Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 01, 2024 8:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 03, 2015 8:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Ukazał się właśnie z poślizgiem nowy numer gazetki FC (085). W numerze oprócz newsów druga część podsumowania plebiscytu na najlepszy tekst The Beatles. By dokończyć numer potrzeba było dopisać kilka brakujących komentarzy (dzięki Fangorn i Yer Blue).
ImageImage
Przypominam, że można nadsyłać zdjęcia z pamiętnego dnia 22 czerwca 2013 roku. (dzień koncertu Paula w Warszawie). Zdjęcia ukażą się w czerwcowym numerze gazetki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 3:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki za kolejny numer, Robercie.
Let It Be, któremu brakowało komentarzy okazał się najobficiej skomentowany. Podoba mi się Twoja interpretacja tego tekstu.
Całość strony B jak zwykle wypadła wyśmienicie.

Moją uwagę przykuł fragment wywiadu z Paulem w części z newsami. Bywam czasem bardzo zły ale nie umiem tej emocji przenieść do piosenki w naturalny sposób.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 4:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Dzięki Piotrze za wpis i uwagi. Myślałem, że "oberwie" mi się za "trupa" a tu proszę...
Wrzucam linka do tematu "Paul w Warszawie (1 rocznica) - zdjęcia fanów do gazetki FC". Teraz to będzie już druga rocznica.
http://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?f=24&t=3454&start=20


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 7:46 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Komentarze są niezwykle interesujące, bo każdy ma nieco inny punkt widzenia dotyczący tego samego tekstu. Np. do "Let It Be" - odniesienia biblijne, skojarzenie z rozpadem zespołu... Albo "I'm Only Sleeping" - o spaniu czy o bezsenności? A może jedno i drugie?

Dzięki, Robercie, za nowy numer. Miło się znaleźć w gronie komentatorów i zobaczyć swoje słowa drukiem :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 6:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Nikt się nie upominał o majowy numer gazetki FC, a on sobie spokojnie czekał na wydruk w moim komputerze. Poślizg wynikł z tego, że sytuacja z zamówionym tuszem do drukarki przypominała filmy Stanisława Barei.
Nie będę się jednak w tym miejscu rozwodził by Was nie zanudzić.
Chciałbym na koniec podziękować wszystkim dzięki, którym powstał ten numer. Tak więc bez ładu i składu dziękuję (z szeregu wystąp): agoosia, kasia, Rita, Noelka, Argus9 i oczywiście Yer Blue.
Życzę miłej lektury:
ImageImage


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 8:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Kasia i Noelka to KasioNoelka :)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 8:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Noelka napisał(a):
Kasia i Noelka to KasioNoelka :)

Masz rację. W końcu Twoja wiedza pochodzi z pewnego źródła.
A tak na marginesie, za kilka dni umieszczę już nowy numer gazetki, który jest na "wykończeniu". Jestem w trakcie poprawiania (mixowania) zdjęć fanów z dnia koncertu Paula w Warszawie. Jeśli jeszcze ktoś posiada fajne pamiątkowe zdjęcia to właśnie jest ostatnia szansa by je podesłać i by miały okazję znalazły się w czerwcowym numerze.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 21, 2015 9:24 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Serdeczne dzięki za nowy numer gazetki, Robercie!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 22, 2015 12:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Ja również dziękuję. Na dniach wrzucę kolejny już czerwcowy numer ze zdjęciami pamiątkowymi fanów z pamiętnego dnia.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 11:42 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Wczoraj minęła druga rocznica koncertu Paula McCartney'a w Warszawie. Z tej okazji przedstawiam drugą "B" stronę gazetki FC z "naszymi" pamiątkowymi zdjęciami. Jeśli kogoś brakuje a chciałby udostępnić swoje zdjęcie lub zdjęcia, to za rok będzie kolejna, już trzecia okazja, a fotki można podsyłać do mnie przez cały rok.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 12:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki, znowu pięknie to wygląda chociaż już bez efektu zaskoczenia jak było za pierwszym razem.
Za rok, dla odmiany może taka zdjęciowa mozaika fanów na 5 lecie koncertu Ringo? Też było mnóstwo zlotów, pięknych spotkań i tym samym pamiątkowych zdjęć wartych uwiecznienia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 3:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
joj, a u mnie taki przestój przykry! Dawno nic nie dotarło nowego.
Chyba listonosz zgubił drogę do mojej mieściny...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 9:44 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Wielkie dzięki za kolejną piękną pamiątkę tamtej gorącej letniej soboty... :) Czasami mam wrażenie, że koncert Paula w Polsce to był tylko sen, ale zdjęcia z tamtego dnia przypominają, że to zdarzyło się naprawdę :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 29, 2015 9:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Obiecany parę dni temu 087 numer gazetki FC już jest. Dzisiaj skserowałem gazetki i od jutra zaczynam je wysyłać do zainteresowanych fanek i fanów.
ImageImage
.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 30, 2015 11:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Robercie za czerwcowy numer. Zdążyłeś idealnie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 30, 2015 11:43 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Może udałoby się zrobić numer specjalny z okazji 50 lat "Help!"? W numerze zamiast tradycyjnych recenzji byłyby tym razem opisy piosenek: fakty o komponowaniu i nagrywaniu. Tłumaczenie tekstu, ważniejsze fakty, zdjęcia, linki do różnych wersji, ciekawostki, itp. Umieściłem na stronie rozszerzone opisy piosenek. Można by to jeszcze dopracować i wydrukować. W wielu przypadkach są to fakty nieznane i niepublikowane po polsku. To się nie zmieści na jednaj kartce, więc może jakaś drobna odpłatność na pokrycie kosztów broszurki?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2015 5:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Numer specjalny dla Help! będzie jak najbardziej ale starym, sprawdzonym sposobem komentarzy naszej ekipy do wszystkich utworów. Być może będą to nawet 3 numery gazetki (od sierpnia do października), jeśli będą większe komentarze. W lipcu będą single i odrzuty z okresu Help! czyli małe intro do dania głównego.

W naszych komentarzach będzie zawarta większość propozycji, które wymieniłeś (oprócz tłumaczeń czy linków co wydaje się przesadą), a przede wszystkim coś najwazniejszego na tak zaczytną rocznicę - hołd oddany tej płycie i emocje, których nam przysparza ta muzyka.
Jeśli chcesz zrobic coś nowego, większego (więcej niż na jednej kartce) to raczej nie w ramach gazetki FC. Decydujący głos ma oczywiscie główny rozgrywający, czyli Robert, którego zdania w tej sprawia jestem ciekaw.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2015 6:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Pisałem pół godziny odpowiedź i nastąpiła awaria przeglądarki. A ja przecież nie mam czasu.
Napiszę więc teraz w miarę krótko. Na numer specjalny (broszurkę) nie mam teraz czasu. Już z wydawaniem kolejnych numerów gazetki na czas mam problemy i poślizgi.
Będą dwa lub trzy numery gazetki FC, jak pisał Piotr, z komentarzami fanów do "Help" by wypełnić cykl ( i tak do 2020 roku). I będą tradycyjne newsy, z tym, że można by było w każdej gazetce oddać miejsce na powiedzmy trzy newsy w każdym numerze z krótkim opisem powstania piosenki do płyty "Help" (tak jak sugerował Joryk pisząc o broszurce)
To tak na gorąco (ale "parówka" za oknem)
Dziękuję, że pochyliłeś się adminie nad tematem.
A może ktoś inny podejmie się powstania tej broszurki?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 7:15 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dziękuję za jeszcze jeden number gazetki! Ale super!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 8:13 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
O! Świetny pomysł Joryk'a. Fakty oraz ciekawostki dotyczące komponowania i nagrywania byłyby o wiele bardziej interesujące niż opisy piosenek. Oczywiście bez żadnych "strzałów" w stronę autorów tychże opisów - bardzo doceniam i lubię je czytać, ale uważam, że odskocznia byłaby dobrym pomysłem. Na pewno można znaleźć mnóstwo fascynujących historii o powstawaniu albumu. Gdyby były one zamieszczone zamiast opisów, to obeszłoby się bez broszurki. Można także zrobić cały "specjalny" numer poświęcony "Help!", który byłby w normalnym formacie gazetki FC, lecz wszystko oczywiście zależy od Roberta. ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY