Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 8:06 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Jaki pomysł na kalendarz 2016 uważasz za najlepszy?
Ankieta zakończyła się Pon Cze 01, 2015 4:44 pm
1. Beatlesi i ich Fab-Samochody 0%  0%  [ 0 ]
2. Beatlesi i zwierzaki 0%  0%  [ 0 ]
3. Beatlesi z żonami / partnerkami 15%  15%  [ 2 ]
4. Kadry z Fab-filmów 15%  15%  [ 2 ]
5. Kadry z Fab-koncertów 8%  8%  [ 1 ]
6. Okładki solowych płyt Beatlesów 54%  54%  [ 7 ]
7. Zdjęcia Beatle People z Fabsami 8%  8%  [ 1 ]
8. Zdjęcia fanów w kontekście beatlesowskim 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 1:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1337
JL
1.Imagine
2.Plastic Ono Band
3.Live Peace In Toronto 1969

PM
1.Band On The Run
2.Press To Play
3.Off The Ground
4.Thrillington

GH
1.All Things Must Pass
2.33 & 1/3
3.Cloud Nine

RS
1.Beaucoups Of Blues
2.Ringo

PS. Dla tych, którzy nie znają:


Załączniki:
Thrillington.jpg
Thrillington.jpg [ 28.66 KiB | Obejrzany 7806 razy ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 3:03 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Yer Blue napisał(a):
Mógłbyś skonkretyzować swoje typowania? Później łatwiej będzie wszystko podliczyć.



No wszystko tak samo jak u Ciebie, z wyjatkiem tych dwoch okladek, ktore wczesniej podalem.
Wyglada to tak:

Paul:

1. Ram
2. Chaos And Creation
3. Back to the Egg
4. Band on the Run

John:

1. Double Fantasy
2. Plastic Ono Band
3. Imagine

George:

1. Dark Horse
2. All Things Must Pass
3. Wonderwall Music




Ringo:

1. Ringo
2. Beaucoups of Blues

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 4:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zaczyna się robić ciekawie. Płyty Ringo i liderzy okładkowi pozostałej trójki krystalizują się dość łatwo ale pozycje od drugiej w dół to będzie walka do końca.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 6:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Co do pierwszej strony kalendarza - można by przerobić okładkę "Band On The Run", ale tym razem bez graficznych kombinacji, tylko najprościej - robiąc zdjęcie kilku fanów w takim samym stylu (przy ścianie, podświetlone w mroku, choć może już bez więziennych szat ;)). Jedyny problem to zebrać 9 fanów w jednym miejscu i czasie. Jeśli dawać coś na pierwszą stronę to z pewnym artystycznym zamysłem a nie okładkę 1:1. Tak mi się wydaje.

Też uważam, że zwykła reprodukcja okładki na pierwszej stronie to trochę zbyt skromnie :wink:

Tak sobie właśnie pomyślałem... (w nawiązaniu do pomysłu z Band on the Run - który jest bardzo interesujący, ale może trochę problematyczny, bo trzeba właśnie zgromadzić tyle osób w jednym miejscu i czasie, no i czarne ubrania to obowiązek do takiego zdjęcia!). Może byśmy zrobili kilka "własnych wersji" okładek solowych Beatlesów? Niektóre są o wiele mniej problematyczne niż Band on the Run, np. łatwo zrobić własną wersję "McCartney", "Live Peace in Toronto" czy innych (zresztą to mogą być i okładki, które nie trafią do kalendarza). Taka wersja różniłaby się oczywiście od oryginału, ale za pierwszym spojrzeniem widać byłoby, do jakiej okładki nawiązuje. Efekt byłby taki, że kilka projektów trafiłoby na pierwszą stronę. Bo ja widziałbym kalendarz w formacie kwadratowym (jak oficjalne kalendarze np. Lennona) - czyli na ścianie wisi rozłożony kalendarz w formie "dwóch kwadratów", jeden pod drugim. Wszak okładki są mniej więcej kwadratowe, co ułatwiłoby robotę. Na górnym kwadracie okładka, a na dolnym - kalendarz z zaznaczonymi datami. Czyli na okładce zmieściłoby się np. 9 (3x3) naszych wersji (w tym np. jedna z napisem "Kalendarz fanklubowy 2016" czy coś takiego). Co o tym myślicie?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 12:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fangorn napisał(a):

Może byśmy zrobili kilka "własnych wersji" okładek solowych Beatlesów? Niektóre są o wiele mniej problematyczne niż Band on the Run, np. łatwo zrobić własną wersję "McCartney", "Live Peace in Toronto" czy innych (zresztą to mogą być i okładki, które nie trafią do kalendarza). Taka wersja różniłaby się oczywiście od oryginału, ale za pierwszym spojrzeniem widać byłoby, do jakiej okładki nawiązuje.


Autorskie wersje okładek to fajna sprawa i warto coś pokombinować z myślą o wrzuceniu na pierwszą stronę kalendarza. Z tym, że widziałbym na niej jedną wersję okładki, nie kilka. Raz, że duża ilość okładek straci siłę rażenia frontu kalendarza, dwa - musiałyby być małej wielkści co już w ogóle mija się z celem. To tylko moje skromne zdanie.
Ale im więcej pomysłów i projektów, tym lepiej - potem najwyżej wybrałoby się najlepszy.

Z Band On The Run będę coś próbował w lipcu gdy będę w Wawie. Teoretycznie skrzyknięcie 9 fanów w stolicy na 1 godzinę w tak szczytnym celu wydaje się do przeskoczenia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 12:58 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Paul:
1. Ram
2. Wild Life
3. Chaos and Creation
4. Band on the Run

John:
1. Rock and Roll
2. Plastic Ono Band
3. Mind Games

George:
1. All Things Must Pass
2. Wonderwall Music
3. Dark Horse

Ringo:
1. Beauoups of Blues
2. Ringo

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 10:05 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Moje propozycje to niekoniecznie moje ulubione okładki, ale takie, które w moim mniemaniu będą dobrze wyglądały w formie kalendarza:


Paul:
1. Band on the Run
2. New
3. Off The Ground
4. Tug of War

John:
1. Double Fantasy
2. Imagine
3. Some Time in New York City

George:
1. Wonderwall Music
2. All Things Must Pass
3. Traveling Wilburys - Vol. 1

Ringo:
1. Beaucop of Blues
2. Sentimental Journey

Na okładkę kalendarza propozycja Argusa - Live Peace in Toronto - idealna :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2015 2:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ode mnie:

Paul:
1."Band on the run"
2."Chaos..."
3."Press to play"
4."Ram" - bo czemu nie?

John:
1."Double fantasy"
2."Imagine"
3."Plastic ono band"

George:
1."All things must pass"
2."Dark horse"
3."Brainwashed"

Ringo:
1."Ringo"
2."Beaucoups of Blues"

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 03, 2015 2:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na ten moment dość wyraźnie wyłoniły się 2 okładki Ringo, 3 George'a, 3 Johna oraz 3 Paula. Czwarta okładka Makki przechodzi trochę rzutem na taśmę i jest to na teraz Press To Play z dość skromnym wynikiem 5pkt. Minimalnie za nią są Wild Life, Off The Ground oraz debiut - każda uzbierała po 4pkt. Także jedna osoba może jeszcze namieszać.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 3:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie przedłużając wyborów na ulubione okładki solowych płyt, podaję skład obrazków, które wygrały i tym samym zasilą najbliższy kalendarz, na 2016 rok (w nawiasach ilość uzbieranych pkt.):

Paul

Band On The Run (19)
Ram (17)
Chaos And Creation In The Blackyard (13)
Press To Play (5)

John

Plastic Ono Band (15)
Double Fantasy (12)
Imagine (9)

George

All Things Must Pass (17)
Dark Horse (11)
Wonderwall Music (7)

Ringo

Beaucoups of Blues (11)
Ringo (8)


Jak dla mnie skład jest rewelacyjny, nawet Press To Play jest fajnym smaczkiem, gdyż mamy Lindę u boku Paula co jest bardzo analogiczne do okładki Johna Double Fantasy. Sporym zaskoczeniem jest dla mnie docenienie Wonderwall Music, myślałem, że nikt poza mną na nią nie zagłosuje.

Teraz jest kwestia która okładka w którym miesiącu.
Poza dyskusja jest chyba obecność okładki w miesiącu, w którym urodził się / zmarł dany Beatles. Czyli grudzień i październik okładki Lennona, luty i listopad - Harrisona, czerwiec - Makki, lipiec - Starra. Resztę da się luźniej dopasować. Jakieś sugestie?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 3:48 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Moja propozycja:

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 11:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
All Things Must Pass na Listopad i Double Fantasy na grudzień to są dla mnie warianty, na których najbardziej mi zależy, wiec jestem bardzo na tak.
Chaos idealnie pasuje do września. Raz, że jesiennym klimatem okładki, dwa - płyta wyszła we wrześniu.

Mam tylko kilka małych zastrzeżeń:
-na październik bardziej mi pasuje Imagine - urodziny Johna, wiec dobrze jakby był bardziej wyraźny na obrazku. Poza tym płyta wyszła w październiku w UK (w USA już we wrześniu)
-Band On The Run pasuje bezbłędnie na styczeń, jednak jeśli uda się zrobić ripleya fanowskiego tej okładki i jeśli damy ją na tytułową stronę to wtedy raczej oryginał będzie musiał być przesunięty ze stycznia, bo inaczej kalendarz przywita nas dwoma wersjami tej okładki, obok siebie.
-proponuje by pierwsze 4 okładki reprezentowały po kolei wszystkich Beatlesów, czyli przesuwamy Press To Play dalej, a na marzec i kwiecień dajemy Johna i Ringo. Kosztem tych przesunięć Macca będzie miał 2 miesiące obok siebie - maj i czerwiec, co też jest minusem ale coś za coś

Dzięki za wrzucenie okładek - naprawdę pięknie się prezentują!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 1:26 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Luty ma George, marzec Paul, kwiecień Ringo, maj John - cała czwórka jest po kolei, za to nie będzie dubla McCartney'a z maja na czerwiec. Press to Play można dać na styczeń, będzie wraz z Double Fantasy tworzyć ciekawą klamrę (Yoko - Linda).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 3:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Klamerka faktycznie ciekawa :) Szkoda tylko, że pierwsze 4 płyty to 2 x Paul i po okładce George'a i Ringo. Jeśli nikt więcej sie nie wypowie to Twój układ przejdzie (z poprawką przesunięcia Band On The Run i Imagine bo jak rozumiem moje argumenty Cie przekonały ;)).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 3:50 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Yup, zamiana miejscami Band On the Run z Press to Play oraz Imagine z Plastic Ono Band to dobra opcja. :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 31, 2015 8:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Przedwczorajsza akcja zdjęciowa przyniosła m.in. takie efekty:

Image

Image

Zdjęć jest sporo ale te 2 chyba są najlepsze. Cień wymaga chyba jeszcze poprawek, tak jak i główny napis. Ciekaw jestem Waszych opinii i czy materiał jest godny okładki kalendarza na 2016 rok.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 31, 2015 9:33 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Fajnie Wam to wyszło! :) Mi bardziej podoba się to drugie zdjęcie: jest cieplejsze i mniej osób patrzy prosto w kamerę. Z tym że zmniejszyłbym je w stosunku do cienia (jak na oryginale), tak żeby było więcej czarnego tła (podobnie jak w pierwszej wersji). Ogólnie - będzie to wspaniała okładka!

Ps. Yer, zapomniałeś wziąć stołka :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 31, 2015 10:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fangorn napisał(a):
Fajnie Wam to wyszło! :) Mi bardziej podoba się to drugie zdjęcie: jest cieplejsze i mniej osób patrzy prosto w kamerę. Z tym że zmniejszyłbym je w stosunku do cienia (jak na oryginale), tak żeby było więcej czarnego tła (podobnie jak w pierwszej wersji). Ogólnie - będzie to wspaniała okładka!


Chyba dopiero teraz zaczynam wierzyć, że się udało :) Zawsze mam wątpliwości. Czarne tło jest do poprawki. Dla mnie podoba się bardziej pierwsze zdjęcie (ilość osób patrzących się w aparat jest taka sama ;)), ale pewnie tylko dlatego, że na tym drugim wyglądam jakby ugryzł mnie wąż :) No ale w sumie emocje na twarzach przy tej akurat okładce są nieco wskazane i usprawiedliwione.

Fangorn napisał(a):
Ps. Yer, zapomniałeś wziąć stołka :wink:


Teraz mi to mówisz? ;) Fajnie jakby ktoś wcześniej dał taka wskazówkę bo faktycznie musiałem wspinać się na palach by mnie było widać ;)

W rolę Paula wcieliła się Ola - ta Ola, którą spotkaliśmy kiedyś przed koncertem Ringo. Lindę zagrał pewien Andrzej. Powód był taki, że jako jedyny miał jasne włosy ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 01, 2015 10:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Dla mnie podoba się bardziej pierwsze zdjęcie (ilość osób patrzących się w aparat jest taka sama ;)), ale pewnie tylko dlatego, że na tym drugim wyglądam jakby ugryzł mnie wąż :) No ale w sumie emocje na twarzach przy tej akurat okładce są nieco wskazane i usprawiedliwione.

Daj szansę drugiemu zdjęciu! :wink: Przede wszystkim jest ciepłe kolorystycznie (jak oryginał) - pierwsze jest zimne. No i wydaje mi się, że na drugim zdjęciu "Denny Laine" nie patrzy w kamerę, w przeciwieństwie do pierwszego :wink:
Yer Blue napisał(a):
Fangorn napisał(a):
Ps. Yer, zapomniałeś wziąć stołka :wink:

Teraz mi to mówisz? ;) Fajnie jakby ktoś wcześniej dał taka wskazówkę bo faktycznie musiałem wspinać się na palach by mnie było widać ;)

Wcześniej nie pomyślałem - choć teraz wydaje się to oczywiste - że James Coburn na oryginalnym zdjęciu musiał stać na czymś (wprawdzie miał 188 cm wzrostu, ale stojący obok Christopher Lee 196 cm, a Coburn wyrasta ponad resztę dość wyraźnie). Jest to sprytnie zakamuflowane w cieniu.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 02, 2015 12:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Fangorn napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Dla mnie podoba się bardziej pierwsze zdjęcie (ilość osób patrzących się w aparat jest taka sama ;)), ale pewnie tylko dlatego, że na tym drugim wyglądam jakby ugryzł mnie wąż :) No ale w sumie emocje na twarzach przy tej akurat okładce są nieco wskazane i usprawiedliwione.

Daj szansę drugiemu zdjęciu! :wink: Przede wszystkim jest ciepłe kolorystycznie (jak oryginał) - pierwsze jest zimne. No i wydaje mi się, że na drugim zdjęciu "Denny Laine" nie patrzy w kamerę, w przeciwieństwie do pierwszego :wink:


Wola większości zadecyduje, które zdjęcie przejdzie na okładkę kalendarza. Dla mnie lepsze jest pierwsze, moim zdaniem ładniejsze jest ustawienie uczestników, choćby Oli na miejscu Paula. A to jest najistotniejsze. Ilość osób patrząca się w kamerę jest taka sama bo z kolei na drugim zdjęciu ja na nią spoglądam, na pierwszym nie. Chociaż nie zwróciłbym nawet na to uwagę, gdybyś nie poruszył tego tematu :)
Kolorystyka obydwu zdjęć podoba mi się jednakowo. Minusem pierwszego zdjęcia jest to, że w ciemniejszej scenerii słabiej widać twarze. Również przez to, że tłum jest bardziej oddalony.

Fangorn napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Fangorn napisał(a):
Ps. Yer, zapomniałeś wziąć stołka :wink:


Teraz mi to mówisz? ;) Fajnie jakby ktoś wcześniej dał taka wskazówkę bo faktycznie musiałem wspinać się na palach by mnie było widać ;)

Wcześniej nie pomyślałem - choć teraz wydaje się to oczywiste - że James Coburn na oryginalnym zdjęciu musiał stać na czymś (wprawdzie miał 188 cm wzrostu, ale stojący obok Christopher Lee 196 cm, a Coburn wyrasta ponad resztę dość wyraźnie). Jest to sprytnie zakamuflowane w cieniu.


Faktycznie, nieźle to wykombinowali.

Kilka ujęć "making of":

Image

Image

Image

Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY