Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Drogi Joryku
PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 1:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
znowu został zamknięty Temat niewygodny dla Admina
http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2 ... php?t=2395
więc nie ma gdzie się wypowiedzieć w dość jakby nie było istotnym temacie o Forum Kieleckim.

1. wszystkie niepowodzenia tego Forum, tzw "zamieranie" od kilku lat zwalane jest na moją skromną osobę,
szczerze mówiąc mam tego serdecznie dość, i wypraszam sobie nieustanne wycieczki Joryka pod moim adresem, typu
Cytuj:
osób ale ...zajmowały się głównie kłótniami, że admin blokuje im liczenie do tysiąca i przez to forum umiera.

* -- jesli wdawałem się w kłótnie, to Twoim zadaniem jako Admina było to ucinać w zarodku,
a nie podsycać wręcz afery nakręcając jednych na drugich.
KLASYCZNYM TEGO PRZYKłADEM BYłO UTRZYMYWANIE NA FORUM TZW RAPORTU ADUWNIKLA, w którym jeden User zbierał haki na drugiego Usera, a potem wszyscy brali się za łby.
Admin był zachwycony ruchem który był przez to na Forum :?:

takich przykładów jest więcej ale nie będę rozdrapywał.

2. Co do tego kim ja jako Fan i User jestem:
najpierw yoyo, teraz www.the-beatles.pl
pokazują chyba dobitnie że jestem normalnym człowiekiem, który normalnie i bez odchyłów prowadzi swoje Forum. Nie wiem jaki dowód mojej normalności lepiej za mną przemawia?

między bajki należy włożyć brednie jakie na mój temat wypowiadał Kalosz/Gietek, Admin Joryk, czy wizje katastrofy przepowiadane z mojego powodu przez Ritę.

3. Ludzie, spójrzcie na siebie.

Joryk nie cierpi Paula McCartneya.
Wszedł tu po paru tygodniach nieobecności, głownie po to by znowu dowalić Paulowi,
wyśmiać jego starczy wokal,
Cytuj:
Natomiast taki "starczy" glos, jaki Paul był uprzejmy zaprezentować w My Soul jest dla mnie zaskoczeniem. Nigdy czegoś takiego nie słyszałem na płycie. Skąd on wziąl taki głos? Chory jest? Przeziębił się specjalnie pod plytę? Obudzili go w środku nocy?

dogadać mu co do rzekomej pazerności na forsę.
Wg Joryka jedyny koncept w płycie Sgt Pepper to było zrobienie kasy
admin_joryk napisał(a):
...a ta koncepcja narodziła sie pewnego ranka, kiedy to Macca wstał, przeciagnął się i pomyślał; "No! Dość tego wylegiwania! Pora zarobić trochę kasy." :D

Panie Joryk, nikt nie nagrywa płyt, by je potem za darmo rozdać na ulicy. Nawet pana ukochany Lennon.

Inne osoby uważają że temat o "gołej nodze" Paula jest zbyt trywialny by o tym rozmawiać?
To jakby przytyk?
ja nie rozumiem.
Jesli to do mnie, to na naszym Forum rozmawia się i o pierdołach i o sprawach ważnych. O wszystkim. Dlatego forum się kręci.
Tak trudno to zrozumieć?
lepiej wyśmiać? poniżyć?

4. Joryk ma słomiany zapał.
Zrobił wielkie Forum. Było naprawdę fajnie.
Potem swoją durną polityką pozwolił by wszystko się rozpadło.
Teraz mamy mityczne nowe projekty. Pomniki, kalendarze...
powodzenia.

i... macho na Admina!!! :)

Łukasz, trzymaj się, bo robisz tu cuda na kiju!

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 1:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
wybacz Pawle, ale na Twoim forum taki post, jak ten do którego podałeś linka poszedłby od razu do tego działu pręgieżowego (takie mam wrażenie). A został on tu zamknięty żeby nie tworzyć bezsensownych kłótni.

pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 06, 2008 8:14 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Zdaję się na wyczucie moich moderatorow. Wielokrotnie mogłem się przekonać, że to właściwi ludzie na właściwym miejscu.
Ja oczywiście głosuję za otworzeniem niewygodnych dla mnie tematów :D
niech się ludzkość swobodnie wypowie, skoro ma taką potrzebę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 3:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jeśli chodzi o temat z linku to został on zamknięty przeze mnie, wyjaśniając przyczynę. A teraz stanę trochę w opozycji do słów Pawła, ponieważ znalazłem w nich kilka nieścisłości :D

Po pierwsze z podanego przez Ciebie cytatu Joryka nie wynika w zupełności nic o jakimkolwiek oskarżaniu Cię o spowodowanie "zamierania" forum.
Cytuj:
zajmowały się głównie kłótniami, że amin blokuje im liczenie do tysiąca i przez to forum umiera.

Raczej stwierdził, że osoby które walczyły o jak największa ilość postów, protestowały,że admin nie patrzy na to przychylnym wzrokiem. Stąd mniej postów.... Zresztą kto zna historie forum dobrze wie jak bywało. Jeśli jednak czytając te słowa czujesz, że są kierowane do Ciebie... przykro mi.

Joryk krytykuje Paula? Ma do tego prawo. Po to jest forum by się wypowiedzieć. To, że jest administratorem nie znaczy, że musi chwalić wszystko co jest związane z tematem FAB4. Zresztą byłoby to jakieś chore gdyby tak było. Kwestia gustu. Znam Twoje posty w których otwarcie krytykujesz Yoko... choć mam na to inny pogląd - nie wnikam. Sprawa osobista! :wink:

Co do "gołej nogi" wspomnianej w shoutbox'ie - to nie atak na Twoje forum. Kasia nie miała nic złego na myśli pisząc te słowa. Wyraziła tylko swoją opinie o gustach i tematach panujących na Naszych forach. To tylko przykład, który zresztą bardzo dobrze i trafnie skomentowałeś
Pawel napisał(a):
nasze Forum zajmuje się tak samo poważnymi tematami jak to Forum...spectrum rozmów jest szersze, od tematów istotnych do błahych i czysto rozrywkowych

I na koniec - skończcie już z tym wsadzaniem mnie silą na stanowisko Joryka. Gdybym miał niespełnione marzenie by zostać administratorem to założyłbym własne forum i stanąłbym na jego czele. Tyle w temacie!

pozdrawiam jak zwykle gorąco :wink:
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 9:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
przyznaję że swój powyższy post napisałem "pod wpływem chwili"
co nie oznacza że wycofuję się z czegokolwiek.

teraz piszę bez zbędnych emocji i na chłodno, po paru-dniowym przemysleniu tematu :arrow:

1. do Grega:
wiem że cenisz sobie yOkO oNo
ja nie aż tak bardzo,
na szczęście nie była i nigdy nie była Beatlesem

2. do Grega:
Admin Joryk pisze gorsze rzeczy o Paulu (jakby nie było Beatlesie) niż ja o yOkO
i to chyba Cię nie irytuje, skoro nigdy nie wdałeś się w obronę Paula wobec wypowiedzi Joryka

3. do wszystkich
od właściwie dwóch lat (od września 2006) praktycznie nie uczestniczę w pracach tego Forum
i myslę, że był to wystarczający czas aby to Forum trzy razy odniosło "medialny" sukces, lub zupełnie zamarło.
Nie stało się ani jedno ani drugie.
Proszę zatem zakończyć definitywnie łączenie obecnych losów Forum Kieleckiego z moją skromną osobą

4. do wszystkch
zapewniam że nie ma czegoś takiego jak "podkupywanie" użytkowników kieleckich na rzecz www.the-beatles.pl
dowód :arrow: w ciągu ostaniego roku na www.the-beatles.pl przybyło około 200 nowych użytkowników, na Kielcach (strzelam, mam nadzieję że dużo się nie mylę) - kilkanaście.
Chodzi mi o to ze 'moi' Userzy nie pochodzą z "łapanki" na Kielcach.
Nie wiem czy mam dalej to tłumaczyć...?

5. "macho na Admina" - przyznaję to był żart
Kielce mają swojego Admina.
Spójrzcie na stare posty. Na te najstarsze.
Zobaczcie jak Joryk "w pojedynkę" rozkręcał to Forum.
Za to należy mu się szacunek.
Ja wiem co to znaczy rozkręcić Forum.
Należy sobie życzyć by Joryk wrócił do dawnej aktywności

6. do macho
Podtrzymuję, że Joryk nie cierpi Paula McCartneya,
poszperajcie w postach Joryka, a znajedziecie traumatyczny post, w którym Joryk opisuje siebie jako studenta z przed wielu lat - fana The Beatles, piszącego listy do Paula, pozostające bez odpowiedzi.
To była pierwsza i główna zadra.
Potem zobaczcie sobie posty jakie współczesny Joryk pisze o Paulu :(
To smutne.
Założyć Forum i Stronę poświęconą osobie do której żywi się skrywaną od lat niechęć.... :(

7. do Joryka
fajny pomysł medialny z pomnikiem Beatlesów i kalendarzem.
Ale jako stary forumowicz powinieneś już widzieć że uzytkownicy Forum krótko żyją takimi (wszelkimi) pomysłami. Forumowiczów trzeba ciągle czymś nowym interesować.
Po drugie 'przeciętne życie forumowe', przeciętnego forumowicza, trwa (jak już powinieneś się do tej pory zorientować) od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Tylko prawdziwi (ukłon w stronę Giętka) Fani trwają na Forum latami.

pozdrawiam
Pawel

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 10:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
jeśli zaś chodzi o "Liczenie Do Tysiąca"
był to okres mojej fascynacji Forum Kieleckim
pomysł przyniosłem z Oficjalnego Forum Paula McCartneya.

Chodziło o to, że na Forum Kieleckim nic się nie działo.
Na przykład, Noelka tzn dawna Kasia, pisała średnio jeden post na miesiąc (to tylko przykład, może naciągnięty, prosżę się nie czepiać, chodzi o sens całości a nie szczegóły)

Liczenie do Tysiąca było wg mnie sposobem na 'rozkręcenie' Forum.
Zaczęło się udawać. Poza tym pisałem sporo innych 'ciekawostek' n/t Beatlesów.

Z niezrozumiałych dla mnie względów Joryk zamknął Liczenie Do Tysiąca :?:

*****************

a przecież wystarczyło o tym porozmawiać spokojnie,
na przykład zaproponować regularne kasowanie starych postów w tym Temacie....

*****************

od tamtej pory Joryk wyrobił sobie o mnie zdanie,

i tak mu już zostało
ze wszystkimi konsekwencjami, w postaci akceptownia wszelkich pyskówek z moim udziałem na mój temat.


Smutne.

Ale tak jak mówię, od dwóch lat nie uczestniczę w pracach tego Forum, więc proszę nie zwalwac już na mnie całej winy.
Mieliście czas żeby zrobić coś beze mnie :)

pozdrawiam raz jeszcze
Pawel

(i jeszcze raz wyrazy szacunku i podziwu dla macho za to co tu robi 8) )

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 10:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
hmm..punkty 1 i 2 chyba nie odnoszą sie w tym konkretnym przypadku do mnie, a chyba raczej do macho, aczkolwiek pozwole sobie je skomentować tak jakby były do mnie, gdyż jak mniemam oparte są (poza faktycznym tekstem napisanym przez macho) także na ogólnej wiedzy o gregu, którą Pawle masz- tak więc generalnie rozumiem że mozna mi było powyższe punkty przypiąć;)

wiec ad.1. nie wyznaje zasady że cenic nalezy tylko i zawsze bietlsów, i nikogo pozatym, mniemam że Ty też nie, dlatego wtrącenie, pod koniec punktu 1., uwazam za zbędne, a jeśli zbędnym nie jest, to wyjaśnij mi jakiż miałoby miec związek z sympatiami/antypatiami do YO jej nieczłonkowstwo w TB.

ad.2 wdawałem się w obrone Paula, gdy atakował do joryk, zdażało mi się.

pozdrowienia Pawle, no offence please:)

PS
Nie sądzę aby ktokolwiek tutaj zwalał na Ciebie jakąś winę, liczenie do tysiąca krąży już bardziej jako anegdota z długiej i burzliwej historii forum, niżeli przybiera formę docinków ad personam (tak myślę).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 10:48 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Pawel napisał(a):
czy wizje katastrofy przepowiadane z mojego powodu przez Ritę.


Aż sobie sprawdziłam - bo wiem, do czego pijesz, Pawle. Utwór "Eve of Destruction" zadedykowałam wszystkim użytkownikom, a w szczególności Adminowi. Jeżeli tę dedykację odniosłeś wyłącznie do siebie - to przychodzą mi na myśl tylko przysłowiowe nożyce, które odzywają się po uderzeniu w stół.

A poza tym uważam, że po części miałam rację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 1:26 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Ręce i nogi opadają. Czy potrzebne to wszystko?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 12:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
do Grega
- a jednak bardziej drażnią Cię moje wypowiedzi o yOko, niż Joryka o Paulu - ale masz do tego prawo :)

do Rity
- bardzo, ale to bardzo mi było przykro, że właśnie wtedy gdy Aduwnikl i parę innych osób skoczyło mi do gardła, to właśnie wtedy z wielkim hukiem i z wielką smutą ogłosiłaś swoje odejście z Forum.
Szkoda że nie stanęłaś wtedy za normalnością, zamiast protestować
(jeśli nie z mojego powodu, to dlaczego czego tak naprawdę odeszłaś? - może kiedyś napiszesz mi w privie? :wink: )

do wszystkich
- Aduwnikl, użytkownik który zarejestrował się dzień wcześniej, wyciągnął na mnie wszystkie możliwe "haki" zaraz po rejestracji,
kilku osób (żądnych mojej krwi) nie zainteresował ani powyższy fakt, ani fakt że Aduwnikl nadawał z tego samego kompa co Maveric, człowiek który dwa dni wcześniej przegrał ze mną "zawody" o funkcję Moderatora...

do Bobskiego
- masz rację - to wszystko to jedna wielka i niepotrzebna masakra


A teraz proponuję włączyć sobie jakąś płytę Beatlesów albo coś :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 8:05 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Może Ci kiedyś Pawle napiszę :) Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 12:01 pm 
Lecz do jednej rzeczy Paweł się nie przyznaje
że to on skaperował wszystkich użytkowników na swoje forum
a nasze zostawił tak że niklt na nie wchodzi :(


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 11:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
obecnie na Forum "poznańskim" jest 760 zarejestrowanych Użytkowników (stan na 24 czerwca 2010)
czyli o kilkaset osób więcej niż na forum kieleckim, które powstało wiele lat wcześniej...
codziennie kilkadziesiąt wpisów.

z tych 760 Użytkowników, może dosłownie tylko kilka aktywnych (w sensie pisania postów) osób pochodzi jeszcze z forum kieleckiego.
kto to jest?
Ringo?
Dorothy?
ja, Pawel, nie wiem kto jeszcze?

Get a life, jak to mówią na Wyspach.

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 12:14 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Pawle, gratuluję Ci dużej ilości użytkowników. Mam szczerą nadzieję, że ilość ta będzie rosła. Nie mam zbyt dużo czasu aby kibicować Twojej pracy, ale czasami zaglądam na Twoje forum i przyznaję, że robisz bardzo dobrą robotę. Kto wie, czy nie tak samo dobrą, jak ekipa naszej strony? Niezależne poglądy, otwarte głowy i samodzielne myślenie tej garstki, która tu jest, znaczy dla mnie więcej niż setki użytkowników, dlatego i Tobie życzę zgromadzenia takich współpracowników, jakim udostępniam kielecką stronę.

Jeśli jest prawdą, że ktoś niepochlebnie wypowiedział się o Tobie na forum w Twoim miejscu pracy, to wiedz, że ja tego nie pochwalam. To jest niedopuszczalny, szczeniacki wybryk i naprawdę brak mi słów oburzenia. Ktoś posunął się o wiele za daleko. Jak wiesz, od lat unikam dyskusji na tematy pozamuzyczne, ale chcę abyś wiedział, że cenię Cię, jako fana, zawsze ceniłem i nigdy nie przestałem, mimo znacznych różnic pozamuzycznych. Jeśli Twoje dane osobowe pojawiają się na naszym forum wbrew Twojej woli, to znasz mój email.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 12:19 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
dziękuję Joryku
chociaż wydaje mi się, że nie doceniasz inteligencji, zaangażowania i beatlesowego profesjonalizmu "moich" Użytkowników
a lekko przeceniasz swoich.

Liczę na to, że ukarzesz winnego obecnej afery Użytkownika macho, zgodnie z wyrażanym przez siebie oburzeniem w powyższym poście.

Jeszcze raz dziękuję, i pozdrawiam
Pawel

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 12:34 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
i przypomnę jeszcze jedną prośbę :arrow:
Pawel napisał(a):
po czwarte:
domagam się zidentyfikowania osoby która podała się za "użytkownika forum kieleckiego" w poście na forum studentów UE, i ukarania jej naganą, ostrzeżeniem, a także groźbą "bana" za obraźliwe słowa pod moim i mojego Forum adresem, takie jak "Faszystowskie metody"


PS: myślę, że pisanie do Ciebie na maila w tej chwili, o co prosisz, nie jest potrzebne, skoro tu na forum przekazaliśmy sobie odpowiednie informacje i prośby o reakcję z Twojej strony

pozdrawiam raz jeszcze
Pawel

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 2:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Panowie i panie czas zakopać topór wojenny i nie czepiać się tego co było oraz szukać szczególików w szczególikach. Jesteśmy fanami The Beatles i to jest najważniejsze. To co napiszę nie będzie zbyt odkrywcze, ale szukajmy co nasz łączy, a nie co nas dzieli.
P.S. Lennon też robił błędy ortograficzne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 6:06 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
A więc macho jest jak Lennon! ;)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 6:19 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Nikt nie zrobił błędu ortograficznego - karać i pokazywać, to dwie różne sprawy.
Ukaże bogactwo barw oraz ukarze malarza za nienaturalne barwy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Drogi Joryku
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 7:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Widzę, że zniknął jeden post. Może i dobrze.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY