Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 1:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1306 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 11:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Rita napisał(a):
Ekhm... "And I Love Her" siódemkę dostało ode mnie ;)

A tak bardzo chciałam jeszcze pożyć! :D

Rita napisał(a):
Ekhm... "And I Love Her" siódemkę dostało ode mnie ;)


Nie wierzę ,że to Ty- znawczyni beatlesowskich dźwięków :(
Hmm...co za niespodzianka. Stawiałem na "nieobliczalnego" Yera :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 01, 2014 11:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1339
Rita napisał(a):
A tak bardzo chciałam jeszcze pożyć! :D

Eee, dusić Damę nie przystoi :) , ale trochę zaskakująca ta Twoja ‘siódemka’, ponieważ zawsze postrzegałem ‘And I Love Her jako jeden z tych ‘romantycznych’ utworów, które chyba dość powszechnie podobają się dziewczynom/kobietom?

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 8:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
bobski66 napisał(a):
"And I Love Her" ma dziesięć dziesiątek i (uwaga) jedną siódemkę!

Przeczuwam, że ‘And I Love Her’ dostało ‘siódemkę’ od Yer Blue - jeśli to prawda, to oświadczam publicznie, że przy najbliższej okazji uduszę Go :wink: i wiem, że każdy sąd mnie uniewinni :) - a już na pewno Trybunał w Liverpoolu :D .


A szkoda :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 10:19 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
dr Maxwell napisał(a):
Nie wierzę ,że to Ty- znawczyni beatlesowskich dźwięków :(


Od kiedy choć trochę zaczęłam się rozeznawawać w utworach Beatlesów, ten kawałek był dla mnie OK, ale... jakoś szczególnie serca nie kradł. Obiektywnie jest bez zarzutu, subiektywnie - czegoś mu brakuje.

Zresztą balladowy samodzielny McCartney zaczyna się u mnie (z wyjątkiem Yesterday) dopiero od Revolvera ;)



Argus9 napisał(a):
zawsze postrzegałem ‘And I Love Her jako jeden z tych ‘romantycznych’ utworów, które chyba dość powszechnie podobają się dziewczynom/kobietom


Z tego, co ja wiem z doświadczenia, to ten utwór się w istocie kobietom podoba :) Na pewno większości, ale u mnie... jak wyżej :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 12:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2331
Miejscowość: New Salt
Przepraszam za mały poślizg (szkoła, przedszkole, praca), ale już jest najnowszy 077 numer gazetki FC. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego numeru i życzę miłej lektury.
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 8:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Robert.

Ciekawostka dla mnie. Jeśli meddle eight, o którym wspomina Joryk przy And I Love Her to fragment od A love like ours... to musze przyznać, że Lennon skomponował najpieknięjszy element piosenki. Choć mozliwe, że tak to odbieram gdyż jest to fragment, który się juz nie powtarza przez co jest mniej znudzony niz cała reszta. Ale jest boski. W sumie utwór ma więc trzech autorów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 8:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Yer Blue napisał(a):
Ciekawostka dla mnie. Jeśli meddle eight, o którym wspomina Joryk przy And I Love Her to fragment od A love like ours... to musze przyznać, że Lennon skomponował najpieknięjszy element piosenki. Choć mozliwe, że tak to odbieram gdyż jest to fragment, który się juz nie powtarza przez co jest mniej znudzony niz cała reszta. Ale jest boski. W sumie utwór ma więc trzech autorów.


A z jakiego żródła Joryku korzystałeś? Nawet Dariusz Michalski nigdy o tym "fakcie'' nie pisał :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 9:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Czyżbym dał się nabrać? ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 9:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Yer Blue napisał(a):
Czyżbym dał się nabrać? ;)


Myślę ,że tak. Lennon w znanych mnie wywiadach nie wspominał o takim zdarzeniu. W książce Barry Milesa "Many Years From Now" napisano o takiej możliwości , ale autor definitywnie nie skłania się ku takiej interpretacji. Innych ''źródeł'', które przypisują bridge Johnowi nie znam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 9:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
dr Maxwell napisał(a):
A z jakiego żródła Joryku korzystałeś? Nawet Dariusz Michalski nigdy o tym "fakcie'' nie pisał :D

Nasz admin żegluje, więc chyba tak szybko nie odpowie :) Ale na Beatles Bible podają:
Cytuj:
And I Love Her is Paul again. I consider it his first Yesterday. You know, the big ballad in A Hard Day's Night. The middle eight, I helped with that.
John Lennon, 1980
All We Are Saying, David Sheff

ale Paul twierdzi uparcie, że on całą piosenkę napisał:
Cytuj:
I'm not sure if John worked on that at all... The middle eight is mine. I would say that John probably helped with the middle eight, but he can't say 'It's mine'. I wrote this on my own. I can actually see Margaret Asher's upstairs drawing room. I remember playing it there, not writing it necessarily.
Paul McCartney
Many Years From Now, Barry Miles

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 9:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Macca kiedyś stwierdził ,że In My Life "to On" , a John nieraz mylący fakty czy lata z beatlesowskiej przeszłości ( przy takim ich natłoku można się pogubić i świadkowi tamtych wydarzeń - co jest zrozumiałe), mógł stwierdzić Sheffowi ,że w middle eight pomógł. Nie można oczywiście zanegować zupełnie słowa ,że "pomógł'', ale czy napisał cały bridge wątpię. Na moje omylne przecież ucho , brzmi to jednak Paulowo. Parę poważnych znanych mi źródeł, milczy jednak w kwestii "I helped"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 9:29 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
John wypowiedział się na temat utworu, że pomógł w środku, czy akurat była to fraza melodyczna czy tekstowa, o której wspomina Yer nie wiadomo, moim zdaniem (Paul raz wspomina, że rzeczywiście John mu pomógł, czasem, że to głównie jego piosenka - zresztą czasami, choć nie za często mimo wszystko, obaj liderzy Fabsów wyrażają sprzeczne opinie na temat danego songu), fragment środkowy piosenki rzeczywiście 'zalatuje mi' Johnem. No i uwaga do tekstu w Gazecie, zdaje się Joryka o słabym tekście. Hm... pamiętam jak się załamałem jak zacząłem rozumieć teksty choćby Electric Light Orchestra, że banalne, że proste. Tutaj piszący stwierdza, że aż żałuje, że zna angielski. Pochyliłem się nad tym tekstem i powiem: nie jest taki zły ani infantylny jak mogłoby się wydawać po przetłumaczeniu. Pomijam już fakt, że pisał to 22 letni młodzian. Angielski ma czasem swoją urodę zwrotów, które pasują w tamtym języku, pewne zwroty funkcjonują w nim, nigdzie inaczej. No bo czy Polak używa zwrotu: wszystko co musisz zrobić to ..., nie kupuję tego, dlaczego miałbym tego nie zrobić jeśli.... And I Love Her... Wszystko też brzmi ładnie tam po polsku, może i naiwne romantyczne wyznanie miłości (które nie jest?) i chętnie się dowiem, w którym momencie ten tekst jest słaby.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 11:20 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
dr Maxwell napisał(a):
Macca kiedyś stwierdził ,że In My Life "to On" , a John nieraz mylący fakty czy lata z beatlesowskiej przeszłości ( przy takim ich natłoku można się pogubić i świadkowi tamtych wydarzeń - co jest zrozumiałe), mógł stwierdzić Sheffowi ,że w middle eight pomógł. Nie można oczywiście zanegować zupełnie słowa ,że "pomógł'', ale czy napisał cały bridge wątpię. Na moje omylne przecież ucho , brzmi to jednak Paulowo. Parę poważnych znanych mi źródeł, milczy jednak w kwestii "I helped"


jeden z ostatnich wywiadów Johna: John Lennon, 1980 All We Are Saying, David Sheff: And I Love Her is Paul again. I consider it his first Yesterday. You know, the big ballad in A Hard Day's Night. The middle eight, I helped with that.
Ale z kolei Paul w (moim zdaniem mało wartościowej) "Paul McCartney" - Many Years From Now, Barry Miles" I'm not sure if John worked on that at all... The middle eight is mine. I would say that John probably helped with the middle eight, but he can't say 'It's mine'. I wrote this on my own. I can actually see Margaret Asher's upstairs drawing room. I remember playing it there, not writing it necessarily.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 1:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2331
Miejscowość: New Salt
Pierwsze podejście do kalendarzyka FC na 2015 rok.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 2:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Niezmordowany Bobski. Brawo!!!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 3:40 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Mistrzostwo świata Robert.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 10:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2331
Miejscowość: New Salt
Bardzo dziękuję Panowie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 12:09 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Nie mogę się już doczekać! Świetny i (jak zwykle) bardzo elegancki projekt.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 9:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2331
Miejscowość: New Salt
Po wcześniejszej prezentacji strony przedniej kalendarzyka na 2015 rok, czas na drugą stronę. Tak prawdopodobnie będzie wyglądał rewers kalendarzyka.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 10:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zaakceptowane :) Dzięki za inwencję, bo co roku jest jakoś inaczej.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1306 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 89 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY