Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 12:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 11:32 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 04, 2015 10:59 pm
Posty: 27
Moi drodzy,

Zbliża się dzień 9 października 2015 r. - 75 ROCZNICA URODZIN JOHNA. Taka rocznica wymaga upamiętnienia - zapraszam więc wszystkich chętnych na ulicę Jego imienia w Warszawie w piątek 9 października o 18.00. Każda osoba i każdy instrument mile widziane! W zeszłym roku na październikowym spotkaniu było paręnaście osób i dobre dwie godziny wspólnego śpiewania (mała relacja tutaj: http://hpc.amu.edu.pl/the-beatles/viewt ... 69469b0e3a). Postarajmy się, by w tym roku było nie gorzej, albo jeszcze lepiej.

A jeśli wiecie o jakichś innych spotkaniach, imprezach czy koncertach z tej okazji - dajcie znać. Ja na razie nic nie znalazłem.

Do zobaczenia!

_________________
People say I'm crazy, doing what I'm doing...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 11:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dobrze, że zalinkowałeś ten wątek bo nie miałem okazji go wcześniej zobaczyć, a widzę tam na zdjęciach kilka znanych mi twarzy.
Tak się składa, że będę 9 października w Wawie, chociaż zupełnie nie z powodu rocznicy Johna. Jeśli uda mi się pogodzić plany koncertowe ze spotkaniem na uliczce to na chwilę mogę wpaść.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 8:45 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja, chociaż warszawianka z zamieszkania, w tym roku nie dotrę na spotkanie niestety.

Liczę jednak bardzo na relację ze spotkania tu na Forum :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 7:55 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 04, 2015 10:59 pm
Posty: 27
Spotkanie, jak zwykle, zaczynało się z pewnym ociąganiem. O 18-tej nie było jeszcze nikogo, tylko pod tabliczką ulicy było kilka zdjęć powieszonych rano przez Dorotę. Po chwili jednak koło tabliczki i zdjęć zakręciła się Małgorzata z Krakowa, zaraz potem Grzegorz z Piaseczna, dalej kolega na rowerze (nie zapamiętałem imienia), który dzielnie jeździł na rozpoznanie wgłąb ulicy. Zjawił się Yer Blue z koleżanką, przybył kolega (też mi niestety imię uleciało) z ukulele, pojawiły się Aga i Magda, wreszcie Kasia z urodzinowym bukietem żółtych róż - w sumie koło 10 osób (choć niektórzy poszli potem szukać bardziej "perfekcyjnego" grania w Stodole). Ustawiliśmy się nietypowo na samym początku ulicy, przy pierwszej tabliczce - początkowo dlatego by "przechwycić" dalszych przybywających, a potem już tak zostało. Obawiałem się nawet trochę reakcji Ambasady Francuskiej na takie zgromadzenie - jednak nie było żadnych przeszkód. I tak prześpiewaliśmy około 2 godzin przy gitarze, a pod koniec także przy ukulele, którego właściciel odegrał kilka piosenek z lekką pomocą telefonu. W końcu grabiejące palce zmusiły nas do odwrotu.

Fotorelację ze spotkania w wykonaniu Kasi można obejrzeć tutaj:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 103&type=3

Ogólnie - spotkanie było sympatyczne, ale trzeba też przyznać że jak na 75 urodziny, to trochę skromne. Gdy jednocześnie można przeczytać np. o festiwalu Lennonowskim w Rydze z udziałem zespołów z paru krajów, to chciałoby się zawołać - ruszmy się trochę z miejsca!

Teraz przed nami, jak co roku, spotkanie 8 grudnia (jak zawsze o 18-tej na jego ulicy) a także, co warto przypomnieć, rocznica George'a 29 listopada, w alejce jego imienia. Mam nadzieję, że będzie nas więcej - do zobaczenia!

_________________
People say I'm crazy, doing what I'm doing...


Ostatnio edytowany przez thatoneonthehill, Pon Lis 30, 2015 2:05 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 11:06 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Byłem na chwilę ale było bardzo sympatycznie. Leszek nam podgrywał a my podrygiwaliśmy w rytm piosenek czasem mnie lub bardziej udanie udając, że znamy teksty ;) Mam 2 ulubione utwory w repertuarze Thatoneonthehilla, akurat nie Lennona: Here Today i The Fool On Te Hill. Oba z polskim przekładem. Z utworów Johna najlepiej wypada Working Class Hero, też z polskim tekstem.

Na występ kolegi z ukulele się nie załapałem ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 03, 2016 12:53 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 04, 2015 10:59 pm
Posty: 27
Kolejny październik - i kolejne urodziny Johna. Zapraszam wszystkich w niedzielę 9 grudnia o 18:00 - mam nadzieję, że przy niedzieli frekwencja dopisze. Ostatnie spotkanie było przy wylocie ulicy koło ambasady francuskiej, ale teraz w miejscu, gdzie była pierwsza tabliczka ulicy, jest plac budowy, więc umówmy się raczej w głębi ulicy, na "grudniowym" miejscu przy domkach fińskich.

Do zobaczenia!

_________________
People say I'm crazy, doing what I'm doing...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 13, 2016 1:13 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 04, 2015 10:59 pm
Posty: 27
Na początku wydawało się, że nic z tego nie będzie - o 18:00 na ulicy było pusto, tylko w dwóch miejscach zapalone świeczki świadczyły, że ktoś już był i pamiętał. Zaczął padać deszcz i w tym deszczu chodziłem wzdłuż ulicy jakieś pół godziny, wypatrując zainteresowanych. W końcu po pół godzinie pojawiła się Krysia - debiutantka na na ulicy, zaraz potem Kasia S. i już w trójkę zapaliliśmy kilka świeczek i po trochu zaczęliśmy śpiewać. Zaczęli dołączać następni - w sumie zebrało się nieco ponad 10 osób, i to starczyło na wspólną zabawę gdzieś do 9-tej - nawet pogoda się dostosowała i przestało padać (zaczęło znowu, kiedy skończyliśmy).

Filmik od Kasi na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=_Ab2qP1 ... e=youtu.be

jest też trochę na FB:
https://pl-pl.facebook.com/UlicaJohnaLennona/

Do zobaczenia w grudniu!


Załączniki:
DSC_6344dw1.jpg
DSC_6344dw1.jpg [ 236.04 KiB | Obejrzany 8508 razy ]
DSC_6357dw2.jpg
DSC_6357dw2.jpg [ 240.58 KiB | Obejrzany 8508 razy ]
DSC_6350dw2.jpg
DSC_6350dw2.jpg [ 220.05 KiB | Obejrzany 8508 razy ]

_________________
People say I'm crazy, doing what I'm doing...
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Hej, a co w tym roku?
PostWysłany: Czw Paź 08, 2020 9:16 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 04, 2015 10:59 pm
Posty: 27
Cześć,
Tak się złożyło, że różne obowiązki zaprzątnęły mi głowę, i późno przypomniałem sobie, że to już zaraz 80-te urodziny Johna. Patrzę na forum, patrzę na zbuku - cisza!
Może to nie jest zbyt dobry czas, ale zamierzam być na uliczce z gitarą około 18-tej. Jeśli ktoś się jeszcze zjawi, będzie miło - jeśli nie, to chociaż zaśpiewam "Imagine" do przeciwległego płotu... Żeby się nie szukać (bośmy nie Czesi), proponuję tym razem na początku ulicy, zaraz za domem aukcyjnym, przy bramie do parku.

No to - hm - może - do zobaczenia...

_________________
People say I'm crazy, doing what I'm doing...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 09, 2020 9:03 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Przez "zarazę" jestem spłukany z urlopu i nie dojadę. Życzę udanego spotkania i liczę na jakąkolwiek relację słowna i fotograficzną. Chętnie utworzę posta ze spotkania (jeśli się zgodzicie) w nowej październikowej gazetce NFC.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY