Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 11:33 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 13, 2020 5:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
svarog napisał(a):
Przyznam się, że trochę podejrzewałem George'a o "grę" na syntezatorze (ten dziwny szum I Remember Jeep).

Przyznam szczerze, że nie zastanawiałem się, KTO w I Remember Jeep jest autorem tych syntezatorowych-kosmicznych dźwięków. Sesje All Things Must Pass nie zostały do dzisiaj (niestety!) rzetelnie i szczegółowo opisane. W książce wspomnianej przez Maxwella kilka postów wyżej, Simon Leng jako jedynego klawiszowca w tym utworze wymienia Billy'ego Prestona, grającego na... organach. Ale w I Remember Jeep nie słychać żadnych organów, tylko fortepian (zresztą w pewnym momencie świetnie współgrający z gitarą Claptona).

Improwizowane instrumentale z Apple Jam przed zamieszczeniem ich na trzecim krążku albumu na pewno zostały poddane producenckiej obróbce i całkiem prawdopodobne jest, że te syntezatorowe wstawki zostały dograne później (?), w czyim wykonaniu... ?


PS. Kosmiczne intro do I Remember Jeep kojarzy mi się z kosmicznym wstępem do słynnego Telstar zespołu The Tornados z 1962 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=ryrEPzsx1gQ

https://www.youtube.com/watch?v=PFY6SBhFZHc

PPS. A tytułowy "Jeep" to imię psa Claptona :) poniżej w prawym dolnym rogu tuż obok właściciela

Image

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 22, 2020 5:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
W najnowszym grudniowym 153 numerze gazetki NFC zaproponowałem zrecenzowanie najnowszego albumu Paula czyli McCartney III oraz z okazji 50 rocznicy wydania albumu Georga Harrisona ATMP. Namawiałem i namawiam na skomentowanie i ocenienie kolejnych 4 piosenek z albumu Georg'a, którymi są: What Is Life, If Not For You, Behind That Locked Door oraz Let It Down.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 31, 2020 1:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Image
Z różnych względów termin nadsyłania krótkich recenzji najnowszej płyty McCartney'a przedłużam o tydzień. Jest więc jeszcze trochę czasu, więc proszę się nie poddawać.
P.S. Sprawa ma się podobnie z piosenkami Harrisona.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 11, 2021 6:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Długo to trwało, ale chyba warto było czekać na kilka osób i ostatecznie na gazetkę i jej 153 odsłonę. Pod koniec grudnia wydawało się, że będzie problem z wypełnieniem 4 stron. Dzisiaj okazało się, że materiału tekstowego, objętościowo jest tak dużo, że druga odsłona ATMP George'a z komentarzami i ocenami, ukaże się w styczniowym numerze. Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i życzę miłej lektury.
Image Image Image Image
P.S. Zarwałem noc, by jak najszybciej skończyć zaległy numer gazetki. Potraktowałem to trochę jak przecięcie pępowiny z 2020 rokiem. Od razu lepiej się poczułem.


Ostatnio edytowany przez bobski66, Śro Sty 20, 2021 11:26 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2021 10:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Tak się złożyło, że druga część omawiania, komentowania i oceniania albumu Georga Harrisona ATMP z okazji 50 lecia wydania, wypadła z grudniowej gazetki na rzecz McCartney III. Do końca stycznia czekają zatem kolejne cztery utwory do skomentowania i oceny: What Is Life, If Not For You, Behind That Locked Door oraz Let It Down. Jeśli ktoś do tej pory nie zdążył cokolwiek skrobnąć to jest ku temu jeszcze okazja.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 20, 2021 10:11 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Może kogoś zainteresuje wiadomość, że mimo wydawania nowych numerów gazetki, starsze gazetki powoli odnawiam i poprawiam. Gazetki dzięki szerszym kolumną, mają czasami inaczej skadrowane zdjęcia i czasami trochę więcej tekstu. W newsach gdzie było można starałem się poprawić informacje o źródle. Gazetki ponownie skanuję i będę miał wersje papierowe, które przy jakiej nadarzającej się okazji, postaram się dokładać do kopert z nowymi numerami. Poniżej prezentuję starszą i nowszą wersję. Najbardziej widoczna różnica, to dodatkowy wstęp do płyty "Beatles For Sale" napisany przez Sławka czyli dr.Maxwella. P.S. Wszelkie uwagi mile widziane.
Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 23, 2021 2:17 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Chciałbym się pochwalić i jednocześnie bardzo podziękować za wspaniałą przesyłkę, którą otrzymałem w związku z wystąpieniem w szeregi Nowosolskiego Fan Clubu The Beatles :-) To dla mnie zaszczyt!


Załączniki:
IMG_20210123_002727536_compress69_resize_28_compress78.jpg
IMG_20210123_002727536_compress69_resize_28_compress78.jpg [ 130.16 KiB | Obejrzany 13229 razy ]

_________________
you can boogie if you try
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 23, 2021 7:00 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
svarog napisał(a):
Chciałbym się pochwalić i jednocześnie bardzo podziękować za wspaniałą przesyłkę, którą otrzymałem w związku z wystąpieniem w szeregi Nowosolskiego Fan Clubu The Beatles :-) To dla mnie zaszczyt!

Ekstra. Cieszę się, że przesyłka dotarła.

Przesyłkę również otrzymała kasia/Noelka. Zdjęcie zamieściła na Facebooku.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2021 9:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Ukazał się nowy 154 numer gazetki NFC. Nadal utrzymujemy format 4 stron. Nadal nam się chce to robić, choć da się odczuć zmęczenie materiału. Życzę tradycyjnie miłej czasami zaskakującej, a może nawet odkrywczej lektury.
Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 06, 2021 11:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
W lutowym numerze gazetki wracamy do komentowania i oceniania ponownie dwóch płyt z solowej dyskografii ex-Beatlesów. Bierzemy na "warsztat" po 4 kolejne utwory z obu płyt. Proszę o przesyłanie na e-maila bobski66@tlen.pl swoich komentarzy i ocen do końca miesiąca. Z góry dziękuję.
Image
"Run Of The Mill"
"Beware Of Darkness"
"Apple Scruffs"
"Ballad Of Sir Frankie Crisp" (Let It Roll)


Image
"Isolation"
"Remember"
"Love"
"Well Well Well"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 24, 2021 3:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Zespół "Mgły" umieścił na Facebooku fajny tekst i trochę zdjęć z przesyłki NFC która do nich dotarła.
Image
P.S. Przypominam o komentarzach i ocenach do najnowszej gazetki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 08, 2021 1:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Ukazał się najnowszy 155 numer gazetki NFC. Trochę później niż zwykle, ale czasami warto poczekać te kilka dni by wszyscy chętni zdążyli się wypowiedzieć. Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Oby lektura przypadła Wam do gustu.
Image Image Image Image


Ostatnio edytowany przez bobski66 Pon Sie 01, 2022 4:11 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 11, 2021 3:15 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Mar 14, 2019 4:18 pm
Posty: 18
Bardzo ciekawie jest to napisane. :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 12, 2021 1:43 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
malamiia napisał(a):
Bardzo ciekawie jest to napisane. :)

Wstęp do gazetki, czy sama gazetka. Co zaciekawiło Cię najbardziej?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 18, 2021 1:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Czas biegnie nieubłaganie. Kolejny miesiąc gna do końca swych dni jak opętany. Czas zatem na kolejne komentarze i oceny do gazetki NFC. Proszę o wygospodarowanie czasu i chęci od osób piszących. Termin tradycyjnie do końca miesiąca. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. Poniżej wyszczególnione utwory do oceny.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 06, 2021 2:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Jest już najnowszy 156 numer gazetki NFC. Dziękuję wszystkim za pomoc w jej powstaniu. Nadal pozostajemy przy czterech stronach. Życzę miłej lektury.
Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 19, 2021 5:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Serwus! Jeśli nie teraz to kiedy? Myślę, że 10 rocznica to dobry moment by wrócić do wspomnień i poszukać w pamięci i w szufladach tego co nam zostało z niezapomnianego warszawskiego dnia z bębniarzem The Beatles. Z góry dziękuję za wszystkie nadesłane materiały. Pozdrawiam bobski66
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 26, 2021 1:14 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Fragmenty nadające się do publikacji (mam tego więcej, ale byłem ścigany przez ochronę za nagrywanie i jakość reszty jest kiepska), gdzieś na forum opisałem historię powstania tego nagrania. Pozdrawiam Mario
https://www.youtube.com/watch?v=FxNbS71UGKo


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 27, 2021 10:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Mario napisał(a):
Fragmenty nadające się do publikacji (mam tego więcej, ale byłem ścigany przez ochronę za nagrywanie i jakość reszty jest kiepska), gdzieś na forum opisałem historię powstania tego nagrania. Pozdrawiam Mario
https://www.youtube.com/watch?v=FxNbS71UGKo

Wielkie dzięki Mario za link i pozytywną reakcję.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 29, 2021 9:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Kończy się kwiecień i również powoli czas nadsyłania komentarzy i ocen do płyty George'a. Komentujemy ostatnie dwa numery z płyty plus całościowo trzecią płytę "Apple Jam".
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY