Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:17 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 5:39 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 22, 2013 6:17 pm
Posty: 93
Miejscowość: Gliwice
Poniekąd Beatlesi są ludźmi na których możemy się wzorować w niektórych sytuacjach.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 9:19 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
Na pewno "letko" nauczyłem się angielskiego, poza tym razem z dwoma kolegami, z którymi ich wściekle słuchaliśmy, złapaliśmy oczywiście za gitary (jednym z pierwszych kawałków których próbowałem się nauczyć to Norwegian wood, wreszcie po 24 latach mogę je zaprezentować światu :D https://www.youtube.com/watch?v=HWa6YVPEdWM), tylko ja wytrwałem w tym muzykowaniu, ale bez rewelacji :) Oczywiście w latach LO człowiek próbował mieć "na siłę" poczucie humoru Johna, więc pewnie jakoś to rzutowało, ale czy dziś coś z tamtego okresu zostało? Nie wiem; wątpię.

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 9:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Beatlesi nauczyli mnie patrzenia na świat.
Nauczyli mnie czym jest miłość. Że jest najważniejsza.
Nauczyli mnie, że mimo różnic, można się dogadać i stworzyć razem coś pięknego.
Nauczyli mnie pacyfizmu (który nie przekłada się na choleryczną naturę).
Nauczyli mnie, co to jest pasja.
Nauczyli mnie kochać coś tak bardzo, że nie liczy się nic (patrz - cieżka kasa na koncert Paula)
Pokochałam ich, mając 12 lat, zaczynając dorastać. Śmiało mogę stwierdzić, że mnie ukształtowali. Że to, jakim jestem człowiekiem, zawdzięczam po części im.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 10:47 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
A, zapomniałbym: śpiewać się nauczyłem. Przez kilka lat moim ulubionym zajęciem było coś, co dziś nazywa się karaoke, wtedy z kumplami nazywaliśmy to "nagrywaniem": miałem magnetofon, a w zasadzie miniwieżę, która potrafiła z jednej kieszeni odtwarzać, a na drugiej nagrywać przez mikrofon. O rany, ile ja się nawydzierałem tych piosenek, potrafiłem to robić godzinami (oczywiście od tamtej pory praktycznie wszystkie piosenki TB znam na pamięć; nic specjalnego, większość osób z tego forum zna, prawda?) Ale fakt, że głos to chyba sobie wzmocniłem, no i tak jak napisałem, raczej nie fałszuję. Aczkolwiek co z tego, jak głos mam nędzny :)

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 2:16 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Ja dzięki Beatlesom nauczyłam się śpiewać na głosy sama ze sobą :D
odważyłam się też na kilka nowych instrumentów, których prawdopodobnie nie miałabym odwagi tknąć bez nich. Generalnie cały mój rozwój muzyczny przy Beatlesach ruszył z kopyta. To się po prostu gra "ot tak"

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 03, 2013 5:05 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 22, 2013 6:17 pm
Posty: 93
Miejscowość: Gliwice
Dalida napisał(a):
Ja dzięki Beatlesom nauczyłam się śpiewać na głosy sama ze sobą :D
odważyłam się też na kilka nowych instrumentów, których prawdopodobnie nie miałabym odwagi tknąć bez nich. Generalnie cały mój rozwój muzyczny przy Beatlesach ruszył z kopyta. To się po prostu gra "ot tak"

No, no.. Słyszałam Twoje wykonania i jestem pod wrażeniem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 05, 2013 9:26 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Cieszę się, że i Tobie się podoba :) Jestem w trakcie nagrywania paru projektów równolegle, więc może już niedługo coś się pojawi :)

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 8:41 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Myślę, że poszerzyli moją wyobraźnię, dzięki nim inaczej, bardziej otwarcie patrzę na świat.
Jak byłem mniejszy i poznawałem ich, to poczułem jakąś więź z nimi. :)
Powiem Wam też, że(może to troszkę dziwne)poszerzyli moją wyobraźnię, bo zawsze jak ich słuchałem dawniej, to czułem w nich coś trochę tajemniczego, co wciągnęło mnie w Beatlemanię :)
Teraz jest tak, że (serio) nie przeżyłbym dnia bez puszczenia sobie jakiś ich płyt albo solowych dokonań.
Myślę, że pomogli mi oni w nauce angielskiego.

Bez wątpienia twierdzę i będę twierdził, że The Beatles to największy zespół na ziemi i nic nie może się równać z ich jednoczącą siła muzyki.
Mam do nich i zawsze będę miał ogromny szacunek :mrgreen:


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 9:11 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Tak po krótce,otworzyli oczy na coś czego wcześniej nie dostrzegałam czy też było mi po prostu obojętne.To głównie dzięki Johnowi- on jest jakby głównym 'sprawcą' tego co zaszło w mojej głowie ;) Swoje trzy grosze dołożył również George, troszkę później
Czy zmienili muzycznie- bardziej zainspirowali (i inspirują, w sumie nie tylko też w tej kwesti) do jakiejś nowej muzyki, czy też pomogli wrócić do tej, o której gdzieś zapomniałam
Zewnętrznie np. znalazłam nowy styl ubierania ;)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Ostatnio edytowany przez Nowhere_girl1990 Czw Paź 09, 2014 10:39 pm, edytowano w sumie 3 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 10:52 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jaki nowy styl ubierania znalazlas, Nowhere girl? :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 11:30 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
flower1973 napisał(a):
Na pewno "letko" nauczyłem się angielskiego


To pierwsze co mi przychodzi na myśl. Kiedy uczyłem się angielskiego nagle zaczynałem rozpoznawać słowa i znaczenia w tekstach piosenek, które pamiętałem fonetycznie. To były całe zwroty. O wiele łatwiej się uczyć języka kiedy cały czas się go słyszy. W dodatku nauka staje się dużo ciekawsza a sam język kojarzy się z czymś pozytywnym i ekscytującym.

Emeela napisał(a):
Beatlesi nauczyli mnie patrzenia na świat.


Nie mogę tego powiedzieć tak zupełnie szczerze ale bardzo poszerzyli moje spojrzenie. Kiedy zrozumiałem teksty piosenek z All Things Must Pass przeszedłem okres fascynacji Towarzystwem Świadomości Kryszny i w ogóle filozofią i religiami wschodu. Z kolei lektura wywiadów Johna i Yoko otworzyła mnie na nieco bardziej abstrakcyjne pojmowanie rzeczywistości.

emilie1309 napisał(a):
wzmogli moje zainteresowanie muzyką


To wydaje się oczywiste. Oprócz zainteresowania muzyką The Beatles i innych poczułem zainteresowanie graniem, niestety nigdy nie miałem gitary a posiadany instrument średnio się nadawał do rock and rolla (akordeon).

No i najważniejsze - muzyka The Beatles potrafi mnie wprawić w dobry nastrój nawet w tych gorszych momentach. Wydaje mi się wtedy, że są to tacy przyjaciele, na których mogę zawsze liczyć.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 6:34 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
1. Dzieki Beatlesom zainteresowalem sie muzyka z lat 50,60 (szczegolnie rock psychodeliczny).
2. Poprawilem swoj angielski
3. Mysle, ze sluchajac ich utworow dojrzalem emocjonalnie, zmienilem podejscie do pewnych spraw
4. Ich osobowosci i zachowania (nie wszystkie, podchodzilem do tego z dystansem) zainspirowaly mnie, i czasem (szczegolnie po przeczytaniu biografii Huntera Daviesa) wyobrazilem sobie, co na moim miejscu zrobilby ktorys z nich. Jako przyklad moglbym podac brak motywacji do wykonania jakiejs pracy. Wowczas mysle sobie: "Paul zawsze byl pracowity, dazyl do sukcesu, on by juz dawno temu to zrobil" i biore sie w garsc :D Takze Fab4 motywuja!
5. Ich muzyka mnie odpreza, nakreca i bez niej ciezko byloby mi funkcjonowac

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 7:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
W moim przypadku Beatlesi przyczynili się głównie do poszerzenia horyzontów muzycznych. Szczególnie Biały Album. Od czasu gdy usłyszałem tę płytę najbardziej cenię w muzyce różnorodność i kontrast. Dzięki Beatlesom bardzo zacząłem się interesować muzyka przełomu lat 60/70, głównie rockiem progresywnym. Mam nawet teorię, że gdyby nie Beatlesi to muzyka rockowa nigdy by się tak nie rozwinęła, a rock progresywny byłby uboższy.

Beatlesi wprowadzili tez u mnie nowy poziom w zainteresowaniu muzyką - słuchanie z pewnego rodzaju namaszczeniem, chłonięcie drobiazgów i przeróżnych ciekawostek. Taki świr po prostu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 01, 2014 9:51 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Rita napisał(a):
Jaki nowy styl ubierania znalazlas, Nowhere girl? :)



Rito, nic specjalnego w zasadzie ;) Zaprzyjaźniłam się bliżej ze stylem rockowym to wszystko ;)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY