Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 7:39 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 7:08 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Moje oceny niestety nie zmieściły się w gazetce (być może za późno wysłałem) ale chciałbym oświadczyć, że spodziewałem się mocno podzielonych opinii na temat bieżącego materiału. Jeśli chodzi o mnie, to mój absolutnie ulubiony utwór z tego zestawu to Birthday a szczególnie ten moment kiedy Ringo pozostaje sam z bębnami i słychać tylko jego mocne uderzenia oraz odliczanie! Od samego początku piosenka jest doskonała. Najpierw riff, potem mocne uderzenie a potem zaśpiew a raczej ryk! Kiedy dla odmiany słychać klawisze i żeńskie chórki przez mój stary grzbiet wciąż przechodzą dreszcze! No i Birthday jest idealny jeśli chcemy kogoś wbić w fotel przy użyciu dobrych głośników. Czuć moc The Beatles. Pozostałym piosenkom z zestawu sporo brakuje do tego poziomu, może z wyjątkiem Sour Milk Sea, gdyby tylko zastąpić głos J. Lomaxa wokalem George'a.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 11:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
svarog napisał(a):
Moje oceny niestety nie zmieściły się w gazetce (być może za późno wysłałem)

Bardzo przepraszam, ale to mój błąd. Przysłałeś komentarze chyba jako pierwszy. Gazetka jeszcze nie została wydrukowana, ale gdyby nawet, to i tak to nie podarował bym sobie gdyby Twoich komentarzy zabrakło. Jeszcze raz przepraszam i biorę się za korektę numeru.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2019 1:05 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Bardzo, bardzo dziękuję! To dla mnie zaszczyt komentować razem z Wami :)

PS. bardzo mi się podoba komentarz Yer Blue na temat Why Don't We Do It In The Road.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 27, 2019 7:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Koniec miesiąca coraz bliżej. Czas na kolejne komentarze i oceny. Taka cisza po świętach na forum, że mam pewne obawy, ale zobaczymy. Do tej pory ukazało się 38 odcinków w cyklu "The Beatles 50 lat temu". 18 fanek i fanów skomentowało i oceniło 182 utwory w wykonaniu Fab4.
„Yer Blues”
„Mother Nature's Son”
„Everybody's Got Something to Hide Except Me and My Monkey”
„Sexy Sadie”
„Helter Skelter”


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 06, 2019 12:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Jest już nowy numer gazetki NFC. Z planowanych 5/6 utworów na stronę "B" zmieściło się całe 4. Ale to dobrze, że jest o czym pisać i ma kto o tym pisać. Gdy zbliża się termin wydania gazetki mam chwilę zwątpienia, czy jeszcze się wszystkim będzie chciało, kolejny raz pisać, komentować, oceniać i wyszukiwać newsy. I już od kilku lat "to działa" i się na Was nie zawiodłem. Dziękuję...
Miłej, ciekawej i odkrywczej lektury wszystkim życzę.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 12, 2019 4:19 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Załącznik:
Komentarz do pliku: Mój Biały Album
20190313_192907.jpg
20190313_192907.jpg [ 173.16 KiB | Obejrzany 9012 razy ]

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 15, 2019 11:23 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
svarog napisał(a):
Załącznik:
20190313_192907.jpg

mam i ja ;) całą podstawową dyskografię Beatlesów :) kasety pochodzą z połowy lat 80-tych 8)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 25, 2019 1:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Mam też gdzieś trochę kaset magnetofonowych z "Białym", ale muszę poszukać. Jak trafię na jakieś perełki to też udostępnię na forum.

A teraz sprawy bieżące "do załatwienia"
W poczekalni z "BA" mamy skomentowane i ocenione "Helter Skelter" i "Long Long Long".

Może w najnowszym numerze uda się zmieścić i ocenić jeszcze trzy piosenki?
„Revolution 1”
„Honey Pie”
„Savoy Truffle”


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 03, 2019 3:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
134 gazetka NFC już na ukończeniu (trochę cierpliwości). Tymczasem miło mi poinformować, że nasz fan club objął honorowym patronatem IV Międzynarodowy Zlot Fanów the Beatles w Lublinie. Informacja o zlocie w najnowszej gazetce i na FB.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 03, 2019 4:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Jest już najnowszy 134 numer gazetki NFC. Dziękuję wszystkim za pomoc by gazetka nabrała fizycznego kształtu i serce rośnie gdy uświadamiam sobie, że Wam się jeszcze chce. Tymczasem za oknem 31 stopni Celsjusza w cieniu.
Miłej i ciekawej lektury wszystkim życzę.
Image Image


Ostatnio edytowany przez bobski66, Śro Cze 19, 2019 8:15 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 09, 2019 2:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Od kiedy do czytania zacząłem nosić okulary, moje spojrzenie na pewne rzeczy uległo zmianie (czasami lepiej nie widzieć wyraźnie). Piję tutaj do gazetek NFC. Gdy układam je i redaguj e w programie komputerowym to wyglądają "bosko" później drukuję jeden egzemplarz "matkę" (już trochę ucieka jakość, szczególnie zdjęć) i z nim udaję się do zakładu z najlepszą kserokopiarką w Nowej Soli. Druki wychodzą fajne ciepłe, ale już o gorszej jakości. Trochę mnie to męczy, gdyż efekt końcowy gazetki po wydruku znacznie odbiega od oryginału. Spróbowałem ostatnio wgrać plik PDF na "pena" i wydrukować. Efekt rewelacyjny, lecz pan, który walczył z plikiem nie mógł poradzić sobie z wykadrowaniem i marginesami i gazetkę wydrukowałem tradycyjnie czyli gorzej niż bym chciał. Będę musiał jeszcze popracować i ponękać pana od wydruku, tymczasem radzę spróbować u siebie. Może u Was, ktoś sobie z plikami poradzi (naprawdę warto). Proponuję wydrukować gazetkę i użyć papieru o większej gramaturze minimum 90g-160g/m.kw.
P.S. Proszę o informację, jeśli ktoś spróbuje i mu się uda.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 19, 2019 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
W najnowszy 135 numerze odpoczniemy na chwilę od "Białego Albumu". Jest ku temu bardzo dobra okazja.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 30, 2019 11:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Za kilka minut północ, za kila minut lipiec. Melduję, że gazetka NFC już jest gotowa do użycia. Dziękuję wszystkim za pomoc w jej powstaniu i życzę miłej lektury.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 01, 2019 8:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Prawdopodobnie tak będzie wyglądał front kalendarzyka na 2020 rok.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 06, 2019 7:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Miesiąc temu wspominałem, a dzisiaj już oficjalnie Fan Club oraz gazetka NFC wśród partnerów zlotu w Lublinie (27-28 lipca 2019)
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 11, 2019 12:24 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Trochę ten wątek przeobraża się w "teatr jednego aktora", ale trudno, jeszcze trochę powalczę. Miło mi zakomunikować, że o NASZYM fan klubie była mowa w audycji Hirka Wrony w programie 3 polskiego radia. Gośćmi programu "Do południa" byli: Krzysztof Stanisław Werner i Krzysztof Jan Werner (Fan Club The Beatles w Lublinie) i to Krzysztof przesłał pozdrowienia w okolicach 13:25 audycji. Bardzo miła i sympatyczna sprawa. Najlepiej posłuchać całości audycji.
https://www.polskieradio.pl/9/1364/Artykul/2338919?fbclid=IwAR2zekVK9cFC_jo_VFfTGaVi81ajl8AJDjQ7tEk-xKvu9ae9iPZmegLS72s


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 12, 2019 10:21 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Hej Robercie,

właśnie wróciłam z wyjazdu i zobaczyłam projekt kalendarzyka. Nie wiem, jak Ty to robisz, ale z każdym rokiem zdjęcie jest coraz lepsze, a to już podoba mi się szczególnie :)

Nie mogę się doczekać, aż otrzymam kalendarzyk i obdaruję nim siebie oraz najbliższych.

Zabieram się do słuchania audycji.

Pozdrawiam,
Rita

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 10:18 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Robercie :)
Okładka kolejnego kalendarzyka również bardzo mi się podoba :) Beatlesi w podróży...:) Jeszcze raz wielkie dzięki za Twoją pracę i zaangażowanie!!!
ps. dziękuję za link do trójkowej, beatlesowskiej audycji! Z chęcią posłucham, tym bardziej, że "na żywo" udało mi się usłyszeć jedynie pożegnanie gości z lubelskiego Fan-Clubu Beatlesów :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 20, 2019 12:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Dziękuję Rito i Dorothy za pozytywne wpisy. Całe nasze życie to nieustająca podróż, więc "kolejowe" zdjęcie mnie zaczarowało. Myślałem również o zdjęciu z sesji "Let it Be", ale nic pasującego na logo kalendarzyka, nie znalazłem. Jestem teraz na wakacjach z rodziną, więc nad stroną "B" posiedzę po powrocie z wakacji.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 27, 2019 3:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Kochani! Jestem jeszcze do wtorku 30 lipca na górskich wakacjach. Numer gazetki zatem wyjdzie z małym poślizgiem. Jeśli możecie to proszę podsyłajcie komentarze i oceny do ostatnich numerów z "Białego Albumu". W sumie zostały tylko 3 numery - "Cry Baby Cry", "Revolution 9" oraz "Good Night".


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY