania i wiarygodne, a które nie. Poza tym, przecież jest internet, fora, dyskusje, przepływ informacji, wymiana opinii - można bez trudu (albo z wysiłkiem) taką ‘listę wiarygodności’ sobie ustalić.

Christopher napisał(a):
W sumie oto w tym chodzi (dyskusja),

Szanowny Prezesie, zgoda, ale NIE MOŻNA „dyskutować” o tym czy utwór Something jest na albumie Abbey Road, czy go tam nie ma

Żeby nie przedłużać. Moja (przypadkowa) „interwencja” dotyczy dwóch kwestii:

Autor artykułu o reedycjach pisząc o boksie ‘The Beatles Collection’ chyba natknął się na jakieś dziwne źródło, które jest po prostu dezinformacyjną bombą. Niestety (jak sądzę nieświadomie) powielił te dezinformacje i na zasadzie „podaj dalej” upublicznił je. Stąd moja reakcja: TAK NIE BYŁO! Przy czym, to źródło musi być wyjątkowo trefne i rzadkie, bo przyznam, że NIGDY NIGDZIE nie widziałem, czy to w internecie, czy to w książkach, tak rażących błędów dotyczących tego wydawnictwa.

Oczywiście, w opracowaniach dyskograficznych Beatlesów wciąż zdarzają się rozbieżności, ale głównie dotyczą dat wydania, a nie ZAWARTOŚCI, nie odnośnie zestawu utworów! A przecież boks ‘niebieski’ nie jest wydawnictwem niszowym; to znana oficjalna pozycja w Fab-Dyskografii (zresztą w artykule nazwana „pierwszym poważnym zestawem dyskograficznym”), firmowana przez EMI/Parlophone/Apple. Dobrze udokumentowana i opisana - w wielu miejscach, wystarczy kliknąć. Dlatego: NIE PRZEKŁAMUJMY FAB-HISTORII.

A sprawa druga, to RADA dla autora artykułu (na zasadzie: raz się sparzyłeś, drugi raz nie dotykaj) - ja już więcej z tego „źródła” bym nie korzystał. Skoro zawiodło tak ewidentnie w przypadku wydawnictwa znanego, to…

Przecież, jak mniemam, celem autora cyklu jest UPORZĄDKOWANIE tematu, a nie ZBAŁAGANIENIE…

Pozdrawiam Lublin

PS. A rodzina Bestów (z wnukiem włącznie) naprawdę nie ma żadnego wpływu na SPRAWDZALNĄ FIZYCZNIE zawartość boksu ‘The Beatles Collection’, w którym brak albumu MMT i nie-albumowych utworów singlowych nie tylko JEST FAKTEM (namacalnym), ale da się również łatwo i logicznie wyjaśnić.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 12:49 am 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Bardzo dziękujemy za szczegółowe wyjaśnienie.

Ale przeanalizowałem sprawę i w jednej sprawie się Pan myli: w tekście wyraźnie napisano "Gromadził w sobie wszystkie dwanaście albumów studyjnych oraz dodatkową płytę "Rarities", czyli się ilość zgadza ze stanem faktycznym" błąd merytoryczny znajduje się w miejscu że "zawiera Magical" - bo fakt nie zawiera. Ale co do singli oraz to że autor śmiało napisał,że zawiera ten box pełną dyskografię wynikła z przypadku ale nawiązuje do stanu faktycznego. Ponieważ wyszła kolekcja EMI pod tym samym tytułem w tym samym 1978 roku, która zawierała znaczną część niedostępnych singli (25x7'')! Wystąpił klasyczny czeski błąd ale opiera się na faktach, tylko wyszło małe zamieszanie. Na dowód przesyłam linki do tej płyty: https://www.discogs.com/sell/item/253322588 https://beatlesblogger.com/2011/06/23/t ... 5-singles/ http://eil.com/shop/moreinfo.asp?catalogid=414347 Poza tym proszę się przyjrzeć okładka jest zbliżona do oficjalnego box-u, a także zawierała utwory I am the Walurs, Baby You're A Rich Man oraz Hello, Goodbye, więc może stąd zbyt duży skrót myślowy.

Reasumując źródła o które oparł się autor zawierały czeski błąd, po prostu dokonano omyłkowego złączenia dwóch niezależnych płyt o tym samym tytule, ale wszystko oparto na stanie faktycznym. Te wydawnictwa miały ten sam tytuł i w ramach 100% potwierdzenia skonsultowałem się z kolekcjonerem płyt Beatlesów i dostałem wyjaśnienie, że wydano w połowie lat 70. pod nazwą The Beatles Collection kolekcję singli z zielonymi i pomarańczowymi okładami, ale tylko w prenumeracie wysyłkowej! Dlatego nie był ten box przeciwieństwie do odpowiednika studyjnego zbyt popularny. Ale taki box z singlami istniał o czym dużo piszą nawet w internecie i taki box ma mój kolekcjoner. Z resztą jest dużo wart.

Czyli tytuły się zgadzają, ale pomyłką było złączenie dwóch niezależnych boxów, stąd błędy. Dlatego sprostujemy błąd w następnym wydaniu gazety.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 2:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Christopher napisał(a):
Ale przeanalizowałem sprawę i w jednej sprawie się Pan myli: w tekście wyraźnie napisano "Gromadził w sobie wszystkie dwanaście albumów studyjnych oraz dodatkową płytę "Rarities", czyli się ilość zgadza ze stanem faktycznym" błąd merytoryczny znajduje się w miejscu że "zawiera Magical" - bo fakt nie zawiera. Ale co do singli oraz to że autor śmiało napisał,że zawiera ten box pełną dyskografię wynikła z przypadku ale nawiązuje do stanu faktycznego. Ponieważ wyszła kolekcja EMI pod tym samym tytułem w tym samym 1978 roku, która zawierała znaczną część niedostępnych singli (25x7'')! Wystąpił klasyczny czeski błąd ale opiera się na faktach, tylko wyszło małe zamieszanie. Na dowód przesyłam linki do tej płyty: https://www.discogs.com/sell/item/253322588 https://beatlesblogger.com/2011/06/23/t ... 5-singles/ http://eil.com/shop/moreinfo.asp?catalogid=414347 Poza tym proszę się przyjrzeć okładka jest zbliżona do oficjalnego box-u, a także zawierała utwory I am the Walurs, Baby You're A Rich Man oraz Hello, Goodbye, więc może stąd zbyt duży skrót myślowy.

Reasumując źródła o które oparł się autor zawierały czeski błąd, po prostu dokonano omyłkowego złączenia dwóch niezależnych płyt o tym samym tytule, ale wszystko oparto na stanie faktycznym. Te wydawnictwa miały ten sam tytuł i w ramach 100% potwierdzenia skonsultowałem się z kolekcjonerem płyt Beatlesów i dostałem wyjaśnienie, że wydano w połowie lat 70. pod nazwą The Beatles Collection kolekcję singli z zielonymi i pomarańczowymi okładami, ale tylko w prenumeracie wysyłkowej! Dlatego nie był ten box przeciwieństwie do odpowiednika studyjnego zbyt popularny. Ale taki box z singlami istniał o czym dużo piszą nawet w internecie i taki box ma mój kolekcjoner. Z resztą jest dużo wart.

Prezesie! (że tak powiem) Co Pan wypisujesz??? Przecież to jest jakiś KOMPLETNY BEŁKOT!!!

Kurde, czy ja naprawdę robię wrażenie takiego Fab-Idioty, żeby „kupić” takie BREDNIE?

Pan naprawdę myślisz, że można FANOM wciskać taki cienki kit?

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 2:59 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Maj 23, 2013 9:13 am
Posty: 15
Informacje o nieścisłości w teksie artykułu już przekazałem autorowi, dziękuję za wypowiedź w/w sprawie, chcę nadmienić, że liczne źródła informacji mogą wprowadzać takie nieścisłości.

Jednocześnie proszę, żeby Pan nie używał obraźliwego i niestosownego języka, aby w ten sposób nie obniżać wartości Fab-Four z Liverpoolu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 3:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Christopher napisał(a):
...chcę nadmienić, że liczne źródła informacji mogą wprowadzać takie nieścisłości.

Jakie „nieścisłości w LICZNYCH żródłach”??? GDZIE te "źródła" :?: Proponuję skorzystać z wyszukiwarki - multum linków BEZ ŻADNYCH NIEŚCISŁOŚCI. Powtarzam: jest to WYDAWNICTWO POWSZECNIE ZNANE I DOBRZE OPISANE. Proszę nie tworzyć nowej Fab-Historii, bo to nikomu nie służy...

Christopher napisał(a):
Jednocześnie proszę, żeby Pan nie używał obraźliwego i niestosownego języka, aby w ten sposób nie obniżać wartości Fab-Four z Liverpoolu.

Panie Prezesie. Czy byłby Pan łaskaw ZACYTOWAĆ słowo, frazę, zdanie, którym JA OBNIŻYŁEM WARTOŚĆ „Fab-Four z Liverpoolu”? Proszę o KONKRET, bo traktuję tę uwagę jako INSYNUACJĘ.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 6:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Pozwolę się wtrącić do tej rozmowy, bo tłumaczenia Christophera są jakimś nieporozumieniem. Odnoszę wrażenie jakby starał się na siłę znaleźć argument, mogący służyć obronie autora tego mini-artykułu. Jako, że swego czasu pisałem sporo (nie tylko na forum), dorzucę swoje 3 grosze odnośnie strony technicznej.

Zacznijmy od tego, że artykuły może pisać w zasadzie każdy. Specjalista, który interesuję się tematem i wie o nim naprawdę dużo, półamator, którego posiadana wiedza podstawowa idzie w parze ze znajomością dobrych i rzetelne źródeł oraz amator, który w danej materii jest totalnie zielony a treść jego wypocin jest w całości oparta na wiedzy źródłowej. Z tego co przeczytałem w felietonie, profil autora na pewno nie wpisuję się w dwa pierwsze typy. Postanowiłem się więc przyjrzeć tej sprawie z punktu widzenia typowego laika piszącego o "The Beatles Collection". Najszybszym i najłatwiej dostepnym narzędziem jest oczywiście internet. Sprawdzam kilka stron pod kątem tego pechowego "Magical Mystery Tour". Jeśli ktoś swój materiał chciałby oprzeć na jednym źródle, to niech nie bierze się za za pisanie w ogóle. By nie błądzić po sieci, wybieram pierwsze 5 wyników. Przedstawiają się one u mnie w tej kolejności

1. Wikipedia
2. Jpgr.co.uk
3. Ebay
4. Discogs
5. rarebeatles.com

Wikipedia - podstawowe informacje o wydawnictwie i dopisek "The boxed set did not include a number of Beatles recordings, including those released on the Magical Mystery Tour album." Idę więc dalej. Jpgr - ani jednego słowa o zawarciu tego albumu w tej kolekcji. Kolejny link - Ebay. Jest trochę aukcji, dlatego otwieram na chybił trafił dwie. Opisy obydwu sprzedających nie wspominają o dodaniu "Magical Mystery Tour" do zestawu. Zresztą oni wiedzą co sprzedają i dodatkowo mamy zdjęcia wszystkich płyt. Discogs - również pudło! Jest spis każdego LP dodanego do wydawnictwa, jednak MMT na liście brakuje. Dokładnie to samo jest w przypadku rarebeatles.com.

Oczywiście mógłbym sprawdzać kolejne strony, ale wydaję mi się, że pierwsze 5 dało mi dość wiarygodny wynik. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z regularnym wydawnictwem, więc mało prawdopodobne jest, żeby opisy przeczyły faktycznej zawartości.

To tyle jeśli chodzi o pisanie o czymś o czym nie mamy pojęcia. Na resztę odpowiedzcie sobie sami.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 3:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
W zasadzie powyższy post takiego Eksperta jak macho wyjaśnia wszystko, ale usilne BAGATELIZOWANIE problemu przez Christophera może stwarzać wrażenie, że jest to (z mojej strony) czepianie się o jakieś nieistotne szczegóły, a jednak wcale nie jest to błahostka (jak sugeruje Christopher).

Panie Prezesie (skoro preferuje Pan nomenklaturę oficjalną), czy aby na pewno ta dyskograficzna wpadka jest zaledwie „DROBNĄ NIEŚCISŁOŚCIĄ”?

Proponuję ‘eksperyment wirtualny’ :wink: :

Wchodzi Pan do sklepu muzycznego. Na półce wspaniały box „The Beatles Collection”, a na nim kartka z informacją: „Boks zawiera pełną dyskografię The Beatles: wszystkie oryginalne albumy brytyjskie + album Magical Mystery Tour, oraz wszystkie singlowe utwory nie-albumowe”. Podekscytowany wyciąga Pan niemałą kasę (myślę, że jakieś 1.000 PLN), uszczęśliwiony gna do domu, z biciem serca rozpieczętowuje pudełko, a tu… NIE MA Hey Jude, NIE MA She Loves You, NIE MA Strawberry Fields Forever, NIE MA We Can Work It Out, NIE MA I Am The Walrus…itd. (brak 26 utworów).

Co Pan robisz? Wiadomo: sprint do sklepu!

Chwytasz Pan sprzedawcę: Napisaliście, że w boksie jest album Magical Mystery Tour, a nie ma go!
Sprzedawca: To taka drobna nieścisłość.

Biegniesz Pan do jego szefa: Napisaliście, że w boksie są utwory nie-albumowe, a nie ma ich!
Szef: Był to być może zbyt duży skrót myślowy.

Gnasz Pan do jego zwierzchnika (szefa wszystkich szefów): Napisaliście, że w boksie jest pełna dyskografia, a brakuje 26 utworów!
Szef wszystkich szefów: Wystąpił klasyczny czeski błąd ale opiera się na faktach.

(wypowiedzi Sprzedawcy, Szefa oraz Szefa wszystkich szefów to cytaty z Prezesa).


Prezesie, nazywajmy rzeczy po imieniu. Proszę nie bagatelizować mówiąc, że jest to DROBNA NIEŚCISŁOŚĆ. W opisie dyskograficznym jest to KARDYNALNY BŁĄD. Nie wiem dlaczego upiera się Pan przy eufemizmach? Co jest WAŻNIEJSZE: uporczywa obrona swojego człowieka (autora), czy PRAWDA HISTORYCZNA, RZETELNA WIEDZA O BEATLESACH?

A jeśli nadal uważa Pan, że jest to DROBNA NIEŚCISŁOŚĆ, to mam propozycję: proszę wyrzucić ze swojego Beatlesowskiego zbioru te 26 utworów: będzie Pan miał
PEŁNĄ DYSKOGRAFIĘ Z DROBNĄ NIEŚCISŁOŚCIĄ :wink:

PS. I jeszcze jedno: skoro...
Christopher napisał(a):
...liczne źródła informacji mogą wprowadzać takie nieścisłości.

to proszę przytoczyć choć kilka z tych LICZNYCH ŹRÓDEŁ, czy to internetowych, czy to książkowych - ku przestrodze nam, Fanom, by inni nie zapędzali się w te niewiarygodne rejony. Byłaby to Cenna Informacja :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY