Komiksy

Tu można się przedstawić, umówić się na spotkania w realu, itd.

Komiksy

Postprzez bobski66 » Czw Mar 03, 2016 11:26 am

Może nie wiecie ( nawet na pewno), że bardzo interesuję się komiksem. Bliżej mi do komiksu europejskiego i made in Poland niż do amerykańskich produkcji.
Komiksy zbieram na poważnie od 10 roku życia i "dorobiłem" się sporek kolekcji Żbików, Klosów, Relaxów, Tytusów, Thorgali, Kajka i Kokosza itd.
Mam takie "skrzywienie", że jeśli już zbieram, to staram się mieć całą serię. Mogę nawet napisać (żona nie przeczyta), że najwięcej pieniędzy wydaję na Beatlesów i komiksy.
Nie wiem czy będę konsekwentny, ale postaram się od czasu do czasu zachęcić Was do poczytania historyjek z dymkiem i jeśli na rynku pojawi się jakiś ciekawy komiks to "może" nie przegapię tej okazji i wrzucę "zachęcającego" posta z tą informacją.
Tak na początek zachęcam do ciekawej lektury monografii Grzegorza Rosińskiego.
Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Re: Komiksy

Postprzez bobski66 » Śro Kwi 27, 2016 10:33 am

Coś słabo z tymi komiksami. Myślałem, że znajdę jakąś bratnią duszę. Trudno jakoś to przeżyję.
Na osłodę, naprawdę muszę się czymś pochwalić. Ostatnio otrzymałem przy okazji zakupu limitowanej serii komiksu Henryka J. Chmielewskiego (Papcia Chmiela) jego autograf (skan przy okazji).
Wybaczcie, lecz nie będę tłumaczył jak wiele to dla mnie znaczy.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez Herbatka » Śro Kwi 27, 2016 11:31 am

Gratuluję! Papcio Chmiel jest super! :)
Nie jestem zatwardziałą fanką komiksową, ale lubię Tytusa, Kajka i Kokosza, zwłaszcza za poczucie humoru :)
Awatar użytkownika
Herbatka
Little Child

Postprzez mcbeardy » Nie Maj 15, 2016 6:48 pm

Pamiętam, że w podstawówce przeczytałam wszystkie Giganty, Mamuty i komiksy z Kaczorem Donaldem, jakie były dostępne w bibliotekach, potem zabrałam się za Tytusa, Romka i A'Tomka, a teraz po kilku latach ponownie wkręciłam się w komiksy, choć tym razem w amerykańskie. Uwielbiam wydawnictwo Image, które nie wydaje komiksów typowo bohaterskich, ba!, ich pozycje są całkowicie zwariowane i pozbawione ograniczeń, np. komiks o parze, która podczas orgazmu zatrzymuje czas i obrabuje banki ("Sex Criminals"), albo o bóstwach, które co 90 lat pojawiają się na Ziemi jako celebryci i znikają po dwóch latach ("The Wicked & The Divine"), lub o szkole dla nastoletnich zabójców ("Deadly Class").
Awatar użytkownika
mcbeardy
Sierżant Pepper

Postprzez bobski66 » Nie Lut 12, 2017 3:39 pm

Polecam rewelacyjny blog dla wielbicieli kreski Janusza Christy i nie tylko. http://na-plasterki.blogspot.com/
Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Pią Sty 12, 2018 9:37 am

Polecam książkę, która działa trochę jak "wehikuł czasu". Dla wszystkich, którzy mają sentyment do swojego dzieciństwa i lubią komiksy.
Image
Poniżej rozmowa z twórcami "Portretu pamięciowego".
https://www.youtube.com/watch?v=HwjHp-Gg098
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Wto Lut 13, 2018 12:43 am

Komiksami fascynowałem się od dziecka. Wiele niezapomnianych chwil spędziłem czytając "Relaxy".
Image
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez Ph.D. Jeremy Hillary Boob » Śro Lut 14, 2018 12:38 pm

Skoro temat został odkopany, to dorzucę swoje trzy grosze. Ja z kolei uwielbiam komiksy z Kaczorem Donaldem i Asteriksa. Jeśli chodzi o te drugie, to wszystkie 24 tomy napisane przez Gościnnego to dla mnie absolutna klasyka. Dwa najlepsze to prawdopodobnie Tarcza Arwernów i Asteriks u Helwetów.

Image Image

Z kolei z postaci disneyowskich najbardziej lubię Sknerusa McKwacza. Tę postać, jak wiele innych klasycznych już bohaterów z Kaczogrodu, wymyślił Carl Barks. Stworzył on kilkaset świetnych komiksów. Pałeczkę po nim przejął Don Rosa. Może nie jest aż taki płodny, ale jego opowieści o życiu Sknerusa to dla mnie najlepszy komiks na świecie. Jakiś czas temu wszystkie historie o McKwaczu Dona Rosy zostały ponownie wydane w Polsce w jednym, opasłym tomie. Polecam!

Jeszcze a propos Donalda. Pamiętam jak zbierałem wszystkie numery Kaczora Donalda, dziecięciem będąc. Historie i reszta czasopisma trzymała wysoki poziom. Mój kuzyn zbierał Giganty. Roczniki 1997-2000 mają naprawdę świetne opowieści. Niestety, poziom zleciał ostatnio na łeb, na szyję.

Image
alias Dawidsu
Awatar użytkownika
Ph.D. Jeremy Hillary Boob
Sierżant Pepper

Miejscowość: Nowhere Land

Postprzez bobski66 » Czw Mar 01, 2018 2:24 am

Przemek Świszcz prowadzi dwie rubryki komiksowe na portalu GryOnline.pl: oGRYzki i Blizborn. Kilka dni temu ukazał się oGRYzek nr 50 i z tej okazji rysownik pozwolił sobie na lekkie odstępstwo od konwencji.
https://www.gry-online.pl/komiks.asp?ID=92190
Image
Fajny plakat by z tego był.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez Ph.D. Jeremy Hillary Boob » Pią Mar 02, 2018 4:48 pm

Hehe, fajny rysunek. :D Najbardziej mi się podoba Kajko i Kokosz z Asteriksem i Obeliksem i Kulfon obok Kermita. :P
alias Dawidsu
Awatar użytkownika
Ph.D. Jeremy Hillary Boob
Sierżant Pepper

Miejscowość: Nowhere Land

Postprzez svarog » Pon Mar 05, 2018 2:58 pm

Nie brakuje nawet Pokemonów ale Tytusa ani śladu...
you can boogie if you try
Awatar użytkownika
svarog
Lovely Rita

Miejscowość: Kłobuck

Postprzez bobski66 » Wto Mar 06, 2018 12:27 am

svarog napisał(a):Nie brakuje nawet Pokemonów ale Tytusa ani śladu...

Z brakiem Tytusa i jego kompanów to podpadł mi artysta. Aby go nie pogrążać nie wspomnę o brakującym kpt.Żbiku.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Śro Kwi 11, 2018 5:12 pm

Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Wróć do Fani o sobie, nasze spotkania, zainteresowania_

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość