Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Maj 01, 2024 10:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 1:21 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Cieszę się, że kalendarzyki docierają i są dobrze przyjmowane. W grudniu kolejna fala listów z kalendarzykami i gazetkami trafi do pozostałych fanów i członków Fan Clubu. Byłem tak przejęty by Jan Nowicki napisał dedykację dla członków Fan Clubu, że na swoim egzemplarzu, fotografii ze zdjęciem autora mam tylko "Jan Nowicki" zapomniałem mu powiedzieć by napisał "Robertowi". Ale to mały "pikuś".
Skany ostatniej gazetki (w szczególności zdjęcia) tylko tak, źle wyglądają w powiększeniu, w rzeczywistości jakość i czytelność zdjęć znacznie się poprawiła w stosunku do poprzedniego numeru. Zresztą sami będziecie mieli jeszcze nie raz okazję by to stwierdzić, trzymając najnowszy i kolejne numery gazetki w rękach.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 11:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Hubert nie zdążył dosłać komentarzy ale poprosiłem go o oceny na szybko. Wkleję dla ciekawostki:
I Feel Fine - 3/10 ( :!: )
She's A Woman - 5/10
Long Tall Sally 10/10
I Call Your Name 9/10
Slow Down 4/10
Matchbox 1/10

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 01, 2014 7:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dziś przeczytałem o 10 rocznicy Nowosolskiego Fan Clubu i jakoś tak przyszło mi na myśl by z tej okazji zrobić coś specjalnego i pamiątkowego. Co byście powiedzieli na taki duży kalendarz, 12 kartkowy z okładkami płyt na każdy miesiąc? Konkretna płyta oczywiście podpasowana do konkretnego miesiąca (Let It Be - maj, Revolver - sierpień, Abbey Road - wrzesień, czerwcowy Sgt Pepper oczywiście w fanowskiej okładce). Listopad i grudzień specjalnie dla George'a i Johna (najlepiej okładki All Things Must Pass i Double Fantasy).
Oczywiście wszystko w kolorze i w dobrym papierze (może w tekturce). Złożylibyśmy się po jakiejś kwocie by to dofinansować i jest pamiątka na całe życie.
Nie wiem na ile to jest realne ale zawsze pomysł można zgłosić.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 5:24 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Ciekawy pomysł z kalendarzem, lecz chyba (ze względów finansowych) nie do przeskoczenia. "Gdyby" jednak się udało, proponuję taki układ kartek:

okładka: Please Please Me
styczeń: With The Beatles
luty: A Hard Day's Night
marzec: Beatles For Sale
kwiecień: Help!
maj: Rubber Soul
czerwiec: Revolver
lipiec: Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
sierpień: Magical Mystery Tour
wrzesień: The Beatles (The White Album)
październik: Yellow Submarine
listopad: Abbey Road
grudzień: Let It Be


ceny kalendarzy już z rabatem
NAKŁAD Cena netto
50 - 230.40 zł
100 - 461.60 zł
200 - 862.40 zł
300 - 1293.60 zł
400 - 1601.60 zł
500 - 2001.60 zł

Gdyby kalendarz nie :wypalił" można by było pomyśleć o plakacie w formacie A1 (wysokość 870 szerokość 607 mm)
ceny już z rabatem:
NAKŁAD Cena netto
30 - 410.40 zł
50 - 416.80 zł
100 - 436.00 zł
200 - 472.80 zł
250 - 500.00 zł
300 - 506.40 zł
400 - 546.40 zł
500 - 592.80 zł


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 5:57 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Yer Blue napisał(a):
O rety, I Feel Fine ma oprócz mnie same 10. :shock:
Co do riffu. Być może jest ambitny, ale potęgą riffów jest dla mnie prostota i wyrazistość. Ten ma jakąś taką "połamaną" konstrukcję, nie da się go nucić. Chociaż pewnie jest bardzo trudny do zagrania i pewnie bardzo nowatorski jak na tamte czasy.
O ile I Feel Fine uważam za mega przereklamowanego, tak I Call Your Name z tego co widzę jest mocno niedoceniony. Szkoda.

Nie jesteś odosobniony -co prawda nie dałem rady nadążyć tym razem z komentarzami i punktacją , ale popieram Twą opinię ( ocena w okolicach połowy skali 5 - 6 pkt.).
I feel fine - riff "od zawsze" ( czyli od lat 70-tych ) brzmiał tak jakoś " staromodnie" :roll:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 1:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Może można wrzucić projekt na jakiegoś polskiego Kickstartera i dać tutaj linka?
Czyli - jeśli nie uzbieramy odpowiedniej sumy, to nikt nie traci zadeklarowanej kasy.
Ja z chęcią się przyłączę.
Wg. Twoich wyliczników, nakład kalendarza przy 50 chetnych to niecałe 5 zł! Sądzę, że większość osób stać na taki support :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 2:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
bobski66 napisał(a):
ceny kalendarzy już z rabatem
NAKŁAD Cena netto
50 - 230.40 zł
100 - 461.60 zł
200 - 862.40 zł
300 - 1293.60 zł
400 - 1601.60 zł
500 - 2001.60 zł


Nie wiem ale 50 kalendarzy za 230 zł wydaje mi się jakoś podejrzanie tanio. 5zł od osoby. Jaki to jest format kartek?
Projekt można ogłosić na facebooku, pewnie sporo osób by się zgłosiło za taką cenę. Jeśli 50 osób się nie zgłosi to resztę kwoty mogę opłacić sam. Zresztą od razu na starcie zamówiłbym dla siebie ze 4 kalendarze.

bobski66 napisał(a):
Ciekawy pomysł z kalendarzem, lecz chyba (ze względów finansowych) nie do przeskoczenia. "Gdyby" jednak się udało, proponuję taki układ kartek:

okładka: Please Please Me
styczeń: With The Beatles
luty: A Hard Day's Night
marzec: Beatles For Sale
kwiecień: Help!
maj: Rubber Soul
czerwiec: Revolver
lipiec: Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
sierpień: Magical Mystery Tour
wrzesień: The Beatles (The White Album)
październik: Yellow Submarine
listopad: Abbey Road
grudzień: Let It Be


Jeśli o mnie chodzi to optuję za dopasowywaniem płyt wedle ich ukazywania się w danym miesiącu. W końcu to kalendarz. Poza tym kilka płyt (White Album, Yellow Submarine) zastąpił bym solowymi (Plastic, All Things..., Ram - przykładowo). Chodzi też o to by były piękne okładki, cover Białego wypada niestety trochę jałowo w kalendarzu. Poza tym listopad dałbym Harrisonowi, a grudzień Lennonowi - z wiadomych powodów.

Dżejdżej napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
O rety, I Feel Fine ma oprócz mnie same 10. :shock:
Co do riffu. Być może jest ambitny, ale potęgą riffów jest dla mnie prostota i wyrazistość. Ten ma jakąś taką "połamaną" konstrukcję, nie da się go nucić. Chociaż pewnie jest bardzo trudny do zagrania i pewnie bardzo nowatorski jak na tamte czasy.
O ile I Feel Fine uważam za mega przereklamowanego, tak I Call Your Name z tego co widzę jest mocno niedoceniony. Szkoda.

Nie jesteś odosobniony -co prawda nie dałem rady nadążyć tym razem z komentarzami i punktacją , ale popieram Twą opinię ( ocena w okolicach połowy skali 5 - 6 pkt.).
I feel fine - riff "od zawsze" ( czyli od lat 70-tych ) brzmiał tak jakoś " staromodnie" :roll:


Cały utwór brzmi staromodnie, takie Lennonowskie Love Me Do, chociaż do Love Me Do to mu daleko.
A wracając jeszcze do riffu - kompletnie nie ma mocy, jest za lekko zagrany. Perkusja w pewnym momencie go zagłusza.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 5:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Muszę sprostować informację. Ceny kalendarzy, które wrzuciłem wyżej dotyczyły opcji 7 plansz i rozmiar A5 (148 x 210)

Kalendarz 13 planszowy w formacie A4 (210 x 297) jest już znacznie droższy.

NAKŁAD Cena netto z rabatem
50 sztuk - 390.40 zł

Gdybyśmy się jednak zdecydowali go wydać to potrzeba jeszcze 25 chętnych osób (bobski66 - 10 sztuk, Noelka -10 szt, Yer Blue - 4 ?, Daras1969 - 1)

Jeśli damy Harrisona i Lennona i nie będzie "Białego Albumu" to trzeba pomyśleć jakie jeszcze dwie okładki płyt pominiemy (z okładki kalendarza zniknie "Please Please Me").
W takim wypadku proponuję na okładkę kalendarza wrzucić "Sgt.Pepper Project" z polskimi fanami.

13-Planszowy kalendarz
Każda karta zadrukowana jest z jednej strony, jest osobna dla każdego miesiąca. Wraz z kartą tytułową - w sumie 13 plansz, na których, oprócz kalendarium możesz umieścić dowolny projekt graficzny.
Kalendarz wykonany jest na wysokiej jakości papierze kredowym błysk. który zapewnia najwyższej jakości odwzorowanie i nasycenie kolorów. Kartki kalendarza zadrukowane są w pełnym kolorze (CMYK) z jednej strony. Każda z nich może prezentować zupełnie inny projekt - osobny dla każdego z miesięcy, np. różnorodne zdjęcia. Inwencja i pomysł leżą już po stronie projektanta. Należy tylko zmieścić się w ramach wymaganego formatu kalendarza.

Poszczególne kartki łączone są za pomocą srebrnej spirali z zawieszką.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 7:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
bobski66 napisał(a):
Muszę sprostować informację. Ceny kalendarzy, które wrzuciłem wyżej dotyczyły opcji 7 plansz i rozmiar A5 (148 x 210)

Kalendarz 13 planszowy w formacie A4 (210 x 297) jest już znacznie droższy.


To bierzemy 13 planszowy, inaczej to nie ma sensu. Cena już trochę mniej optymistyczna, ale biorąc po uwagę, że jest już format A4 - myślę, że nadal warto

bobski66 napisał(a):
NAKŁAD Cena netto z rabatem
50 sztuk - 390.40 zł

Gdybyśmy się jednak zdecydowali go wydać to potrzeba jeszcze 25 chętnych osób (bobski66 - 10 sztuk, Noelka -10 szt, Yer Blue - 4 ?, Daras1969 - 1)


Wychodzi jakoś 8-9zł na głowę, ale myślę, że te 25 osób można by jakoś znaleźć. Trzeba założyć temat organizacyjny na forum, oraz na obydwu beatlesowskich grupach na Facebooku. Jestem dobrej myśli.

bobski66 napisał(a):
Jeśli damy Harrisona i Lennona i nie będzie "Białego Albumu" to trzeba pomyśleć jakie jeszcze dwie okładki płyt pominiemy (z okładki kalendarza zniknie "Please Please Me").
W takim wypadku proponuję na okładkę kalendarza wrzucić "Sgt.Pepper Project" z polskimi fanami.


Absolutnie jestem ZA co do okładki!

Co do konkretnych miesięcy:

Styczeń - (Rubber Soul? A jeśli nie to Yellow Submurine ostatecznie)
Luty - (może zdjęcie z pierwszej wizyty Beatlesów w USA?)
Marzec - Please Please Me
Kwiecień - ( Tug Of War - ważna płyta Paula, piękna okładka i wyszła właśnie w kwietniu)
Maj - Let It Be
Czerwiec - Sgt. Pepper's
Lipiec - A Hard Day's Night (okładka Help! jest o wiele mniej atrakcyjna)
Sierpień - Revolver
Wrzesień - Abbey Road
Październik - (Antologia 3?)
Listopad - All Things Must Pass
Grudzień - Plastic Ono Band lub Double Fantasy. Plastic wyszedł akurat w grudniu, ale to jednak Double Fantasy jakoś bardziej kojarzy się z tą najsmutniejsza rocznicą....

Szkoda bardzo Rubber Soul, które wyszło w grudniu - może przerzucić okładkę na styczeń?

bobski66 napisał(a):
13-Planszowy kalendarz
Każda karta zadrukowana jest z jednej strony, jest osobna dla każdego miesiąca. Wraz z kartą tytułową - w sumie 13 plansz, na których, oprócz kalendarium możesz umieścić dowolny projekt graficzny.
Kalendarz wykonany jest na wysokiej jakości papierze kredowym błysk. który zapewnia najwyższej jakości odwzorowanie i nasycenie kolorów. Kartki kalendarza zadrukowane są w pełnym kolorze (CMYK) z jednej strony. Każda z nich może prezentować zupełnie inny projekt - osobny dla każdego z miesięcy, np. różnorodne zdjęcia. Inwencja i pomysł leżą już po stronie projektanta. Należy tylko zmieścić się w ramach wymaganego formatu kalendarza.

Poszczególne kartki łączone są za pomocą srebrnej spirali z zawieszką.


Brzmi to bardzo, bardzo zachęcająco!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 10:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Jak widzę wszystko powoli się scala. Jak w takim tempie będzie akcja postępować to jest duża szansa na ten kalendarz do końca roku. W styczniu zdecydowanie "Rubber Soul".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 10:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pozostaje jeszcze luty i październik. Jeśli ktoś zna premiery jakiś znaczących beatlesowskich płyt / wydarzeń w tych miesiącach to niech zgłasza.
Jedna osoba z FB zgłasza chęć na 3 kalendarze. Będziemy wiedzieć jakie jest zainteresowanie jak założymy temat i podlinkujemy na FB.
Myślę, że w tydzień 50 kalendarzy znajdzie swoich nabywców i wtedy działamy - w 20 dni przed końcem roku możemy się wyrobić.
Na okładce obok Pepper Projektu musi widnieć napis - 10 lat Nowosolskiego Fan Clubu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 3:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
No hej, halllooooo przecież mówiłam, że się piszę :) Dlaczego nie ma mnie w podsumowaniu chętnych?? :roll:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 4:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
To był tylko taki szkic na szybko, jak będzie nowy wątek to wszystko będzie dokładniej i klarowniej widoczne. A Ty, Asiu masz kalendarz zaklepany, spokojnie.
Czekamy na Roberta i nowy temat.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 7:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Założyłem nowy temat odnośnie rocznicowego kalendarza.
http://beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?f=32&t=3550


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 8:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Jak obiecałem jakiś czas wcześniej kalendarzyki FC na 2015 dostaną do końca roku wszyscy członkowie FC. Przygotowanych do wysyłki mam blisko 70 listów, które wrzucę do skrzynki pocztowej w najbliższy poniedziałek. Jak się spodziewałem, zabrakło mi znaczków i musiałem eksperymentalnie zakupić znaczki przez internet. Plusem takiego posunięcia jest to, że mogłem dodatkowo dodać własną grafikę. Znaczek prezentuje się tak:
Image
I myślę, że jest to dobry pomysł na przyszłość i jaka wygoda (nie trzeba stać w kolejce na poczcie).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 8:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
O raaaaaaaaaaaaaaaaaany można własne znaczki projektować??????? Ale kosmos!!!
Już się nie mogę doczekać!!!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 10:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Świat i Polska idą do przodu. Znaczek jest ważny przez 12 miesięcy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 11:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wyrwie się z koperty i wrzuci do kolekcji taki rarytas :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 7:10 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Dowiadywałam się, że list już przyszedł :) i czeka aż sobie go w którymś momencie odbiorę :)))) Dzięęękuję :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 24, 2014 8:49 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
I do mnie dotarły już kalendarzyki i gazetki ;)
dziękuję ;) ślicznie zaprojektowane!

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 80 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY