Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 2:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 9:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Mała rzecz, ale nie tylko mnie cieszy. Ciekawe jak zniesie "nasze" warunki atmosferyczne.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 2:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Mam dobrą wiadomość dla fanów Ringo Starra i nie tylko, którzy z niecierpliwością czekali na drugą część "30 Ringo" autorstwa fangorna. Już chyba zdrowy fangorn przysłał mi dzisiaj tekst, więc jest dobrze. Postaram się wieczorem wrzucić efekt końcowy na forum. Nie będę zdradzał, która piosenka została numerem jeden według gustu Wojtka (fangorna), ale już wiem jakiej piosenki mi szczególnie zabrakło w całym zestawieniu.
Ringo Starr - Elizabeth Reigns
Dzisiaj to moja piosenka dnia
http://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?f=6&t=455&p=52361#p52361


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 1:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Miło mi Was poinformować, że już jest długo oczekiwany i dość mocno spóźniony styczniowy numer gazetki FC, z drugą częścią "30 Ringo" pióra Fangorna.
Dziękuję wszystkim za pomoc w redagowaniu gazetki. Zatem nie przedłużając:
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 2:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Trochę zaskoczyły mnie czołowe pozycje na tej liście, szczególnie utwory z miejsc nr 2 i 4, których bym za Chiny nie zgadł i nie przewidział, że się mogą komuś aż tak podobać :) Jak i brak kilku petard z katalogu Ringo, np. "I'm The Greatest". Ale wiadomo, im mniej przewidywalnie - tym ciekawiej. Ucieszył mnie bardzo nr 1 i docenienie "Instant Amnesia".

Moje top 10 wyglądałoby tak:

1. Instant Amnesia
2. I'm The Greatest
3. Back Off Boogaloo
4. I'll Still Love You
5. Harry's Song
6. Photograph
7. King Of Broken Hearts
8. Pure Gold
9. Give It A Try
10. Vertical Man

W 2011 roku, przed przyjazdem Ringo do Polski, zrobiliśmy okazjonalny ranking całej jego twórczości, łącznie z piosenkami zaśpiewanymi w The Beatles. Wykroiłem Beatlesów, dla ciekawostki wrzucam czołówkę solowego Ringo jaką tam wytypowaliśmy:

1. Photograph - 239 pkt / 19 głosów
2. It Don't Come Easy - 218 pkt / 15
3. You're Sixteen (You're Beautiful and You're Mine) - 210 pkt / 17
4. Never Without You - 159 pkt / 13
5. Back Off Boogaloo - 143 pkt / 12
6. No No Song - 138 pkt / 9
7. Liverpool 8 - 133 pkt / 13
8. I'm The Greatest - 118 pkt / 8
9. I Think Therefore I Rock And Roll - 110 pkt / 9
10. King Of Broken Hearts - 96 / 11

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 3:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki Piotrze za uwagi i oba zestawienia. Jak widać po innych tego typu listach The Beatles razem i z osobna gusty mamy podobne, a jednak różne.

I jeszcze apel do wszystkich, którzy by chcieli skomentować i ocenić singiel z przed półwiecza czyli "Strawberry Fields Forever / Penny Lane". Chcemy z Piotrem (Yer Blue) tylko dla tych dwóch piosenek poświęcić całą drugą stronę lutowej gazetki FC. Potrzeba zatem dwa razy więcej komentujących i oceniających niż to dotychczas bywało. To wyjątkowy singiel i na pewno warto "coś" napisać. Piszcie do Piotrka lub do mnie na pw. Dla ułatwienia jeszcze mój e-mail bobski66@tlen.pl
P.S. Czekamy spokojnie do 25 lutego, później zacznie się panika.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 15, 2017 4:58 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Argus9 napisał(a):
PS. Fangorn uważa, że on i ja jesteśmy jedynymi fanami Ringo w kraju.

Podtrzymuję tę opinię.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 11:52 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Jestem pod wrażeniem. Dowiedziałem się bardzo wielu ciekawych i nowych dla mnie rzeczy z gazetki. Do wielu piosenek muszę sięgnąć jeszcze raz, szczególnie tych nowszych które trochę nie doceniałem. A niektóre jak widzę muszę dopiero zdobyć (strony B singli!).

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 22, 2017 10:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
svarog napisał(a):
Jestem pod wrażeniem. Dowiedziałem się bardzo wielu ciekawych i nowych dla mnie rzeczy z gazetki. Do wielu piosenek muszę sięgnąć jeszcze raz, szczególnie tych nowszych które trochę nie doceniałem. A niektóre jak widzę muszę dopiero zdobyć (strony B singli!).

Bardzo mnie to cieszy :)

Do ułożenia topu przygotowywałem się jakiś czas i z niemałą pomocą Argusa udało mi się znaleźć niemal wszystkie nagrania solowe Ringo. Co do stron B singli, to większość pewnie znasz, bo ostatecznie ukazały się one na reedycjach lub bogatszych wydaniach albumów studyjnych. Z kilkoma wyjątkami:
- "Just a Dream" z 1977 r. (strona B singli: "Wings" i "Drowning in the Sea of Love");
- "Sometimes" i "Good News" z 1998 r. (dodatkowy singiel załączony do niektórych wydań "Vertical Man");
- "It's Love" z 2008 r. (download dla czytelników "New York Daily News").

Reszta rarytasów ukazała się na różnych edycjach albumów studyjnych. O takich oczywistościach jak "Coochy Coochy", "Early 1970", "Down and Out" czy "Blindman" nie wspominam. Koncentrując się na nowszych albumach, są jeszcze:
- "Don't Be Cruel" (z singla "Weight of the World", 1992);
- "Everyone Wins" (z niemieckiego singla "Don't Go Where the Road Don't Go", 1992);
- "Mr. Double-It-Up" (z niemieckiego i japońskiego wydania "Vertical Man", 1998, oraz dodatkowego singla, o którym wspomniałem wyżej);
- "Everyday" (z singla "La De Da" i japońskiego wydania "Vertical Man", 1998);
- "Blink", "OK Ray" i "I'm Home" (z wydania deluxe "Ringo Rama", 2003).

Są ponadto całkiem liczne wersje singlowe i radiowe utworów zamieszczonych na albumach studyjnych (czyli zwykle skrócone względem nich) i kilka utworów niewydanych, dostępnych na bootlegach. Ale o tych nie wspominam, bo nie wiem, czy kogokolwiek to zainteresuje.

Kończąc wykład :wink: , zapraszam do posłuchania tego, co jest na YouTube:
- "Just a Dream", 1977: https://www.youtube.com/watch?v=k7G78VBAy0w
- "Don't Be Cruel", 1992: https://www.youtube.com/watch?v=dsUPWPLED0E
- "Mr. Double-It-Up", 1998: https://www.youtube.com/watch?v=SxyCiqFsYNE
- "Sometimes", 1998: https://www.youtube.com/watch?v=sIYeiM3rbvo
- "Everyday", 1998: https://www.youtube.com/watch?v=c0cbOa-_MEY
- "Blink", 2003: https://www.youtube.com/watch?v=SF52Zi_FYaY
- "OK Ray", 2003: https://www.youtube.com/watch?v=YXaZKF6s2OQ

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Ostatnio edytowany przez Fangorn, Sob Lut 25, 2017 12:18 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 11:06 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Fangorn napisał(a):
zapraszam do posłuchania tego, co jest na YouTube


Zacząłem od Don't Be Cruel. Jak dla mnie Ringo poradził sobie rewelacyjnie, jego wykonanie jest pełne ciepła. To oczywiście nieco inny klimat niż Time Takes Time ale ten album powinien być jednak chociaż trochę dłuższy!

Dzięki za linki, biorę się do nadrabiania zaległości :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 10:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Melduję, że jest już nowy numer gazetki NFC. Po trzech "Ringowych" miesiącach przerwy, wróciliśmy ponownie do cyklu "The Beatles 50 lat temu". 26 odcinek wypełniły "tylko" dwie piosenki, ale za to jakie singlowe perełki: "Strawberry Fields Forever" i "Penny Lane". Po raz kolejny dziękuję wszystkim za owocną współpracę i zapraszam do lektury.
ImageImage
W marcowym numerze gazetki jest szansa, na kolejne "Dreszcze"?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 12:01 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Trzy uwagi po lekturze powyższych komentarzy, dotyczące nie poszczególnych ocen, tylko kwestii faktograficznych:

1) tak nie mam pewności, czy to jednoznacznie wynika ze wszystkich opisów, ale omawiany singiel nie miał strony B - był to singiel z podwójną stroną A, co oznacza, że OBA UTWORY traktowane były RÓWNORZĘDNIE, oba typowane były na przebój, a na listach przebojów OBA TYTUŁY były zapisywane ŁĄCZNIE - z ukośnikiem

2) w USA oba utwory nie zostały wydane „oddzielnie” (to pewnie jakieś nieporozumienie?) - singiel amerykański był taki sam jak angielski

3) ‘Strawberry Lane’ nie był jedynym singlem Beatlesów, który w latach 63-69 nie trafił w UK na 1. miejsce. To samo (a nawet niżej) spotkało singiel ‘Something’ / ‘Come Together’.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 12:11 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
George Martin wspomina w "przedmowie" o podwójnej stronie "A", i nie ma nigdzie mowy o stronie "B", ale rzeczywiście może to gdzieś umknąć i być jednak zbyt mało czytelne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 2:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Trzy uwagi po lekturze powyższych komentarzy, dotyczące nie poszczególnych ocen, tylko kwestii faktograficznych:

2) w USA oba utwory nie zostały wydane „oddzielnie” (to pewnie jakieś nieporozumienie?) - singiel amerykański był taki sam jak angielski


Dziwne jednak, że oba utwory zdobyły na listach w USA inne pozycje. Tak jest napisane na wikipedii. Strawberrys zawędrowało na 8, Penny Lane na 1. Skoro w USA też był to jeden, podwójny singiel to dlaczego oddzielono je na tamtejszej liście?

Argus9 napisał(a):
3) ‘Strawberry Lane’ nie był jedynym singlem Beatlesów, który w latach 63-69 nie trafił w UK na 1. miejsce. To samo (a nawet niżej) spotkało singiel ‘Something’ / ‘Come Together’.


Mój błąd.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 2:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Argus9 napisał(a):
Trzy uwagi po lekturze powyższych komentarzy, dotyczące nie poszczególnych ocen, tylko kwestii faktograficznych:

2) w USA oba utwory nie zostały wydane „oddzielnie” (to pewnie jakieś nieporozumienie?) - singiel amerykański był taki sam jak angielski


Dziwne jednak, że oba utwory zdobyły na listach w USA inne pozycje. Tak jest napisane na wikipedii. Strawberrys zawędrowało na 8, Penny Lane na 1. Skoro w USA też był to jeden, podwójny singiel to dlaczego oddzielono je na tamtejszej liście?

Aaa, już wiem skąd Twoje ‘domniemanie’. Wówczas w USA na listach OSOBNO „rozliczane” były (w skomplikowany sposób) OBIE strony singli - i to nie tylko tych z podwójnymi stronami A, ale również te regularne, ze stroną A i B, czyli strony B również odnotowywane były w zestawieniach (!)

Amerykański football, też jest inny niż europejski :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 2:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Argus9 napisał(a):
Wówczas w USA na listach OSOBNO „rozliczane” były (w skomplikowany sposób) OBIE strony singli - i to nie tylko tych z podwójnymi stronami A, ale również te regularne, ze stroną A i B, czyli strony B również odnotowywane były w zestawieniach (!)


Komedia z tymi Jankesami ;) Dawno nie słyszałem czegoś tak dziwacznego. Jesteś może w posiadaniu informacji jak radziły sobie piosenki z B strony singli The Beatles na tamtejszej liście?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 3:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Yer Blue napisał(a):
Komedia z tymi Jankesami ;)

Dziwnych zasad i "bufoństwa" tych nadludzi jest wiele. Przykładowo najlepsza liga koszykarska na świecie (NBA) jest w USA, więc rozgrywki nie są tylko mistrzostwami USA, ale dodatkowo zwycięska drużyna jest od razu "Mistrzem Świata". Gdyby iść tym kluczem, to w Polsce mamy najlepszą ligę żużlową na świecie, ale żadna drużyna nie staje się z automatu "Mistrzem Świata". To samo dotyczy innych dyscyplin sportu na całym globie. Przepraszam, że zboczyłem z głównego wątku, ale nie mogłem się powstrzymać.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 3:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
Jesteś może w posiadaniu informacji jak radziły sobie piosenki z B strony singli The Beatles na tamtejszej liście?

Tu jest wykaz stron A i B amerykańskich singli, które weszły do Top 100.
http://www.mybeatles.net/charts.html

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 8:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Bardzo ciekawy wykaz, dzięki!

Godne zapamiętania:
Do You Want To Know A Secret na 2 (nie wiedziałem, że to było na singlu i to chyba nawet A stronie)
She's A Woman na mega wysokim jak na B-Side - 4 miejscu. Przebił niejedną A stronę
Day Tripper tylko na 5
Eleanor Rigby zaledwie na 11, podejrzewam, że aranż był wówczas tak nowatorski, że nie wszyscy od razu się przekonali
Rain na wysokim 23, zważywszy, że to B-Side i do tego nie taka prosta i melodyjna piosenka
Nowhere Man / What Goes On - pierwsze słyszę o takim singlu ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 8:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Image
Dzięki za zestawienie Jerzy. Dla mnie niemiłym zaskoczeniem i rozczarowaniem jest dopiero 56 pozycja "I Am The Walrus". Chyba był na tamte czasy zbyt nowatorski by stać się przebojem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 06, 2017 8:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Tę drugą okładkę kojarzę, więc pewnie o tym singlu kiedyś słyszałem.

Pozycja I Am The Walrus z jednej strony koszmarnie niska, z drugiej i tak dobrze, że utwór wszedł do top 100. Z pewnością odstraszał przeciętnego słuchacza tamtych czasach odlotami i do tego jako B-Side był mniej promowany. Wydany na A stronie pewnie zawędrowałby na jakieś 8 miejsce, jak Strawberry Fields.

Wracając do gazetkowego cyklu - 50 rocznica "Strawberry Fields Forever" została uczczona godnie :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1301 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY