Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 2:28 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Paź 09, 2014 10:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1337
Yer Blue napisał(a):
O ile kojarzę to ten dziwny zabieg na radzieckich płytach Beatlesów już się nie powtórzył. Na pozostałych albumach jest komplet utworów. Chociaż pamiętam, że chyba Magical Mystery Tour i Yellow Submarine są tam wydane razem.

W ZSRR oficjalnie - na licencji EMI ukazały się tylko dwa albumy Beatlesów: wspomniany 12-utworowy A Hard Day’s Night i składak A Taste Of Honey - 16 piosenek wybranych z Please Please Me, With The Beatles i Beatles For Sale.

Wydawnictwa, o których wspominasz, to piraty. Na początku lat 90. już po rozpadzie ZSRR na winylach pojawiy się spiratowane wszystkie albumy Beatlesów firmowane przez Antrop Records z St. Petersburga oraz ‘instytucję’ o nazwie Center of Rock'n'Roll Congregations of United Evangelist-Lutheran Churches of Russia :wink: (oczywiście w rzeczywistości nieistniejącą). Jako podwójny album wydano razem Revolver i Peppera.

Paradoksem tych wydawnictw było to, że źródłem dla tych winylowych piratów były oficjalne CD Beatlesów! Winyle ‘tłoczone’ z kompaktów… Tylko w Rosji.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 6:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
O ile kojarzę to ten dziwny zabieg na radzieckich płytach Beatlesów już się nie powtórzył. Na pozostałych albumach jest komplet utworów. Chociaż pamiętam, że chyba Magical Mystery Tour i Yellow Submarine są tam wydane razem.

W ZSRR oficjalnie - na licencji EMI ukazały się tylko dwa albumy Beatlesów: wspomniany 12-utworowy A Hard Day’s Night i składak A Taste Of Honey - 16 piosenek wybranych z Please Please Me, With The Beatles i Beatles For Sale.


Mój brat ma tego składaka. Wyglądał mi zawsze na klasycznego pirata - dziwoląga. Nawet nie chciałem od niego wziąć :)

Argus9 napisał(a):
Wydawnictwa, o których wspominasz, to piraty. Na początku lat 90. już po rozpadzie ZSRR na winylach pojawiy się spiratowane wszystkie albumy Beatlesów firmowane przez Antrop Records z St. Petersburga oraz ‘instytucję’ o nazwie Center of Rock'n'Roll Congregations of United Evangelist-Lutheran Churches of Russia :wink: (oczywiście w rzeczywistości nieistniejącą). Jako podwójny album wydano razem Revolver i Peppera.


U mnie te płyty są oddzielne, poza tym, że na drugiej stronie mają po dwóch Beatlesów w sierżantowych uniformach, pasujących do siebie i tworzących całość. Ale nie są fizycznie jednym wydawnictwem jak ichniejsze Magical / Yellow Submarine.

Argus9 napisał(a):
Paradoksem tych wydawnictw było to, że źródłem dla tych winylowych piratów były oficjalne CD Beatlesów! Winyle ‘tłoczone’ z kompaktów… Tylko w Rosji.


Ten kraj nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 11:35 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Jest już nowy kalendarzyk FC na 2015 rok. Do końca roku postaram się wszystkim członkom FC wysłać po 5 sztuk. W razie potrzeby doślę więcej.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 1:42 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Śliczne są. Nie mogę się doczekać.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 11:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ja też, ja też!
Mój kolega, który kolekcjonuje kalendarzyki, pewnie już zaciera ręce! :D

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 22, 2014 6:34 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
Wspaniale się prezentują!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 25, 2014 7:35 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Argus9, dziękuję za cenne informacje dotyczące lp Beatlesów wydawanych za naszą wschodnią (wówczas) granicą. "A Hard Day's Night" i "A Taste Of Honey" były jednymi z pierwszych winyli Beatlesów, które miałam. Zresztą mieli je chyba wszyscy fani Beatlesów, którzy pamiętają jeszcze lata 80-te :wink:

Dołączam się do wszystkich czekających na beatlesowskie kalendarze wg projektu Bobskiego66. Jeszcze raz wielkie dzięki za Fan-Clubowy kalendarz, który będzie towarzyszył nam przez kolejny rok :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 1:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1337
Dorothy napisał(a):
"A Hard Day's Night" i "A Taste Of Honey" były jednymi z pierwszych winyli Beatlesów, które miałam. Zresztą mieli je chyba wszyscy fani Beatlesów, którzy pamiętają jeszcze lata 80-te :wink:

Mam te (wschodnie) winyle do dziś :) . Dawno po nie nie sięgałem, ale pamiętam, że jakość nagrań była naprawdę bardzo dobra. Była chyba jakaś ingerencja w miksowanie, bo z tego co pamiętam utwory z „With The Beatles” chyba mają ‘prawdziwe stereo’ (!)

Jeśli chodzi o album „A Taste Of Honey”, to kolejną ciekawostką (specyficznie radziecką, a więc nie do końca zrozumiałą :wink: ) jest dobór zdjęcia na okładkę - biorąc pod uwagę fakt, że zawarte na płycie piosenki pochodzą z lat 1962-1964.


Załączniki:
A Taste Of Honey-Russian LP.jpg
A Taste Of Honey-Russian LP.jpg [ 62.01 KiB | Obejrzany 7075 razy ]

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 9:35 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Emeela napisał(a):
Ja też, ja też!
Mój kolega, który kolekcjonuje kalendarzyki, pewnie już zaciera ręce! :D


Dołączam się do zacierających rąk! :D

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 2:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Fajnie, że się podobają i że po tylu latach jeszcze się nie znudziły i "ktoś" na nie czeka. Na dniach skończę 79 numer gazetki FC i rozpocznę wysyłanie. W Fan Clubie jest obecnie 127 osób więc proszę o cierpliwość. Do końca roku roku wszystkich "uszczęśliwię".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 8:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Na kilka godzin przed listopadem zdążyłem jednak z gazetką. Właśnie ukazał się 079 numer gazetki FC. Trochę nietypowy numer gdyż stronę "B" oddałem do dyspozycji mojemu przyjacielowi, nieżyjącemu już niestety fanowi the Beatles, Bodziowi Wiśniewskiemu.
ImageImage


Ostatnio edytowany przez bobski66, Wto Lis 04, 2014 2:25 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 8:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Gdy przejrzałem stronę B nowej gazetki po raz pierwszy, to wydała mi się trochę infantylna. Ale gdy zawróciłem na stronę A i przeczytałem wspominkowy wstęp to zupełnie inaczej zacząłem na to patrzeć.
Ze zdjęcia w życiu bym nie poznał, że to młody Ty, Robercie. Który to był rok? :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 10:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
To mógł być 1983 lub 1984 rok.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 01, 2014 2:54 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1337
"There'll come a time when most of us return here
Brought back by our desire to be a perfect entity
Living through a million years of crying
Until you've realised the art of dying."
- George Harrison

"I'm not afraid of dying. I'm prepared for death because I don't believe in it. I think it's just getting out of one car and getting into another."
- John Lennon

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 7:11 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
" I don't intend to be a performing flea anymore [...] I don't want to die at 40" - John


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 12:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Popularny i oryginalny aktor Jan Nowicki w nowosolskiej biblotece promował swoją książkę "Białe Walce". Przy tej okazji wręczyłem mu kilka kalendarzyków i kartek pocztowych FC. Na jednej z kartek pocztowych pan Jan napisał dedykację dla członków Fan Clubu "Bitelsów".
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 8:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wielki zaszczyt dla nas. Dzięki. Mogłeś przecież pomyśleć tylko o sobie w takim momencie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 1:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Jest już nowy 080 numer gazetki FC.
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 3:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
O rety, I Feel Fine ma oprócz mnie same 10. :shock:
Co do riffu. Być może jest ambitny, ale potęgą riffów jest dla mnie prostota i wyrazistość. Ten ma jakąś taką "połamaną" konstrukcję, nie da się go nucić. Chociaż pewnie jest bardzo trudny do zagrania i pewnie bardzo nowatorski jak na tamte czasy.
O ile I Feel Fine uważam za mega przereklamowanego, tak I Call Your Name z tego co widzę jest mocno niedoceniony. Szkoda.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 29, 2014 8:04 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
bobski66 napisał(a):
Jest już nowy kalendarzyk FC na 2015 rok. Do końca roku postaram się wszystkim członkom FC wysłać po 5 sztuk. W razie potrzeby doślę więcej.
Image

Kalendarze wraz z kolejnymi numerami Fan-Clubowej gazetki już dotarły! Wielkie dzięki za Beatlesowski kalendarz na kolejny (jak ten czas szybko płynie!) rok, który oby przyniósł nam wiele muzycznych wrażeń.
Pozdrowienia od pana Jana Nowickiego dla członków Fan-Clubu "Bitelsów" są wzruszające 8) Dziękuję, że o nas pomyślałeś...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY