Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 10:51 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 23, 2021 2:13 am 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Nie jestem pewien, czy powinienem pisać o takich rzeczach w tym miejscu, ale stopień żenady, jaki osiągnął artykuł na temat The Beatles w Onecie, woła o pomstę do nieba. Nawet nie wiem, co jest w tym artykule gorsze - ilość błędów merytorycznych i przekłamań dotyczących historii zespołu, czy infantylna forma i nieporadność językowa. Artykuł sprawia wrażenie, jakby napisał go uczeń, a właściwie uczennica (bo podpisana jest kobieta) co najwyżej piątej klasy i to taka, która nie uważała na lekcji.
Onet niestety jest znany z tego, że jego "dziennikarze" kompilują teksty z różnych źródeł, zwykle niespójnych ze sobą, i bardzo często używają internetowego translatora. Świadczy o tym nieporadna składnia i bardzo częsta niezgodność rodzajów gramatycznych i przypadków w podmiocie i orzeczeniu, a niekiedy nawet niezgodność czasów, ale powinien to chyba czytać jeszcze jakiś korektor, zanim zostanie opublikowane w sieci. TRAGEDIA!!!

Załączam link do artykułu, ale z góry ostrzegam, że to tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

https://www.onet.pl/informacje/kronikidziejow/jak-beatlesi-stali-sie-slawni-interesujace-kto-wymyslil-nazwe-zespolu/g4cnvk6,30bc1058

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 23, 2021 2:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Przeczytałam i ledwo przeżyłam ;) Przytoczę dwa krótkie fragmenty, które obrazują poziom tego artykułu.

W 1965 r. królowa Elżbieta II wręczyła Beatlesom Order Imperium Brytyjskiego. Oddali go jednak cztery lata później w ramach sprzeciwu wobec konfliktu między Wielką Brytanią i Afryką.

W 1970 r. powstał album Let It Be. Paul McCartney mocno zniesmaczył się niepasującą do ich stylu piosenką „The Long and Winding Road” – do tego stopnia, że 10 kwietnia ogłosił swoje odejście od zespołu.

:roll: :lol:

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 07, 2021 5:37 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
HMMM... czytałem ten artykuł w dniu premiery ... i chwilę po tym o nim zapomniałem :D ...to nie pierwsza kicha i nie ostatnia...z upływającym czasem będzie coraz więcej takich perełek..pzdr :D

_________________
www.marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY