Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 11:35 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2020 11:12 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Hehe, czy tylko ja lubię Kreen-Akrore? :D

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2020 11:26 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
viewtopic.php?f=25&t=1061


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 08, 2020 7:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Znalazłem dzisiaj ciekawy filmik z "After Party" po koncercie Paula w Warszawie w 2013 roku. Tym bardziej ciekawy, że rozpoczyna się "słynnym" banerem NFC.
Image
https://www.youtube.com/watch?v=xB_4PIH0JzE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR38N2imeuAgTSNlowZxU4A6sFUck1DWT7xofqckmiUI-1v1Pk-LrrRo918


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 12, 2020 2:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Staram się wykorzystać optymalnie darowany wolny czas. Postanowiłem odnowić, poprawić i ponownie wydrukować 1 numer gazetki NFC. Była chyba najbardziej "skopana". Ale tak to bywa jak robi się coś pierwszy raz i to prawie na kolanie. Poniżej drugie wydanie 1 numeru:
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2020 7:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Tak jak niżej. Powoli zbliża się czas na ostatnią płytę z dyskografii The Beatles "Let it Be". Mam nadzieję, że pożegnamy się z dyskografią Beatlesów w ciekawy sposób.
Image


Ostatnio edytowany przez bobski66, Śro Kwi 15, 2020 7:53 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 01, 2020 6:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Jest już, jeszcze ciepły 145 numer gazetki NFC. Jak zwykle newsy i ostatni rozdział w dyskografii The Beatles, czyli płyta "Let it Be". Dziękuję wszystkim za pomoc i za zaangażowanie, życząc miłej lektury.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 02, 2020 11:09 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Gwoli wyjaśnienia. Na albumie Let It Be dwukrotnie pojawia się czasownik "dig" – w "Dig a Pony" i w "Dig It". Przeważnie jest z nim sporo zamieszania. O co by Lennonowi nie chodziło, jedno jest pewne: nie chodzi o "kopanie kucyka".

Owszem, DIG oznacza "kopać", ale przy użyciu łopaty, szpadla, kilofa – kopać dziurę w ziemi, kopać dół, skopać ziemię w ogródku. DIG nie oznacza kopania kogoś lub czegoś przy użyciu kończyny dolnej – na tę okoliczność w angielskim jest czasownik KICK – to on służy do kopania piłki, lub kogoś w tyłek.

Ale DIG oznacza również potocznie (choć dziś to już wyraz przestarzały) mniej więcej to samo co LIKE: lubić, a nawet uwielbiać coś, czy zachwycać się czymś, przepadać za czymś, itp. I tak należy rozumieć tytuł "Dig It" – polub to, ciesz się tym, zachwyć się tym. (choć w innym znaczeniu potocznym DIG oznacza również: rozumieć, załapać coś, więc może być również: Obczaj to).

Do kucyka wracając. Czy Lennon po prostu "lubi kucyki", czy to gra słów, czy się wygłupia, to osobna sprawa. Ale "pony" potocznie oznacza również niewielką porcję alkoholu, kieliszeczek. Czyli coś takiego jak po polsku "walnijmy / strzelmy se po MALUCHU."

Żeby zachować "zwierzęcą" dwuznaczność tego tytułu, moja propozycja: Dig a Pony = Lubię dygnąć sobie małpkę :)

PS. Dla niewtajemniczonych, Słownik slangu: Małpka - potocznie ćwiartka wódki. Zanim RP weszła do Unii Europejskiej, małpka miała pojemność 250 ml - teraz tylko 200.

PPS. A w tym pierwszym, ogrodowym znaczeniu DIG występuje w tekście "When I'm Sixty-Four": Doing the garden, digging the weeds...

PPPS. I mamy jeszcze George'a Harrisona z utworem I Dig Love :) a tu na pewno nie o chwasty chodzi ;)

Takie to całe DYGANIE ;)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Ostatnio edytowany przez Argus9 Sob Maj 02, 2020 3:36 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 02, 2020 12:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 865
Yer Blue recenzując Dig It, napisał: ''Ja bym wydał pełną wersję na singlu''

Pełna wersja Dig It z której wycięto fragment na płytę, trwa ponad ...12 minut
Yer, Twoja wyobraźnia jest nieokiełznana :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 02, 2020 12:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 865
Wyjdzie na to, że się czepiam. Ada Sójkowska: Two of Us, nie opisuje przyjaźni Lennona i McCartney'a, a raczej relacje pomiędzy Paulem a Lindą. Linda potwierdziła to w jednej z wypowiedzi.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 02, 2020 7:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Dziękuję Panowie. W końcu głos z zewnątrz i to na temat. Czasami miałem wrażenie, że gadam do lustra.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 02, 2020 8:40 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 865
bobski66 napisał(a):
Dziękuję Panowie. W końcu głos z zewnątrz i to na temat. Czasami miałem wrażenie, że gadam do lustra.


Mam nadzieję, że tak nie jest. Z pewnością jest wielu obserwatorów forum, ale odnoszę wrażenie, że ludzie wybrali Facebook.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 22, 2020 12:06 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Małymi krokami miesiąc maj wchodzi w końcowy swój odcinek. Czas zatem na kolejne utworów z płyty "Let it Be".
Proszę o przysyłanie komentarzy i ocen do następujących piosenek:
Strona A
„Maggie Mae”

Strona B
I've Got a Feeling”

Termin, tradycyjnie do końca miesiąca.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 02, 2020 5:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w powstawaniu gazetki. Melduję, że gazetka jest już gotowa.
Życzę miłej, odkrywczej i bezbolesnej lektury.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 07, 2020 11:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Zanim pojawi się nowy kalendarzyk na 2021 rok. Jest nowa naklejka i plakat (420mm x 594mm) w nakładzie 1000 sztuk.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 21, 2020 8:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Serwus Kochani! Jak znajdziecie ochotę i czas, to proszę o komentarze i oceny do kolejnych piosenek Beatlesów:
"I've Got a Feeling,
"One After 909"
"The Long and Winding Road"

To już końcówka dyskografii, więc tym bardziej liczę na waszą pomoc, by zakończyć ośmioletnią "przygodę" z przytupem..


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 05, 2020 2:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Przepraszam za poślizg, ale strasznie namieszała mi w kompie nowa aktualizacja i trochę się posypało. Najważniejsze, że już jest. Oto 147 numer gazetki NFC z przedostatnim odcinkiem omawiającym dyskografię Beatlesów i tradycyjne newsy. Serdecznie po raz enty dziękuję wszystkim za pomoc w realizacji tego i poprzednich numerów. A teraz już tylko życzę miłej, ciekawej i odkrywczej lektury.
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 09, 2020 1:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Nowy Kalendarzyk coraz bliżej...
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 24, 2020 11:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Przepraszam, że zaburzam Wasz rytm, ale przypominam delikatnie, że potrzebuję Waszych komentarzy i ocen, do dwóch ostatnich piosenek The Beatles w znanym cyklu do dnia 25 lipca. Starałem się wysłać wiadomość z dwutygodniowym wyprzedzeniem o moich wakacyjnych planach by, żadnego komentarza z Waszej strony nie zabrakło. P.S. Mam wrażenie, że tego co teraz tu piszę nikt już nie czyta. P.P.S. Przypomnę, że chodziło o utwory: For Your Blue oraz You Know My Name.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 28, 2020 2:07 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2313
Miejscowość: New Salt
Co tu dużo pisać. Ostatni taki numer...
Image Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 28, 2020 2:59 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Świetne podsumowanie na koniec Robercie!

Aż trudno uwierzyć, że dobrnęliśmy od końca z tym cyklem.

Będzie mi go brakować! Zawsze z niecierpliwością czekałam na kolejny odcinek. Wasze komentarze były dla mnie niezastąpionym źródłem wiedzy nie tylko o omawianych utworach, ale i... o Was samych :) Oraz miłym akcentem na każdy początek miesiąca.

@Robercie, ogromne dzięki za wszystko, a przede wszystkim za wysiłek, realizację i cierpliwość podczas tych fantastycznych kilku (!) lat.

@Yer Blue, Tobie za pomysł i całe wsparcie.

Trudno mi wyobrazić sobie, co mogłoby zapełnić pustkę po cyklu na 50-lecie...

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1300 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY