Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 5:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 8:28 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Zabiorę ostatni raz głos na ten temat. Nie mam nic przeciwko paniom, komentarze Rity, Dorothy i zdaje się Ringo w Gazetce są .... słabe, i wierzę, że Panie znają się na Beatlesologii. Co z tego ? Oceniam to co napisały. Przeczytajcie jakoś wszystkich recenzji muzycznych innych osób z listy oceniających i tyle. Papier wszystko przyjmie, ja nie muszę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 6:44 pm 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Ukazał się właśnie kolejny 083 numer gazetki FC. Szczególnie polecam lekturę 13 odcinku "The Beatles 50 lat temu". W lutowym odcinku osiem osób związanych emocjonalnie z Beatlesami napisało komentarze i oceniło drugą stronę płyty "Beatles For Sale". Oprócz znanych już piszących jak: dorothy, Ringo, Rita, Argus9, dr.Maxwell, Ryszard i Yer Blue, po raz pierwszy ciekawe komentarze i oceny wystawił Fangon. Dziękuję wszystkim dzięki którym powstał ten numer gazetki, za zaangażowanie i poświęcony czas.
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 9:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Robert! 13 odsłona naszego cyklu zdecydowanie nie okazała się pechową :) Witamy Fangorna na pokładzie.

Ciekawe, że w kilku opisach do Words Of Love pojawiło się określenie "brzęcząca gitara", chociaz nie zawsze w pozytywnym tonie. Dla mnie brzmienie gitary Harrisona brzmi tutaj całkiem nowatorsko, prawie jak na Rubber Soul i to jest duży plus. To samo dzieje się w What You're Doing oraz...we wstępie do Honey Don't.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 10:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Yer Blue napisał(a):
Ciekawe, że w kilku opisach do Words Of Love pojawiło się określenie "brzęcząca gitara", chociaz nie zawsze w pozytywnym tonie. Dla mnie brzmienie gitary Harrisona brzmi tutaj całkiem nowatorsko, prawie jak na Rubber Soul i to jest duży plus. To samo dzieje się w What You're Doing ...

Ta „brzęcząca” gitara George’a na Beatles For Sale, to gitara 12-strunowa. Kilka miesięcy po premierze Beatles For Sale, już w roku 1965, w USA ukaże się singiel zespołu Byrds z ich wersją dylanowskiego Mr Tambourine Man, narodzi się folk rock, a lider Byrds - Roger McGuinn będzie używał właśnie „brzęczącej” gitary 12-strunowej.

Wspomniała o tym w gazetce Rita, mówiąc o podobieństwach między What You’re Doing a brzmieniem Byrds i zapewne miała na myśli (między innymi) właśnie byrdsowe Mr Tambourine Man.

https://www.youtube.com/watch?v=W1eiWir ... EED1CD2A3E

PS. Dla mnie to "brzęczące" brzmienie jest... hipnotyczne :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 9:40 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Gratulacje Rob, kolejna gazeta:) No i właśnie, ta moja ikonka "uśmiechu". Wstawiłem właśnie kilka razy coś takiego w tekst ale w finalnym wydaniu Gazetki zamiast ikonki lub znaczka :) zaistniało słowo 'Uśmiech' - z lekka niespodziewanie i bez sensu. Przepraszam za to :) Przypuszczalnie w czasie edycji do tekstu nastąpiła zamiana. Będę uważał w czasie następnych tekstów a będzie niebawem moja ulubiona 'Help!', gdzie - uprzedzam ;) - moje opisy nie będą już tak zdawkowe. Krótka moja refleksja na temat 'Beatles For Sale'. Wszystko to co jest o niej na 1 stronie Gazetki (tekst Maxwella) to oczywiście prawda. Jest jeszcze jeden ważny powód jej wydania. Mimo presji wytwórni, Epsteina, wydawców, którzy widzieli w zespole kurę znoszącą złote jajka i wiedzieli, że w owym czasie wszystko co by wydano na płytach, odniesie sukces (żartowano, że można wydać singiel z chrapaniem Ringa i będzie to nr 1), Beatlesi znali już swoją pozycję i siłę i z pewnością gdyby chcieli, mogliby przesunąć termin wydania następnej płyty (choć warto pamiętać, że także i oni obawiali się, że kiedyś ta mydlana bańka, czytaj: szaleństwo na ich punkcie, może pęknąć). Zespół chciał się zwyczajnie 'pożegnać' ze swoimi piosenkami, które wykonywali na koncertach, utrwalić je, w pewien sposób unieśmiertelnić, bo czyż nie czyś takim jest wydanie płyty z danym utworem. Z pewnością gdyby chcieli - nie przewidzieli, bo nie mogli, wydanych w przyszłości bootlegów, na których znajdzie się PRAWIE WSZYSTKO co kiedykolwiek zagrali - mogliby wydać w owym czasie więcej niż jeden album z materiałem, który kiedyś grali, ale albumem 'Beatles For Sale' żegnali się z aktualnym materiałem scenicznym, plus oczywiście wydanie tego co mieli w szufladach, czyli własne, odkładane, niedokończone wcześniej utwory premierowe. Album rzeczywiście z tego powodu chyba najsłabszy w dyskografii zespołu. Także amerykańska wersja (Beatles VI) albumu nie zachwyca mnie, mimo że pozbyto się z niej dwóch najsłabszych moim zdaniem coverów Perkinsa (to dla mnie jedne z najsłabszych w całej płytotece Fabsów). Przy okazji tych piosenek Perkinsa. Ringo Starr kolejny raz w trasie ze swoim All His Starr Band, na której pozwala zabłyszczeć znowu przebrzmiałym gwiazdom (S.Lukather z Toto, Richard Page z Mr.Mister, wcześniej muzykom z The Romantics, Men At Work). W Warszawie Ringo zagrał 'Honey Don't' bo... lubi, bo to 'beatlesowski' numer itd. Ale dlaczego Ringo nie zorganizuje trasy gdzie jest rzeczywiście Główna Gwiazdą i nie zagra tylu wspaniałych piosenek ze swojej bogatej dyskografii). Przesłuchuję sobie teraz wszystkie jego płyty i znakomitych przebojów Ringo NAPRAWDĘ ma bez liku. Lenistwo, słaby głos na dwie godziny śpiewania ? Ringo kocha koncertować i jak Paul odcina kupony od sławy Beatlesów, ale czemu jest go tak mało, na jego koncertach ? A jest mało, wierzcie mi, mam prawie każde jego koncertowe dvd z ostatnich lat. Na marginesie z przyjemnością w Warszawie wysłuchałem na żywo cudowne wykonania dwóch (jedynych) przebojów Mr Mister: Broken Wings i Kyrie czy 'Talking In Your Sleep' The Romantics (na co przecież nie było szans, kapele te nie istnieją).

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 12:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Ryszard napisał(a):
Ale dlaczego Ringo nie zorganizuje trasy gdzie jest rzeczywiście Główna Gwiazdą i nie zagra tylu wspaniałych piosenek ze swojej bogatej dyskografii). (...) Lenistwo, słaby głos na dwie godziny śpiewania ?

Myślę, że to jednak kwestie głosowe.

W ciągu całego ćwierćwiecza odkąd Ringo koncertuje (przecież przed 1989 rokiem nie miał tras koncertowych) tylko DWA razy miały miejsce koncerty z nim jako jedyną (albo prawie jedyną) gwiazdą, oba wydane na albumach koncertowych i na DVD: VH1 Storytellers (1998) i Live At Soundstage (2007). Oba bardzo dobre, szczególnie ten pierwszy - tam Ringo wykonał 11 utworów, na tym drugim aż 14 utworów, choć podczas koncetru były dwa krótkie przerywniki w wykonaniu innych (na albumie ich nie ma), niemniej zaprezentowana tam sekwencja 7 utworów non-stop w wykonaniu Ringo to jednak rzadkość!

Znamy (ograniczone) możliwości głosowe Ringo - nawet na koncertach w obecnej formule nie zawsze wszystko jest czysto zaśpiewane, a jak dodać do tego jego wiek, to nie sądzę, żeby 2-godzinny koncert z Ringo jako jedyną gwiazdą był w jego zasięgu.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 12:27 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 18, 2015 9:45 pm
Posty: 30
Odnośnie Ringa, przypuszczalnie tak jest jak piszecie, dwie godziny śpiewania poza zasięgiem. Album 'Beatles Na Sprzedaż'. Średniak choć lubię go bo to Beatlesi. Dwie kompozycje Carla Perkinsa na płycie to pewnie za dużo ale tak jak Ryszard napisałeś, George i Ringo musieli coś zaśpiewać. Perkins był dość naturalnym wyborem, był idolem zespołu, szczególnie Harrisona. George przyznał, że wszyscy mieli wszystkie płyty Perkinsa, ale nie było ich jak wiemy dużo. Obie piosenki, śpiewane przez Beatlesów pochodzą z pierwszego albumu Perkinsa z 1957 roku, tego ze słynnym Blues Suede Shoes (Dance Album), który spopularyzował Elvis Presley. Co do 'I Don't Want...' (sam nie lubię psuć imprez) to dla mnie numer Paulowo ale i Johnowy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 8:53 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Już wiem, co jest najlepsze na poprawę nastroju. Nie jakaś tam czekolada czy komedia w telewizji, lecz fan clubowa przesyłka! :D Ogromne dzięki, Robercie, za gazetkę, kalendarzyki i pocztówki! :D

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 1:20 am 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Fajnie, że przesyłka dotarła (w końcu Ci się należało i zdecydowanie zasłużyłeś). Mnie natomiast nastrój poprawiają takie posty jak Twój.
Właśnie jestem w etapie środkowym powstawania nowej gazetki FC. Tym razem na stronie "B" znajdą się wyniki rankingu na najlepszy tekst The Beatles i wycięte z forum komentarze do piosenek.
W czerwcu mija 2 rocznica koncertu Paula w Warszawie. Możecie powoli nadsyłać Wasze pamiątkowe zdjęcia z tego wydarzenia. Co ciekawsze umieszczę w czerwcowym numerze gazetki.
Dla przypomnienia, tak wyglądało to przed rokiem:
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 12:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wspomnienia znów ożyły :)
Może tym razem zainwestujemy w kolor? Raz jeden jedyny na tą czerwcową rocznicę. Jak się zrzucimy po 10zł to pamiątka od razu "nabierze koloru" ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 5:19 pm 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Kolejna gazetka gotowa. Szczególnie polecam pierwszą część podsumowania rankingu na najlepszą oprawę tekstową piosenek The Beatles. Za miesiąc drugi odcinek i podsumowanie plebiscytu do miejsca 40-stego.
ImageImage


Ostatnio edytowany przez bobski66, Sob Mar 28, 2015 8:19 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 6:00 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Błąd! :) Mój komentarz do "Lucy" znalazł się w "Walrusie".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 28, 2015 8:24 am 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
mcbeardy napisał(a):
Błąd! :) Mój komentarz do "Lucy" znalazł się w "Walrusie".

Błąd poprawiony.
Jeśli ktoś ma ochotę napisać ciekawe komentarze do piosenek z plebiscytowych miejsc 20-40 to zapraszam do podzielenia się swoimi odczuciami. Co ciekawsze zostaną opublikowane w kwietniowej gazetce FC.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 8:56 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dziękuję za przecudnie interesujący numer gazetki i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:21 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Mały update:

Robercie - ponieważ przebywam obecnie poza swoim dotychczasowym adresem, kalendarzyk beatlesowski dotarł do mnie dopiero przed kilkoma dniami.

Jest piękny i żałuję, że nie mogłam się nim cieszyć od początku roku.

Bardzo dziękuję. Kalendarzyk zawędruje "pod strzechy" w mieście, gdzie wszystko miało swój początek :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 11:19 pm 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Dziękuję za krzepiące posty. Jeszcze trochę a trzeba będzie pomyśleć nad kolejnym kalendarzykiem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 11:46 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Robercie, także w tym miejscu pozwolę sobie jeszcze raz Ci podziękować - za kalendarzyk, gazetkę, za umieszczenie komentarzy mojej skromnej osoby co do tekstów... (Yer Bue może potwierdzić, że mnie zatkało ;) ) Generalnie - za całe Twoje wspaniałe zaangażowanie!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 12:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Oj tam, mnie bardziej zatkało jak przeczytałem pierwszy raz Twoje komentarze. "Ukradłaś" większość numeru gazetki swoimi przemyśleniami bo byłaś najlepsza.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 12:56 pm 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Gdyby ktoś się pytał, to Piotrek (Yer Blue) wybierał komentarze do umieszczenia w gazetce. Tak więc "On" jest winny Twojej radości Emilio.
Z innej beczki i przy okazji. Może ktoś skrobnie kilka fajnych słów lub zdań o piosence (tekście) "Let it Be"?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 3:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Yer Blue napisał(a):
Oj tam, mnie bardziej zatkało jak przeczytałem pierwszy raz Twoje komentarze. "Ukradłaś" większość numeru gazetki swoimi przemyśleniami bo byłaś najlepsza.


To teraz, to pokraśniałam...
Dzięki raz jeszcze.
Już się zamykam, bo mi sodówka uderzy.

Robercie, z wielką przyjemnością bym pomogła, ale nie bardzo wiem, co napisać... Może tym razem kto inny się wykaże...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY