Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 10:48 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 10:14 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Rita napisał(a):
Robercie, właśnie wyjęłam ze skrzynki kopertę z adresem wydrukowanym charakterystyczną czcionką :)

Nie mogę się napatrzeć na kartki, są świetne! Bardzo dziękuję!


A do mnie koperta doszła wczoraj :mrgreen:
Kartki śliczne, kalendarzyki jeszcze ładniejsze :D Dziękuję!! :mrgreen:

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 1:53 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
nie dopuszczającą opcji max 10 dla Nowhere Man ;)


Muszę przyznać, że ja również zaczynałem słuchać tej piosenki nie rozumiejąc tekstu i oczywiście piosenka była szara i nudna. Nawet wstęp również zwrócił moją uwagę - nie spodobał mi się podobnie jak wolne tempo tego co nastąpiło po nim. Po wielu przesłuchaniach zacząłem tolerować ten utwór a polubiłem go kiedy zrozumiałem tekst... a jeszcze bardziej kiedy się zestarzałem :wink:

Rita napisał(a):
Ciekawiej są też rozbieżne opinie na temat The Word. Ale im bardziej rozbieżnie, tym ciekawiej! Ale masło maślane mi wyszło :)


Uwielbiam tę piosenkę od samego początku. Myślę, że mało która piosenka ma w sobie tyle "pozytywnych wibracji", w tym przypadku rozumianych dosłownie. Bardzo ciepła piosenka. Po namyśle przyznaję rację Yer Blue - tekst nie jest arcydziełem, podoba mi się jego pozytywne przesłanie. Jakby nie było piosenka o czymś więcej niż miłość chłopaka do dziewczyny.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 6:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Dobre wieści od Dorothy. Oto krótka relacja z e-maila:
W tvp przy okazji finału WOŚP byłam po raz trzeci, ostatni raz chyba 7 lat temu. W czasie przerwy w emisji udało mi się porozmawiać z Jurkiem, zrobić pamiątkowe zdjęcie wspólnie z Jego żoną, dostać autograf i ...porozmawiać o Beatlesach ;) Ostatnim razem było podobnie (zdjęcie i rozmowa:). Okazuje się, że Jurek pamięta nawet swoją wizytę kilka lat temu na ulicy Johna Lennona.
Wręczyłam Jurkowi listopadowy numer gazetki fan-clubowej, pocztówki fan-clubowe i kalendarzyk na 2016 rok. Był chyba pod wrażeniem, że są ludzie, którym chce się coś takiego redagować i wydawać :) Dowiedziałam się, że ulubionym albumem Beatlesów jest Biały Album :) To miło, że w ferworze telewizyjnego zgiełku, przed kolejnym wejściem na żywo znalazł czas na rozmowę. Mam pamiątkę :)...Najważniejsze, że kalendarz i gazetka trafiła w zacne ręce i na pewno będzie przeczytana :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 03, 2016 11:51 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
A więc jest już kolejny numer gazetki FC. Tradycyjnie OGROMNE podziękowania ślę do wszystkich współpracujących, piszących i tłumaczących teksty.
W cyklu "The Beatles 50 lat temu" nadal "walczymy" (już po raz trzeci) z albumem "Rubber Soul". Do końca płyty pozostało skomentowanie i ocenienie 3 piosenek plus może "12-Bar Original" jak zasugerował Argus9. W numerze jak zwykle pojawiły ciekawe komentarze i rozbieżności w ocenach (najbardziej w utworze "What Goes On").
Jak to czasami bywa w trakcie składania komentarzy do "RS" wystąpił nadmiar tekstu i aż żal było ciąć. Dwa dni mnie męczyło, że szkoda dwóch tekstów i po burzy w mózgu "sprytnie" umieściłem je po stronie newsów.
Ło kej. Nie ma co przeciągać. Życzę miłej lektury:
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 03, 2016 4:46 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Karne jeżyki dla Fangorna i YerBlue za zepsucie ocen odpowiednio Girl i In My Life.

Wstydu Waszmościowie nie macie!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita, Śro Lut 03, 2016 4:54 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 03, 2016 4:53 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Rita napisał(a):
Karne jeżyki dla Fangorna i YerBlue za zapsucie ocen odpowiednio Girl i In My Life.

Wstydu Waszmościowie nie macie!

Właśnie przejrzałaś nasz spisek. Uznaliśmy z Yer Blue, że pełnych dziesiątek już starczy :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 03, 2016 5:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na taki luksus trzeba poczekać do Revolvera, jeden full max na płytę na razie wystarczy.

Ale w kategorii najbardziej kontrowersyjna ocena kolejki mam 2 kandydatów, właśnie Was: Rita za Michelle, Fangorn za What Goes On :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 03, 2016 5:48 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Ale w kategorii najbardziej kontrowersyjna ocena kolejki mam 2 kandydatów, właśnie Was: Rita za Michelle, Fangorn za What Goes On :)

Do tej pory wystawiałem same nudne oceny, więc postanowiłem coś zmienić, bo wiedziałem, że "What Goes On" zostanie zmasakrowany i zrobiło mi się szkoda. W następnych odcinkach planuję wystawić trójkę "A Day in the Life" :wink:

A tak serio, to pewnie słoń mi na ucho nadepnął, ale ta piosenka autentycznie mi się podoba i nie słyszę, żeby grali ją z musu. Poza tym Beatlesom wychodziło całkiem niezłe country jak na Brytyjczyków (lepsze niż Fab-blues). Fakt, pasuje bardziej na "Beatles for Sale", ale "Rubber Soul" to jeszcze nie Arcydzieło, żeby można go było zepsuć jedną średnio dopasowaną piosenką.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 10, 2016 2:11 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Mój błąd z tymi 23 latami Johna. Sorry, oczywiście 25. Wiadomo gdzie. Robert, pomyśl nad jakiś zestawem wszystkich gazetek w formie książeczki?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 10, 2016 2:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Ryszard napisał(a):
Robert, pomyśl nad jakiś zestawem wszystkich gazetek w formie książeczki?

Przy okazji setnego numeru chcę zeskanować wszystkie numery w dobrej rozdzielczości i wrzucić w formacie PDF na jakiś serwis do ściągnięcia. O książeczce nie myślałem, ale teraz pomyślę. Dzięki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 02, 2016 2:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Jest już kolejny numer gazetki FC. Tradycyjnie w powstanie tekstu do gazetki zaangażowało się wiele osób. Pamiętajmy o nich.
W tym numerze oprócz tradycyjnych newsów już po raz 21 komentowaliśmy i ocenialiśmy piosenki Beatlesów. Mamy już za sobą 111 "zaliczonych" piosenek i końca nie widać.
Dziękuję wszystkim "zaangażowanym" za wszystko. Piotrka (Yer Blue) nie będę chwalił w tym poście. Wyślę mu podziękowania telepatycznie.
Życzę miłej lektury.
ImageImage


Ostatnio edytowany przez bobski66, Czw Mar 03, 2016 10:53 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 02, 2016 7:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki za skany, Robercie.

Podobają mi się wszelakie statystyki z pierwszego newsa, lecz ilość utworów wspólnych Johna i Paula (51 sztuk) wydaje się mocno wygórowaną liczbą.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 5:11 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Chciałbym przede wszystkim przeprosić za mój brak wkładu. Przeczytałem z prawdziwą przyjemnością komentarze. Zgadzam się z większością. Zaskoczyły mnie trochę słabe noty If I Needed Someone, Run For Your Life i 12 Bar Original. Od pierwszego przesłuchania jestem fanem Run For Your Life, utwór Harrisona doceniłem nieco później, początkowo mnie nużył. Teraz oceniłbym je na 10. 12 Bar Original był dla mnie miłą niespodzianką, może i słusznie, że został odrzucony ale przyjemnie się go słucha. Zastanawiam się nad rozmaitymi efektami użytymi w tym utworze. Czy Bitlesi robili to całkowicie na żywo czy później coś zmiksowali?

No i nie zgadzam się z George'm Harrisonem, który miał powiedzieć, że wersja The Hollies jest nie w jego stylu. Trudno o bardziej odtwórczą wersję, to prawie idealna kopia. Szczególnie chórki brzmią zupełnie jakby śpiewali John i Paul.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 05, 2016 1:02 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Nie ma za co przepraszać Tomku.
Każdy ma swoje życie i różne sprawy na głowie.
Gazetka to tylko co miesięczny zapis kilku newsów i ułamek nas samych czyli polskich fanów the Beatles.
A poza tym nikt się nie gniewa i nie będzie gniewał.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 11:44 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Właśnie ukazał się kolejny 096 numer gazetki FC. Oprócz newsów, które większość już zna z forum, polecam szczególnie nowy artykuł Piotrka Koryckiego (Yer Blue) pt."30 Dreszczy".
Bardzo ciekawa lektura sprawiła, że wracając do wymienionych w artykule często odkrywałem je na nowo co powodowało u mnie tytułowe dreszcze.
Jeszcze raz gorąco polecam i dziękuję wszystkim za świadomą i czasami nieświadomą pomoc w powstanie tego i innych numerów gazetki. Życzę miłej lektury.
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 13, 2016 10:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Świetny artykuł, Piotrku! Dzięki za włożoną pracę. Ja też kilka fragmentów z listy przesłuchałem jeszcze raz i utwierdziłem się w przekonaniu, że dokładne przysłuchiwanie się twórczości The Beatles to niesamowita przyjemność, bo zawsze można odkryć coś, na co wcześniej nie zwracało się uwagi.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 12:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Czerwiec zbliża się w zastraszającym tempie ( o czym przypomniał mi wczoraj Yer Blue) więc nie ma co zwlekać.
Ogłaszam, że można już nadsyłać swoje zdjęcia do czerwcowego numeru gazetki FC.
Są dwie opcje:
A - Z pamiętnego dnia koncertu Paula McCartney'a w Warszawie jak (i tu niespodzianka) patrz niżej.
B - Z wcześniejszego (to już 5 lat) pamiętnego dnia i koncertu Ringo Starra również w Warszawie.
Zdjęcia można przesyłać na adres: bobski66@tlen.pl (najpóźniej do 20 czerwca).
Jeśli będzie "spore" zainteresowanie to utworzymy nowy temat na forum.
Poniżej zamieszczam kolaże, które ukazały się w gazetce FC w pierwszą i drugą rocznicę koncertu Paula w naszym kraju.
1Image2Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 1:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja byłbym za uczczeniem 5 rocznicy (półokrągłej ;)) koncertu Ringo, tak dla odmiany. Ale jak rozumiem wygra opcja ciesząca się większym zainteresowaniem (czytaj: większą ilością przysłanych zdjęć na daną rocznicę).

Tak czy siak zasilę zdjęciowo obie rocznice.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 9:02 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Mam ciekawy pomysł. W czerwcu z okazji 3 rocznicy koncertu Paula w Warszawie (i urodzin) damy kolaż zdjęciowy fanów z tego pamiętnego dnia.
A w lipcu z okazji 5 rocznicy koncert Ringo u nas ( i urodzin) zrobimy miks zdjęć fanów z tego wydarzenia.
Co Wy na to?
Komentarze i oceny albumu "Revolver" zaczniemy w sierpniu, tak jak data wydania płyty.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:39 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A nie lepiej na lipiec (lub nawet w czerwcu) dać jakieś relacje i zdjęcia z koncertu z Pragi?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY