Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 6:46 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2020 10:34 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Powoli ale systematycznie przesyłki docierają do fanek i fanów Fab4.
Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2020 4:53 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Nie mogę sie doczekać!! Wszystko wygląda cudownie!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2020 5:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Rita napisał(a):
Nie mogę sie doczekać!! Wszystko wygląda cudownie!

Dziękuję. Przesyłka już w drodze. Wypatruj listonosza.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2020 5:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Ponownie Justyna Sobczak (Justine Harroson/Winter) kalendarzyk i Świeradów Zdrój.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 25, 2020 5:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
I jeszcze inny temat z innej beczki. Wczoraj przed godziną 10:00 rano, na antenie radia internetowego "Nowe Radio", Michał Abramek zaprezentował gadżety Nowosolskiego Fan Clubu. Piękny gest i bardzo miła niespodzianka.
P.S. Jestem w trakcie kompletowania kolejnych przesyłek dla fanek i fanów, więc proszę o cierpliwość.
Image
https://www.facebook.com/noweradio2020/videos/711787006355398


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2020 1:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Melduję posłusznie, że kolejny numer gazetki NFC o pięknej numeracji (150) jest już gotowy. Serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli mi w powstaniu tego numeru. Na uwagę zasługuje kolejna część "Ask Me Why?"(9) z ciekawymi odpowiedziami Justyny Sobczak (Justine Harrison/Winter). Nowością jest także podawanie pod newsami oprócz nicka źródła z jakiego pochodzi tenże news (przepraszam, że sam wcześniej na to nie wpadłem). A teraz nie przedłużając, zapraszam do lektury gazetki.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 02, 2020 5:58 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Robercie, dziś rano znalazłam w skrzynce przesyłkę od Ciebie (nareszcie!)

Ale z jej otwarciem poczekałam do rozpoczęcia weekendu, czyli do chwili przed :)

Jestem oszołomiona! W głowie mi się kręci od tych wszystkich wspaniałości :) Można powiedzieć, że co nieco się spodziewałam, ale jednak... WOW. Coś niesamowitego.

Patrzę sobie i się zachwycam :) a już szczególnie plakatem z przepiękną dedykacją. Wzruszam się :)

Bardzo, bardzo Ci dziękuję, Twoja przesyłka to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie spotkała ostatnio 8)

Rita

PS A w skrzynce był też długo wyczekiwany nowy numer gazetki The Teatles... Tyle beatlesowskich przyjemności na raz to mi się dawno nie zdarzyło :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 02, 2020 11:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Rita napisał(a):
Robercie, dziś rano znalazłam w skrzynce przesyłkę od Ciebie (nareszcie!)
Ale z jej otwarciem poczekałam do rozpoczęcia weekendu, czyli do chwili przed :)
Jestem oszołomiona! W głowie mi się kręci od tych wszystkich wspaniałości :) Można powiedzieć, że co nieco się spodziewałam, ale jednak... WOW. Coś niesamowitego.
Patrzę sobie i się zachwycam :) a już szczególnie plakatem z przepiękną dedykacją. Wzruszam się :)
Bardzo, bardzo Ci dziękuję, Twoja przesyłka to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie spotkała ostatnio 8)
Rita

Ja też się cieszę, że tak to odbierasz i sprawia Ci to tyle radochy. Chyba o to chodzi by z tych małych szczęść zbudować "parasol ochronny" przed dość agresywnym i bezwzględnym światem i cieszyć się, że choć jest nas fanów Beatlesów w Polsce niewielu, to nie dajemy o sobie zapomnieć i nie zapominamy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 31, 2020 12:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Koniec miesiąca tuż tuż, a więc pora na kolejny 151 numer gazetki NFC. Jest to w pewnym sensie, nietypowy numer, gdyż liczy 4 strony (namówił mnie Piotrek Korycki (Yer Blue). Po 150 numerach 2 stronicowych, to taka mała rewolucja. Zdaję sobie sprawę, że kolejne dwie strony trzeba będzie wypełnić i zredagować, a z brakiem czasu chyba wszyscy mają problem. Dlatego zobaczymy jak to wyjdzie w "praniu". Chciałbym utrzymać na dłużej tą "wypasioną" wersję, ale nie mam pojęcia czy się uda. Dziękuję wszystkim za pomoc w powstaniu tego numeru.
Image Image Image Image
A tak wygląda układ stron do wydruku w formacie A3.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 13, 2020 6:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Image Image
Gazetka ma teraz więcej miejsca i jest propozycja by z okazji 50 lecia solowych płyt ex-Beatlesów omawiać jednocześnie Harrisonowe All Things... (1. I'd Have You Anytime, 2.My Sweet Lord, 3.Wah-Wah,4. Isn't It A Pity (version one) oraz Lennona i jego Plastic Ono Band (1. Mother , 2. Hold On, 3. I Found Out, 4. Working Class Hero) Powinno to zająć 2 strony gazetki miesięcznie. Na komentarze i oceny czekam cierpliwie do końca miesiąca.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 01, 2020 6:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Nowy miesiąc nastał. Kilka osób czeka na gazetkę, więc pragnę poinformować, że poślizg w wydaniu wyniesie około 5 dni (a może i osiem).
Prace nad gazetką intensywnie trwają.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 08, 2020 8:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Melduję, że mimo "natłoku innych spraw" redagowanie gazetki w dniu dzisiejszym (8 grudnia) zostało ukończone. Pozostajemy nadal przy 4 stronach. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w jej powstanie. Życzę miłej, ciekawej i czasami może nawet odkrywczej lektury...
Image Image Image Image
Układ stron do wydruku w formacie A3.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 09, 2020 1:05 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Przeczytałem wnikliwie wszystkie recenzje / opinie o tych dwóch wielkich Fab-Albumach i przyznam szczerze, że jestem zaskoczony, że NIKT (?) nie wspomniał (?), nie wie (?), nie czytał (?), nie słyszy (???), że ta cudowna partia gitary w I'd Have You Anytime to nie jest Harrison, tylko Eric Clapton! Przecież tam są oczywiste zagrywki charakterystyczne dla Erika! a nie dla Harriego... To tak gwoli ścisłości :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 09, 2020 1:39 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Argus9 napisał(a):
Przeczytałem wnikliwie wszystkie recenzje / opinie o tych dwóch wielkich Fab-Albumach i przyznam szczerze, że jestem zaskoczony, że NIKT (?) nie wspomniał (?), nie wie (?), nie czytał (?), nie słyszy (???), że ta cudowna partia gitary w I'd Have You Anytime to nie jest Harrison, tylko Eric Clapton! Przecież tam są oczywiste zagrywki charakterystyczne dla Erika! a nie dla Harriego... To tak gwoli ścisłości :wink:

Dzięki Jerzy za celną uwagę. Gazetka idzie do druku za kilka dni, więc można jeszcze ktoś zechce coś zmienić w swoim komentarzu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 09, 2020 8:47 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 865
Warto dodać, że łącznie z tzw ''Apple Jam'', Clapton pojawia się w 15 kompozycjach zawartych na ''All Things Must Pass''. I nie jest bynajmniej w nich statystą. Powołuję się na pozycję autorstwa Simona Lenga: ''While My Guitar Gently Weeps: The Music of George Harrison''. Poza tą informacją Lenga, nigdzie nie spotkałem się z kompletnym opracowaniem sesji do tego wspaniałego wydawnictwa. Może ktoś, coś ? Warto zwrócić uwagę, że na koncercie na rzecz ofiar w Bangladeszu, to również Clapton wykonuje większość partii gitary solowej.
P.s. Nasz perkusista bębni w ośmiu utworach na tej mojej zdaniem, najwspanialszej płycie spośród tych jakie Lennon, Macca, Harrison czy Ringo nagrali po rozpadzie zespołu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 10, 2020 8:17 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
dr Maxwell napisał(a):
Clapton pojawia się w 15 kompozycjach zawartych na ''All Things Must Pass''


Spotkałem się z informacją, że w My Sweet Lord charakterystyczny motyw gitary solowej gra George. Niestety nie przytoczę źródła. Jestem skłonny tak uważać porównując brzmienie z płyty oraz z koncertu dla Bangladeszu i z późniejszych wykonań. Na All Things Must Pass partia gitary jest trochę prostsza i za drugim razem słychać lekkie "potknięcie". Jednocześnie to właśnie ta wersja podoba mi się najbardziej. W 1971 roku na koncercie Eric zagrał bardzo podobny motyw ale jednak słychać różnicę. Oczywiście mogę się mylić, artyści tej klasy nie muszą za każdym razem grać tak samo... Poza tym zawsze zastanawiało mnie kto grał w poszczególnych utworach Apple Jam oraz czy nie zachowało się tego więcej? Wiem, że to nietypowe ale lubię trzecią płytę i czasem mam nastrój właśnie na coś takiego...

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 10, 2020 9:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
svarog napisał(a):
...zawsze zastanawiało mnie kto grał w poszczególnych utworach Apple Jam...

Wykaz muzyków biorących udział w nagraniu poszczególnych utworów "piosenkowych" na All Things Must Pass - a więc z płyty pierwszej i drugiej tego albumu OFICJALNIE do dzisiaj nie ukazał się - ani na edycjach winylowych, ani na CD (być może przyszłoroczne wydanie remiksowe takie szczegóły ujawni).

Natomiast jeśli chodzi o płytę trzecią - Apple Jam, sprawa jest łatwiejsza. Każda kompozycja, która ma być chroniona prawami autorskimi musi mieć sprecyzowanych autorów.

W przemyśle fonograficznym zasada jest taka, że gdy oficjalnie publikuje się utwory IMPROWIZOWANE (a takimi są te z Apple Jam), jako autorów podaje się WSZYSTKICH muzyków, którzy w takiej improwizacji brali udział (nawet jeśli ktoś tylko uderzał w tamburyn, lub grał na grzebieniu). Toteż, automatycznie wiadomo, że tacy muzycy, którzy są podpisani jako Autorzy takich "jamów" brali udział w ich nagraniu. A taki wykaz autorów = uczestników znajdziemy np. na zremasterowanym wydaniu All Things Must Pass z roku 2001 NADZOROWANYM PRZEZ HARRISONA.

Plug Me In
Jim Gordon / Carl Radle / Bobby Whitlock / Eric Clapton / Dave Mason / George Harrison

I Remember Jeep
Ginger Baker / Klaus Voormann / Billy Preston / Eric Clapton / George Harrison

Thanks For The Pepperoni
Jim Gordon / Carl Radle / Bobby Whitlock / Eric Clapton / Dave Mason / George Harrison

Out Of The Blue
Jim Gordon / Carl Radle / Bobby Whitlock / Eric Clapton / Gary Wright / George Harrison / Jim Price / Bobby Keys / Al Aronowitz


PS. Jak widać, mamy tu cały Derek & The Dominos.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 11, 2020 12:25 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Jak rozpoznać partię George'a? Czy może ktoś pokusił się o taką próbę? Przy tak dużych składach i w takim towarzystwie to trudne i nie wiem czy "dżemował" tylko na gitarze.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 11, 2020 7:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
svarog napisał(a):
...zawsze zastanawiało mnie (...) Apple Jam czy nie zachowało się tego więcej?

Klaus Voormann mówi, że takie jamy zdarzały się cały czas podczas sesji All Things Must Pass - albo jako rozgrzewki przed nagrywaniem utworów zasadniczych, albo po ich zarejestrowaniu. Pojawiały się spontaniczne - któryś z muzyków zaczynał coś grać i reszta dołączała. Sprzyjały temu luźna atmosfera i brak presji czasu. Harrison pilnował, żeby taśmy cały czas się kręciły, na wypadek gdyby pojawiło się w tym muzykowaniu coś godnego zapamiętania. Należy więc domniemywać, że na półkach stoi jeszcze parę słoików z Jabłkowym Dżemem :)

svarog napisał(a):
Jak rozpoznać partię George'a? Czy może ktoś pokusił się o taką próbę?

Harrison na Apple Jam przyjął - jako gitarzysta - rolę drugoplanową.

I Remember Jeep - to wyłącznie partia solowa Claptona.

Thanks For The Pepperoni - partia początkowa to Harrison (w lewym kanale), część środkowa to Dave Mason (prawy kanał) oraz takie "przepychanki" w centrum chyba Clapton - Harrison, i końcówka znowu Harrison. (zresztą słychać tu wyraźne echo Roll Over Beethoven, a więc wszystkie te zagrywki z czasów gdy Harrison wykonywał ten utwór z Beatlesami są jego).

Plug Me In - tu Harrison wydaje się być w defensywie, schowany bardziej akordowo w lewym kanale. (zawsze doskonale zdawał sobie sprawę, że nie jest gitarzystą od długich partii improwizowanych, w odróżnieniu od Claptona).

Out Of The Blue - tu jest ciekawa sprawa. Na remasterze All Things Must Pass z 2001 roku, jako gitarzyści wymienieni są Harrison i Clapton. Ale... Klaus Voormann twierdzi, że to pomyłka, bo w rzeczywistości to on tu sięgnął po gitarę solową (!), co by znaczyło, że mamy niecodzienny duet gitarowy Harrison-Voormann! Tak czy inaczej, wg mnie Harrison jest znowu w lewym kanale, a Voormann lub Clapton w prawym.

PS. A najlepiej kierować się Uchem :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 12, 2020 10:30 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Dzięki! Teraz posłucham z jeszcze większą przyjemnością :D Przyznam się, że trochę podejrzewałem George'a o "grę" na syntezatorze (ten dziwny szum I Remember Jeep).

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY