Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Kwi 18, 2024 5:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak uzdrowic forum?
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 12:54 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
To jest pytane do was. Moje zdanie jest takie. Otóz. Jestem za pozostawieniem Ob-la-di w tym miejscu co jest.
Następnie proponuje usunąć posty do nieczego nie prowadzące.
Dalej to usunąć posty konfliktów i nieporozymień chocby takie jak
Mother's Nature Son czy Zamknąc ob-la-di itd.
Niech każdy poda kilka przykładów i mysle że osoby zarządzające tym forum bedą wiedzieli co z tym zrobic.
Bo ja chce sie tu czuc dobrze , bo moge z wami pogadac a gdzie mam to uczynic. W domu???? gdzie Matka biega za mna z krzyżem bo słucham satanistów!
++++++ propounuje zakładanie postów mądrych i przyciągających.Mówie to do siebie i do was.



Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 1:02 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 02, 2004 12:28 pm
Posty: 109
Miejscowość: Kraków/Rzeszów
Podejrzewam, że nie zgodzicie się, bo może być z tym trochę roboty, ale oto moja propozycja:

Cytuj:
Proponuję drobną reorganizację forum. Oto, jak według mnie powinny wyglądać poszczególne działy. Wydaje mi się, że byłoby zdecydowanie bardziej przejrzyście. Co wy na to?

Ogólnie
- Newsy (Co nowego w świecie Beatlesów?)
- Płyty (Która płyta podoba ci się najbardziej, jakiej nie polecasz, a o jakiej chciałbyś wiedzieć więcej?)
- Piosenki (Wolisz piosenki ze wczesnej twórczości Beatli, a może te późniejsze? Szukasz informacji na temat jakiegoś songu?)
- Filmy i telewizja (Rozmowy o kreacjach filmowych Fab Four, ich wywiadach w telewizji itp.)
- Książki (Publikacje Beatlesów i na ich temat.)

Szczególnie
- John Lennon (“Imagine there’s no heaven…”)
- Paul McCartney (“Live and let die…”)
- George Harisson (“Tell me what is the life…”)
- Ringo Starr (“Slow down, slow down…”)
- Inni (Brian Epstein, małżonki i dziewczyny Beatli etc.)

Pobocznie
- Inne zespoły i wykonawcy (Pink Floyd, Bee Gees, Pet Shop Boys, The Kinks, a może jeszcze coś innego?)
- Ob-la-di, ob-la-da (Rozmowy o rzeczach różnych, acz sensownych. - pisanie w tym dziale nie zwiększa licznika postów)

Kolekcjonersko
- Fani (Gdzie mieszkasz? Ile masz lat? – odpowiedz nam o sobie.)
- Bootlegi, kolekcjonerzy wymiana (Skąd brać? Jak zostać kolekcjonerem?)
- Niesolidni kolekcjonerzy (Bad boys.)



P.S. – Wzorowałem się nieco na tym fourm.

_________________
Patykowy Blog


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 1:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Moja propozycja:

zostawić wszystko jak jest;
wywalić gietka z funkcji Moda;
pozwolić pisać o wszystkim, tak jak przyzwolone w podtytule Obladi-Oblada;
trzymać się tolerancji i demokracji;
pozwolić na dobrą zabawę.

Jeśli na serwerze brakuje miejsca; to wywalać tematy, w których od dawna nikt się nie odzywa (np od 2 miesięcy)

peace and love
Pawel

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 3:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Musze przyznac, ze w duchu zgadzam się z Pawłem, chociaz, tak jak wspomniałem - posty Uga Buga, Bluzgu Bluzgu sa po prostu wyrazem nie wiem czego- nudzenia sie autora (??) i takie powinny być kasowane, bo one NA PRAWDE tylko robia niepotrzebny tłok, jak ktos ma potrzebę napisania sobie "NIE MAM MÓZGU" (przepraszam ZaCky, choc i tak Cie tu nie ma, ale to tylko przykład) to może to zrobić na kartce papieru w zeszycie, no bo czego oczekiwać od kolejnych piszących w tym temacie??

Natomiast jesli ludzie chca to niech liczą do tysiaca - bo to nie jest obowiązek, i jak ktos nie chce to nie musi nawet tego czytać!!

PEACE

PS
Mysle ze nie ma co rozdrabniac, póki co, działów na forum, podział jest jak najbardziej ok, wystarczy tylko z jednej strony przestrzegać zasad, jakie obowiązuja w każdym dziale, a z drugiej - po prostu miec wyczucie i nie przesadzać:)

PS2
W kwestii moda, ja chciałbym zeby Gietek został, ale on sam zdecydował o odejściu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 4:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Zgadzam się z Gregiem, że parę tematów było tu kompletnie bez sensu;
ale temat Liczymy do Tysiąca był całkowicie nieszkodliwy - jego popularność świadczy o jego walorach rozrywkowo-zabawowo-towarzyskich.

Jestem za tym, by Modzi kasowali kompletnie głupie i bezsensowne Tematy - stąd był mój wątek ("Twój Ulubiony Głupi Wątek" - który wyszydzał po prostu wszystkie te idiotyzmy - ciekawe, że Modzi gietek i Kasia w ogole nie reagowali na tamte głupie wątki, a wątek "Twój ulubiony głupi Wątek" został uznany za najgłupszy w plebiscycie :lol: )

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 7:29 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
zgadzam sie z tym by powywalac bezsensowne, nic nie znaczace posty (nie bede ich wymieniac bo po 1. jest ich za duzo a po 2. wszyscy dobrze wiemy o ktore chodzi)
jednakze Obladi -Oblada nie powinno zostac usuniete i pozostaje przytym ze jest to wolna czesc forum i mozna tu pisac co ci lezy na watrobie(tylko bez takich..szukam chlopaka itp.bo to nawet smieszne nie jest) ja wlasnie tak zrozumialam informacje dotyczaca obladi oblada ( bez pierduł)
jednym zdaniem popieram obie strony i te demokratyczna i strone moderatorow
pozdrawiam
PEACE

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 9:13 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 02, 2004 12:28 pm
Posty: 109
Miejscowość: Kraków/Rzeszów
Podpisuję się pod postem poprzedniczki obiema łapami.

_________________
Patykowy Blog


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 10:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Moja propozycja:

zostawić wszystko jak jest;
wywalić gietka z funkcji Moda;
pozwolić pisać o wszystkim, tak jak przyzwolone w podtytule Obladi-Oblada;
trzymać się tolerancji i demokracji;
pozwolić na dobrą zabawę.

Jeśli na serwerze brakuje miejsca; to wywalać tematy, w których od dawna nikt się nie odzywa (np od 2 miesięcy)

peace and love
Pawel


Wszystko OK, tylko mam drobne zastrzeżenie co do wywalania tematów, na które nikt nie odpisuje np. od 2 miesięcy. Każdy taki przypadek trzeba rozpatrywać osobno, bo czasem tematy, które nie są regularnie odwiedzane mają duże znaczenie dla nowicjuszy. Można się wtedy połapać co się działo jak jeszcze nie było tych osób, albo dowiedzieć się czegoś zupełnie nowego, czego czasem nie znajdzie się gdzie indziej.

A szczerze mówiąc to w pełni zgadzam się z herą i Fatherem McKenzie.
8) :P :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 16, 2005 1:57 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
O kilku dni dość dokładnie czytam Forum i muszę powiedzieć, że jest dobrze.

Zaniepokoiły mnie - przyznaję - niektóre dość ostre wypowiedzi. W sumie nie mam nic przeciw ostrej dyskusji, ale pod warunkiem, że jest to dyskusja merytoryczna. Jeśli natomiast próbuje się prowadzić swoje prywatne wojny, to znak, że sprawa wymknęła się spod kontroli.
Pewnie te ostre wypowiedzi były czymś w rodzaju prowokacji, impulsem do zwiekszenia aktywności, zmuszeniem nieaktywnych uzytkowników do szerszego wypowiadania się na Forum. W końcu jednak i te niewinne prowokacje chyba wymknęły się spod kontroli, bo wyszło z tego coś w rodzaju nagonki na tych, którzy wolą czytać niż pisać. Z kolei nadaktywność liderów nie zawsze przechodziła w jakość ...i troche nam się to wszystko niebezpiecznie rozbujało.

Pomysłem na większą frekwencję i aktywność niekoniecznie musi byc wyśmiewanie "cichych" użytkowników. Zamiast tego można ściągnąć nowych uzytkowników, można się trochę rozreklamowac w sieci: w usenecie, na innych forach, w stopkach własnych e-maili. Nie muszę tego robić ja sam - równie dobrze mogą to zrobić liderzy, a jeszcze lepiej "główni narzekacze na niską frekwencję". Kto wie nawet, czy ich działanie nie byłoby bardziej skuteczne niż moje.

Może dobrym wyjsciem byłby jakiś nowy dział? Może konkurencyjne forum? Naprawdę bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś doszedł do wniosku, że on umie lepiej porowadzić witrynę i forum, gdyby wyjął swoje pieniądze, zapłacił za serwer i po prostu ciągnął to przez kolejne kilka lat. Ha! Czy w ogóle jest wśród nas ktoś, kto by się nie ucieszył z nowej beatlesowskiej witryny? ...no właśnie :)

Odnośnie propozycji nowych beatlesowskich działów - przyjęliśmy koncepcję, że będziemy obserwować, co się pojawia. Na przykład - jak sypnie postami o Yoko, to wyodrębnimy Yoko, żeby jej miłosnicy nie musieli się przedzierać przez McCartneya :D

Na koniec chcę powiedzieć, ze nasza strona nie ma dyskografii. Kto czuje w sobie moc i hiperaktywność - niech zrobi dyskografię ...albo historię zespołu ...albo cokolwiek innego. Wrzucę to na stronę, wyeksponuję autora albo podlinkuję, jeśli ktoś bedzie życzył sobie "postawić" to dzieło na własnej stronie. Słowem - jest wiele rodzajów aktywnosci. Oczywiście można sobie wzajemnie psuć krew ale .... zresztą ...jak kto woli :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 16, 2005 5:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
od dawna myślę o poprowadzeniu Tutaj podstrony z dyskografią;
powiedziałbym nawet, że mam na tym punkcie pewnego rodzaju bzika :oops: 8)

APEL:

nie zakładajmy podstrony o Yoko, proszę! :) :) :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 16, 2005 10:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
od dawna myślę o poprowadzeniu Tutaj podstrony z dyskografią;
powiedziałbym nawet, że mam na tym punkcie pewnego rodzaju bzika :oops: 8)

APEL:

nie zakładajmy podstrony o Yoko, proszę! :) :) :)


Dokładam się do tej prośby!!!!!Nie pozwólmy na to!!!! :wink: :D :D :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 16, 2005 11:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Zgadzam się bo YOKO to integralna część TEGO tematu, prosze nie komentować :) dziękuję:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY