Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 3:57 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 2:19 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1339
Skróty tytułów Fab-Albumów wg mnie nie są ‘przeszkadzające’. Sam posługiwałem się nimi w swoich notatkach w czasach przed-komputerowych. Wyróżniłbym (czcionką, kolorem) właśnie je, a nie (tak jak w propozycji) dzień ich wydania.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 12:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Dzięki Panowie. Postaram się pozmieniać to i owo, by było ładniej i czytelniej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 3:08 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A ja się wyłamię i powiem, że tło mi nie przeszkadza, a wręcz sprawia, że jest inaczej i ciekawiej :)

Podobają mi się też jabłuszka i pomysł z wyróżnieniem dat premier albumów.

Za to przyznam, że również nie jestem fanką skrótów, ale chyba nie da się tego inaczej rozwiązać.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 3:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
To teraz Robert będzie musiał zrobić wypadkową naszych uwag / zachcianek, co jest awykonalne :)
Dodam jeszcze od siebie, że tutaj priorytetem wydaje się być sam kalendarz, wszelkie informacje i objaśnienia (jest nawet reklama bloga) robią trochę bałagan i do tego zawężają pole dla głównego dania. A kalendarz jest przecież taki malutki. Ja bym dodał ostatecznie tylko jakieś mini info maciupkim druczkiem w stylu: wyróżnione daty to premiery beatlesowskich płyt.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 9:15 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Dzięki Robert za zaakcentowanie mego blogu.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 16, 2015 5:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Bo fani Beatlesów to jedna rodzina, starsi i młodsi, chłopak czy dziewczyna.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 1:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Przepraszam za małe opóźnienie z publikacją wrześniowej gazetki, ale byłem na kilkudniowej delegacji i przed wyjazdem niestety się nie wyrobiłem.
W nowym numerze tradycyjnie newsy uzupełnione zdjęciami i opisami Rity z Liverpoolu, oraz kolejna już 16 odsłona cyklu "The Beatles 50 lat temu" i nowa porcja komentarzy i ocen od "współpracowników" do 5 piosenek z płyty "Help!". Już w tym miesiącu dokończenie omawiania i oceniania płyty (pozostały 4 utwory).
Tradycyjnie dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli się do powstania tego numeru i poświęcili swój cenny czas.
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 04, 2015 11:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Robercie za kolejny numer gazetki!

Trochę komentarzy do cyklu na 50-lecie.
Ticket To Ride - sporo osób wyróżniło gitarowy riff, Rita nawet wspomniała "że bez niego ten utwór by nie istniał". Dlaczego o tym wspominam? Bo dla mnie ten riff na tle całej kompozycji jest wyjątkowo mało wyrazisty i choć słychać go w tle przez cały prawie utwór to jak dla mnie kompletnie ginie przy wszystkich innych składnikach utworu. Jest zdecydowanie za lekko zagrany. Chociaż ma ciekawą konstrukcję i sam w sobie jest bardzo atrakcyjny, wg mnie lekko wygładza tę piosenkę.

It's Only Love - tutaj z kolei zaciekawiło mnie wyróżnienie przez kilka osób gitarowej roboty George'a. "Subtelnie motylowa", cokolwiek to znaczy, ciekawe brzmi :) Jeśli ktoś wie jakim sposobem Harri uzyskał taki efekt, będę wdzięczny.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 8:49 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Mnie zaskakują przede wszystkim dwie rzeczy:

1 - że prawie wszyscy kochają It's Only Love, a ja myślałam, że to tylko ja tak mam... w związku z tym mój komentarz do utworu brzmi kuriozalnie, bo najwyraźniej nikogo nie zaskoczyłam swoim uwielbieniem tego utworu :lol:

2 - wysokie noty Yera przy prawie każdym z kawałków :) Nie spodziewałam się aż tak wysokich ocen :)


Ogromne dzięki za nowy numer gazetki Robercie, taki nasz comiesięczny beatlesowski promyczek :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 10:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Dziękuję za pochwałę, ale prawda jest taka, że ogromną pracę w powstanie gazetki wkłada wiele osób, które wyszukują w sieci newsy, lub jak w Twoim przypadku chodzą po Liverpoolu i robią dla nas reportaż i jest o czym pisać. Kolejne osoby komentują i oceniają piosenki Beatlesów. Podam przykład Piotra (Yer Blue), który bierze na klatę różne projekty, pisze artykuły , pilnuje terminów , jest bardzo zaangażowany i do tego nadzwyczaj pomysłowy.
Ja mając prawie wszystko gotowe składam to tylko do "kupy".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 12:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
1 - że prawie wszyscy kochają It's Only Love, a ja myślałam, że to tylko ja tak mam... w związku z tym mój komentarz do utworu brzmi kuriozalnie, bo najwyraźniej nikogo nie zaskoczyłam swoim uwielbieniem tego utworu :lol:


No właśnie, chciałaś nas zaskoczyć i zadziwić swoim nadzwyczajnym uwielbieniem a okazało się, że z naszej ekipy cenisz It's Only Love najmniej. Zaskoczeniem okazała się Twoja niska ocena, jakieś marne 7 :)

Rita napisał(a):
2 - wysokie noty Yera przy prawie każdym z kawałków :) Nie spodziewałam się aż tak wysokich ocen :)


Bo ja Help! kocham nad życie. Oceny są w skali całego dorobku. Z Rubber Soul już nie będzie tak słodko. Obliczyłem sobie, że na Help! jest aż 8 utworów, które uważam za wybitne, to więcej niż na Białym (licząc 2 płyty oddzielnie), Abbey Road czy Pepperze. Tylko Magical ma w moim odczuciu więcej osobnych arcydzieł, bo aż 9. Ilość takich arcy-numerów nie przekłada się jednak na ocenę całej płyty, gdyż Help! jest dość przypadkowo ułożony, a same utwory nie tworzą czegoś większego, na czym wiele traci w ocenie ogólnej. Do Peppera czy Abbey Road nie ma startu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 12:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1339
Yer Blue napisał(a):
It's Only Love - tutaj z kolei zaciekawiło mnie wyróżnienie przez kilka osób gitarowej roboty George'a. "Subtelnie motylowa", cokolwiek to znaczy, ciekawe brzmi :) Jeśli ktoś wie jakim sposobem Harri uzyskał taki efekt, będę wdzięczny.

Harrison przepuścił swoją partię gitary przez głośnik typu Leslie. Głośniki Leslie, to głośniki obrotowe, które wirują w kolumnie, specyficznie i charakterystycznie przetwarzając dźwięk.

Głośniki Leslie powstały do współpracy z organami Hammonda, ale Beatlesi eksperymentując wykorzystywali je na różne sposoby - np. wokal Lennona w Tommorow Never Knows został przepuszczony właśnie przez głośnik Leslie, także gitara Harrisona w Let It Be (ta ‘drgająca’ partia), a w Blue Jay Way to chyba wszystko przemielili przez Leslie :wink:

Hammondowe głośniki Leslie wykorzystywane były do celów „nie-hammondowych” również przez innych muzyków - tak przetwarzał swoją gitarę choćby Hendrix.

PS. A określenie „motylowa” - to spontan na zasadzie skojarzenia z tekstem tego utworu: „butterflies” :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 12:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki za dokładna odpowiedź.
Na dobrą sprawę It's Only Love to chyba pierwszy utwór Beatlesów, w którym celowo zastosowano eksperyment brzmieniowy. Patrząc na to w ten sposób jest to bardzo cenna kompozycja.

Co do Blue Jay Way - tam faktycznie chyba wszystko jest przetworzone, łącznie z brzmieniem perkusji, wiolonczeli i samym wokalem :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 2:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1339
Yer Blue napisał(a):
Na dobrą sprawę It's Only Love to chyba pierwszy utwór Beatlesów, w którym celowo zastosowano eksperyment brzmieniowy.

W ramach gitarowych eksperymentów brzmieniowych cztery miesiące wcześniej ten sam Harrison użył tzw. „volume pedal” w I Need You i w Yes It Is (a potem jeszcze wykorzystał to urządzenie w utworze Wait).

PS. Że o zdublowanej solówce w Can’t Buy Me Love nie wspomnę. Beatlesi chyba Eksperymentowali od ZAWSZE :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 3:58 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
No właśnie, chciałaś nas zaskoczyć i zadziwić swoim nadzwyczajnym uwielbieniem a okazało się, że z naszej ekipy cenisz It's Only Love najmniej. Zaskoczeniem okazała się Twoja niska ocena, jakieś marne 7 :)


:oops:

To się teraz przyznam, że chodziła mi po głowie 8, ale obniżyłam żebyście nie pomyśleli, że Rita zwariowała.
Na szczęście jednak jestem, jak się okazuje, przy najzupełniej zdrowych zmysłach ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 10:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki, Robercie, za kolejny numer gazetki. I dla wszystkich komentujących za jak zwykle arcyciekawe komentarze!
Rita napisał(a):
2 - wysokie noty Yera przy prawie każdym z kawałków :) Nie spodziewałam się aż tak wysokich ocen :)

Ja też zwróciłem uwagę, że Yer rzuca dziewiątkami i dziesiątkami na prawo i lewo :wink: Ja tak będę miał przy okazji następnych płyt, więc go rozumiem.

Trochę się obawiałem, że jako jedyny postawię 6 "You're Going to Lose That Girl", ale Rita mnie uratowała :wink: Ciekawe jest podczas pisania takich komentarzy to, że utwory, które się lubi (jak ten wyżej) okazują się nie wytrzymywać konkurencji z innymi, które się jakoś mniej doceniało do tej pory (w moim przypadku - "Another Girl"), a które przy dokładnym przesłuchaniu i rozebraniu na czynniki pierwsze okazują się pięknymi perłami.

"Ticket to Ride" budują moim zdaniem bas i perkusja. Riff gitarowy schodzi jednak na dalszy plan, gdy się wsłuchać. Lennon o "heavymetalowości" tego utworu mówił, jak to on, żartem, ale ponadczasowy jest dla mnie nie riff, a sekcja rytmiczna właśnie (plus gitara, ale nie sam riff, a ta w trakcie zwrotek). Wymienione przez Ritę utwory The Kinks to moim zdaniem proto-punk rock, "Ticket to Ride" jest bardziej wyrafinowany :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 11:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
To ja mam chyba jakieś kłopoty z pocztą, bo mam straszne dziury ostatnio w numerach... Nie wiem, co się stało... Z chęcią bym z Wami podyskutowała, ale nawet nie wiem, o czym... :(

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 11:43 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Kilka postów wyżej masz Emilko skany ostatniego numeru. Chodzi Ci o pocztę tradycyjną z tymi ludźmi w mundurkach czy o pocztę elektroniczną?
Jeśli chodzi o tradycyjną pocztę to ostatnim papierowym numerem, który Ci wysłałem był numer 087, później były wakacje i trochę sobie odpuściłem ale na pewno doślę brakujące numery niebawem.
Jeśli chodzi o pocztę elektroniczną to jest gorzej. Miałem potężne kłopoty ze sprzętem i utraciłem adresy elektroniczne. Powoli je odzyskuję, ale Twego nie mam.
W razie "W" podaję swój adres e-mail: bobski66@tlen.pl
Napisz choć kilka słów, a ja odpiszę i wyślę skany na Twoją skrzynkę.
To samo niech zrobią Ci wszyscy, którzy od kilku miesięcy nie otrzymali ode mnie skanów, a nadal chcą je otrzymywać.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 11:46 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Emilka, przecież Robert wrzuca za każdym razem skany kolejnych numerów, trzeba tylko kliknąć, zdjęcia się powiększają i wszystko czytasz :) Są tez skany 2 poprzednich numerów gazetki (strony 21 i 22 tego tematu). Nadrabiaj zaległości :)

EDIT: Widzę, że Robert mnie wyprzedził ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 12:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Kochani, ja widzę te scany (chociaż pisząc poprzedniego posta, zdążyłam o nich zapomnieć, ech...), a co do poczty elektronicznej, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że Bobski tą drogą też wysyła gazetkę fanklubową.
Ja pisałam o poczcie tradycyjnej, bo ja sobie kolekcjonuję te numery, mam już całą teczkę.
Ale jasne, możemy przejść na pocztę elektroniczną! Wyjdzie chyba taniej!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 109 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY